Cichlidy a cichlidky - chov, odchov
Ach jo, tak jo, ještě vydržím
Já vím ale úplně rozmlouvat mu je nechci , řeší to ve dvou vláknech ale nádrž je ještě podle mne dost čerstvá na cichlidy.
Tak pokud budou žít ještě 4.7.18 můžete řešit ty cichlidky.
Od 4.4.2018
Jak dlouho tam máš ty Čichavce zakrslý?
Pokud parametry hlídáš tak
Pravidelně, spíš častěji měřím hodnoty zatím ještě stále po nějakém zásahu NO2, kvůli hnojení NO3, PO4, Fe, K a sem tam PH a KH. Měla bych hlídat ještě něco? Nejdůležitější NO2=0 a NO3 nepřesáhlo 20, spíš přidávám, když poklesne k 10. Testy většina JBL.
Vlastně jen na KH mám od Rataje.
Ony mají cichlidy obecně dost podobné nároky na kvalitu vody , chce to dobře zaběhlou nádrž se zdravou vodou a nebo zkušenosti s hlídáním parametrů, pro začátečníka bych volil třeba Akara hnědá ty jsou dle mého soudu nejodolnější a nádrž máš na ně dost velkou .
A něco vhodnějšího pro začátek? Tak nějak za pomoci zdejších zkušených slevuji ze svých nároků a zřejmě nakonec bude jen jeden druh v menší skupince.
Děkuji
Mezi sebou se v takové litráži snad snesou, ale hůře se začátečníkem. Jsou to dost choulostivé ryby.
Ahoj,
máte někdo zkušenosti se soužitím těchto dvou cichlidek - thomasovy a vysokoploutvé? Ráda bych doplnila osádku stávajícího akva 420 l o nějaké cichlidky, vybrala jsem tyto dvě, jako nejmírnější a pro začátečníka.
Samozřejmě si nechám poradit, včetně počtů, spokojím se i s jedním druhem, i jiným, než jsou výše zmíněné, ale cichlidky bych moc chtěla
Starší reakce
Tuto rybku bych chtela jednou chovat s pancernicky ale chtela bych jich vice tak snad treba peti kusum by se darilo
Bude to o tzv. ploše dna, nebo-li není rozměr, jako rozměr.
Existuje nějaká cichlidka kterou bych mohla chovat v 30l a nebyla slovně ukamenována? Někde jsem četla, že pro pár ramirezek by to krajně šlo, zde se udává min 40l...
Starší reakce
Ahoj, to chce prezentaci nádrže a její fotku. Fotka ryby by taky něco napověděla. Jak je nádrž stará? Jak dlouho rybu máš? Jak je nádrž velká? Čím ji krmíš? Jak často měníš vodu? A kolik vody měníš? Jaky tam máš filtr? Jak často a jak čistíš filtr? Jaké má ryba výkaly? Používáš nejakou chemii? Máš tam fungující rostliny?
Edit: Tetry jsou vesměs hejnové ryby. To že je držíš ve třech kusech je pro ně nevhodné.
0 28.02.2018 17:30 Jenie – Nemoc
Ahoj, mohu se zeptat, zda nemáte zkušenosti s následujícím: Moje Ramirezka víceméně leží u dna na bříšku, pohne se (malinko odplave) jen výjimečně. Ale ani trochu nahoru k hladině. Potravu od včerejška nepřijímá. Barvu má ale stále krásnou, ploutvičky i oči se mi zdají úplně v pořádku. Může to být jen z přežrání nebo co by jí mohlo chybět? Je vidět, že se snaží reagovat za sklem na máj pohyb, ale nemůže. Vyměnila jsem jí část vody (vždy dávám odstátou), filtr jede nonstop (ten nikdy nevypínám, jen chvilku na čištění), teplota vody je nějakých 25°C. V akváriu je společně se dvěma tetřičkama, ale ty jsou zdá se úplně ok.
Že samec hlídá spolu se samicí je běžná věc, pokud mají ryby dost prostoru, bývá to spíš pravidlo. Ale už jsem se setkal i se samcem, který mladé samici sebral a staral se o ne sám nebo 2 samice starající se o potěr jedné současně. V malé nádrži může samice dohnat samce k vyskočení z akvária. Když vodí více samic najednou, jsou běžné krádeže potěru.
Já mám 1 samce na 3 samice agassizii a samec hlídá okolí aktuálně vodící samice, viděl jsem ho i sbírat potěr a plivat zpátky do hejna. Samice ho vytlačuje, pokud se motá moc blízko, ale nijak agresivně a samec "poslouchá".Je to krásná podívaná
Samice hlídá přímo potěr, samec větší okolí, s tím, že samice do něho dloube, pokud se samec přiblíží přímo ku potěru.Samec si to nechává líbit bez nějaké reakce.
Taková jedna fotka rodinky, i se společným nepřítelem-neonkama.
Většinou se chovatelé bojí přidávat ku apistogrammám neonky, ale já s nima mám nejlepší zkušenosti. Většinou si je samec vycvičí tak, že nemají ani odvahu se přiblížit.Ještě jsem nikdy neviděl, že by některá neonka měla šanci si zobnout potěr.
6 27.02.2018 13:46 Maq Apistogramma erythrura
Delší dobu je pozoruji, jejich chování. Uvádí se o nich, že samec o potěr nepečuje, ale já z nich mám jiný dojem. Samice vůči němu není agresivní jako vůči všem jiným vetřelcům, nýbrž mu pohybem dává najevo, kde konkrétně zrovna prcky má a aby jí tam nelezl. Samec signalizuje, že rozumí, neleze jí tam, a brousí po okolí.
Mám z toho dojem, že je na věci zúčastněný, a chrání vnější okruh.
