Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 z hasicího přístroje

 

NápovědaFórum » CO2 » Výroba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
CO2 z hasicího přístroje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2015 11:38 Muž Sputnik [12] - RostlinyRe: Baymax
S hasičema nevím,ale kluci od svářeček bývají v pohodě. Jestli máš někoho známého kdo svařuje,tak se s ním určitě domluvíš na výměně.
Jediné na co můžeš narazit je to ,že klasický hasičák se na svařování nehodí,protože se z něj musí vykuchat trubka,aby z něj nelezlo kapalné co2.
Tobě jako akvaristovi je to jedno,v plnírně by mohli remcat,buď tu trubku vydělají sami,nebo ho náplní tak jak bude.To už tě ale nezajímá, doma už budeš mít vykuchaný,plný,hasičák.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2015 11:20 Baymax Re: Beny
Cize netreba mi sporit no novu bombu. Len dufam ze ty ludia ci uz pri hasicoch budu v pohode ze ma neposlu kade lahsie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2015 09:11 Muž Beny [2] Re: Tomson
Potvzuji výměnu hasičáku u hasičů kus za kus 200,- Kč. Jinde ale chtějí 80 Kč/kg a bez tlak. zkoušky ani ránu ... není hasič, jako hasič :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2015 08:13 Muž Tomson [1] Re: Sputnik
Presne taky jsem to tak udelal,,ale zadara,zas nejak to tam neresi,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2015 21:58 Muž Sputnik [12] - RostlinyRe: Baymax
Neřeš,zajdi do obchodu se svářečskou technikou,dones tam svoji flašku,dostaneš jinou výměnným způsobem, zaplatíš cca 180,- Kč a pujdeš.
Teda tak to funguje aspoň u nás.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2015 19:57 Baymax – hasicak
dobry den mam jeden problem mam doma hasicak ale je po tlakovej skuske cize by mi ho asi nikde nenaplnili. nevedeli by ste mi povedat kolko by ma stala ta tlakova skuska ? ci radsej kupit flasu za 50eur a mam tlakovu skusku na 10 rokov cize asi 10 rokov by som si ju mohol chodit plnit v pohode ze ?
prv som rozmyslal ze si zakupim iba budiki s ventilmi ale az potom som zistil ze hasicak je po tlakovej skuske
dakujem za rady vopred :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2015 22:15 Muž rybka1 [178] Re: Bin
Ja som sa pital v plnicke aky rozdiel je medzi potravinarskou a priemyselnou co2.ziadny,plyn je ten isty akurat na priemyselnych smrdi flasa.

K tomu hasicaku:sam som jeden pustil do akva a pohoda,mi mame taky slaby odber ze aj ked tam je stupacia trubka tak sa stihne zmenit z kvapalneho na plyn.taky zvarac by mal mensi problem,no otocil by flasu naopak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2015 21:10 Muž Spiike [63] Re: Bin
Jen si dej pozor aby ti nešla do akva kapalina, original hasičáky mají v sobě trubku a tahají rovnou kapalný CO2.

Ale na druhou stranu při dávkování přes jehlák s tím problém nebývá a v pohodě stíhá COčko zplynatět.

