Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr Eheim classic

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Filtr Eheim classic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 20:58 Muž Burik [727] - AquascapingRe: cezarmilan
ok díky,zítra projdu pořádně hadice,stejně je musím zkrátit,mám to zatím zkušebně napojený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 20:39 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Burik
Ja to robím tak, že pár krát filter vypnem a zapnem, ak to neprestáva, kontrolujem hadice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 20:37 Muž Burik [727] - AquascapingRe: cezarmilan
nikde nic špatného nevidím,vše by mělo být připojené celkem fest.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 20:33 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Burik
Hadice sú dobre poprepájané? Neťahá niekde vzduch?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 19:50 Muž Burik [727] - AquascapingRe: romant
že by se v tom drželo tolik vzduchu?Je tam pár kostiček.A při zatřesení z toho vyletí docela dost bublinek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 19:36 R Muž romant [27982] Re: Burik
O.K. bude to může dělat ten biomolitan, ten je dobrej před tím než se dá do filtru pořádně vymačkat ve vodě, ale teď už to nech jak je, vono si to sedne, uvidíš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 19:34 Muž Burik [727] - AquascapingRe: romant
bylo v tom spousta biomolitanu,ale všechen jsem vyndal..na dno jsem rostříhal biomolitan ze starého filtru a zbytek je Eheim Substrate pro a keramické kroužky.Až nahoru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 19:29 R Muž romant [27982] Re: Burik
Předpokládám i fungl nový náplně a to může opravdu trvat déle u někoho to jsou hodiny, u někoho i dny, vydržať a nechat běžet. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 19:20 Muž Burik [727] - Aquascaping
Dobrý den.
Od včera jsem majitelem 2215..vůbec nechápu,proč jsem si ho nepořídil dřív.Tak jednoduchá konstrukce a blbuvzdornost je neuvěřitelná:)
Teď ale k dotazu.Běží od včerejšího rána,ale stále je zavzdušněný..několikrát jsem s ním třásl,vypnul nechal nějakou dobu být..pak zase zapnul,ale stále vrčí víc,než je zdrávo.Pokaždé,když ho nakloním,nebo zatřepu,tak vylítnou bublinky.
Po jak dlouhé době jste měli filtry odvzdušněné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.01.2014 21:18 Muž Legioix [574] Re: Burik
12/16
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 21:03 Muž Burik [727] - Aquascaping
Zdravím,také bych potřeboval poradit..rozhoduji se o koupi classic 2215..řekne mi někdo jaké má hadice?Já to za boha nemůžu nikde najít.Jsou to ještě 12/16?Kvůli současnému externímu atomizéru
Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 14:40 Muž kon [9] Re: fido16
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 12:22 Muž fido16 [631] Re: DrChila
Fotka k příspěvku Tak tady je fotka kde to teklo při zatažení kohoutu na polovinu :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 12:08 Muž DrChila [243] Re: fido16
No tak je to docela logické... když tam vzniká tlak tak že to může týct... a bez toho tlaku to týct nemusí... Pokud to chceš škrtit tak vyměnit gumičky.. Ono pod větou "po stranách v těch dírách se objevuje voda" si né každej představí kde to teče. Většinou od toho se dělaj fotky:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 10:30 Muž fido16 [631]
Čau pánové, Dneska jsem si všimnul že když přiškrtím kohout na svém eheimu 2213 (výstupní). Tak se mi po stranách v těch dírkách objevuje voda když kohout pustím na plno tak nic. Setkal se s tím už někdo? Dá se takto poškozený ventil opravit? Filtr jede půl roku. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2013 21:21 Harrytomas Re: glpetr
díky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2013 21:15 Muž glpetr [69] Re: Harrytomas
ahoj mám v provozu 2 filtry aquaball 130 a 180 asi rok, naprostá spokojenost,tichý provoz, součástí filtru je malá rozřikovací rampa ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2013 21:04 R Muž romant [27982] Re: Harrytomas
U mě dobrý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2013 20:51 Harrytomas Re: Harrytomas
zse odkaz :-)

