Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr Eheim classic

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Filtr Eheim classic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 11:58 Muž Burik [727] - Aquascaping
A nebo si koupit jinou značku externího filtru,kde již dvoukohouty jsou od výrobce:-))a zapojení je tím jednodušší:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 11:54 Žena Beastie [314] Re: meleri
ehm, nenáročné to nakonec je, ale rozhodně to tak nevypadá, ja na to koukala jak tele na nové vrata a byla jsem z toho docela vedle.
Hadice si musíš nastříhat, mezi ně správně utáhnout ty dvojkohouty ( to si vyzkoušet na suchu před zapojováním), všechno to natáhnout do akvária, nasadit sací koš, rampu ( aby se to ozkoušelo), pořádně filtr zavřít ( většinou to má několik sponek, je to snadné). Dvojkohouty se nasazují tak (já je nasazovala tak), že jsem si ustřihla 10cm hadic,e pořádně jí narvala do filtru kroutivým pohybem. Pak jsem na ní narvala jednu část toho dvojkohoutu, zase pořádně dotáhnout. Na druhé straně si připravit zbytek hadice, aby to nikde moc nepřekáželo. Vše pečlivě dotahovat, dorvávat až do konce ale ne hrubou silou, je to asi pro lepší spaní. Až to bude připravené tak pak do toho natáhnout vodu (skrz tu hadici, na které je rampa), udělá to podtlak, strašnej randál, bublá to, děsí to. Po chvíli rozdýchavat infark, ujistit se, že je rampa pod hladinou vody nebo nasměřovaná na hladinu, strašlivě to stříká. Osušit si ruce, zapnout filtr do elektriky a stát s připraveným ručníkem a hrůzou v očích.

Nevím jak u jinýcyh, takhle to probíhalo u mě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 11:41 Muž Burik [727] - AquascapingRe: meleri
koukni na youtube,je tam plno videí s instalací těchto filtrů..nic na tom není :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 11:22 R Muž Silent [5949] Re: meleri
Bez obav. Filtr je na složení velmi jednoduchý, návod je i v češtině a navíc jsou tam i obrázky :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 11:09 meleri Re: Haimdol
ok, dekuji za vysvetleni, ja jsem nenarocny clovek. jedine, co me od toho odrazuje je slozitost...mam obavy, ze to ani nedam dohromady....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 10:33 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: meleri
opak hi-tech.... rada classic se vyrabi cca 20let, novejsi konstukce je u ecco pro ci profi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 10:27 Žena Beastie [314] Re: meleri
naprosto souhlasím, ještě se na to nevztahuje záruka, protože je to pohyblivá část, takže podléhá opotřebení...jsem nevěděla, že po pěti dnech používání a roku ve skříni se ten rotor může "opotřebit"...asi jsem na něj tak ustavičně myslela, že smutkem puknul, nebo tak nějak.

Byla jsem znechucená, jedině dobře, že jsem to kupovala v akci a bylo to tak o 500 levnější než obvykle...rotor stál 600+ doprava :-D takže jsem jen na trochu vyšší ceně než obvykle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 10:26 R Muž Silent [5949] Re: meleri
To znamená, že to není technický vrchol, ale kvalitní filtr který sice nemá technické vychytávky, ale svou funkci splní na 100%. To je jako s telefony které se dělí také na low end a high end. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 10:20 meleri Re: Yirka
co je to low end filter?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 10:19 meleri Re: Beastie
stejne je to sproste, ze za tolik penez co za to chteji posilaji klidne vadne vyrobky! ja si myslim, ze vyrobni cena takovych veci je beztak pet set korun..a jeste to prodaji za daleko vic a vadny.. rozzureny
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 10:15 meleri
dekuji lidi moje akva ale ma jen 120l a to bude mit tak sto cistych az tam dam dno, rostlinky, atd, tak nevim neni to moc silne precejen?
ano planuju mensi rybky, ale myslela jsem, ze je tam nejaka ta rozstrikovaci rampa u toho? neni? mam ji u vnitrniho filtru od dennerle.

