Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Biotop - určení, názory, zkušenosti

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Biotopy 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Biotop - určení, názory, zkušenosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2018 21:25 Waaw Re: BuldozerGT86
Jses si jisty, ze ty kameny v akvarku jsou lavove? Tuhle barvu lavy neznam, vypada to na vapenec odnekud z more a tedy tvrdou a alkalickou vodu. Pro skalary a vetsinou sladkovodnich ryb je to spatne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2018 21:24 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - TlamovceRe: powery
Ryby tam příjdou za hoooooodně dlouho... Než se naučím se vším okolo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2018 21:11 Muž powery [250] Re: BuldozerGT86
Akvárko bylo založené 22.1., takže ryby nekupovat zatím žádné ;-) A inzeráty do inzerátů ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2018 20:40 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - Tlamovce – všechny rady sem :D
Opráším tady tohle téma. Žena mě ukecala do společenského akvaria. Takže Malawi se konat nebude :) Ale teď mám větší problém. Nakoupím kytky na nedělní burze ale nevím jaký druh rybiček vybrat. Když společenské tak společenské tím chci říct že nechci jednodruhovou nádrž. Nějaké pěkně zbarvené. Koukal jsem že bych si tam mohl dát pár Skaláru. Ale co knim??? Budu do toho cpát i CO2. Děkuji za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2016 20:20 Muž Faire42 [37] - Z donucení miníčkaRe: DaveLister
Pro upřesnění pralesní potok/řeka - Duhounci + Gavúnci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2016 19:33 Muž DaveLister [478] Re: Faire42
To je dost široký pojem, ne? V Austrálii jsou různé biotopy, od korálových útesu, přes potoky v pralesích až po vysychající vody na poušti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2016 10:41 Muž Faire42 [37] - Z donucení miníčka – Austrálie
Ahoj,
rád bych se zeptal, máte někdo zkušenosti s Australským biotopem?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2014 21:32 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Spery
Ako vraví Hansel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2014 22:13 Muž larix [1420] Re: Spery
Toto akvárium malo 16 litrov a nejaký čas celkom pekne fungovalo. Síce to bola Ázia ale v podobnom duchu si viem predstaviť aj blackwater.

rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.11.2014 22:13 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Spery
Malá, hlavně krátká nádrž, jsou to plavci.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2014 22:10 Muž Spery [0] Re: cezarmilan
je nse chci zeptat proc vyradit neonky ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2014 21:39 RAP Re: Spery
Prohlídni si prezentace tohoto uživatele rybicky.net/profil/22462 a jistě najdeš ve zdejších prezentacích další pěkné inspirace. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2014 21:20 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Spery
Ak zo zoznamu vylúčiš neonky a akvárium bude bohato osadené rastlinkami, ktorým sa bude dariť, tak sa to bude dať. Dlhší zábeh a kvalitná filtrácia. Dodržiavanie zásad hygieny (výmena 1/3 vody častejšie). Vylúčiť umeliny a použiť ako dekorácie prírodné materiály.
Držím palce!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2014 20:45 Muž Spery [0] – biotop 60l
Zdravim :) chtěl bych se zeptat zda lze udělat z 60ti litroveho akvaria dobre funkcni biotopicke akvarium ( druhy rybek cichlidka kakadu , Neonka , pancernicek panda nejspis ) ... nebo zda bude lepší udělat klasické akvárium .. Jde mi o to,že když jsem tak koukal na akvária v amazonskem biotopu,tak tam není kmoc rostlin a právě proto se bojím jak to v tak malém akváriu bude fungovat

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 16:19 Muž LiborSprysl [9015] Re: ludvik
To bezpochyby souhlas, je to o podmínkách. Kdo má chodbu, halu a podobně...ideální řešení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 15:10 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: ludvik
Problém nastane hlavně v létě , ale pokud má někdo studnu(vrt) neřeší vodu , dá se částečně dopouštět studená, přepadem odvádět teplá , taky by to asi šlo bez nějakých agregátů ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 14:36 Muž ludvik [1082] Re: LiborSprysl
Nebo ZOO Chleby. Tam mají i pračku :-)

Ale dle mého názoru to není pro každého, místní biotop. Přeci jenom se voda lépe ohřívá, než chladí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 13:14 Muž LiborSprysl [9015] Re: pavmal
Takových nádrží je docela dost...stačí se podívat třeba na řeku v plzeňské zoo... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 13:06 Muž pavmal [6] – Místní biotop
Napadla mě jedna možná blbost (tak to prosím berte s rezervou.Jsem začátečník):
Když už je řeč o co nejvěrnějších biotopech, tak proč se nikdo nepokusí vytvořit biotop nějakého výseku místního toku? Prakticky vše by bylo možné si nasbírat (a nalovit) na daném místě a jistě i u nás je spousta zajímavých rybek o rozměrech vhodných pro domácí nádrže.Napadá mě mřenka mramorovaná, střevle potoční....Fungovalo by to v domácí nádrži?