www.zbozi.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2013 20:50 Harrytomas – Eheim aquaball
Ahoj,
co rikate na tento filtr do 60l akva? Ma někdo zkusenosti? Popr jde na tento filtr nejakym zpusobem pridelat rozstrikovaci rampa?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2013 07:01 Muž fido16 [631] Re: DrChila
Já ho taky nemám zrovna nejblíž cca 70km ale rád tam zajedu když je čas a chuť omrknout nabídku akva sortimentu :-). Jinak v ceně byli i ventily k filtru což si myslím že je opravdu dobrý kup. Který bude sloužit dlouhou dobu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2013 17:06 R Muž romant [27982] Re: fido16
Stačí jen ty šutříky(substarát).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2013 14:30 Muž fido16 [631] Re: fido16
Tak v Hornbachu vyšel na dobrý peníz akorát jsem si jej dovezl. Cena 1250,- včetně molitanové náplňe :-). Ještě se chci zeptat kouil jsem k němu substrat pro. A tak mne zajímá zda musím mít na spodku válečky. A nebo stačí jen ten substrát :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 20:19 Muž fido16 [631] Re: dravec
Super. Díky eheim stránky mě nenapadli. Jinak ještě se zeptám má někdo zkušenosti s koupí filtru v Hornbachu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 20:07 Muž dravec [72] - RostlinyRe: fido16
tuto to máš: www.eheim.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 20:04 Muž fido16 [631]
Čauky pánové chtěl bych se zeptat chci koupit eheim classic 2213 a tak by mne zajímalo jaké má rozměry základny? Zítra se ještě chystám do hornbachu a uvažuji že bych jej koupil tam měli tam celkem dobré ceny těchto filtrů

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 13:43 R Muž Silent [5949] Re: meleri
Na běžnou společenskou a rozumně zarybněnou a zarostlou nádrž bych doporučil hmot tak 2-3% objemu vody v nádrži. To platí u nádrží do cca do 200 litrů a bioakvacitové pěny. U keramických hmot nebo hmot ze sintrovaného skla může být objem jiný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 13:27 meleri Re: grunda
dekuji!a kolik byste doporucil na 100-112l akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 13:21 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: meleri
tak si vem odměrku s vodou a najel vodu do prostoru pro filtrační hmotu, tak zjistíš aspoň zhruba, kolik filtrační náplně se ti tam vleze ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 12:55 meleri Re: grunda
ja nevim :-( je to pro 40-60L akva, dimense 18x11x14cm. je to maly zavesny filtr ale je skvely!tichy, pomala filtrace clovek si tam muze dat co chce, mela jsem tam vzdycky raselinu, bylo to fajn
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 12:42 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: meleri
průtok je v pohodě, kolik litrů bude filtrační náplň?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 12:41 meleri Re: DrChila
dekuji....bohuzel se zatim nedokazu rozhodnout...do vnejsiho nejdu. ten zavesny je asi moc maly a atman plus pena, tak evim jak velka ta pena by mela byt...dik jeste budu muset popremyslet....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 12:36 Muž DrChila [243] Re: meleri
tak asi bych radši zapoměl na bublak:) to se hodí tak do těch 30l větší akvárka už potřebují funkčnější filtr(v pěstírnách sice ty bubláky používaj ale maj tem velkej kus toho molitanu a trošku větší kompresor kterej to honí ten vzduch a pravidelně čistěj dno takže se nezanáší funguje jenom jako biofiltr). když se podíváš na jakýkoliv stránky tak tam ti píšou na kolik to je litru vždy tam máš nějaký rozmezí v kterym to funguje.
www.spokojenypes.cz/… www.spokojenypes.cz/…
www.spokojenypes.cz/…
Záleží jen na tobě kolik máš peněz... Pokud budeš mít nějaký horší filtr tak maximálně budeš muset čistit akvárko častěji nebo ten filtr čistit častějc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 11:56 meleri Re: grunda
a co si tedy myslite o zavesnem filtru, ktery profiltruje teda 380 l za hodinu pro 100-110 l akva? na vyvodu bude velka kostka...
v 54l tento system fungoval skvele.
v 70l akva jsem filtraci nemela, jen se menila voda a bylo to ok,...

