Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr Eheim classic

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Filtr Eheim classic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2023 11:13 Muž Radek87 [5] Re: Lojza007
Díky moc, pracuju v nemocnici tak vazelínku seženu hned palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2023 09:31 Muž Lojza007 [1175] Re: Radek87
Je to akorát, když se časem trošku přicpe, tak nebude potřeba ani škrtit.
Eheim má přímo silikonovou vazelínu ve spreji, líp se aplikuje, ale taky je to ta nejdražší možnost. Nejlevnější je koupit v lékárně lékařskou vazelínu, je to to samý jako ty super drahý mikropytlíčky a mikrotubičky, co se dají koupit v akvaristikách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2023 08:50 Muž Jozef [311] Re: Radek87
Mal by stačiť. Maže sa to silikónovou vazelínou (silik. sprejom, čistou lekárskou vazelínou...). Škrtí sa na výtoku (niektoré filtre škrtia súčasne výtok aj vtok).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2023 08:02 Muž Radek87 [5]
Zdravím, bude EHEIM Classic 250 stačit na 112l akva. Pokud ano, čím se maže to těsnění pod hlavou? A jak se snižuje průtok? Přiškrcením ventilu na přívodu do filtru nebo na výtlaku do akva? Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.09.2022 17:00 Žena Beastie [314] Re: zervajs
Díky moc, nakonec jsem našla obchod kde to měli skladem a už to mám zapojené. Asi to bylo rychlejší než hledat drátek :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.09.2022 16:18 Muž Xif [336] Re: zervajs
Nojo, právě sem si vzpomněl, kdysi dávno sem nahrazoval výpletem do kola
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2022 15:57 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Beastie
Nahradil jsem nerez drátem ( elektrodou) stejné délky a průměru.
Lze nahradit jakoukoli osičkou stejného průměru a délky... alespoň do doby než přijde originál.
Ps: já jsem líný...tak jedu na nerez smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2022 15:26 Muž Xif [336] Re: Beastie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2022 14:46 Žena Beastie [314]
Praskla mi osička u rotoru u 2217, samozřejmě filtr neběží. Díl je skoro všude vyprodaný. Zvládnu to něčím nahradit, nebo mám prostě shánět originál? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2020 19:33 Muž Jarry [1433] Re: DH
Řekl bych, že čerpadlo ve Fluvalu musí jen točit vodu v uzavřeném okruhu spojených nádob, zatímco Eheim, co jsem uváděl, je výtlačné čerpadlo - asi by bylo potřeba vidět křivku v závislosti na výšce, popravdě nevím pro jaký výtlak je těch 3400l/l Eheimu uváděno. Asi také masivnější konstrukce, nevím. Ale je pravda, že dnešní DC čerpadla mají spotřebu skoro poloviční, teď už bych se DC asi nebál a místo Eheimu bych vzal třeba něco od ATB.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2020 17:46 Muž DH [335] Re: Jarry
Teď trochu odbočím. A čím si vysvětluješ ty velké rozdíly ve výkonu a spotřebě u různých výrobců? Vezmu jako příklad FX6, což by měl být renomovaný výrobce filtrů, takže si snad nebude tak výmýšlet. má výkon 3500l/h a spotřebu jen 41W. Oproti tomu třeba čerpadlo co si uváděl, stejný výkon ale spotřeba dvojnásobná. Fx6 nejsou taky žádné ořezávátka podobně jako Eheim a lidé je používají už dlouhou dobu, jsou prověřené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2020 09:31 Muž Jarry [1433] Re: DH
Klasické AC čerpadlo, možná alespoň uvádějí skutečnou spotřebu, dost výrobců uvádí spotřebu nižší, než byla v testech naměřena. Jsou tedy ta Eheim čerpadla trochu žravější, možná i díky jejich robustnosti. Mám ve filtru EHEIM universal 1262 3400l/h a je to macek. Má sice 80W spotřebu, ale je slušná pravděpodobnost, že vydrží jet desítky let bez problémů. Navíc, pokud jede ve vytápěném akváriu, vygenerované teplo se přenese do vody a trochu přitopí, což se zase odrazí v nižší spotřebě topítka:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2020 22:30 Muž Tojsouvěci [3581] - Kytky s čudlamaRe: DH
Všechno je za něco,dva propojené kanystráky s jedním motorem filtrují tři a půl kubíkovou nádrž bez závad víc jak dvě desítky let. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2020 20:31 Muž vlka [3426] Re: nekdo
Byznys je byznys a co se moderních filtrů týká, tak kvete ve velkém...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2020 19:59 Muž nekdo [353] Re: DH
Vzhledem k filtračnímu objemu a předpokládané velikosti nádrže si to pořád nabízet může dovolit ... ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2020 19:08 Muž Tojsouvěci [3581] - Kytky s čudlamaRe: nekdo
Sehnat se dá: www.macenauer.eu/…
2250 má shodnou hlavu s 2260 : www.macenauer.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2020 18:05 Muž DH [335] Re: vlka
Ta spotřeba mě taky překvapila, 2400 l/h za 65W teda není žádná výhra. Se divím, že Eheim ještě něco takového vůbec nabízí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2020 17:34 Muž vlka [3426] Re: Tojsouvěci
Zdarec, ta 2260ka si vezme cca 570 kWh za rok,to je slušné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2020 04:42 Muž nekdo [353] Re: Tojsouvěci
2250 se nedá sehnat nová, už je jen 2260, což je "jen" rozdíl v čerpadle a trubce, která vede z kýblu do čerpadla - ty rozdíly v čerpadle jsou (nevím teď jestli mezi těmito dvěma konkrétními) v mezikuse, který tahá vodu - motoricky je to stejné, jen se udělá ten díl (plastové kolečko) s větší/menší dírou (zjednodušeně řečeno). právě tu 600 jsem tam chtěl zkusit "nacvičit" ale nejsem si jistý, jestli by to nebylo kontraproduktivní vzhledem k objemu filtru.
ta 1500 je taková "do budoucna univerzální" :)))
sun sun ne, díky :)