Opakuju:berte to prosím jako (možná hloupou) myšlenku začátečníka:)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2013 20:37 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Johan
To vím. Já spíš měl na mysli, jestli někdo neví nějaký dobrý biotop, nebo rybky/rostliny z kontinentu, který je pro tyto podmínky dobrý. :) Ty dvě nádrže jsou jen pro info, co by se mi líbilo. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2013 20:33 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Aforte
Pokud nechceš biotop, ale pouze kytky a ryby z nějakého kontinentu, tak zde v atlasech existuje filtr, kam zadáš rozšíření a hodnoty prostředí. To zvládneš sám. ;-)

rybicky.net/atlasryb/hledat/
rybicky.net/atlasrostlin/hledat/
rybicky.net/atlasostatnich/hledat/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2013 20:32 Muž Aforte [533] - Rostliny
Zdravím,

mám dotaz. Chtěl bych zkusit založit biotopní akvárium - 80x25x25. Ano, rozměry jsou to netradiční a to mě láká. Osvětlení by bylo nejspíš jedna 25W zářivka. CO2 z větší pravděpodobností by nebylo. Malawi a tanganiku vyřazuji - velikost akva, biotopy se mi zrovna nelíbí. Asie bude asi pro toto akva nejlepší. Buď Amerika nebo Asie. Poradíte mi? Jaké ryby a rostliny?

P.S.: ano vím, že biotopní akvárium není Amerika ani Asie. Vlastně by to biotop nebyl, ale budeme to tak nazývat, tedy já.

Líbilo by se mi něco takového:
rybicky.net/nadrze/10876
rybicky.net/nadrze/13362

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2012 07:39 Muž LiborSprysl [9015] Re: Katha85
Katha napsala: Na tom něco je, alternativou by bylo třeba obrovské akvarium (400 l) a dvě rybky - pár a nebo taky kopec bahna.
Nyní mě polil hluboký respekt Haimdole, když jsem zjistila, že jste byl akvaristou ještě když jsem já chodila na nočník :)

Dlouhá léta jsem doma choval jeden sehraný pár H.efasciatus alb. v šestistovce. Velikost cca 30 cm, dva krásné solitérní kameny a vytírací kužel který byl jimi velmi vyhledáván ke tření. Nuda to nebyla...vodit mladé jsem je nechal téměř do prodejní velikosti a pro návštěvy to vždycky veliká atrakce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2012 19:53 Muž Yirka [9123] Re: Katha85
Jestli máte trošku fungující knihovnu tak si ji můžeš nechat vypůjčit někde jinde, akorát to bývá extra zpoplatněno.
Edit: že u nás v knihovně je k dispozici ve dvou výtiscích: lwww.booksy.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2012 19:41 Žena Katha85 [74] Re: Yirka
Jéé, díky moc, zrovna dnes jsem byla v knihovně, nic moc výběr, nakonec jsem si odnesla knížku o akvarijnéch rostlinách, jinak je tam spousta knížek pro začátečníky/děti - ty už mám doma tři :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2012 19:25 Muž Yirka [9123] Re: Katha85
Třeba pro tebe bude zajímavá tato kniha. rybicky.net/odkazy/literatura…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2012 16:53 Žena Katha85 [74] Re: Romy
Řekla bych že to bylo takto řečeno záměrně - že tolik nezáleží odkud rostlina je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2012 16:51 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Johan
Johan napsal:...echinodorus v akváriu napodobující nějakou tůň v Evropě či okřehek menší v akávriu napodobujícím slepé rameno z Brazílie.
Nechci rejpat,ale tady bych to trochu otočil... ;-) :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2012 16:37 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Katha85
Jelikož je nabídka rostlin hodně omezená, bral bych biotop jako o snahu napodobení určitého místa. Vygooglete si nějakou fotku z lokality, která vás zajímá a snažte se jí napodobit.

