Cichlidy a cichlidky - chov, odchov
Cichlidky jsou citlivé. Tady bych to neřešil. Pokud jsi si jistý, že podmínky v akváriu jsou OK, kup další pár. 1 samec a 2 samice by při tom objemu neměl být problém.
Troufám si tvrdit, že vzhledem k dobré kondici ostatních ryb nebude problém v čistotě mého akvaria. Rybky byly objednané jako pár v A.Q.A. Kladno a samice žádný problém nemá, už jsem to tu psal. Takže samec byl zřejmě špatný už při koupi/nebo prostě nezvládl transport a v oslabení se rozjela bakteriální infekce.
Je to dosledkom udrzby akvaria ,apistogrammy su narocnejsie na kvalitu a cistotu vody.Zvys teplotu a pridaj polievkovu lyzicu kuchynskej soli,ta posobi ako dezinfekcia
Ano, konečná, bakteriální problém, možná vnitřní paraziti, rybu minimálně pryč ze společnýho akvária, ale můj názor je směr druhej břeh.
Edit: nateklo mu 1 oko, takže asi konečná...
To mě také napadlo, ale kvůli ostatním rybám to neudělám. Povedlo se mi udělat foto, kdy byly rybky vzácně spolu. Samice na společné fotce je vpravo. Barvy jsou zkreslené bleskem, rozsvítit jsem si netroufl.
Zkus ho ohřát na 27.
24 st., foto bude k ničemu, 99% času se schovává vzadu mezi rostlinami a je sotva vidět. Včera jsem vložil další kokos, možná je vystresovaný z ostatních ryb, kdoví. Pochází z českého chovu. Kdyby na tom byla špatně i samice, tak bych alespoň věděl že je něco nedobrého s podmínkami v akva, takhle nevím nic...
Zkus sem hodit fotku. Někdo ti pak snáz bude radit
Tak Agassizky jsou už 2 dny u mě v akva. Samička obsadila kokos, přijímá potravu, naparuje se před Akarama a hájí si své malé teritorium. Samec je totálně apatický, nežere, poléhavá na dně, má schlíplé ploutve a zrychleně dýchá. Je celý vyšedlý, ale viditelné zranění nemá. Vypadá v šoku, stejně jako chvilku po vpuštění do akvária, žádné zlepšení. Mám ještě čekat nebo jednat (utratit)?
romant napsal: I to se dá. Ono bude i záležet o jakou produkci ryb jde. Tuzemský odchovy bejvají "otužilejší".
Já ti nevím, ale odchovy bývají rozmazlenější. Ono se to s výškou teploty všeobecně přehání. Dělal se pokus s teplotou u A. cacatuoides a optimum bylo 24-25stupňů. Paradoxně byla nižší teplota(pod optimum) lepší než vysoká. Vysoká teplota je i pro rybu energeticky náročná.
I to se dá. Ono bude i záležet o jakou produkci ryb jde. Tuzemský odchovy bejvají "otužilejší".
22°C mi přijde trochu málo, ale 24-25°C je podle mě akorát.
Asi máš pravdu, moc to řeším. V létě je v akva stejně až 28 st. a Pandy žijou.
Nic.
Všiml jsem si značného rozdílu mezi doporučovanou teplotou vhodnou pro chov Ap. Agassizi. Ve zdejším atlasu se uvádí 22-26, na webu akvarista.cz je uvedeno 25-27 st.C. Topím jen na 24 st. kvůli Pancíkům, tak teď nevím co s tím.
Krasne su akary hnede nech plavaju.
to je otázka, živou berou nejraději, ale mražené většinou není problém, mladé ryby mi často přijímají i granule, ale dospělé je stejně často nechávají bez povšimnutí hnít na dně. Záleží na co jsou ryby zvyklé.
Nakonec jsem neodolal a objednal si pár těchto rybek, jsou z českého chovu, var. double red. Ostatní rybky krmím na střídačku mraženým (důkladně propraným) a granulemi. Bude nutná živá potrava ? Jaké máte zkušenosti?
Starší reakce
A vo tom to je.
Ta z praxe, ta je vždycky nejcennější.
Odchovy agasek běžně mám v neupravené vodovodní vodě ve které je kolem 30mg/l NO3 ryby se v tom i vytírají
Jde to. Mám to tak. Mezi nulou a 20 mg/l NO3 je spousta prostoru...
Vím že nejlepší by byla nulová koncentrace. Ale rád bych našel přijatelný kompromis pro ryby i rostliny.
Co je "snesou"?
Zvýší se riziko potíží a pravděpodobně i agresivita.
Zdravím. Dle opakovaných měření mám v akva hladinu NO3 mezi 20 a 25 mg/l. Snesou tuhle koncentraci i citlivější druhy ? ( např. Cichlidka Agassizova). Aktuálně pracuji na dalším snížení, vysadil jsem další rostliny.
Starší reakce
Ják chlípník????
Měl co nabídnout a ta mladá to dovedla ocenit ... Jako u lidí, jako u lidí ...
Starší reakce
Maq napsal: Myslím že obecně to pravda je, ČOVkaři, farmáři a podobní to mají dobře prozkoumané. Ale možná je to tak, že i ta pomalejší nitrifikace nám v praxi docela stačí.
