Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 z hasicího přístroje

 

NápovědaFórum » CO2 » Výroba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Žádná další stránka   1  
CO2 z hasicího přístroje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 08:57 Muž PetrP2B [33] - RostlinyRe: ghostik
Jasan, jde mi o to, ze nemam vubec predstavu, jakej je tam zavit do lahve. :-) Nicmene jsem koupil hasicak na aukru za 700,-, ma revizi platnou do 10/2010.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 08:50 Muž ghostik [81] Re: PetrP2B
Fotka k příspěvku Je to stejne jako i jinych podobnych
Ja jsem predelaval 1.5kg aby se mi vesla do skrinky pod AQ
Proste ji otevres a vymenis ventil za uzaviratelny
Ja ho koupil v Nachode za cca 400.-
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 08:31 Muž PetrP2B [33] - Rostliny – Hasicí přístroj
Fotka k příspěvku Zdravím, má někdo zkušenosti s předěláním CO2 2kg hasícího přístroje: hliníková nádoba, pákový ventil, výrobce: ETS Ostrava? Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2008 18:42 Usine Re: Rosták
Je to dost jednoduché. Musí být třípramenná z vidlicí a co nejslabší. Normálně se koupí v každé elektře. Odděláš kryt a jsou tam tři svorky. Fáze, nulák a zem. Zelenožlutý vodič musí být zapojen na uzemnění na ostatních nezáleží. Pokud ti to nic neříká radši to někomu ukaž. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2008 16:51 Rosták Re: Usine
vy jako odborník přes elektro,můžete mi říci,jaká šňůra se pak k tomu přimontuje a jak? :-O
Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2008 15:33 Usine Re: Rosták
Jsou to ventily, které se používají třeba v úpravně vody a jsou něčím ovládané a tudíž připojené na pevno. Zásuvky a vidlice by to vše jen prodražovaly a zvětšovaly by možnost poruchy celého zařízení. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2008 15:24 Rosták Re: Usine
To jako fakt? Bohužel se ptám proto,že jsem právě toto již slyšel.Ale poněkud se mi to nezdálo,tak se ptám tady :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2008 15:21 Usine Re: Rosták
Určitě je bez šňůry, tu jsi musíš koupit zvlášť. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2008 15:18 Rosták – el.ventil
Dobrý den,

chtěl bych se jen zeptat,zdali tento el.ventil www.marinfo.cz/… je i se šňůrou do sítě,nebo bez ní.
Děkuji a omlouvám se za poněkud hloupý dotaz