OT: bitdefender nemá rád rataje... pobavilo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2020 23:27 Muž Tojsouvěci [3581] - Kytky s čudlamaRe: nekdo
Stačí podle schéma vyměnit čerpadlo: www.juwelakvarium.cz/…
Netuším,kde sehnat model 2250 s výkonem 1000L,možná by se stačilo zeptat
www.macenauer.eu/…
Tento slabší motor by jsem do toho nedával:
www.habeo.cz/…
Co se týká financí na tvoji dvěstěpadesát litrovou nádrž je dostatečný :
www.rataj-spk.cz/… ,nebo dražší www.akvarista.cz/…
Patnáctistovku by jsem si nechal,kdyby někdy náhodou bylo větší akvárko ;-) .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2020 20:17 Muž nekdo [353] Re: QQQ001
Existuje tuze dlouho ;) je to taková matka všech filtrů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2020 20:04 Muž QQQ001 [23] Re: nekdo
To jsem ani nevěděl, ze takovej macek existuje v radě Classic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2020 18:15 Muž nekdo [353] – eheim 1500/ xl dotaz
má tu někdo ? lze vyměnit čerpadlo za slabší ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2020 11:43 Muž QQQ001 [23] Re: nekdo
Mam tam na spodu modrej biomolitan co byl k filtru a pak vyrobeny z květináče košík a v něm další molitan a na vrch filtrační vatu, zbytek nasypanou pemzu 5-16mm. Blbě se to popisuje, ale dělal jsem to podle tohoto videa, až na ten uhlíkovej molitan, který dává na vrch.

www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2020 10:47 Muž nekdo [353] Re: QQQ001
a v tom filtru to máte od spoda naskládané jak ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2020 09:32 Muž QQQ001 [23] Re: Beastie
Mam 2213 a měl jsem ten samý problém. Tak jsem tam nechal puvodní nasávací koš. Všiml jsem si, že se vyrábí takové drátěné koše, což by mohlo být lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2020 07:07 Muž nekdo [353] Re: Beastie
z popisu dle mého vyplývá, že za snížený průtok může molitan...
možné řešení - nejjednodušší bude dát molitan s větší velikostí pórů (čím menší číslo tím větší díra)
Dále k bordelu - bordel ve filtru je proto, že je bordel v akváriu a filtr ho nasaje... tzn častější údržba je řešení příčiny.
Pokud máte ryby s nedokonalým trávením, tak může být řešení i změna filtračních materiálů (ve smyslu změnit materiál, ne "jen vyměnit za stejný, nový")
aktivní prezentaci nemáte, složení filtru nevíme... křišťálová koule je zamlžená... ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2020 22:43 Žena Beastie [314]
Mate nekdo predfiltr na classic 2217?

Ted presne pri napousteni po stehovani je videt jde vykon dolu. Akva napustene do pulky a filtr otevreny na vypusti jensilny proud. Akva napustene az k okraji, na vstupu narvany molitan, filtr naplno a sotva prutok.