Upřímně je pak přeci jedno, že máte echinodorus v akváriu napodobující nějakou tůň v Evropě či okřehek menší v akávriu napodobujícím slepé rameno z Brazílie. Když bude akva vypadat jako kus přírody na fotce (či v reálu), tak si myslím, že je to biotopní akvárium. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2012 14:54 Žena Katha85 [74] Re: Silent
To si myslím taky, přijde mi, že v akva bez ničeho se nudí. A taky mi přijde, že nejsou vůbec plaché, jak se o nich říká, když v akva něco dělám, stačí pootočit filtr, posunout teploměr, vylovit lísteček, tak se okamžitě jdou podívat co dělám a motají se kolem, klidně vplujou do dlaně (velmi lechtají) a přijdou mi jako velmi zvědavé rybky co musí být naprosto u všeho - hrozně je zajímali i třpytky na nehtech (nejdou sežrat, ani okousat - nebojte) - když mají nádrž zarostlou, nebo některým rybám prý vadí, že se klepe na sklo - moje se po zaklepání mohou přerazit která tam dříve bude - očekávají krmení, kdežto dříve betka v druhém akva co mám v práci moc v nádrži nic neměla a přišlo mi, že se naopak všeho leká a bojí a nemá se za co schovat. A hraje se u bettarií na rozmístění a typologii? Nebo u tak malého akva (42 l) už nehraje roli?

Jakože do půlměsíce, trojúhelník, rovina a pod, nemohu najít nyní bohužel žádnou stránku, která toto popisuje.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2012 14:34 R Muž romant [27987] Re: Katha85
Akvárko kde jsou bety a je tam tzv. více rostlin se mě osobně velmi líbí, ale je to o subjektivním pohledu na věc s přesně to se týká i těch biotopů, někdo jiný zase preferuje bety v tzv. čistých akváriích, což u mě evokuje spíše představu výstavní a prodejní, ale pro domácí pokoukání bych radši volil tu zarostlejší nádrž. Rostlin se bát netřeba, bety si v nich budou lebedit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2012 14:21 Žena Katha85 [74] Re: Silent
Na tom něco je, alternativou by bylo třeba obrovské akvarium (400 l) a dvě rybky - pár a nebo taky kopec bahna.
Nyní mě polil hluboký respekt Haimdole, když jsem zjistila, že jste byl akvaristou ještě když jsem já chodila na nočník :)

A ještě mě tak napadlo, jde biotop pro betty přeplácat rostlinami? Resp. co je bráno jako přílišné osázení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2012 14:20 R Muž Silent [5949] Re: Katha85
Ono dát dohromady souhrn biotopů je, sice poměrně složitý, ale ne nemožný úkol který by ovšem vyžadoval opravdu hluboké znalosti v tomto směr a pochybuji, že by si na to troufl jeden člověk. Na druhou stranu mělo by to vůbec smysl? Opravdový biotop co se i objemu vody lze dát dohromady snad jen s halančíky a v případě ostatních výseků biotopu si myslím, že pokud by se mělo jednat opravdu o reálné výseky tak by se to akvaristovy ani nelíbilo. Ve většině případů by se jednalo o rostlinné monokultury a velmi omezený počet druhů ryb a to už nemluvím o estetické stránce věci. Pokud někdo měl tu možnost vidět v reálu biotopy asijských nebo jihoamerických řek musí uznat že to až tak krásné není. Koneckonců každé akvárium je vlastně samostatný biotop s živočichy a rostlinami z toho či onoho konce světa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2012 14:14 Žena Katha85 [74] Re: romant
Tedy z toho plyne hluboké samostudium a googlování - například chci skaláry - které - kde žijí - bod A, googlím přírodní podmínky bodu A (Což mi třeba u stěhovavých ryb přijde docela vtipné, ledaže by měl někdo akva dle ročního období:-D), následně googlím rostliny, učím se je, abych v akvaristice mohla přesně určit kterou potřebuji, poněvač přesné umístění rostlin by zvládla maximálně Danila (s jinými prodejci nemám dobré zkušenosti, když jsem se na něco ptala, například nevěděli jaký písek mi mají dát, když chci zrnitost příklad 2-4 - ti nápaditější si vzali pravítko a stejně mi podali štěrk, který měl očividně min.5 mm, jiný prodejce prodal kolegyni malokvětku do minibetarka, že jí moc doporučuje pro její výhody a že betty jí milují - výhody to mělo pro něj, za týden šla pro jinou rostlinu). Tedy kdo se chce co nejvíce přiblížit biotopu musí precizně studovat. A já doufala, že alespoň něco v akvaristice bude snadné :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2012 14:05 R Muž romant [27987] Re: Katha
Já bych to slovo biotop v akvarijních podmínkách vnímal spíše jako snahu o maximální napodobení podmínek v nichž daný ryby žijí ve své domovině. Biotopní oblasti tak jak je rozdělujeme jsou velmi rozsáhlé a přesné kopírování přírody, řekl bych nebude v akvarijních podmínkách dosaženo nikdy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2012 13:41 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Katha
Malawi a tanganika bude relativně jednoduché vytvořit, ale teď si vem, že třeba amazonka má délku toku něco málo přes 7000km. Pokud by se měl vytvořit takovýto seznam pro ni, tak by asi bylo vhodné si tu řeku rozkouskovat po takových 50-100km a každý popisovat. Ono to co žije na středním toku asi nebude žít na horním. Takže né vždy takovéto rozdělení bude snadné vytvořit, ale myšlenka je to dobrá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2012 13:32 Žena Katha85 [74]
Zdravím,

