Cichlidy a cichlidky - chov, odchov
Prosim, vi nekdo vic o Apistogramma macmasteri a Apistogramma viejita? Z nekterych informaci na webu vyplyva, ze bezne nejspise chovame jako Apistogramma viejita ryby vznikle krizenim techto dvou druhu.
taky u prcků halančíka pestrého začínám rovnou grindalem ...
Hezke
Kdyz vrtulnicky, tak to ty moje vypadaji jako Mil Mi-8
Ale v miste, kde jsou je sero a na skle mam rasu, takze k foceni to neni
Dve neritky misto uklidu "make love". Uz dva dny jsou nalepene na sobe a spolu se pohybuji po akvarku, to jsem predtim take nikdy nevidel. Love is in the water.
Vcera Apistogramma viejita privedla ukazat nove mlade. Na fotce nejsou zdaleka vsechny, to dela to me rostlinne housti, ale i za takovouhle fotku jsem byl rad, vodi je dost po houstinach. Rano po rozsviceni pul hodiny sondovala a vyklizela prostor od vetrelcu, nez jsem drobky vubec mohl videt, a jeji predchozi mlade pred ni pekne rychle prchaji (nejvetsi uz maji 20mm, tak uz mizet umi a vi dobre kdy a kam).
Jak rikala moje, uz "zase pase vrtulnicky"
.
Prckove dostali rovnou Grindal, zkusil jsem. Je to asi v pohode, hned je znat, ze lovi ten nejjemnejsi (videt to je tezke, je to vsechno desne titerne, ale z pohybu v hejnicku bych si to myslel), a ty nejvetsi cerviky basti mamina.
Ja ale take
A jeste blbe vidim
Zkusim to
Jsou zblblejší a dají se lépe odchytit.
Odchyť ty SAE v noci.
No jsou presne v miste, kde by ten detrit mohl pristat
Vcera jsem se v akvarku trochu stoural a prelovil ramky do mensiho (cimz jsem tedy odsoudil na smrt maleho otika a nejake dalsi jikry otiku
, otika jsem pred pridanim ramek bohuzel nenasel )
Jeste bych potreboval prelovit SAE, ktere jsou asi docela mrsky a vyuzily meho stourani v akvarku a rozplavani se poteru a nejaky pochytaly. Ovsem chytit SAE neni jako chytit zvedave ramky, ktere skoro samy vlezou do sitky. Jeste tam par desitek malych akar je, ale na foceni to bohuzel neni
, tak nemuzu ukazat.
K filtru se postupně stahuje detrit a podobné "smetí" a v něm, pokud ho neodkalíš, si potěr najde také dost mikroorganismů a zbytků potravy ve vhodné velikosti.
Bohuzel je to Juwell set (LIDO 200)se zakrytym filtrem, takze zadny pristup k namkam na nem (pokud teda nevplavou do nej...). Take bych to mel radeji s pristupem, protoze moji oblibeni pancici na nem holduji nehlede na vek, ale je to designovy prvek, takze jsem nemel moc volbu a ten filtr jinak funguje dobre na to abych ho odrezaval. Mikry se rychle zrepetaly, tak uz snad dnes vecer bude neco ke krmeni.
RAP napsal: Pokud máš u filtru přístupný filtrační materiál, tak na něm potěr vybíral mikroskopickou potravu. Ramky jsou pěkně "jedovatí" trpaslíci.
To vybirani biomolitanu mohu potvrdit, mamina je tam vodila, a az jsem se divil, jak vysoko k hladine prcky u toho filtru taha a jak ho ozobavaji.
No a ty Ramky, to je jasna vec, jak maji trosku sanci, zacnou akvariu sefovat
.
Snad se dokopu a udelam prezentaci nadrze...
To bys měl. Já jsem právě koukal v jakém akva je máš.
Pokud máš u filtru přístupný filtrační materiál, tak na něm potěr vybíral mikroskopickou potravu.
Ramky jsou pěkně "jedovatí" trpaslíci.
