Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vysoká teplota vody

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Vysoká teplota vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 16:32 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: jamajcan
Možná se tomu zasměješ, ale já to dělal takto:
V pokoji bylo moc horko. Zapnul jsem větrák, ale nasměroval jsem ho na akva. Tím se to trošku ochladí. Každopádně ty ventilátory z pc budou dobrou volbou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 07:46 jamajcan Re: Tomiino
Jestli máš klasický akvarijní kryt,se zářivkami,tak ten"topí"dost.Zatím alespoň pootevřít,ale až příjdou horké letní dny,určitě bych doporučil,ten ventilátorek,např.z PC.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 07:25 Muž Tomiino [43] Re: Aforte
To jsem si pekne naletel.Je to pravda...postaci treba jen otevrit kryt aby mohla voda dychat??aby melo teplo kam utikat?jenze kdyz bude pak teplo i v mistnosti pomuzou asi jen ty ventilatory ze?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 07:03 jamajcan Re: Aforte
Napsal jsi to v podstatě dobře.Klasický skleníkový efekt palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.04.2014 06:59 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Tomiino
Díky tomu se to ještě začne více ohřívat. Ten vzduch pod sklem nebude mít kam utíkat, takže se tam bude držet a bude se oteplovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 06:53 Muž Tomiino [43]
Lidi zabranim ohrevu vody od zarivek krycym sklem,??dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2014 21:18 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Tomiino
Pokud myslíš, jestli to na hladinu fouká prach, tak určitě, fouká tam všechno, co je ve vzduchu, ale ten se tam dostane vždycky. Je to ale tak zanedbatelné, že to je úplně jedno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2014 21:15 Muž Tomiino [43] Re: MarekP
nepada ti tam bordel??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2014 21:05 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Tomiino
Já jsem si udělal chlazení ze dvou PC větráků a jednoho adaptéru. Funguje dokonale, má nastavitelné napětí, takže se dají regulovat otáčky. X-)
rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2014 21:03 Muž Tomiino [43]
Hezky vecer vsem,poradi mi nekdo jak snizovat nejlepe teplotu vody v akva?nemam zaple topitko a v akva je 29 stupnu,normalne tam mam cca 25-26 stupnu.Mam strach ze se mi casem odporouci rostlinky..jeste nezacalo leto...mam 300 l a nad akva 3 trubice...
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2011 12:28 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: vlacek
oni zijou jak v rickach tak v "jezirkach" (osobne si myslim ze to je neco jako ryzova policka), takze ten chemismus by mohli zvladat.... rozhodne vykyvy pH zvladaj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2011 12:15 Muž vlacek [402] Re: Moucha
Ja mam vetsinu galaxek koupenych, jen dve jsou odchovane. Pri tech 28C se mi samci stale naparuje a honi samci samice a naopak jako pri 23C , ktere mam pres zimu. Mozna bych problem videl spise v destabilizaci chemismu nez v teplote samotne. Musim ale rict, ze galaxky mi zvysene NO2/NO3 snasejilepe nez pancici. Ti to ale resi castym nadechovanim a moji duplicareusove jsou snad schopni i prestat dychat zabrami a jen se casto nadechovat z hladiny a prijimat kyslik strevem. Nebo to tak alespon vypada, protoze jakmile NO2 prekroci urcitou mez, prestanou zrychlene pohybovat skrelemi, zavrou je a jakoby nedychali vubec. Tot moje zkusenost po pokusu o lecbu pomoci sera baktopur direct...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2011 11:27 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: vlacek
no minuly leto.... byly malatny, pasivni... jakmile jsem naistaloval provizorni chlazeni a teplota slezla pod 26°C tak uz zase radili, vsak to znas samci si furt neco vyrizujou mezi sebou, nebo otravuji samicky, a vsici koutkem oka hledaj neco co by zdlabli

ale je pravda ze jsem mel bublifuk, hodne kytek a pridaval jsem trochu CO2

a je taky pravda ze jedinci co jsem si odchoval sam jsou na to teplo trochu odolnejsi.... taky si musime uvedomit ze jsou to rybky, ktere prirozene ziji ve vodach s hloubkou max 30cm v nadmorsky vysce kolem 1000m n. m.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2011 11:26 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Moucha
Co se týká kytek, to už je o světle.. (dlouhodobá teplota, při které by většina akvarijních rostlin chcípla je daleko za teplotou, při které by chcíply ryby.. ;-) )
Když 30°C nevadí mým kardinálkám, tak čemu jinému jo.. :-D
Neříkám, 30°C přežijou, mějte v akváriích 30°C, ale ty dva měsíce (a to ještě né vcelku), se dá rozhodně bez újmy přežít.

