Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Biotop - určení, názory, zkušenosti

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Biotopy 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Žádná další stránka   1  
Biotop - určení, názory, zkušenosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2007 22:15 roman Re: Štěpán
no ja bych rad mel v akva ramirezky :-) upe je zeru hlavne ty barvy a kdybych koupil nejake zarivky na zvyrazneni barev bylo by to maso takze asi to bude bud neco s cichlidkami nebo fakt ten klassik ale jeste mi poradte verim vam mnohem vice nez kniham potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   18.12.2007 22:09 Štěpán Re: roman
Nechceš obyčejné akvárko? Chceš rvavé cichlidy? Masožravé piraně? Parmičky žraločí? ŽRALOČÍ. To je adrenalin, co? potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2007 22:09 Muž filipsi [1295] Re: roman
No to tezko radit. Kdyz ne "klasicke", co holandske, nebo malawske? Do te velikosti se ti hodi krome vetsich ryb skoro vsechno. Nebo co treba zkusit nejake "korenove", nejaky mangrove typ, takrka bezrostlinny?
Osobne bych asi radsi neco hodne zarostleho, pojede to takrka samo lepe. Ja se pro tebe asi nejvic, kdyz se takhle ptas, priklanim ke "klasickemu" a pohrat si s clenenim a designem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2007 22:07 marsz Re: roman
V sekci nádrže můžeš vlevo nahoře filtrovat akvária podle typu. Pro začátek by to mělo stačit k nějaké orientaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2007 22:00 roman – jaký druh nádrže založit ?
ahoj, jsem tak trochu zacinajici akvarista precetl jsem nejake knizky a stranky na newtu a okvariich a ok "ježíška" bych chtel nejake vetsi akva ( delka : 100 - 130, sirka: 50, vyska 50) ale NECHCI to mit takove to obycejne akva s kytkama a neonkama (proste to klasicke) muzete mi poradit jaky druh akva se hodi pro tuto velikost nadrze ? prosim poradte 14-ti letemu akvaristovi ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2007 22:33 Žena katunka [158] Re: Štěpán
Souhlasim se Sidem....napriklad u me se nedari Vallisneriim, vsude charakterizovanym jako nenarocne...naopak "narocne" echinodory u me prosperuji. Myslim, ze jednou z moznosti pro stvoreni realneho a prosperujiciho biotopu by bylo zalozit takovy biotop, jehoz hodnoty vody jsou co nejblizsi tomu co vam doma tece z kohoutku. Dostupnost informaci o chemickych hodnotach vody napr. v povodi Amazonky je uz vec jina ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2007 22:30 Štěpán Re: Sidonius
Začátečnická kytka nebyla myšlena jako "kytka výhradně pro začátečníka" alébrž jako "kytka se kterou začátečník neudělá chybu"! ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2007 22:22 Sidonius Re: Štěpán
Nemohu souhlasit, Štěpáne, s kategorizací "začátečnícké kytky"! Tytéž kytky mohou být bez problémů zařazeny do kategorie kytek pro prostředníky a dokonce i pro konečníky! :)
Správná formulace měla být: "...spousta rychlerostoucích kytek..." :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2007 21:42 Štěpán Re: Horác
JV asie je velice dobrá v tom, že tam roste spousta rychlerostoucích začátečnických kytek, takže s nima problém není, a s rybama taky ne... ideální biotop pro začátečníka. Aspoň podle mě. Proto ho plánuju! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2007 21:37 Muž Horác [3942] Re: allysh
Mně se hrozně moc líbí tohle (autor ufinka, biotop jihovýchodní Asie)
Je to jedno z nejkrásnějších biotopních akvárek, co sem viděl. www.akvarko.cz/…
(ufinka má prezentaci i tady, ale momentálně je tam málo fotek a hlavně tam chybí tahle :o)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2007 20:55 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: allysh
no není to na tomhle webu, ale jedno moc pěkný je tady www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2007 18:58 Žena allysh [3] Re: PT, Štěpán, Horác
děkuju moc..přesně takový vysvětlení jsem potřebovala..a nevíte jaká nádrž by tu měla amazonský a asijský biotop?chtěla bych se mrknout na rozdíli a podobně..já mam pochopitelně směsku největší smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2007 17:16 Muž Horác [3942] Re: allysh
Přesně tak, biotop určuje konkrétní druhová skladba rostlin a živočichů, chemismus vody apod. V našich akváriích jde ovšem jen o velmi hrubé napodobení. Většinou jsme rádi, když se nám podaří v akváriu umístit ryby a rostliny jednoho kontinentu. :o)
hergot ... zase pozdě :o) ... já než něco sesmolím :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2007 17:14 Štěpán Re: allysh
Biotop, to jsou ryby, rostliny, složení vody, složení dna, proudění vody, osvětlení, to je fakt složitý. Ale i kdyby se to posuzovalo jenom podle rostlin a ryb tak biotop má málokdo. Většinou jsou to "nebiotopické směsky"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2007 17:13 Muž PT [89] Re: allysh
Biotopni akvarium by melo byt skutecny vysek prirody nalezitelny na miste sveho vyskytu - viz treba to jezero Malawi. Nemeli by tam byt zivocichove a rostliny, jez se tam nevyskytuji.

Spousta lidi ale my biotop typu "asie", nebo "amazonka". V podstate tedy tezko oznacitelne za biotop, jelikoz jsou tam pomichane druhy ze vsech moznych casti (byt jednoho) kontinentu. Myslim ze udelat opravdu verne biotopni akvarium je pekna fuska :) chce to hodne vedet a hodne vybirat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2007 16:45 Žena allysh [3] – biotop
podle čeho se určí biotop, jaké druhy jsou?nebo podle čeho se určuje,že to je akva tropické, malawi,apod.??podle rostlin, složení ryb?já to svoje neumím totiž označit-co to je za biotop.. :-( ano

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 4 ...... [5]

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 3770x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6042-biotop-urceni-nazory-zkusenosti?od=201