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2008 20:58 dumi67
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2008 16:36 Pepas Re: Tomm
jo je to on,ještě holendry na hadičky a ty omotat teflonovou páskou před montáží,jinak ty láhve jsou za 750 běžně ke koupi již naplněné a to tam kde mění láhve na co2,mám ji z tama taky a ventil je za 702kč,jen jehlák mám z sk shopu zásilkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2008 15:21 Tomm Re: ghostik
Dobře nechám hasičák v původním stavu, jen přidělám redukčák a jehlový ventil. Ještě se chci zeptat, jestli tento elektromagnetický ventil by šel též?: www.marinfo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2008 14:54 Muž ghostik [81] Re: JAPS
Neni co upravovat :o)
Muzes jedine otevrit vyndat trubku a zase zavrit. Pri vraceni doporocuji zasroubovat ventil klicem s velkou pakou. Mne to pri plneni po oznameni ze jsem si menil ventil sam jeste zenska dotahla a zmizel ventil jeste o 1.5cm do hrdla lahve a to jsme se na tom dva houpaly ale s obicejnym klicem.
Jeste ze to dotahla nerad bych pod akvarkem udelal severni pol s ledovcem z praskleho AQ ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2008 23:33 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Tomm
Spousta poznatků je na www.akvarko.cz/… ,kapitola Problematika CO2...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2008 10:10 Muž JAPS [4] Re: JAPS
Ano hasičák CO2 je to samé jako sněhový. Při vypouštění COčka se mění skupenství z kapalného na plynné a tím se velice sníží teplota(pozor je možné se tímto "mrazem " popálit až na 3 stupeň.Jiné hasičáky se NESMÍ používat na CO, nejsou to v podstatě tlakové nádoby zkoušené na tlak 5 Mpa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2008 12:05 Tomm Re: JAPS
On je to hasičák přímo na CO2, ale to možná bude totéž, že ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2008 11:40 Muž JAPS [4] – Úprava sněhového hasičáku
Zkušeností moc nemám,ale píšu z pozice hasiče a svářeče. Podle "mne" se hasící přístroj pro použití v akvaristice nemusí upravovat,protože odběr plynu je tak malý, že se stačí uvolnit z kapalného stavu. Při svařování,kde se také používají láhve z hasících přístroju (samozřejmě jen sněhových) je úprava nutná.Ta zpočívá ve vyjmutí trubky,která je vevnitř a sahá až ke dnu.Podobně jako ve spreji.Úpravu ale doporučím z jiného pohledu.Některé plnírny vám tlakovou láhev vymění prázdnou za plnou (jak sifonové bombičky v krámu)a pokut by nějaký svářeč dostal vaši láhev neupravenou, byl by v pr.... a moc by nadával.Také by se mělo dodržovat značení:
láhev upravená bez trubky-CELÁ ČERNA
láhev neupravená s trubkou-červená s černým pruhem u ventilu.
to je asi vše co mohu z hlavy vysypat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2008 11:15 Tomm Re: filipsi
Budu mít 6kg hasičák na CO2, ten prý vydrží cca 12-13 měsíců, což je super, naplnění prý stojí 150 Kč, to je pohoda. Až ho vypotřebuju nechám ho předělat na tl. láhev. Jsou prý potřeba nějaké úpravy. Pokud tedy nejsou třeba budíky redukční ventil zakoupím zde : www.horaky-pb.cz/… Počítadlo bublinek vyrobím. No u burčáku se nedá regulovat nic. Ale zkušenosti s ním mám dobré. CO2 z něj jde do 150 l akvária 24 hodin přes lipové dřívko a nesetkal jsem se ještě s nějakými problémy. Naopak, když jsem ho začal používat spolu s PMDD, rostliny začaly růst mnohem lépe než předtím. Takže proto chci u CO2 zůstat i u většího akvária. Ještě se chci zeptat. Na různých fórech zaznělo, že se musí hasičák na CO2 nějak upravit, aby šlo ven plynné CO2 a ne tekuté. Václave, vy jste psal, že to potřeba není, ale někdo, zase, že ano? Tak, kde je pravda. Byl bych rád, kdyby se k tomu vyjádřil někdo, kdo s tím má zkušenosti. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2008 22:03 Usine Re: filipsi