Otázka znie, či tie "ich" baktérie žijú i v našich akváriách.
Každopádne, v kyslom akváriu je menej amoniaku a z mojich poznámok (pôvod už neznámy):
"Závislosť nitrifikácie na pH súvisí aj s obsahom amoniaku v závislosti na pH vody, pretože nitrifikačné baktérie spracovávajú len amoniak, nie amónium."
Okrem toho mám poznačené konkrétne hodnoty:
"... Ale nebezpečenstvo hrozí aj pri pH pod 7,0, kedy svoj rast zastavujú baktérie rodu Nitrospira, pričom rast baktérií Nitrosococcus sa zastavuje pri pH 6,5 a nitrifikácia sa celkom zastavuje pri poklese pH pod 6,0. Nitrifkačné baktérie sú do istej miery schopné prispôsobiť sa nižšiemu pH, pokiaľ k zmene dochádza dostatočne pomaly."
Pamätám si, že pôvodne to bolo v článku nejakého "emerického" akva klubu, relatívne starom.
Nemám na všecha akvárka prezentaci. Jedná se o akvárko zhruba 200 litrů, kde je společenství parmiček a kromě toho dva páry pestřenců. Před časem tam byly páry tři. Díky tomu, že je dost hustě zarostlé kapradinami a kryptoškami a je tam povícero kokosů, každý pár má svoji teritorium a ani se moc nebijou.
A to ve kterém? Nikde jsem u tebe takové osazenstvo nenašel.
Mám pestřence v jednom akvárku s tetrazonami, pentazonami a purpurkami a funguje to.
Máš tam 11 druhů ryb z různých koutů světa uvědom si že každý druh má svoje nároky, kvalita a chemické složení vody,teplota,potrava. Já osobně bych nekombinoval cichlidy s parmičkama
, do budoucna plánuji akvárium podobných rozměrů možná trochu větší a jedna z možností osazenstva je hejno Phenacogrammus interruptus nebo Melanotaenia boesemani + na dno třeba Corydoras panda.
Já taky ne! Ale jak by se to dalo ověřit, změřit?
(Myslím že obecně to pravda je, ČOVkaři, farmáři a podobní to mají dobře prozkoumané. Ale možná je to tak, že i ta pomalejší nitrifikace nám v praxi docela stačí.)
taka rekapitulácia este raz sa chcem opytat o
Ktore bybicky mam dat prec akvarka a ktore mam kupit nove do nove akvarka.
Tohle z tou kyselou vodou kde nemá fungovat nitrifikace znám už hodně dlouho ale nejsem přesvědčený že to je pravda.
Řekl bych, že 30 mg/l NO3 je pro cichlidky a podobné ryby už dost za hranicí.
Kromě toho chtějí kyselou vodu a v takové nitrifikace moc fičet nebude.
JJ, 30 mg/l je už hraniční. Držím to pod touto hranicí. Když stoupá, nechám Růžkatec trochu víc povyrůst než obvykle
Díky a dobrou noc.
PH je určitě důležité ale obsah NO3 také.
Ještě poslední kontrolní otázka. Zdrojová voda do akva je měkká (KH6), původem z Krušných hor, 1x týdně při výměně vody dávkuji rašelinný koncentrát. Plžům se u mě moc nedaří - časem se jim rozpadají ulity. Předpokládám, že prostředí je pro Cichlidky tedy vhodné.
Zdravím,
chcel by som sa opýtať, v akom veku dospieva pohlavne Akara neon blue? Tiež by som potreboval poradiť pohlavie ako zistím u tejto akary.Alebo pošlem sem fotky a pomôžete mi?
Ano, dno je přeplněné a nahoře rybky chybí... Otíky mám historicky, kvůli panické hrůze z řas a Pandy jako čističe dna od zbytků. Takže to zkusím časem směřovat jen k Pandám, Neonkám a Chichlidkám - tj. 3 druhy ryb.
Třeba to ve finále dopadne tak, že si tazatel ty cichlidky nepořídí a nechá to jak to je.
teraz mam akvarku 4 pandy , mrenky styripruhovane 3ks machove 4 ks , Ancistrus sp 2 ks a gold 2ks,
trnovec bielopruhy 1 ks a gurama kozkavajusa. 2ks cichlidka thomasova 3 ks a kakadu 1 ks a tieto rybky ake to su Otíků aky? a neonky nechcem mozu ta da akalary alebo black molly
akary modre by som vymenil za akary hnede,
podle mě tam pár agasek klidně s těma akarama může být, když tedy pominu, že je to pro akary malé, spíš bych tam nedával otíky a pandy, respektive dal bych jen jeden druh třeba 10 kusů.
OK, myslel jsem si to. Díky za potvrzení
Za mě, buď a nebo.
JJ, vím že ty Akary jsou moc velké na tento objem, ale mám je již několik let, stejně jako ancíky. Leda je někomu darovat. Jde mi o to, zda tohle složení nebude znamenat už moc hustou rybí polévku. Moc bych chtěl ty Apistogramy.
Přidat reakci
1 ...... [5] ...... 43 44
Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 45913x