Nemam ted chut kupovat novy filtr s vetsim vykonem, ktery by to resil. Predtim jsem to resila takovym tim kosikovym nastavcem, vykon je pak znatelne lepsi ale taktez bordel ve filtru a neni to nic extra na male ryby. Co mam jeste na vyber?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2020 15:52 Muž QQQ001 [23] Re: Yirka
Paráda, díky moc! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.04.2020 14:39 Muž Yirka [9117] Re: QQQ001
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nebude to sice tak elegantní jako originál, ale mně to slouží již více než 5 let. Součástky Garden za pár desetikorun z hobby marketu.
V podstatě koncovka vlevo a vpravo, průchodka s uzavíráním, mezikus a a rychlospojka se stop ventilem.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2020 14:16 Muž QQQ001 [23] – Kohouty
Ahoj, mam dotaz k filtru 2213. Koupil jsem ho bez uzavíracích kohoutu na hadice. Musim říct, ze jsem měl tu cest bez těchto kohoutu filtr cistit (měnil jsem medium) a je to peklo. Takže se chci zeptat, jestli na to nemáte nějaký trik, popřípadě kde sehnat nebo čím nahradit drahé kohouty od Eheimu. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2020 07:11 Muž Yirka [9117] Re: dravec
Ano, dvojkohouty byly součástí nákupu, náplně jsou 5x biomolitan + na dně pytel válečků Sera-Siporax.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2020 00:15 Muž dravec [72] - RostlinyRe: Yirka
Diky Jirka, rozmyslam totiz vymenit eheim ecco pro 300 prave za tento filter. Zivot je zmena... Mas tam aj dvojkohuty? Ake naplne si nasypal?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   18.02.2020 20:23 Muž Yirka [9117] Re: dravec
Mám 2215 již asi 12 let bez jakéhokoliv problému, neměnil jsem ani těsnění. Prostě jsem ho v roce 2008 zapnul a od té doby jede. Čistím ho tak asi 3x do roka. Po zajetí takřka bezhlučný. Technicky jednoduché řešení a v tom to asi je. Absolutní spokojenost. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2020 19:23 Muž dravec [72] - Rostliny – Eheim classic 2213, 2215
Ahoj, je tu niekto co má Eheim classic 2213, pripadne 2215? Chcem sa opytat na hlucnost a spokojnost s filtrom.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2019 10:27 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Beastie
Tím začni, namotání nějakého vlasu na osičku je velmi častý problém u všech čerpadel této velikosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2019 09:11 Žena Beastie [314] Re: Smetany
no jako premisa je, ze to utahne na prazdno - polozila jsem jen hlavu do vany, bez kanystru, ale nema uz dostatecny vykon, aby to bylo schopne natahnout pres kanystr, nedejboze kanystr plny filtracni hmoty. Nevim no, zkusim tedy osicku a vrtuli zkontrolovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.11.2019 19:52 Muž Smetany [1226] Re: Beastie
Pokud to bez náplní běží, tak z čeho usuzuješ že je problém v hlavě? Jinak vrtulka i keramická osička jdou vyndat snadno( můžeš zkontrolovat jestli nejsou zanesené) a dál bych se do rozebírání nepouštěl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2019 19:43 Žena Beastie [314]
Tak nevím, asi mi filtr odchází. Ják jsem měla radost z náplně tak poslední dobou pozoruji horší průtok, tak jsem to dneska rozebirala. Když nandam jen hlavu do vany běží skvělé. Jakmile dam náplň do kanystu tak nic, žádný tlak, žádný výstup. Tak jsem tam nechala jen dva molitany, zapla vyplatí, najednou průtok jak hovado... Zkusím zítra rozebrat hlavu, má ciste náhodou někdo návod? Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2019 09:45 Žena Beastie [314] Re: Beastie
Tak pro priste, uz jsem na to prisla, filtr se odpoji, vycisti, zapoji, a vezme se hadice s tekouci vodou z vodovodu, strci se do nasavaci hadice od filtru a bezici filtr se zaplni takhle, zadny podtlak, zadne nasavani, vse bezi jak ma.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2019 14:34 Maq Re: NHKG
NHKG napsal: Pokud je vzduchovací motorek Eheim, tak zkus z něj vyhodit tu plst na sání. Taky jsem kupovat nový, ale po vytáhnutí té plsti jede zase dobře.
Mám Eheim motorek a ještě jsem ho neotvíral, ťuky-ťuk. Tam je uvnitř nějaký "hepa-filtr" aby do membrány nešel prach?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2019 10:43 Žena Beastie [314] Re: NHKG
no odchazi ale odchazi jak. Ja prichazim o list az dva co tyden/dva, ale rostou mi tri dalsi nove listy odspoda. Z puvodnich dvou slahounu o 5ti listech a vysce 60cm mam po 5ti letech slahounu treba 7, ty vetsi z nich po 10-15ti listech a delka je tak 130cm, mam vic kytek nez ryb pomalu. neprijde mi, ze ta cryptocoryna uplne odchazi, ale to zloutnuti a hniloba listu me i tak zarazi, driv to nedelala, ted uz tak rok "obmenuje"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2019 10:41 Žena Beastie [314] Re: Beastie
napadlo me to totiz trochu povymenovat, nechat odspoda:
modry molitan nejtlusti
substrat 1l
modry molitan
modry molitan
a koupit nove 2 bile molitany uplne nahoru