většina z Vás se shoduje, že biotopu se lze pouze přiblížit výběrem dna, rostlin a živočichů, úpravě vody.
ALE rostlina původem z Asie nutně NEMUSÍ být biotopní s jinou rostlinou z Asie. Myšlenka biotopu Asie se mi moc líbí, jenže rýži v akvariu pěstovat asi nebudu, neb nevím jak. Při zakládání nádrže mám zaškrtnout biotop, nicméně většina uživatelů by měla mít tedy zaškrtnutou společenskou nádrž, protože kombinuje různé druhy, říkám to správně?
Je troufalé poprosit znalce, aby vytvořil články - biotopy pro oblíbené typy chovanců? Poctivé biotopy pro akvaria. A nebo již něco takového je?

Uvedu příklad seznamu
Malawi
- tyto rostliny (pokud vůbec nějaké)
- tento písek
- tyto kameny (je v malavi křemen, nebo žula?)
- tyto ryby
- tato velikost
- tito bezobratlí

Vím, že podobné informace na tomto webu jsou, ale nenašla jsem příkladnou ucelenou formu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2012 08:03 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: JS
Hodně štěstí a pak dejte vědět jak to dopadlo. =)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2012 00:53 Muž JS [4] - Miniakvária
Chápu všechny, kteří si rybky, rostlinky, šneky a kameny vybírají podle toho, jak se jim zrovna ten daný kousek líbí. Zatím k nim taky patřím. Mým cílem ale je vyrvat si v podobě akvárka kus přírody a položit si ho na stůl. A biotop je tedy něco, k čemu směřuju. Takže biotopní smýšlení chápu stejně jako nebiotopní, jenom o maličko víc :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2011 18:49 Parosphromenus Re: Johan
Stream neni biotop, protoze v nem neni proud, ktery jaksi v potoce byt musi.

Moje nadrz biotop je, protoze splnuje dva zakladni predpoklady biotopu - 1) vypada jako puvodni biotop a vsechny hlavni parametry mu odpovidaji - byt s urcitou licenci, dub ani olse v indonesii asi neroste, ale ja nemam penize na letenku kvuli sberu listi 2) ryby se v ni citi dobre a spontanne se mnozi

Pritom udrzba je minimalni, staci obcas nakrmit, a to bez nejake zvlastni pece o poter, protoze ten se zivi mikroorganismy na tlejicim listim vymenna vody jednou za mesic a spise pro formu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.08.2011 17:52 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: pavelbartek
Ale já vůbec nezbrojím proti biotopním akváriím, ba naopak, jsou to moje nejoblíbenější. Jen upozorňuju na to, že obecné chápání těchto akvárií je hodně zavádějící někdy až zcela zcestné a s příspěvkem pavlabarteka souhlasím, až teda na nutnost použít místní flóru. Protože si myslím, že není důležité použít tu nebo onu kytku, pokud vypadají stejně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   21.08.2011 15:32 Muž pavelbartek [288] - Cichlidy – Biotop=stanoviště
Synonymem pojmu biotop je stanoviště,aby tedy bylo pochopeno co to znamená.Já mám např.Cichlidy z jezera Malawi a nemohu tvrdit,že se jedná o BIOTOP,jelikož jezero je svou rozlohou obrovské a mám ryby pocházející z různých lokalit tohoto jezera(lokality se liší),pokud bych chtěl biotop musel bych udělat výřez jedné z lokalit a mít tam ryby a živočichy které se vyskytují jen v dané lokalitě a prostředí-chemizmus vody,flóru,složení dna...Prostě jako bych kus toho z přírody vyřízl a dal to do nádrže.Dle mě je to taková třešnička na dortu akvaristiky a mi co nemáme BIOTOP to nemusíme zavrhovat,právě naopak si to dle mě zaslouží uznání
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2011 20:41 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Parosphromenus
Nevím koukám na ty Bleherovy biotopní akvária z tvýho odkazu a jsou tam rostliny a voda je docela čirá, tak nevím proč to nazývá biotopním akváriem hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2011 13:24 Parosphromenus
jinak ke studiu biotopnich nadrzi doporucuji autora nejpovolanejsiho :)
www.aquapress-bleher.com/…