Good luck
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.02.2015 17:25 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Bin
Nikam nechoď je jedno jestli se používá potravinářské nebo technické CO2. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2015 17:19 Muž Bin [144] - Amerika
Ahojte idem si urobit ceocko, mam doma hasiaci pristroj co2, je plny, ale neviem co zmes je v nom. Otazka teda znie mam ist do plniarne a dat to naplnit znovu alebo, ta origo zmes je ta ista co by mi dali v plniarni?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2015 22:20 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: Ic3man
Fotka k příspěvku ano bude :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2015 21:56 Muž Ic3man [0] Re: ŠtefanT
A ten by bude pasovat po demontáži ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2015 21:07 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: Ic3man
Není zač, jsem k dispozici ;-) Jinak ventil se dá koupit třeba tady: svarecskepotreby.cz/… (třetí v pořadí)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2015 19:22 Muž Ic3man [0] Re: ŠtefanT
Štefane moc děkuji za rady ! Kdybych ještě něco potřeboval tak se na Vás obrátím !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2015 17:15 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: Ic3man
1/ Ten ventil z odkazu tam nedostaneš, protože má závit na velké láhve. Ty potřebuješ závit ne 25E, ale 17E. Pokud je láhev prázdná, nebouchne, ale nedoporučuji ohřev. Když to přeženeš, změníš charakter oceli a to může být pak při plnění průser a může dojít k roztržení láhve. Zajdi někam k revizákům hasičům, oni si s tím poradí, mají na to vercajk.
2/ redukčák na kyslík má jiný závit a také jinou konstrukci a dlouho ti nevydrží, protože není proti CO2 plynu rezistentní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2015 17:00 Muž Ic3man [0] – Prosím o pomoc
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, obracím se na Vás o rady:
1/ Sehnal jsem hasičák viz fotka1 a chtěl bych zkusit zdemontovat hasící zařízení a nahradit tímto hastex.cz/…, už jsem to zkoušel a nejde to jedině jak to půjde zdemontovat je to nahřát, myslíte je možné že by to mohlo bouchnout nebo mi to nějak ublížit ? ( láhev podotýkám je prázdná)
2/ sehnal jsem redukční ventil na kyslík viz fotka2, myslíte že lze použít i v mém případě. Nevyznám se v tom zda jsou tam jiné tlaky atd.
Moc děkuji za rady
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2014 14:16 Muž rybka1 [178] Re: Bošek
Tie spetne Camozzi su dobre (pruzina a gulicka).davas tam aj emg ventil???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2014 10:17 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: Bošek
podle mě, když uzavřeš škrcení úplně, tak nebude průchozí ani jedním směrem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2014 09:47 Muž Bošek [53] Re: ŠtefanT
Fotka k příspěvku Dobře, tak jsem špatně položil otázku.
Takže nová:
Můžu použít tenhle typ škrtícího ventilu jako zpětný, když ho dám obráceně a uzavřu úplně škrcení?

Jednoduše nechci utrácet prachy za něco, co nutně nepotřebuju ... ;-)

PS: zpětný = jednosměrný (www.tech-con.cz/…)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2014 08:54 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: Bošek
Tohle je zbytečný, je jedno, jestli je jednosměrný, nebo obousměrný. Důležité je, aby dokonale uzavíral a šlo s ním citlivě regulovat. Takže mezi škrťák a difuzor dej zpětný ventil a je vystaráno.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2014 08:40 Muž Bošek [53] Re: rybka1
Vždyť píšu, že nemám sólo jednosměrný, ale místo něj chci dát škrtící, ve kterém je uvnitř jednosměrný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2014 07:42 Muž rybka1 [178] Re: Bošek
Preco davas dva?ved jeden ti staci.ma to nejaky dovod?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2014 06:23 Muž Bošek [53] – jednosměrný ventil
Fotka k příspěvku Ještě mám dva dotazy, spíš pro ujištění.