muzete mi jen napsat, jestli je tam nekde nejake kolecko nebo cudlik, kterym jde prutok snizit? jako je to u vnitrnich nebo zavesnych filtru? nevim co bych kde a jak skrtila, nechci pristroj pokazit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 09:03 Muž Yirka [9123] Re: meleri
Na 250ku rozhodně radím E 2215. Mám ho na přibližně stejnou litráž, takže vím o čem píšu. Co se regulace týče je možná nejen výstupním kohoutem, ale vhodnější je zabudováním rozstřikovací rampičky. A po čase, až se zanese tak to bude tak akorát. Je to sice low end filter, ale mohu jen doporučit, čistím jednou po roce a půl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 08:19 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Barakainus
jen si dej na sani hrubej molitan, at pak nemas "vsecky" krevetky ve filtru

a co se tyce proudeni, kdyz budou mista s pomalejsim proudem tak by jim to nemelo vadit.... a takovej dobre rozrostlej echynac dokaze hrave zbrzdit i 200L/hod na stojatou vodu

navic udavany vykony cerpadel u filtru jsou bez zateze (takze v podstate orientacni), takze po zabehnuti naplni se prutok snizi, navic se da prutok priskrtit pres kohouty, pripadne do trubky vlozit kousek hadice, jako odpor (zmensenim prutocneho profilu sice lokalne stoupne prutocna rychlost, ale taky vzrostou ztraty)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 07:50 Žena Beastie [314] Re: meleri
Svůj názor na drnčení eheimu beru zpět, měla jsem prasklý rotor, takže to bylo hlasitější, než by mělo. Teď to šlape jako hodinky, i bublifuk mám hlasitější než eheim.

Jen poznámka, mám maculatus i hengelky (hengelky jsou mnohem lepší do 60tky) a ani jedna nemá ráda žádný extra proud, obě jsou z pomalu proudících vod a ty maculatus jsou fakticky maličké, i bublifuk u nich mám škrcený co to jde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 06:47 meleri Re: Barakainus
tak to je super! spis krevetky tam budou a hejno mensich rybek, chtela bych boraras maculatus a nebo trpaslici zivorodky. uvidim, ale nechci zadne velke ryby.
hodne rostlinek.
akorat si ted ctu ze lidi maji problemy s kohoutkama a pak ze snad jim neco hrcelo ale ja ho poridim, za ty penize jsou tam i ty filtracni hmoty....
ja nevim jak to je u vnejsich filtru ale u vnitrnich kdyz je silna filtrace tak byvaji problemy (moje zkusenost)ale u tech vnejsich je to asi jinak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 06:03 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: meleri
Ja mam 2213 na 60L a je to tak akorat. Na 120L bych koupil klidne 2215. Takze moc to urcite nebude. Muze to byt malo, ale nejspis to bude stacit. Ono dost zalezi co v tom akva bude, jak krmis a jak se o to akva staras.
Urcite to bude mnohem lepsi nez jakykoliv jiny filtr, co neni kanistr, takze smele do toho :)
Dat ho muzes na zem ci do skrinky; hadice jsou dost dlouhe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 05:55 meleri
nebo je lepsi koupit ten 2211?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 05:54 meleri
ahoj uvazzovala jsem o filtru eheim classic pro 120l akva. Je ve sleve jen tento 2213 je psano ze na akva do 250l nebude moc silny? prodavaji ho se vsim vsudy za 49 eur.
jeste dotaz filtr muzu polozit na zem nebo dat do skrinky, ty hadicky budou dost dlouhe? nikdy jsem vnejsi filtr nemela...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2012 21:54 Žena Beastie [314]
děkuji oběma
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2012 21:51 Muž milosak [66] - RostlinyRe: tajfun1
jj všechny filtry se regulují pouze na výstupu, vstup je při provozu naplno
otevřen
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2012 20:19 Muž tajfun1 [222] Re: Beastie
u mého Eheimu (profesional) je psáno, že se průtok má regulovat jen na výstupu, nikoli na vstupu
mutatis mutandis ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2012 20:10 Žena Beastie [314]
zdravím, regulace průtoku u classic 2217 je normálně možná přivřením dvoukohoutu? Podle reakce právě vpuštěných ryb by jeden řekl, že mám v akváriu alespoň golfský proud.
Přitáhla jsem nahoře i dole vždy jeden ze dvou dvoukouhoutů, snad je to správný postup, prosím o potvrzení - nechci vytvořit příliš velký tlak na rotor. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 00:32 Muž tajfun1 [222] Re: Beastie
ze jsou v provozu jen 5 dni je celkem podstatna informace :-D to pak nema cenu chranit nitrifikacni bakterie, ktere tam notabene ani nejsou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2012 23:01 Žena Beastie [314] Re: Sid
Jsou tam jen 5 dní, asi je to zbytečné no. Pravda :) ALe co s tou vodou? Mám tam nechat alespon to vzduchování, nebo jí budu muset celou vyměnit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2012 19:54 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Beastie
Ty molitany vypadají jako bakteriemi (téměř) netknuté. Klidně je vyjměte, usušte a až bude třeba, znovu použijte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2012 00:28 Žena Beastie [314]
Fotka k příspěvku Tak buď takhle, nebo nechám vzduchování volně v akva a nechám tam ty náplně plavat. Nemyslim si, že ten vzduchovací motůrek do nádrží do 30l v té 300 něco změní, ale bublá to :)))
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2012 23:14 Muž tajfun1 [222] Re: Beastie
idealni by bylo, dat ten material do akva, a zespodu na to poustet bublinky, aby pres ty hmoty stale tekla prokyslicena voda...pak maj bakterie velkou sanci prezit bez ujmy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2012 22:51 Žena Beastie [314]
a co s tim filtrem mam ted delat? mam hodit ten material do toho akvarka nebo to ususit a pak zacit znovu? achjo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2012 22:29 Muž souky [592] - RostlinyRe: tajfun1
a nebo akvaristik.eu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2012 21:40 Muž tajfun1 [222] Re: Beastie
pokud si dobre pamatuji, tak u meho Eheimu bylo napsano, ze se mam obratit na p. Macenauera
macenauer.eu/…