Optimum je tak dvoukilová láhev. Já mám 1,3kg a vydrží tak 3-5 měsíců. Někdy to drobet utíká i bokem proto ten rozdíl. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2008 21:55 Muž filipsi [1295]
Kdyz uz jsme u vydrze co2 lahve, jak dlouho komu vydrzi jaky objem? (chapu, rozdilna voda, rozdilna mira syceni, rozdilne ztraty a spotreba .... ale chci se od neceho odpichnout pri rozhodovani jak velkou). Diky, f.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2008 21:46 Usine Re: Tomm
Tak to na tom budeme skoro stejně. burčák má jednu nevýhodu nejde moc regulovat a nemá stálý tlak. Lahev ti vydrží podstatně déle podle velikosti i rok a více. Doporučuji počítadlo bublinek bez něj se to nedá regulovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2008 19:57 Tomm Re: Usine
No momentálně mám 150, tam používám burčák, ale už je připravené 400l, takže pro něj to zařizuju, tam by to bylo burčákem asi málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2008 19:54 Usine Re: Tomm
Nevím jak máš velké akárium ale já jedu bez magnet. ventilu. :-) Tak to ti moc neporadím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2008 19:03 Tomm Re: Usine
Jehlový budu asi dělat by Aivosh a elektromagnetický pravděpodobně tady: www.marinfo.cz/… , ale nevím jestli na CO2 bude fungovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2008 17:24 Usine Re: Tomm
Stačí ti ventil bez budíků jen ho při prvním použití musíš hodně povolit aby ti nevlítl do hadiček velký tlak. Mluvím o redukčním ventilu, další(jehlový ventil) musí být naopak skoro zavřený. Z redukčního ventilu musí jít minimální tlak který akvarijní(silnější)hadičky z přehledem vydrží.
Hlavní uzávěr na láhvi doporučuji opatrně povolit na plno, pokud je starší tak rád v mezi poloze uchází. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2008 15:53 Tomm – Redukční ventil
Chtěl jsem se zeptat, jestli jsou pro potřebu v akvaristice nutné budíky na redukčním ventilu, které měří tlak uvnitř láhve a na výstupu. Stačí redukční ventil bez budíků, popř. s jedním? Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2008 19:24 Pepas Re: Igor
pánové o co2 tu je napsáno tolik,že snad ani nemůžou být další otázky,láhev 6l 750kč plná,ventily 700kč,magnet ventil 390,jehlák 500kč celkem 2340 a vše origoš specoš,ještě něco.... zdravím Vašku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2008 19:18 Usine Re: Igor
ako je na tom regulačný ventil so zdravotníckej fľaše na kyslík, ten by bol vhodný
Jak to můžu vědět? Zřejmě jsi si nepřečetl co jsem ti napsal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2008 18:22 Muž Igor [0] - CichlidyRe: Usine
ako je na tom regulačný ventil so zdravotníckej fľaše na kyslík, ten by bol vhodný, /s prispôsobením závitov nemámproblém/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2008 13:13 Usine Re: Igor
Pokud ti lahev naplní a použiješ ventil na jiný plyn než CO2 moc dlouho ti nevydrží(vlastní zkušenost)po půl roce bylo po něm a skoro plná lahev ušla za chvilku. Magnetický ventil si taky kup originál v pračce je na vodu a ne na plyn, asi by nevydržel být 12 hodin zapnutý. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2008 10:48 rolandmynar Re: Igor
Tady je to taky dost podrobně, tak nevymýšlej, nebo se ještě proletíš. Máš přebytek hasičáků? Nech si zkušenýma (tím nemyslím sebe, o CO2 v AQ nic nevím) poradit.