Mám jediný pár ve 200 litrech; při menším prostoru nebo větším počtu jedinců se to neprojeví. Chtělo by to zkusit jediný pár třeba v kubíku. Pak by se ukázalo, jestli by se samec držel poblíž, anebo se na rodinu úplně vykašlal.
Zajímaly by mě zkušenosti ostatních chovatelů podobných apistogramm - jestli pozorují něco podobného.
Pět dnů je příliš krátká doba, aby se jedna samice vytřela dvakrát.
Ahoj, mám je necelé 3 týdny (skupinu 10 ks), pouze se sekavcema a 1 širokohlavcem, akva 112 litrů. Jsou všichni super. Od pondělí se včera popáté vytřeli. Většinou do 24 hodin bylo vše pryč. Od včerejška zatím hlídají. Tvoří Thomasaci trvalé páry? Nebo se samec vytře s připravenou samicí? A druhý dotaz: když se během 5 dnů postupně vytřeli 5x, mám tam 5 samiček? Nebo se samička asi při nezdařeném oplodnění jiker vytře ihned znovu? Díky
Starší reakce
Amatértom napsal: Dva páry? pokud by byla nádrž členitá.
Cichlidku Thomasovu
No bylo mi to celkem jedno, každopádně cichlidky už pár týdnů plavou v akváriu, dokonce už stihly jeden poměrně úspěšný pokus o množení (jedna ze samic měla rozplavané mladé)
Dva páry? pokud by byla nádrž členitá.
Ahoj, kolik ks bych si mohla pořídit do akva 112 l? Dole jen sirokohlavec nautsky a sekavci? S hejnovymi rybkami nepočítám. Dají se chovat v páru i ve skupině, ale nevím kolik?
Starší reakce
Odkud máš ryby? Mohl by jsi tu dát fotku?
0 09.01.2018 19:10 blegon [152] - Jihoamerické cichlidy hlavně Perleťovky. Odebrat kámen do jiné nádrže kam přepustíš vodu, která je v tom společenském.
Dáš tam i topení + nějaký filtr nejlépe hlavu s molitanem.
Pokud se potěr vykulí a rozplave krmit nalíhlou artemií
.
Zaregistruj se a přidej foto sem
.
cichlidklub.sk/… 0 09.01.2018 19:00 jirka – geophagus
zdravím, má někdo zkušenost Geophagus taeniopareius , vytřeli se mi ve společné nádrži na kámen , co stím?
Starší reakce
Pomalu se začínám dívat po nějaké zajímavé formě agassizek a v sobotu mám cestu přes Prahu, tak bych se mohl stavit na burze, má to smysl? Měl bych to trochu komplikovanější, takže bych tam asi jel jenom v případě, že bych tam mohl narazit na něco zajímavého, obyčejné red / double red atd. seženu kousek od baráku.
Starší reakce
Chce to opravdu dobrý zdroj těchto rybek, na 1. pohled mohou vypadat v akvaristice dobře, ale už mohou být načaté a jsou stresované, další přelovení může být poslední kapkou. Takže buďto dobrý zdroj/chovatele nebo méně náročné cichlidky, třeba Akarku zelenou.
Tak akara hnědá je největší posera ze všech ryb
, ale samička bránit jikry umí to se jí musí nechat
.
Tak večer jsem musel pomoci svým Ramkám při pouti na druhý břeh
Vypadaly o dost hůř než včera a nechtěl jsem se dívat, jak se trápí
Maq napsal: Taky bych řekl, že se ten samec vyvíjí v alfa samce. Ale fakt je, že dneska vypadají agassizky dost jinak než před dvaceti, třiceti lety.
Tak už ztmavnul docela a začal prohánět i tu největší 10 cm velkou Akaru hnědou, je z něj alfa samec, kápo akvária. Vypadá to dost legračně, když 3x objemnější ryba zdrhá před takovým trpaslíkem
Romane děkuji ti, i když jsi mě nepotěšil
Ale podle vývoje se to dalo čekat. Byl to krásnej sameček.
Tak je to jasný, už to postoupilo, jak už je tento výkal, je to všechno špatně, to už jde výstelka střev, rybu poslat na druhej břeh.
Díky Honzo
Taky se přikláním k tomu, že už nemocné nejspíš byly, jinak by se nejspíš problémy objevili u všech. Večer jsem si u samce všiml podivného výkalu - průhledný, tak 1 cm dlouhý, uprostřed "polámaný". Uvidíme jak na tom budou odpo, až se vrátím z práce.
Dal jsem jim jen trochu vloček. Budu sledovat, kdyžtak dám vědět.
Sleduj výkaly, budou s největší pravděpodobností delší bělejší, táhlý, jakoby nakrájený trubky. Krmit jenom sušeným, žádný mražáky.
Tak jsem jim nasypal trochu krmení a samička baští, ale samec ani ťuk
Uvidíme zítra. Díky všem za reakce.
Asi bych počkal do zítřka a pozoroval. Prognóza je taková, že se budou zhoršovat. V tom případě zkrátit a utratit. Neléčit.
Ale ještě bych neházel flintu do žita. Pokud budou zítra lepší, pak pravděpodobně negativně reagovaly na výměnu vody. Hledal bych důvod. I vzhledem k budoucím možným obtížím.
Ve většině obchodů vypadají ramky nic moc. Já bych si je koupil už jenom od chovatele.
Pokud ještě přijímají potravu, tak bych jim dal šanci, jinak utratit.
Děkuji za rady. Asi jsem byl moc nedočkavej nebo jim v mé vodě něco nesedí
Teď jen jedna věc: počkat třeba do zítra, jak se jim bude dařit nebo je nenechat se trápit???
Přidat reakci
1 ...... [3] ...... 43 44
Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 45913x