Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Test Rataj & Sera

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy » Testy 

Přejít na předchozí stránku 3 Žádná další stránka   1  
Test Rataj & Sera
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2008 21:40 Muž filipsi [1295] Re: JeeL
Ano, take zacinam brat testy vic a vic s rezervou (ohromnou). Hlavne ty, kde je vyhodnocovana barevna skala.
Myslim, ze hodnoty se vazne brat nedaji, nicmene da se na nich sledovat tendence, stoupa/klesa, takze kdyz to sledujeme dele, vidime, co se s akva deje a muzeme reagovat vcas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2008 21:15 JeeL
Tiež používam testy od Rataja (NO3, P, Fe) a merania beriem od istej doby radšej s rezervou. Test na železo mi ukazuje VŽDY hodnotu 0, test na NO3 (dátum výroby 9.8.2007 a trvanlivosť 1 rok) ma tiež prednedávnom nemilo prekvapil. Testoval som vodu zo záhrady a nameral som prijateľných 30 mg/l, no zároveň som tú istú vodu (nabratú v rovnakej fľaši) poslal na rozbor do laboratória a tam im vyšla úctihodná hodnota 165,9 mg/l - čo je rozdiel o vyše 130 mg/l !!! Skoro som odpadol keď som uvidel tie výsledky. Takže asi tak :-) Sám neviem čo si mám o tom myslieť...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2008 20:27 Muž ghostik [81] Re: Štěpán
Rataj 11/2007 trvanlivost 1 rok Sera trvanlivost do 09/2012
Preprava neznama skladovani v suchu pri pokojove teplote u obou testu .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2008 20:18 Štěpán Re: Ghostik
Datum výroby testů? Podmínky při přepravě a skladování?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2008 18:10 Ghostik – TEST Rataj & Sera
Tak mi dnes dosel test fosforu od Sery. Doted jsem meril testem od rataje a pohybuji se kolem 0,4-0,5mg/l a tak fosfor obcas i pridavam. Ted jsem provedl test od firmy Sera a ta hlasi 2mg/l a ted komu verit ? Ma nekdo zkusenost a taky porovnaval?

A podobne je to s NO3. Ted jsem ho dodelal a Rataj ukazuje 20mg/l a Sera 50mg/l
To jsou znacne rozdily !!! :-| rozzureny :-|

Edit: A dalsi poznatek u kamose se stejnym testem od Sery mu ukazuje 15mg a od Rataje 30mg. Takze ja mam rozdil do plusu a on do minusu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 2 ...... [3]

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 7250x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6180-test-rataj-sera?od=101