www.hasici-pristroje.net/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2008 10:07 Muž bunda [28] Re: chicko
Ve Václavově odkazu je napsáno že sněhák má zkušební tlak 320 bar = 32 MPa. To už je tlak jak v torpédu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2008 09:52 Muž chicko [124] Re: bunda
Přesně tak, není to hračka, ale bomba( a to myslím zcela vážně), třeba v přáškovým je hnací plyn dusík a ten má tlak 1,5 Mpa při 20C-to je napsáno na hasičáku, nevím, jaký tlak má CO2 a kolik vydrží ten práškovej, tam nikde napsaný není, ale píše se tam, že při plnění se musí použít pouze originální nápn(prášek ABC 40 a N2)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2008 09:35 Muž bunda [28] Re. Igor
Pěnový hasící přístroj je plněný pěnou ne CO2. Proč si neprostuduješ odkaz od Václava. Některé věci jdou udělat jen jednou. Hasičák sněhový je tlaková nádoba, ale né všechny typy hasičáků jsou tlakovky. Některé nemají v sobě tlak ale ten začne vznikat až po aktivaci, třeba chemickou reakcí a hned začnou stříkat, takže tam ani žádný velký tlak nevznikne. Poraď se s nějakým odbornímem a né tady na foru ( možná když to uslyšíš od revizáka s kulatým razítkem tak uvěříš ), není to žádná hračka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2008 00:18 Muž Igor [0] - CichlidyRe: Usine
zajtra, teda už dnes by mi mal známy doniesť regulačný ventil s tlakovej fľaše ako sa používajú v nemocnici, teda uvidím, prípadne tu dám potom aj foto. Je takýto reg. ventil vhodný. Ako je to s elektromag. vent. z čo by sa to dalo použiť, ževraj z pračky, je tá uprava nejak náročná, alebo akých chýba sa vyvarovať. ne
a tlak. nádoba z penového hasiaceho prístroja môže byť, myslím, že ten je plnený CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2008 23:37 Usine Re: Igor
Jestli je to na jiný plyn, bude to mít i jiný závit, nedostaneš na to budíky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2008 23:22 igor Re: filipsi
To mi je úplne jasné, prečo je to nebezpečné. Konečne sa mi ju podarilo zohnať, ale nakoniec za bezpečnosť to stojí. Už som prešiel net, celú som ju prezrel, či na nej nie je nejaký znak, ktorý by označoval max. tlak a nikde nič.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2008 23:06 Muž filipsi [1295] Re: igor
Ne, neni. Kazda tlakova nadoba je dimenzovana pro jiny tlak. Nikde ti to nenaplni, nebudou riskovat ze je pri tom strepina zabije, nebo ze si posedi v kriminale az to bouchne tobe doma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2008 22:57 igor Re: Usine
Prečo nie, veď aj z Halonového has. je ocelová tlaková nádoba, ktorá je tiež plnená plynom, aby sa hasiaci materiál dostal von. Nie je to tak že všetky tlakové nádoby musia spĺňať normu na záťaž tlaku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2008 16:56 Usine Re: Igor
Musíš mít originál ocelovou láhev na CO2. :-) www.hasicipristroj.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2008 15:37 Muž filipsi [1295] Re: Igor
Nejsou na to vhodne vsechny hasici pristroje, musi mit atest na dany tlak, aby vydrzely co2.
(edit - halonovy takrka 100% ne. Idealne sezen snehovy, ktery vlastne co2 obsahuje)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2008 15:29 Muž Igor [0] - Cichlidy – co2 z hasiaceho prístroja
Pokúšal sa niekto vyrobiť CO2 set z hasiaceho prístroja, sú na to vhodné tlakové nádoby zo všetkých hasičákov, ja som zohnal 0,8 l Halonový. Po vypláchnutí obalu nebudú ešte unikať škodlivé látky do akva? Ďakujem za všetky príspevky týkajúce sa samovýroby takéhjoto zariadenia.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2007 18:45 Usine Re: jg
Fotka k příspěvku Z rozpouštěním si musíš poradit sám jen drobet hledej a najdeš spoustu nápadů jak si to udělat a né hned koupit. www.akvarista.cz/…
Počítadlo bublinek je daleko jednodušší věc. Orientační vzorec na bublinky je :počet bublinek za minutu = °dKH x objem akvária v litrech / 50 :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2007 15:19 Muž jg [3] Re: Usine
a z čoho by sa dal takýto reaktor s počítadlom bubliniek vyrobiť, niejaký návod, - lacno, takéto niečo drahé by som nechcel kupovať, www.sera.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2007 20:09 Usine Re: jg
První co si musíš pořídit je počítadlo bublinek, aby jsi mohl kontrolovat množství CO2 dodávaného do akvária. Způsobů rozpouštění je mnoho, ale lipové dřívko je v případě tlakové láhve ten nejméně ekonomický způsob rozpouštění. Do nasávání filtru bych to také nedával. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2007 09:16 LuXy Re: jg
Kľudne púšťaj do filtra, baktériám to nič nespraví, zvykne sa dávať pred filter taký difúzor kde sa co2 rozpúšťa, ale nemusí tam byť, len sa ťažšie kontroluje množstvo co2 ak nevidíš do filtra. Je to externý?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2007 09:08 Muž Eff [417] - RostlinyRe: jg
Tímto způsobem budou bubliny spíš větší, a bakteriím ve filtru to taky radost asi neudělá. Já bublám přes lipové dřívko (upižláno ze stromu) a bublinky jsou tak jemné, že skoro nejdou vidět a polovina se jich rozpustí už cestou k hladině.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2007 08:58 Muž jg [3] – co2 a čo najjemnejšie bublinky
plánujem pridávať co2 z hasičáku a zaujímalo by ma /keďže mám vonkajší fluval 205/ či môžem dať výstupnú hadičku co2 priamo do nasávacieho koša-vstupu filtra, co2 týmto prejde filtrom a vyjde výstupom, ktorý bude pod hladinou, zaujímalo by ma čo to nespôsobí niejake problémy vo filtry, napr. či už technické alebo aj napr. s baktériami alebo akékoľvek iné

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [7]

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 14592x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6215-co2-z-hasiciho-pristroje?od=301