A jakej je negativní vliv na filtry?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2011 11:19 Muž vlacek [402] Re: Moucha
Cau Moucho. Jak poznas, ze jim teplota pres 26C vadi? Ja je mam uz temer mesic pri teplote 28C a nic na nich nepozoruju, ani zmeny chovani. Trosku vice okyslicuju, protoze bez toho mi NO2 snadno vyleti, ale jinak to neresim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2011 11:06 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Johan
ne vsichni... treba mym galaxkam teplota vyssi nez 26 vyslovene vadi, a muzes se optat nejakyho diskusare jaky vliv ma tahle vysoka teplota na vetsinu kytek a na filtry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2011 10:16 gringo Re: Petr
Já mám ventilátor z PC, který vhání vzduch pod krycí skla. Tím vznikne větší odpar vody - ochlazování. Fotky mám v profilu ve složce "ventilátor chlazení".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2011 09:30 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Petr
No tak budou mít ryby pár týdnů 30°C. Však oni to přežijou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2011 09:27 Muž Dejmon [64] Re: Honza
Tak teď jsem to také vyzkoušel a změřil - chlazení petkou. Mám 1/2 petku (druhou mám připravenou k výměně v mrazáku) s obsahem 0,4 litry, zmáčklou aby se to v mrazáku neroztrhlo. Za 1 hodinu to celé roztaje a teplotu to sníží o 0,5 st.°C. Prostě parádička, zatím to stačí, horší bude, až to nebude stačit, budu muset vymyslet také něco jiného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2011 09:13 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Petr
mam kryci skla, svetla mam minimalne 3cm nad temi skly a tak kolem nich muze lehce proudit vzduch, pres leto chladim akva pomoci vetracku foukajicich na hladinu, vetracky jsou prisroubovany na pruhledne folii co se dava do krouzkovy vazby (je to nejaky pruhledny dostatecne pevny a pruzny plast, s trochou pece se da ohybat, lehce se striha) na okraji ji mam zahnutou, trochu odsunu kryci sklo a do skviry dam vetracky s folii, na protejsi strane akva udelam mensi skviru, pro jako vyduch, nebo na ty strane jen nadzvednu sklu (u jednodilnych skel).... uchladi to i vic jak 4°C! driv jsem to mel zapojeny na spinac svetel, ale tedka to mam zapojeny pres termostatickej spinac s termoodporem, taklze teplota v akvarcich je max 26°C, ubytek vody cca 5litru za tyden u akvaria 40x60, 30cm vyska, cidlo mam ve filtru
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2011 16:29 Muž Honza [0] - ŽivorodkyRe: Petr
já také chladím zmrzlou vodou v PET flašce. V mé 54l mi to udělá 1 stupen - to tam dám jenom 0,5 l flašku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2011 14:24 Žena Bára [2] Re: Petr
já nechávám světlo zapnuté a do vody dám lahev se zmrzlou vodou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2011 14:19 Petr – teplota vody
Ahoj chci se zeptat jak to děláte s osvětlením akva když je venku pře 30 stupňů.Já vypínám světlo a nechávám běžet jenom filtr stačí to nebo jak to děláte vy.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 14:06 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: tomaskupilik
Mechanické spínací hodiny stojí v akci 70,-, běžně 90,- Kč.
Ten útlum světla doporučuji i kvůli snížení obsahu O2, produkují-li ho rostliny nadbytek! ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 14:02 Muž kalahare [11] Re: tomaskupilik
v Globusu, Baumaxu, od 160 do 250Kč, analogové (s tím kolečkem cvakacím) i digitální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 13:58 Muž tomaskupilik [9] Re: Sid
Spínací hodiny používám a mám nastavené svícení od 8 - 23. Ovšem svítím všema zářivkama nejednou, tzn. 4x 15W. Ale asi to udělám jak říkáš, přes den budou svítit jen dvě a třeba na večer pustíš ty další dvě, prostě podle teploty v akvu. Nejdřív to budu zkoušet ručně a když se to osvědčí tak si koupím další časoví spínač. Myslím že je dostaní kolem 200,- ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2008 13:45 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: tomaskupilik
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Během celodenního svícení je teplota vody 25-27'C a přes noc to klesne na 24-25'C (možná se pak i zapne to topítko). Není taková vysoká teplota problémem? Rybám to zjevně nevadí, ...spíš jestli to nevadí rostlinám. ... Nemůžu přece vypínat xkrát do dne světlo, že mi to moc ohřívá vodu...
Teplota, kterou uvádíte, stejně jako fakt, že kolísá, není důvodem k nějakým obavám. A jak konstatujete dále - většina běžných rostlin je k takovým teplotám tolerantní. Jenže - přijde léto a bude hůř. Je dobré být připraven!
Je třaba si uvědomit, jaký vliv má vyšší teplota na fyziologické procesy probíhajících v rostlinách.
Vyšší teplota znamená vyšší intenzitu fotorespirace. Proto - aby bylo dosaženo čistého výnosu asimilace (aby rostliny v takových podmínkách přirůstaly a prosperovaly) - je nutné rostlinám dopřát dostatek živin a světla. (Ve vašem aktuálním případě je pak vztah "světlo-teplo" přímo určující... ;-)
Co se týče alternativy "x-krát denně vypínat světlo", není to zas tak od věci!
Zvládnou to za vás spínací hodiny za pár korun a efekt může být pozitivní nejen v tom, že (pravděpodobně) snížíte teplotu v akva, ale také obsah O2, jestliže vám rostliny dobře asimilují. (Viz video.)
Takže můj názor - není od věci již teď si odzkoušet, jak bude akviško reagovat na regulaci osvětlení v průběhu dne. V létě se vám může tato praxe hodit.