tak to tam muzes zkusis s poptanim dilu, popr. me treba jeste nekdo doplni
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2012 21:34 Žena Beastie [314]
skvele, tak uz chapu jadro pudla, ta magneticka cast kryci tu vrtulku = rotor podle cisla polozky - je prasklá na víc místech a kus se oddelil. Da se dat zpatky, ale nevim jestli to presne chci udelat. zebych to spravila vterinakem? ucet od toho asi nikdy uz nedohledam.
Ma nekdo zkusenosti s obednavamin nahradnich dilu?
Dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2012 21:03 Muž tajfun1 [222] Re: Beastie
tak zkus vzit do koupelny komplet filtr i s nasavanim a rampou a tam pak ty ventily otevri a pak to zkus sundat, muze tam byt podtlak, ktery ti v otevreni brani. Nevim presne jak to je u tveho filtru, ale pokud mas dvoukohouty na jedny hadici, tak by si ani rampu vyndavat nemusela a muzes zkusit povolit jen ty na filtru (samozrejme ve vane ;) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2012 20:50 Žena Beastie [314]
vubec zadny zvuk, zadny proud, nic, kaput....druha skvela zprava je, ze sem to odpojila od elektriny, uzavrela stop ventily, odnesla to do koupelny, a nemuzu sundat tu vrchni cast, je to tam jakesi prisate, ten spodek nema zadne uchyty a ja to zaboha nemuzu sundat...haha...achjo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2012 20:45 Muž tajfun1 [222] Re: Beastie
treba se ti jen zavzdusnil...tezko rict co myslis tim nerozbehl, jestli nevydava zadne zvuky? Nebo se vrtulka toci naprazdno apod...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2012 20:38 Žena Beastie [314]
ehm, vypla jsem eheim ze zasuvky, potrebovala jsem tam zapojit svetlo, a on se po zapojení nerozběhl...co s tím?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2012 09:33 Žena Beastie [314] Re: Yirka
však jsem neřikala, že je hlučný, jen že neni tichý, otázka je s čím porovnáváme samozřejmě.

Bylo by dobré ten filtr něčím obalit například, aby se docílilo toho utlumení hluku, ale vzhledem k tomu že já vedle něj nespím, tak mi to nevadí. Třeba se to ještě víc zaběhne časem :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2012 08:42 Muž Yirka [9123] Re: Beastie
Provozuji 2215 a považuji ho za minimálně hlučný, určitě pod hladinou hluku lednice. Chtít na nějaké mašince s motorkem a mechanickou funkcí, aby byla zcela nehlučná je bláhové. Tišší mohou být jen některé vnitřní filtry, které sice vydávají podobný hluk (úměrně velikosti) jako externí, ten je však dále tlumen vodou, ve které je ponořen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2012 08:15 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Beastie
2217 provozuji u "dohledového" akvária na poměrně frekventovaném pracovišti a díky tomu ho mohu označit za nehlučný. Ne, že by jej nebylo vůbec slyšet, ale v provozním ruchu jeho zvuk zaregistrujete až v bezprostřední blízkosti. Mít ho ale v ložnici bych podobně jako vy nedoporučoval. I když... Zvyknout se dá i na šibenici. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2012 07:54 Žena Beastie [314]
Dobré ráno. Máte někdo ten filtr 2217 něčím podložený? Nechci říkat, že je hlasitý, v další místnosti už ho vůbec neslyším, ale v místnosti s akváriem je to hluk jako lednička nebo plynový kotel ( ne nová lednička).
Rozhodně souhlasím, že je to tiché, ale ne neslyšné a nikom bych to do ložnice nedoporučovala, pokud neni zvyklý spát třeba vedle dřevorubce.