Hmm, zajimave, ze v takove rostline se drzeli. U mne budou?... asi v takove strapate, obycejne, ktera dobre roste, ale na nazev si nevzpomenu. Snad se dokopu a udelam prezentaci nadrze... Diky za nabidku, uvidim, jak to pujde. Nechci tam ted nejak vrtat, ale jsetli to tentokrat nevyjde a vezmu to jako challange, tak si treba reknu o tu rostlinu
Při tření bohužel nevím. Všiml jsem si jiker asi až několikátý den, respektive asi den před vylíhnutím. Jedna z ryb se držela na neobvyklém místě. Jikry byly nakladeny na plochý kámen. Rodiče se tak nějak střídali. Do teď vlastně s určitostí nevím, která z ryb je samec a která samice. Kytky nevyrývají, ale přehazovat dno umí. Právě mi bylo divné, proč jsou kamínky naházeny na kořenu, než jsem si všiml těch jiker. Mám na dně písek 1-2mm a ten občas přesívají asi kvůli potravě. Nic mi ale ještě nevyryly a vůči ostatním nejsou agresivní. Ramky se do nich občas trochu pustí. Ramky a tyto akary jsou moje první cichlidy, takže nemohu srovnávat s ničím jiným
Ty dvě větší co se vytřely jsou o malý chlup delší než dospělý samec ramky, ale mohutnější.
Ona je mamina desne rada vodila do
rybicky.net/atlasrostlin/lomariopsis_lineata , a myslim ze ta rostlina ma svuj podil na preziti mladych mezi Fantomy, i kdyz ti se maminy bali jak cert krize, ta po nich sla jak raketa, kdyz se nejaky nebezpecne priblizil. Tak rychle se pohybujici Cichlidu clovek vidi malokdy.
rybicky.net/fotogalerie.php…
Kdybys mel zajem, jiste Ti kus te rostliny mohu venovat, roste mi dobre.
můžu se zeptat jak se chovaly při tření? jestli spíš jako třeba Nanacara anomala nebo jako velké akary nebo laetacary? třou se na kámen nebo do jeskyně? vyrejvaj kytky? taky o nich uvažuju, docela se mi líbí, ale nechci si tam moc pustit ryby co mi to zplundrují. Dík
Diky za rady! V ramci moznosti se pokusim prispet k odchovu... Vyschle mikry se probouzeji k zivotu, tak neco snad bude. Ja to nemam tak zarostle, je to jen par mesicu zarizene. Espeiky jsem vzal schvalne abych mel neco na hladine, tak ty jsou v pohode. Jen ty ramky budou asi problem co se nebezpeci tyce. Treti nesparovana akara je mensi a neplete se mezi ty dve vetsi.
No u mne spolecenske je hejnicko Fantomu cernych a par Apistogramma viejita, pricemz je to akvarko dost zarostle. Na 200l akvarko bych rekl, ze mam ryb mene nez je u spolecenskeho akvaria bezne. Nakonec mrkni, i mlade tam mam na fotkach:
rybicky.net/nadrze/18477
Delal jsem to tak, ze jsem vzal 20ml strikacku, vytahl pist, naklonil s vyvodem nahoru a nakapal krmivo, zavrel ji pistem, vytlacil uz s vystupem nahoru vzduch, pak natahl vodu z akvarka, pomalu se priblizil asi tak 10 az 15cm od malych a pomalu to mezi ne fouknul. Samice to nenesla uplne libe, ale kdyz uz to bylo po nekolikate, zacala asi chapat, ze se nic spatneho nedeje a uz tak nedivocila. Mlade vodila po celem akvariu, takze jsem to daval vzdycky k nim. Mozna jsem mohl na strikacku jeste nasadit slamku (hadicka by uhybala a tezko bych to smeroval), abych nedaval ruku tak zbytecne blizko, ale to mne tehdy nejak nenapadlo...