jen premyslim, jestli ten substrat za to stoji, recenze jsou na nej fajn
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2019 10:40 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Beastie
Jestli se vyplatí EHFI SUBSTRAT nevím. Nepozoroval jsem rozdíl.
Taky mi odcházejí cryptocoryny. Většinu jsem jich vyhodil. Daří se jim u mě jen v jednom akva. Kupodivu v tom, kde měním nejvíc vody a nejvíc se v něm hrabu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2019 10:13 Žena Beastie [314] Re: NHKG
Jasne, ale tak ja mam jen 360l a uprimne mam ji skoro utazenou a prutok mi rozhodne nikdy neprijde mensi. Jak mam male ryby tak nemuzu mit plny proud, uplne to nedavaji.

Jenze ted mi hodne odchazi listy cryptocoryny, co tyden alespon o jeden prijdu, to uhnivani rozhodne kvalite vody neprospiva. Viz ten fakt ze ted ma jedna ryba, kterou jsem KONECNE odlovila, plisen.

Tak jsem si rikala, ze bych to rovnou vycistila, rozebrala a koukam ze i vy pouzivate EHFI SUBSTRAT. Vyplati se to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2019 10:08 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Beastie
Já jsem musel čistit co cca 3 měsíce. Pak moc klesal průtok. Měl jsem velké ryby. Náplně jsem neměnil kromě vaty. Tu bylo možné proprat jen párkrát. Uhlí by jsi tam mít neměla. Ale teď mám větší JBL. To už čistit nemusím a jde lehce nastartovat. U Eheimu to byl vždycky "porod".
Pokud je vzduchovací motorek Eheim, tak zkus z něj vyhodit tu plst na sání. Taky jsem kupovat nový, ale po vytáhnutí té plsti jede zase dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2019 10:00 Žena Beastie [314]
Tak uprimne, jak casto cistite ty velke filtry a menite filtracni hmotu?

Ted nad tim uplne premyslim, jestli jsem ho cistila vloni....na jare? :-D nesnasim ho odpojovat, strasne blbe se mi pak chyta ten podtlak. Vzdycky to proplachnu, ty modre molitany jsou oki, ty dva bile nahore trochu spinave, ale jinak filtr mi nikdy neprisel zaneseny....tak nevim, jestli je to fakt nutne, jestli ji mam vymenit, jestli za neco jako treba aktivni uhli...

mam ted v planu koupit novy vzduchovaci motorek na protistranu, uz nema zadny vykon, ale tak bezi uz 4 roky, takze co cekam. I nove molitany dovnitr jen na ty necistoty, takze kdyz uz do toho jdu, ze bych to vzala vsechno

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.12.2018 18:28 Muž nekdo [353] Re: MichalV
no vzhledem k tomu popisu, co vsechno mu je, bych videl nejlepsi mozny scenar "daruji za odvoz" pripadne "prodam za postovne"
nekomu to muze jeste na chvili pomoci, ale zadny bussiness bych na tom nestavil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.12.2018 18:25 Muž larix [1420] Re: MichalV
Za 50€ sa dá z druhej ruky kúpiť plne funkčný exemplár aj s kohútmi a náplňami. Takže hodnotu odhadujem na max. cca 25€.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2018 16:22 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: MichalV
Dej to do inzerce za cenu dohodou a uvidíš. Hodnotu to má, ale jakou netuším :)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 9

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 11535x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5819-filtr-eheim-classic-