1) Nenašel jsem v práci :-D jednosměrný ventil,
ale zato ještě jeden úplně stejný škrtící, když to zapojím jako na fotce, bude to fungovat?
2) Všechno je z hliníku - CO2 by tomu asi nemělo ublížit, nebo jo?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2014 13:00 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: Bošek
to že je jednocestní je v pohodě, CO2 pouštíš přece jen jedním směrem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2014 12:59 Muž rybka1 [178] Re: Bošek
Preco by sa nemal dat pouzit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2014 12:14 Muž Bošek [53] – jehlový ventil
Fotka k příspěvku Mám tenhle jehlový ventil, myslíte, že půjde použít? Nevadí ten jednocestný ventil uvnitř?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2013 10:56 Muž misan26 [2] Re: Marcel
Taky sem nad tim premyslel vzhledem k tomu ze mam 40 let proslou lahev tak jsem pokoukaval po novych nasel jsem spousty primo co2 sad ale jelikoz mam vse potrebne a chybi milahev rozhodl jsem se pro tuto hasvel.cz/… za ty penize to je pekny a vhledem k tomu ze je nova tak neni co resit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.09.2013 20:36 Muž Marcel [1] Re: ondra
Fotka k příspěvku Hasičák na co2 1,5kg palec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 11:24 Muž ondra [168] - Živorodky
Fotka k příspěvku Používáte někdo hasičák 1,5 kg - viz foto?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 21:10 Muž fido16 [631] Re: Burik
A s tou plnírnou to asi bude nejlepší řešení
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 21:09 Muž fido16 [631] Re: MichoCZ
:-) Si mě nepochopil. Pokud byl hasičák vyrobený v červenci 1990 a teď je rok 2013 tak má za sebou skoro 23 let. A láhve na co2 mají životnost 40 let. Takže by měl ještě 17 let životnost :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 20:57 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: fido16
Z čeho usuzuješ 17 let? 7/90 by mi dávalo spíš červenec 1990.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 20:56 Muž Burik [727] - AquascapingRe: fido16
zkus sem dát fotku,nebo ho rovnou odnes do plničky a oni ti řeknou,jak je starý a co s ním dál ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 20:49 Muž fido16 [631] Re: Burik
No je tam vyražený tlak a takové ty blbosti a na konci je nějaké číslo 7/90 myslím si že by to mohl být rok výroby ale chtěl jsem se zeptat. Kdyby někdo z vás měl stejný hasičák mrkněte se mi co tam máte vyraženo :-). Mě jde o to zda má cenu jej předělávat na ventil. Pokud by byl platný ještě 17 let tak by to bylo super
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 20:39 Muž Burik [727] - AquascapingRe: fido16
mělo by být vyraženo na plášti,stejně tak jako každá jeho kontrola
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 20:16 Muž fido16 [631]
čauky chci se zeptat kde najdu datum výroby na starém hasičáku s tím kulatým dnem? Poradí někdo? Známý mi jeden sehnal tak bych se chtěl mrknout jak je starý. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 16:49 jamajcan Re: Maurik
Ze sady od autogenu se dá pužít lahev,která byla na kyslík.Lahev,která sloužila na acetylen ne.Pokud jsou od staré svářečkyCo2,tak bez problémů ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 16:38 Maurik – Šedivá malá láhev
Chci se zeptat, táta má doma dvě malé láhve jsou šedivé, byly k nějakému mini autogenu, může se taková láhev použít?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 23:05 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: syndromp
syndromp napsal: Nejlevněji se dá hasičák sehnat v každým paneláku cca 5 min. strachu smich
Navádzanie na trestný čin je tiež trestným činom! Zlodejom treba asi zase začať odsekávať ruky, potom by tu už také rady písať nemohli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 19:00 Muž syndromp [13] - Rostliny – hasičák co2
Podle mě nejlepší a nejbezpečnější varianta:
www.rostlinna-akvaria.cz/…
Redukce:
obchod.sifos.cz/…
Hasičák:
Nechat vyměnit uzavírací ventil, může být starší ale po GO!!! cca 100kč
Ve firmě PYROS.
Nejlevněji se dá hasičák sehnat v každým paneláku cca 5 min. strachu smich

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.11.2012 07:43 R Muž slavko [1759] - RostlinyRúrka v hasičáku
Všetci, ktorí tvrdia, že vybratie rúrky z hasičáku je nutné, vychádzajú z informácií pre zváračov. Táto rúrka (neviem presne ako sa volá) má za cieľ dodávanie CO2 v tekutom stave až k výstupu (ventil) a mnohí iste viete, že taký tekutý plyn je dosť studený, (presnejšie, pri zmene skupenstva späť na plynné ochladzuje okolie). Pri zváraní s tým môže byť problém, pretože plyn vyteká pomerne rýchlo.

