Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vysoká teplota vody

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Přejít na předchozí stránku 3 Žádná další stránka   1  
Vysoká teplota vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2007 17:57 Muž Eff [417] - RostlinyRe: Štěpán
Motorek topí... Pořád si myslíte, že to může fungovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2007 17:52 Muž isamik [180] Re: Štěpán
Topí dokud ho nevypneš:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2007 17:42 Štěpán Re: isamik
Motorek topí, tam nic kondenzovat nebude...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2007 16:47 Muž isamik [180] Re: arcus
Ono nejde tak o tu vlhkost, spíš o kondenzaci vody. A v tom dejme tomu igeliťák nezabrání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2007 16:41 Muž arcus [0] Re: isamik
No tak v mém motůrku je pouze cívka a menbrána alespon co jsem se vcera díval, myslim ze vlhkosti se bát nemusím ta jde obejít ze bude motorek v nejakym obalu napr. ale spise si myslim ze se doma neshodnem s tim ze tancující párek a máslo v rytmu vzduchovacího motorku je to pravý a s tím nedovrenim dveri uz jsem to taky vymyslel... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2007 16:11 Muž isamik [180] Re: Štěpán
Jestli by byl "poťák" blízko cívky a motorek bežel pořád tak by to ani nevadilo, jelikož cívka dost topí. Problém by mohl nastat při vypnutí a následné kondenzaci. Zkouset jen na vlastní nebezpečí!

Stále plati rybicky.net/forum/2252
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2007 15:54 Muž Eff [417] - RostlinyRe: arcus
Vzhledem k velmi nízké tepelné kapacitě vzduchu si dovoluji o této metodě pochybovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2007 15:49 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Štepán
ale je tam elektronika mám atman at-7500 a je tam elektronické štelování-tj- rezistor+2x kondenzátor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2007 15:36 Štěpán Re: Ondrej
Ve vzduchovacím motorku žádná elektronika není, tam je stočený měděný smaltovaný drát. Možná by trochu mohlo zrezivět jádro cívky, ale řekl bych, že to moc nevadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2007 15:28 Ondrej Re: arcus
No nevim, jestli chces dat do lednice ten motorek tak s tim bych byl opatrny - v lednici je docela velke vlhko a te elektornice by to nemuselo udelat dobre. Navic nedovres dvere od lednice kvuli kabelu a hadicky a lednice se ti bude namrazovat :(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2007 15:16 Muž arcus [0]
Mám aqua v kuchyni vedle lednice. O vikendu jsem premejslel jak dostat studenej vzduch do aqua. Pokud pujde do tuhýho strcim vzduchování do lednice, zapnu topeni na 24 a zkusim jestli to vduchovani v lednici ochladi akvarium.. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2007 11:50 Muž Sprachys [48] Re: Eff
ja mam okna na jih, do akva mi sviti slunce nekdy k ranu tak hodinku, svitim 13 hodin, mam uplne odkryty krmici otvory (3) a teplotu jse mel letos max na neco malo pres 26 ani ne 27, topitko mam nastaveny na 23 ale teplotu tam mam vetsinou tak min 24 a topitko sem v zivote nevydel zapnuty (jen pri zakladani akva kdy sem tam lil studenou :-) ) a to ani v zime....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2007 11:25 Muž Eff [417] - Rostliny
Mě teplota vylezla na 28, tak jsem zkusil vnější filtr hodit do velkého kýble s ledovou vodou a prihodil do ní ještě zmrzlou pet lahev. Teplota klesla asi na 26,5.
Vodu a petku měním ráno a večer, nevím ale jak dlouho mě to bude bavit. Svítím dvěma atmanama (2x 20w + 1x20w ), ode dneška jsem jedno těleso vyřadil.

Zatím ale můžem být klidní, protože to nejlepší řešení se už blíží:
www.novinky.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2007 11:17 Štěpán Re: moribundus
více možností chlazení viz:
rybicky.net/forum/3519
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2007 11:09 moribundus Re: Štěpán
predradniky jsou venku, tyhle "topny telesa" mi delaly problem i v zime.
asi to vyresim tak, ze si udelam sit do krmiciho otvoru, pac rybky maji tendenci obcas vyskocit v zapalu podvodnich radovanek....