ma k tomu i par knizek ktere lze na webu zakoupit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.08.2011 13:23 Muž Kusma [411] - RostlinyRe: Parosphromenus
Já osobně si nemyslím, že v akvárku musí růst spousta zeleně - osobně se mi líbí i akvária malawi a v nich také nejsou žádné rostliny (když si ale takový znalec to víš).
Každý má jiný pohled na akvárko - někomu se líbí zarostlé nádrže, někdo si tam dá plastovýho potápěče a je spokojenej...
Nejde o to, jaké máš nebo nemáš akvárium, mě osobně vadíš jako člověk, který tady píše samé blbosti... Jak jsem psal předtím - běž do poslanecké sněmovny - ráj pro odborníky jako ty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2011 12:49 Parosphromenus Re: Zoidik
A můžeš mi říci, co by s ve tmě a pH kolem 4 pestoval za rostliny krome mechu? S namocenou rukou? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   19.08.2011 12:08 Muž Kusma [411] - RostlinyRe: Parosphromenus
Myslím že 99,9% akvaristů pěstuje rostliny a chová ryby takové jaké se mu líbí. Už si nehrej na odborníka - myslím že proti Johanovi jsou tvé znalosti minimální...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2011 12:05 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Parosphromenus
Je jedno co se mi líbí a co ne. Jen sem vás prosil o ukázání fotek z biotopu, kde je hromada plovoucích kytek, nízké pH, spousta organického odpadu, a žádná submersní a mokřadní vegetace. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2011 12:03 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Parosphromenus
Ne, neni to biotop, protože kvůli rostlinám, které tam máš z nutnostni, ten tvůj "biotop" je jenom nádrž s nějakýma rostlinama. Pokud chceš biotop, chovej v nádrži ryby a rostliny, které v té dané oblasti žijí. Princip biotopu je když to hodně přeženu jet s kavárkem do amazonie, nebo do afriky k jezedu malavi a kus té přírody vzít a zasadit do akvária. Ano, potom se můžeme bavio o biotopu, ale ne to co ty prezentuješ. To je prostě jenom akvárium s nějakýma rostlinama a rybama co se ti líbí.

Parosphromenus napsal: A to jako proc? :)))))) Protoze tobe se me akvarium nelibi? Nejsi moje manzelka, takze mi to je srdecne jedno. Podstatne je, ze se libi mne. A ze se v nem dari rybam, jake me zajimaji.

jestli se mi líbí nebo ne, nemůžu posoudit, protože jsem ho neviděl. Asi z toho důvodu, že se za něj stydíš a nechceš ho ukázat, jelikož bys sklidil kritiku, kterou nechceš. Jsi pokrytec.

Na rozdíl od tebe se nesnažím tvořit biotop. Prostě akvarium, kde jsou nějaké rostliny, ryby které se mi líbí a v minulosti měl pohromadě a nikdy jsem s něma neměl problémy za posledních cca 15 let co mam doma akvárko. Pokud bych se snažil o biotop, tak budu chovat ryby a rostliny, které odpovídají dané lokalitě a zveřejním fotky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2011 11:58 Parosphromenus Re: Johan
C. cordata (ta bezne sehnatelna varieta ci variety) v pH 4 moc neroste.

Je to biotopni nadrz protoze zachycuje biotop, ve kterem dane ryby ziji. Ze se ti ten biotop nelibi, protoze je malo zeleny, je mi uplne jedno :)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 4 5

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 3770x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6042-biotop-urceni-nazory-zkusenosti