Zbytek toho Nobil fluidu take mam, ale je to stare, nechci to riskovat. Ale asi teda poridim novy. Ty je mas ve spolecenskem nebo zvlast? Zakrmit do 200litru tak, aby se k nim neco dostalo se tezko odhaduje. Uvidim, jak to pujde s tou trubickou, musim to jeste vyzkoumat. Dospeli si klidne oba mlade opusti, kdyz krmim. Ale ostatni ryby se take docela venuji zradlu, tak je to relativne bezpecne.
Rozplavane Apistogramma viejita jsem zkousel krmit timhle:
www.akvarista.cz/…
Otazka ovsem je, jestli jim to pomohlo, nebo se v tom akvariu futrovaly tim co tam zije, nebo jestli jsem jim tim krmenim vubec aspon trosku pomohl. V kazdem pripade par kousku uz dva mesice smejdi po akvariu, bez nejake vetsi pece z me strany. Jenze je fakt, ze jejich mamina se mesic starala jak silena, coz tady bude jine.
Dnes prckove strasne radi berou Grindal. Zacinam s nim, ale ted uz vim, ze jsem ho klidne mohl pouzivat uz u hodne malych rybek, protoze kdyz se da do akvaria, velci cervici jdou rychle ke dnu, ale ti nejdrobnejsi plavou hodne dlouho ve vodnim sloupci a proud vody je micha v akvariu tak, ze jsou pak ve vode vsude. Dalo by se to tak i vytridit do odchovnicky, dat do sklenice s vodou, nechat velke sednout a nalit vodu s temi nejdrobnejsimi, protoze plavou.
To RAP: (presunul jsem odpoved sem z vlakna o ZOO Branik))
"Jestli maj něco po rodičích, tak pár kousků odvodí k samostatnosti. Záleží na velikosti akva, jeho zařízení a spoluobyvatelích.
Stejně by bylo zajímavé co z nich vypadne."
Je to 200litrova nadrz s 3x electric blue acara, 3xgold RAM, 7xrazb espei, 2x otik a 2x parmicka siamska. Rodice nehlidaji mlade 100% casu a nejvetsi hrozbou jsou RAMky, ktere ac mensi, tak si dovoluji i na akary, kdyz jde o jidlo. Problem je ale spise v krmeni. Dospele mlade nahnaly (jestli tam jeste mlade jsou) uplne do rohu k filtru, kam neni videt a neda se tam krmit. A hlavne nemam zive krmeni... Dnes jsem to trochu snad vylepsil tim, ze jsem nad misto zavedl trubicku, do ktere budu obcas strikackou strikat mrazeneho virnika a sera micron. O tak male krmivo nemaji ostatni ryby moc zajem, tak je to nepritahne. Mozna "rozpumpuju" mesic vyschlou nasadu miker...
Edit: Tak jsem se dival poradne a nejaci prckove tam plavou. Jsou tam dobre schovani za kamenem
Vykulili se vlastne v sobotu.
Starší reakce
Uvidim co prezije z mladych a jestli neco, do te doby (dokud preziji a nebo vyrostou) tam nic pridavat nebudu. Jen si tak premyslim, co by tak mozna a jestli nepremyslim nad necim co moc nejde...
U mě dobře fungovali a.steindachneri 1+2 a.agassizii 1+1 ve 112L. Šlo hlavně o rozdělení teritoria samic. Samci se mimo dobu tření ignorovali.
Já měl 4 samičky kakadu a plocha 180x50 stačilo jen třem ta čtvrtá nejmenší ostrouhala.
Podľa toho, čo som naštudoval, každá samica si vytvára teritórium s priemerom 25 - 30 cm, ak by bolo dosť plochy tak by to mohlo fungovať. Mne však v akva 100x50 cm nezvládli spolužitie 1 pár a 1 skupina s tromi samicami, hoci matematicky to malo sedieť
Já bych ti to moc nedoporučoval. 1+2 nebo 1+3 je určitě lepší než 2+2.
Lze mit vice druhu Apistogramma v jednom akvariu (v obrovskem chapu ze jiste, ale pri nejakych beznych objemech)? Jak je to se vzajemnou snasenlivosti a se vztahy mezi sebou mezi druhy? U nekterych druhu bych mel docela problem samotne samice od sebe bezpecne rozeznat, alespon podle fotek.