BTW: Já ve svém akvišku svítím takto:
1x 18W - 7,00 - 22,30
3x 18W - 7,15 - 10,45 a 15,15 - 21,30
2x 13W - 7,30 - 11,00 a 15,00 - 20,30

A když svítím "do plných", vypadá to v akvišku s kyslíkem nějak takto:

Zapomněl jsem napsat, že aktuálně s první zářivkou spíná a vypíná i PC ventilátor.
V létě bude běžet "imrvére". (Non-stop.)
Ještě jedno foto. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 12:16 Muž kalahare [11] Re: tomaskupilik
No tak to by byla sakra skoda vypinat osvetleni tone :) V létě nevim co udělám, bude to první léto s akvárkem. Buď zkusím ten větráček nebo prostě otevřu kryt na krmení a dám tam pro jistotu síťku, aby nevyskočily rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 12:09 Muž tomaskupilik [9] Re: kalahare
No o kyslík tedy opravdu nouze není! Od 14 do 23 hodin mi to v akvárku bublá, fakt nádhera!!!! palec potlesk
Jukněte se: www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 12:05 Muž kalahare [11] Re: tomaskupilik
26 - 27°C si myslím rybám neuškodí, kytek máš dost, o kyslík nebude nouze.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 11:51 Muž tomaskupilik [9] Re: kalahare
No právě.. Já ale nemám kryt, takže ani nemůžu přemýšlet o větráčku :-D Holt budu muset míň svítit a třeba jen když se bude někdo koukat tak pustit všechny 4 zářivky :-D Jinak během dne svítit jen na 2 palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 11:46 Muž ghostik [81] Re: tomaskupilik
Ja jsem nad tim nikdy moc nepremyslel a mam tam neustale 27°C takze si myslite ze je to moc ? Jinak kdyz tam das vetsi ventilaor a stahnes mu napeti na minimum aby se jezte roztocil tak to nebude pruvan ale pozvolna vymena vzduchu :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 11:43 Muž kalahare [11] Re: tomaskupilik
Ja mám teď v průměru 26°C, rybám to nevadí (jsou vybarvené, aktivní), kytkám také ne (rostou, nehnědnou), i když je to spíš blíž k té horní hranici teplot. Je fakt, že spíš vadí výkyvy teplot. Víc se bojim co bude v červenci, srpnu :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 11:40 Muž tomaskupilik [9] Re: kalahare
Jo, o tom jsem také přemýšlel.. Ale zas to by tam byl průvan a čichavci to nemají rádi. Tak si myslím že by bylo více škody než užitku :-( To radši ta trvalá teplota 25-27'C . Koukal jsem i do atlasu na moje rostlinky a většina ,,se vejde'' do toho rozmezí.