jinak jsem uvazovala jeste o "bublaku" ale to je asi pro tak velke akva nevhodne? (nevim, ptam se, mela jsem toto u cca 30l akva a bylo to v poho...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 11:15 Muž DrChila [243] Re: grunda
Tak to bych teda stoprocentně něchtěl pomalutekoucí filtr:-D při představě že bych měl 100l akvárium a filtr měl 40l :-D to neni nějak moc praktický:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 10:40 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: DrChila
u ručně vyrobeného filtru záleží, co je to za druh filtru, mokro-suchý, pomalu tekoucí, rychle tekoucí. Jinak objem filtrační hmoty se doporučuje 2-4% objemu akvária, u klasických akva by velikost průtoku měla být cca 2-4 násobek objemu akva v případě, že se bavíme o rychle tekoucích filtrech(klasické kanystrové filtry), pokud se bavíme o pomalu tekoucích filtrech, tak tam se doporučuje objem filtrační hmoty 20-40% objemu akva a průtok je v podstatě minimální. Mokro-suché(skrápěné filtry)tam je objem filtrační hmoty i průtok něco mezi. Jinak čistit filtr doporučuji 1xměsíčně - otevřít, vypláchnout v akvarijní vodě a hotovo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 10:12 Muž DrChila [243] Re: grunda
Jj na objemu filtračního média to hodně závisí. Ale závisí ale současně to závisí i na průtoku čím větší aquarium tím větší průtok musí být je to kvůli tomu aby byla voda v pohybu a nekazila se krásnej příklad je řeka ta proudí rychle a nezkazí se nikdy. U ručně dělanejch filtrů například jak má někdo akvárko pod akvariem a uvnitř má filtrační médium tak doporučují 3% z objemu nádrže aby to bylo. A to filrační akvárko vyměněj jednou za čtvrt roku nebo né vyměněj jen vyperou aby tam nebyli usazeniny. A jidiná starost pro toho akvaristu je jednou týdně odsávat zákal ze dna akvaria
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 10:05 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: meleri
filtry neposuzujeme jen podle průtoku, ale hlavně podle objemu filtrační hmoty. Průtok je důležitý hlavně u rostlinných akva - je třeba roznášet živiny pro kytky, v akva kde jde hlavně o ryby, tak tam jde hlavně o objem filtrační hmoty. Pokud by jsi měla mít dostatečně velký vnitřní filtr, tak to bude v akva solidní obludárium, proto se používají kanystrové filtry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 08:26 Muž Yirka [9118] Re: meleri
Já tedy nevím, ale jestli myslíš to snížení průtoku u E. tak jsem ti přesně popsal jak to funguje. Tak to není třeba dále doširoka pitvat. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 02:09 meleri
no, lidi dekuji za uklidneni. ja jeste uvidim, rozmyslim si to. zatim mam jen akva, objednane svetlo uz mam, a mam ten starsi zavesny filtr.
co si myslite o filtraci 380 l za hodinu? s tim ze po case to asi bude o neco min?
no cisteni filtru, ja uz mam na to takovy gryf, jak to vytahnout a vetsinou se mi do vody moc necistot nedostane a kdyz jo tak to neni zas takova hruza....
ale fakt dekuji, verim ze ten filtr je super, no jeste mam cas se rozsmyslet.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.01.2013 12:26 Muž sux [117] - AmerikaRe: Burik
Teď sem si pozorně přečetl skladbu osazenstva...A jestli tam budou krevetky a pár drobných hejnovek...Galaxky nebo něco podobného....tak bych i možná do toho vnitřního šel...Nemusel bych dávat na nasávací koš akvacit - nasaje ti krevety - mě nasál dokonce i mladé neonky :o) Ale to bylo, při údžbě když jsem zapomněl nasadit koš, tak je to vycuclo :o) A krevetky mají rády akvacit - spousta žrádla..... palec A nakonec i ušetříš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.01.2013 12:18 Muž Burik [727] - AquascapingRe: meleri
taky myslím,že bys měla jít do externího..je to jednodušší na údržbu..jednou za pár měsíců zavřeš kohouty.odpojíš víko,a propláchneš náplně..když budeš chtít čistit ten bioakvacit,tak jakmile ho budeš vyndavat,tak ti půlka bordelu vyteče zpět do akva..