Jeste jsem premyslel prilepit dozadu na sklo peltieruv clanek s velkym chladicem a odcerpavat prebytecne teplo jako to delaji autlolednice....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2007 11:09 Štěpán Re: moribundus
Nejlepší řešení by pravděpodobně bylo vlepení výztuh, použítí krycích skel a výroba osvětlení, které by se dalo pohodlně odvětrat i bez použití větráku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2007 10:35 Muž Norton [109] Re: moribundus
Začal bych na Vašem místě odvětráním krytu. Zkuste třeba jen nechat po dobu svícení otevřený "krmící otvor" a sledujete teplotu. Jako účinnější i estetičtější vidím instalaci jednoho, nebo dvou větráčků (třeba takových, jaké se používali na chlazení archaických procesorů 80486...) Jsou napájeny 12V a poměrně snadno lze regulovat jejich otáčky. Ovšem vrtání a vyřezávání děr do krytu se nevyhnete...
Dalším krokem by mohlo být odstranění zbytečných "vyvíječů"tepla v krytu, čímž jsou nejčastěji elmag předřadníky (tlumivky) zářivek a jejich náhrada za EP, popřípadě také umístit EP vůbec mimo kryt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2007 10:33 Muž Michal J. [37] - RostlinyRe: moribundus
Ako prve skus dat svetlo vyssie nad akvarko. a cez noc vetraj v izbe.. Mne sa tak zatial dari drzat teplotu do 29°C ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2007 10:25 moribundus – Vysoká teplota vody!!
Zdravíčko přátelé, tak léto už se blíží a s ním i teplo.

Nemáte někdo nějakou radu jak udržet teplotu vody v AQ v rozumnych mezich? Misto 25-26°C tam ted mam 30-32°C coz uz mi prijde docela dost.
Do mistnosti, kde mam AQ mi nesviti prime slunce, pac jsou tam zaluzie, teplota v mistnosti je tak 25°C, topitko je vypnute. "vytapim" to jen zarivkama.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2006 13:49 NIfty Re: Tom@sek
ahOJ Já jsem to provedl pomoci tohoto navodu ... www.akvarko.cz/… který sem nasel na netu je to jednoduché a velice ucinne, mymu strejdovi se stalo ze se mu rybky "uvarili" a vymrelo mu tak skoro cele akvarko.Já jsem to vyresil takhle jednoduse a pohldlne a teplotu udrzuju stále na 26°C - kdyz je vesti vedro tak pridav volty.. kdyz mensi ... snizim a nebo vypnu. Jeste sem to vymyslel tak ze 45x45mm vetracek vhání vzduch na zarivku a hladinu akvarka a 80x80mm vyhání teplej vzduch od zarivek a hladiny ven¨pryc-tim dojde k ochlazeni tploty vody.;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2006 14:11 Kačka Re: Max
já to řeším tak,že dám dosáčku kostky ledu a nechám na hladině vody.led roztaje a do akvária žádná voda nepřibude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2006 21:02 shedlo – vedra
Ty vedra jsou fakt hrozny, navíc mi děsně bují řasa, nikdy jsem s ní neměla takové problémy.. Je to tím vedrem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2006 20:21 ana Re: Tom@sek
Nejlepší radou, jakou jsem dostala před pár dny je naplnit si pet lahev vodou a dát ji zmrznout. TAje to pomaleji než kostky ledu a nepřidávám si tak vodu do akvarka. druhou pet můžeš mít v lednici a pak ji jenom vyměnit, aby ti voda nezteplala než ti ta původní pet zase zmrzne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2006 15:34 roman Re: Tom@sek
Dobrý jsou takové ty modré gelové polštáře co se dávaj na otoky a jiná poranění.Držejí déle chlad a netají do vody.Jinak osobně nechladím ačkoli mám v nádržích poslední dobou 27-30'C kančíci to berou statečně.Pokud vzduchujete přes kompresorek tak je lepší ho mít někde v chladnější místnosti a koupit si dostatečně dlouhou hadičku.Možná se dá v tomto použít i chladnička,do které se motorek umístí(je to jen teorie a prakticky nemám zkušenost).Pak je třeba hlídat teplotu aby nedošlo k extrémnímu ochlazení.To nadělá více škody jak voda teplá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2006 14:15 Max Re: Tom@sek
Už se to tu probíralo několikrát.Nejlepší bude když tam hodíš pár kostek ledu,ale opatrně radši jich dej méně a potom zkontroluj teplotu a kdyžtal jestě přidej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2006 14:07 Tom@sek – Jak udržet teplotu v tropických dnech
Ahoj, mám problém při dnešních tropických teplotách, co mám dělat, aby sem neměl v akvárku rybí polívku. Voda bývá moc teplá, tak ji neustále měním a přidávám chladnější, ale to není asi nejlepší řešení, protože další den je voda zas teplá a rybkám taky nesvědčí pořád měnit vodu. Neexistuje nějaké chladítko do vody?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [3]

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 3208x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6154-vysoka-teplota-vody?od=101