Máte někdo taky tak vysokou teplotu v AQ? /nemyslím ty, co chovají terčovce apod. rybky/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 11:37 Muž tomaskupilik [9] Re: ghostik
Už jsem to zvednul na 25'C X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 11:31 Muž ghostik [81] Re: tomaskupilik
Budto pridelej nejake odvetravani jestli to kryt omuznuje a nebo zdvihni alepon teplotu na cca 25-26°C. Teplota te neni nijak vysoka ale nevim jestli nemuze vadit ryicka vykyv teplot 23-27 ikdyz by to taky asi nemnelo snad vadit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 11:31 Muž kalahare [11] Re: tomaskupilik
Ahoj, mám podobnou situaci, mám kryt se zabudovanou zářivkou a ten v pohodě zvedne teplotu v akváriu i o 2-3°C víc než v místnosti. Chystám se to řešit pomocí ventilátoru z PC tak, abych ten teplý vzduch ze zarivky a predradniku vyhnal z krytu ven (nebo spíš studený dovnitř? ;-) ).

viz: rybicky.net/forum/3154
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 11:19 Muž tomaskupilik [9] – Vysoká teplota vody
Nevím jestli to je problém ale určitě chci předejít možnému problému. Akvarijní topítko mám nastavené na 24'C ovšem nemusí vůbec topit a to ani přes noc díky osvětlení, které mám nad akvárkem. Je to 60W (na 72L) a nejspíš mi to ohřívá vodu natolik, že si topítko ,,ani neškrtne'' :-( Během celodenního svícení je teplota vody 25-27'C a přes noc to klesne na 24-25'C (možná se pak i zapne to topítko).
Není taková vysoká teplota problémem? Rybám to zjevně nevadí, nijak se jejich chování nezměnilo a ani žádné onemocnění. Ale spíš jestli to nevadí rostlinám. Mám jich tam mnoho (viz. moje nádrž). Nemůžu přece vypínat xkrát do dne světlo, že mi to moc ohřívá vodu..
Co si o tom myslíte? :-|

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2007 12:16 Štěpán Re: arcus
Arcusi, to by fakt nefungovalo... ani kdybys z toho vydoloval ten peltier s chladičem a nalepil ho na akvárium, tak by těch pár wattů výkonu žádnej moc velkej efekt nemělo. Kromě toho by ten pelt s chladičem byl mnohonásobně levnější, kdyby jsis ho koupil zvlášť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2007 11:38 Muž arcus [0] Re: Eff
Musíš bejt trosku technik. USBcko nepotrebujes, jde jen o napajeni z adapteru a misto coly das malej vzduchovaci motorek nebo vetracek do Aqua a je to..:) tak jsem to myslel palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2007 10:00 Muž Eff [417] - RostlinyRe: arcus
Moje ryby Colu nepijí.... A ani nemám na akvárku USB port.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2007 09:13 Muž arcus [0]
zajímavá mini lednicka její aplikace do akva??? celkem snadna vec
www.novinky.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2007 23:58 Muž Eff [417] - RostlinyRe: Ondrej
Pomalu, nepřetžitě, kostku za kostkou, ve dne v noci, den za dnem, týdny, měsíce.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2007 23:47 Ondrej Re: arcus
Ale ze by se hodila takova lednice kde by se jednou stranou lahvacky strkaly a z druhe by hned padaly jak ze sedmeho X-)
Ale to sme se trochu zabrzdili na jedne variante chlazeni no . Jak jsem se kukal na miga.cz tak tam nic neni (nepocitaje 40tis. a pod).
Jak jsem ted mel v akvu skoro 30'C tak me napadlo pomalu hazet kostly ledu, co vy na to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2007 23:07 Muž arcus [0] Re: Ondrej
Pak uz zbývá pouze navrtat z boku lednice otvor a soupnout tam vetrák z PC... do krytu Akvária vyvrtat díru o podobným pruměru a spojit hadicí od vysavace, pokud to bude chladit moc mám kam dávat lahváče... potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2007 22:28 Ondrej Re: Eff
No co se tyka te elektroniky tak kdyz mas regulaci tak tak tam je sto pro. Jinak ja osobne mam motork stupen kryti IP 43. Jinak zabalit motorek do sacku nevim - kdyz byste to utesnili tak sice se atmosfericka vlhkost lednice nedostane k motorku, ale nevim jak by nasaval vzduch a vytahnout hadicku ven tak to bude sat zas teply vzduch a chladit se bude jen motor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2007 20:24 stavik Re: j_j
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2007 19:55 Muž j_j [18]
neměl byste někdo takovou tabulku kde se uvádí kolik kyslíku je ve vodě v různých hodnotách *C ?
díky,doufám,že to bylo srozumitelný ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2007 18:03 Rybous Re: arcus
Moje rada zní

Přestěhujte se o přízemí :)
Já jsem v přízemí a teplotu mám max 26C ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2007 17:59 Štěpán Re: Eff
Ale může, stačí dát dovnitř motorku kousek trubičky, takže ten vzduch nebude nabírat zevnitř, ale zvenku. Já si myslím, že by to trochu v malém akváriu při intenzivním vzduchování fungovat mohlo.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [2] 3

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 3208x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6154-vysoka-teplota-vody?od=51