ale jak myslíš:-)Zbytečně ze všeho děláš vědu..jak jsem četl u ostatních tvých příspěvků:-)

Ale vše je samozřejmě jen na tobě,jak to chceš mít ano palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 12:16 Muž sux [117] - AmerikaRe: Beastie
Určitě se dá koupit kvalitní filtr vnitřní, otázka je jestli chci mít v akva blok molitanu, nebo filtr samotný. O výkonu nemluvím. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 12:14 Muž sux [117] - AmerikaRe: DrChila
To je jen kvůli tem kohoutům, ten kýbl. Pokud by je špatně nasadila nebo neutáhla, uvidí, kde to teče. nejedná se o funkci fitru jako takového, ale chybu při instalaci rozvodných hadic. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 12:13 Žena Beastie [314] Re: meleri
Jako rozhodně jsem nechtěla odrazovat, je to nakonec funkční řešení, snadno se to reguluje a až na to zapojení s tím není žádná starost. Dá se koupit balení, kde už ty dvojkohouty jsou. Rozhodně kvalitní filtr vnitřní se asi taky dá koupit, tomu už já nerozumím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 12:13 Muž sux [117] - AmerikaRe: meleri
Je to v pohodě!

Hadici ustříhneš 20 cm nad filtrem napojíš do ní kohout - utáhneš. Zbylej kus hadice, který jde do akva cca 1 metr...napojíš na druhou část toho kohoutu a ty kohouty pak už jen spojíš. (je to závit, jako u krabičky na krému nebo na řasence) takže točíš dokud to jde "přiměřenou silou". :-D

zopakuješ to ještě jednou na druhé hadici a je to! Pak jen nasadíš nasávací koš, nebo rozstřikovací rampu, nainstaluješ do akva, aby se ti to líbilo nebo spíš plnilo funkci a zapneš filtr. Nasaješ vodu do filtru, jak ti tu radí a on se rozběhne :o) potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 12:09 meleri
tak ja se rozhodla, ze do tohoto nejdu...zustanu u toho zavesneho filtru....kdyby byl moc slaby, koupim normalne atman a penu...toto fakt ne...
myslim, ze kostka uvnitr se budu libit i krevetkam, az to proroste rasou a tak...dekuji za rady, jsem zas o neco chytrejsi..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 12:07 Muž DrChila [243] – Re: sux
Fotka k příspěvku to já bych to do kýble nedával když koupíš novej stroj tak má fungovat. A to bych teprve čurbněl kdyby to fakt teklo... naštěstí mám vyrobenej vlastní externí filtr odzkoušenej 2 rokama:-D jen s inovacema viz. jedna moje nádrž 126l+30l filtr dřív to bylo jenodušší bylo málo výkoný čerpadlo s eheim compact 1000 už to zas taková sranda nebyla:-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 12:06 meleri Re: Beastie
no tak to je hezky popsano! dekuji! ty dvojkohouty vubec nevim co je, ale zrejme to u filtru neni ze?
jo tak ja budu mit tay hruzu v ocich....
ale vazne, fakt nevim, jestli do toho pujdu, jeste uvidim, prave ze mi to prijde moc slozity...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 12:01 Muž sux [117] - AmerikaRe: Beastie
Tomu říkám návod na zapojení :o) potlesk

Já sem vyděšen při instalaci nebyl já byl nervózní až při zapnutí (poteče, nepoteče), možná bych u netechniků doporučil pořídit si Eheim profi. Tam žádné kohouty nejsou. A je pravda, že ty spoje vypadají "fórově" ve skutečnosti je to dobře vymyšlené.

Rada - pokud si nejste jisti v první fázi těsností, tak dejte filtr na to odskoušení do kýble. potlesk případná voda teče tam kde neuškodí a máte čas to vypnout resp. vytáhnout hadici z akva.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 9

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 11536x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5819-filtr-eheim-classic-?od=151