Geoš určitě, ale na přesnější určení moc mladý. Winemilerka to být může, ale stejně tak třeba megasema a několik dalších. Každopádně tady přesné určení není rozhodující, podmínky vyžadují stejné. To dno by opravdu chtělo trochu "zjemnit"
Geophagus Winemilleri a dost nešťastná z toho dna
někdy stačí nepatrné trhnutí rodiče a mladí se semknou a doslova zkamení
jde to sotva postřehnout
Tak jsem zjistil, jak paradni dno mam v akvariu. Vetsinou se ta bila dna moc "nenosi", ale on ten pisek ma presne takovou frakci a barevnost, ze kdyz se mlade nehybou, nejsou vubec videt, absolutne s tim dnem splynou. Mlade sleduji dost dukladne matku, jak se vzdali (plave nekam neco rychle resit), jdou okamzite ke dnu a prestanou se hybat, aspon z toho mam takovy pocit, az mne to udivuje, jak se chytre chovaji. Vyhrano jeste nemam, ale prvni predpoklad k preziti mladych v akvariu s jinymi rybami uz znam, za to svetle dno (jako ze jsem si driv rikal, jestli jsem udelal dobre) jsem prave ted rad.
Ty Apistogrammy jsou velice zajimave ryby (pro mne nove). Dokonce to vypada, ze matka obcas nejake mlade zobne, vypada to desne, jako by ho chtela sezrat a mlade casto ucukne, ale nic se nestane. Ze by vychovne pohlavky?
Záleží na velikosti půdorysu akva a jeho uspořádání(úkryty, jeskyně, možnost vytýčení teritoria).
Rozhodně budou dominantní vůči ramirézkám. Tudíš dojde k přerozdělování teritorií.
Záleží jak zarosttlé je akvárium občas mě něco přežilo. Ancík ale znamenal okamžitý konec jiker a samička odháněla i skaláry ale jeho si vůbec nevšímala.
Potěr s neonkami a tetrami? Mně se ještě tahle kombinace nepovedla... Jde to? Ačkoliv samička hlídala statečně, celou noc se jí mírné svítilo a krmila jsem, po třch dnech nezůstalo nic...
Soužití je bez problémů, pokud chceš potěr nesmíš mít ancíka.
0 17.04.2014 21:48 Žoržik – kakadu
Dobrý večer,
mám v plánu zakoupit buď párek nebo 1 samečka a 2 samičky. Rád bych znal názor na případné soužití s hejny teter červených a neonek. Mám 120 l akvárium, slušně zarostlé a oboje rybky se v něm rozmnožují.
Předem díky za odpovědi.
Žoržik
Perleťovka nějaká asi ano, eliot určo nee!
Mozem do 400l akvaria kde mam 3 pary Ramirezky pridat par Pestřenec červený? Nebudu pestrence utlacat Ramirezky?
0 17.04.2014 14:19 Martin – poradte
Potřebuji poradit jak se jmenuje tato ryba , byli mi řečeno že jeto kančik
prosim ,napište mi co to je za rybu dekuji
Pokud je přístup k houbě filtru, tak tam ozobáváli nějakou ňamku. Ta samička je opravdu šikula.
Ona je taha po celem akvariu, ale stale si vybira mista, kde je neco takoveho ke schovani, coz ale v tomhle akvariu neni zadny problem, rostliny jsou vlastne vsude. Uz s nimi byla i v horni tretine vody, neco se jim tam libilo na filtru a tak to prckove odobavali. Prekvapilo mne to, ze je vidim az tak vysoko.
Uvidíš jak dlouho jim to vydrží, ale ty mladé jsou malinkaté zatím. Mají sotva týden ne? Jinak já po třetím neúspěšném pokusu mladé odsál "tobogánem" a už jsou za kritickým obdobím větší než centimetr a vypadají jako ryby.
Přidat reakci
1 ...... [18] ...... 43 44
Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 45913x