Koukala jsem na nějaká videa kde mají tenhle filtr zapojený, přijde mi, že hluk je stejný i u mě i u nich, takže to není nějaká nadměrná hlasitost, ale všimla jsem si, že některým stojí třeba na kusu molitanu, nebo ho mají v kýbli ještě ( to nechápu proč, asi kvůli vylití vody)

Co vy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 19:58 R Muž Silent [5949] Re: Beastie
Za ta léta letoucí co provozuji vnější filtry se mi ještě nestalo, že by se mi armatura u filtrů sama nějak rozpojila a to jsem vždy dotahoval jen rukou. Ostatně jak dobře píše Jirka, je to vše konstruované na sestavování bez použití nástrojů. Pokud došlo k nějaké závadě byl to vždy průsak přímo v tělese filtru nebo vadný hadicový modul.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 17:51 Žena Beastie [314]
Tak jsem ten filtr zapla, zatim mi nikde nic nevyletělo a nestříká po místnosti litry vody. Už to někdy někomu takhle povolilo? bojím se hlavně nahoře v akváriu, přeci jen tam to visí dolů, gravitace si to tahá k zemi, a je největší šance že to povolí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.11.2012 15:46 Muž Yirka [9123] Re: Beastie
Utahuj pouze napevno rukou, musí to stačit. Jakmile použiješ třeba sikovky nebo francouzák, hrozí prasknutí tělesa kohoutu nebo trubky z filtru. Je to na to ruční utažení konstruováno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 15:21 Žena Beastie [314]
zdravím. dotahovali jste nějak ty hadice při prvotním zapojení? Normálně jsem to tam nastrkala, utáhla co šlo utáhnout, ale obávám se, jestli je to dostatečné, jestli to nemám utáhnout třeba francouzákem nebo tak. Vždyt jsem to tam přeci jen nasadila a má to mít silný průtok, tak aby mi to neruplo někde. trochu se bojím. děkuji za názor

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2012 13:03 Muž Yirka [9123]
Fotka k příspěvku Dnes, takřka po dvaceti měsících (naposledy 1.3.2011)jsem provedl vyčištění mého filtru Eheim classic 2215. Půl hodinky práce a na dalšího roku a půl pokoj. Také už tři roky funguje dvojkohout se stopventilem vlastnoručně sestavený z běžných dílů v ceně dohromady za cca 100 - 120,- CZK. Funkčně naprosto rovnocený s originálem, jen trochu méně vzhledný.
Znovu musím zopakovat, v jednoduchosti je krása.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2012 20:08 R Muž Silent [5949] Re: romant
Já to nastínil jen že tu takováto možnost je. Ovšem pokud má dvojkohouty tak teoreticky bude ucucávat jen jednou, protože díky těm dvojkohoutům zůstane v hadici nasátá voda i při údržbě :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2012 20:05 R Muž romant [27983] Re: Haimdol
Ruku na srdce, u filtru, který má ty uzavíratelný kohouty to děláš obvykle jenom jednou ročně(když čisíš hadice) a co by to bylo za akvaristu, kdyby si neloknul. :-D
Edit: To já jen tak v rámci podpory dobrý nálady posledních dusnějších dní. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2012 20:02 R Muž Silent [5949] Re: Bobies
Na to nasávání jsou v nabídce Eheimu dvě vychytávky www.akvaristik.eu/… a www.akvaristik.eu/… obě možnosti jsou uvedené v manuálu který máš k filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2012 19:47 Muž wejw [2]
zapojil sem ho a sal vodu nahoru jako vypust, plival sem to do kyble , (zacpaval prstem) a nakonec se vyvalila voda, ted ikdyz se vypne nebo neco a zapne hned zas filtruje normalne, proud je teda kotel veliky, si neumi predstavit stou 2217 , to by byla pekna reka uz,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2012 19:12 Muž Bobies [29]
Napiš teda postup, jak jsi to násal ten filtr? A kdy jsi ho zapojil do zásuvky? A kde jsi dal rozstřikovací rampu? Na boční či zadní stěnu? Piš vše! :-) díkyyyyyy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2012 19:12 R Muž romant [27983] Re: wejw
Počítej, že ten proud vody půjde tak na polovinu současného výkonu, až se řádně zašpiní.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 9

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 11536x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5819-filtr-eheim-classic-?od=201