Pri prietokoch v akváriu, kde tečie niekoľko litrov plynu za hodinu (pri zváračoch tiež toľko, ale za minútu) dochádza presne k rovnakému ochladzovaniu, ale malým prietokom plynu je ochladenie okolia zanedbateľné, preto možno používať hasičák bez problémov. Ako som písal nedávno, problémy môžu nastať v prípade, že budete napájať X akváriek z jednej fľaše, ale to asi bežne robí málokto. Samozrejme, vybratím rúrky nič nepokazíte, ale nie je to nutné.

Na záver snáď len malá pripomienka, tlak v nádobe je veľký a jej roztrhnutie by nebola žiadna sranda. Preto odporúčam nepodceňovať tlakové skúšky a do konštrukcie nádoby (hlavný ventil a pod) zbytočne nezasahovať. Takéto zásahy je lepšie nechať na špecializované zariadenia. V takomto zariadení vám zároveň preveria tesnosť, takže sa vyvarujete vypotrebovaniu 6 kg CO2 za niekoľko týždňov...

Tlaková skúška (ak to medzičasom nezmenili) by mala platiť 5 rokov. Staré hasiace prístroje sú vyradzované preto, že boli robené na nižší tlak (čo samo o sebe nevadí a stále stačia), ale tým dnes nevyhovujú normám pri plnení, inak môže ísť o plnohodnotnú tlakovú nádobu, len môže byť neskôr problém s plnením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 22:20 Muž matlala [798] - RostlinyRe: vaaclav
přesně tak, já používám už od cca února 6kg hasičák u dvou akvárií 15 a 50l, kde průtok je malinkatý, tlak sice 3 bary, ale na konci 00 nic (cca 5-10ml/minutu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 21:41 Muž Burik [727] - AquascapingRe: tajfun1
nechám ho za asi polovinu,co se prodává v obchodě..což je asi 1300-1400..takže za 650-700Kč

jsou samozřejmě plné a pravidelně kontrolované

více info prosím do vzkazů,ať to tu nezasíráme
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.11.2012 21:05 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: 150koni
Máte mylnou informaci, žádná trubka se vyndavat nemusí. Spousta lidí včetně mě provozuje úspěšně originál hasičáky a určitě je nemáme vzhůru nohama. To co je na mém odkazu je úprava pro sváření, protože tam se používají podstatně jiné průtoky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 20:56 Muž tajfun1 [222] Re: Burik
a jaká je cena za 2kg?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 17:41 Muž Burik [727] - Aquascaping
jinak teda mám možnost sehnat 2KG hasičáky,kam přimotujete redukčák v pohodě jeden je s klasickým 3/4 coulem a druhý je s tím menším závitem W21,8mm

pak tu mám ještě 6KG bombu všechny jsou plné

byl by o to zájem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 17:39 Muž Burik [727] - AquascapingRe: dimmur
ten tvůj hasičák bude asi dost starý..tak jednoduchý to nebude..zkus jít na místo,kde co2 plní a zkus se zeptat,jestli ti místo toho držáku,co tam je nenamontují klasický ventil,na který napíchneš redukčák.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 14:04 Muž dimmur [283] Re: matlala
ano to jsem uz cetl, ale co mam ja hasicak, tak ten je trochu jiny nez ten co je v navodu :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 13:55 Muž matlala [798] - RostlinyRe: dimmur
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 13:43 Muž dimmur [283] Re: sporinek
otazkou je jak na to pripojit redukcni ventil? je to vubec mozne? nejspis se to bude muset rozebrat a dat tam uzaviraci ventil a pak teprve na nej dat redukcak?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 7

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 14592x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6215-co2-z-hasiciho-pristroje?od=51