Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr Eheim classic

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Filtr Eheim classic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2012 19:10 Muž wejw [2]
jojo uz sem ho poridil, 2215 to vyhrala, bude pak jeste pomocne cerpadlo mensi , kdyz bude potreba, jinak uz se mi to povedlo nastartovat, ale plna huba vody :)) uz slape vyborne a prou vody je vysoky, takze myslim ze sem udelal dobre( pokud s eproud jeste stahne jako ze stahne tim lepe,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2012 19:03 Muž Bobies [29]
Hoď potom fotku, jak to máš vše zkompletované, jak budu možná zítra či pozítří seřizovat, jsem z toho taky paf, tak každá pomoc se cení, díky potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2012 19:00 Muž Bobies [29]
zdar, ty už ho máš tak rychle? včera jsi ještě nevěděl který :)
filtr by měl být při nasátí vody pusou vypnutý, až se zaplní vodou, hoď ho do zásuvky. auto taky nejede bez benzínu smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2012 18:57 Muž wejw [2] – eheim classic 2215
zdar blbe se asi ptam, ale jak nastartovat filtr ? konkretne classic 2215, vse zapojene , ale kdyz ho zapnu jen chrasti jakoby, pusou se snazim vysat vodu nahoru ale nevim nevim, nejak furt neslape, nej vrchol je ve vysce cca metr deset az metr dvacet, ma myt 1,8 metru, proto si myslim ze timto nebude, diky za rychle rady :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2012 14:53 Muž Bobies [29]
Aha, super. Myslel jsem, že je v tom nějaká věda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.08.2012 14:50 R Muž Silent [5949] Re: Bobies
Je jedno jak je dáš. Jsou "obousměrné".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2012 14:48 Muž Bobies [29]
Fotka k příspěvku Vážně prosím o radu. Ví tu někdo, jak se dvojkohouty zapojují u Eheimu Classic? Jedná se mi teď o to, zda-li jsou oba dva ve stejném směru jak ve výtlaku tak v sání...? Nebo je nutné, aby byly jinak. Posílám foto pro lepší představu!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2012 12:26 Muž fido16 [631] Re: Haimdol
Dobrá tedy ukecal si mě objednám jej a časem dám vědět jak mi to šlape.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2012 12:25 R Muž Silent [5949] Re: fido16
Navíc tenhle segmentový systém má výhodu i ve variabilitě. Prodává se i výtokový systém ke kterému se dá dokoupit spousta různých nástavců. Já to za sebe můžu vřele doporučit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2012 12:19 Muž fido16 [631] Re: Haimdol
Tak ten systém u jbl je nepovedený plast je strašně měkký. A já čas od času čistím hadice tak bych potřeboval abych s tím mohl normálně manipulovat. A ne že to jenou dotáhnu a závit je napůl pryč :-). Jinak teď mi to těsní jakž takž ale zvažuji výměnu. A ten kohout nahoře nebo záslepka vidím taky jako dobrou věc skrz to odvzdušnění teda jestli je to na odvzdušnění :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2012 12:15 R Muž Silent [5949] Re: fido16
Ten systém mám u svého Eheimu už tři roky a je absolutně bez jakýchkoli problémů. Šroubení drží a nic neprotéká. Ono je to totiž udělané z daleko kvalitnějších materiálů než je armatura u JBL. Navíc rozebírat sací trubku od hadice tak jak bys to chtěl ty je například po půlroce práce pro vraha. Drží to vzájemně jak přilepený :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2012 12:10 Muž fido16 [631] Re: Haimdol
Aha tak jsem se trošku sekl s průměrem hadic nevím proč mám pořád v paměti 16/22 asi nějaká deformace :-). Jinak na ten skládaný systém jsem se též díval nahoře to má i ventil pro odvzdušnění pokud se dobře dívu. Ale zase to ma to připitomělé šroubení hadic. Aby to nebylo to samé co mám teď že mi ty hadice na tom dobře netěsní. Právě proto jsem chtěl něco bez šroubení. Ale nad tímto systémem jsem samozřejmě uvažoval :-) takže stále přemýšlím zda tohle nebo obyč trubku :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2012 12:02 R Muž Silent [5949] Re: fido16
Jestli chceš tuto sací trubku použít na JBL CP e 901 tak to nepůjde. Tebou uvedená trubka má průměr 16/22 a hadice u JBL CP e 901 jsou 12/16. Tudíž musíš použít sací trubku téhož průměru čili uhle www.sklorex-akvarium.cz/… navíc k tomu musíš dokoupit sací koš. Ovšem já bych ti vřele doporučil segmentový systém. Je sice dražší, ale je mnohem variabilnější a IMHO lepší a bezpečnější. www.akvaristik.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2012 11:48 Muž fido16 [631] Re: Mejlan
Ok vyčkám :-) Třeba někdo odpoví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2012 11:38 Muž Mejlan [2] Re: fido16
snad ti někdo napíše přesný rozměr trubky 16/22, myslím, že dost lidí jí má v nádrži
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2012 10:55 Muž fido16 [631] Re: Mejlan
To jsem chtěl vědět. A nevíš prosimtě jak je ta trubka dlouhá pro ponor do akvária? To šroubení na tom jbl není nic moc závit na tom měkkém plastu moc nevydrží. asi nepočítali s tím že se to bude muset dotahovat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2012 10:39 Muž Mejlan [2] Re: fido16
sací nebo výtoková trubka je v tomhle případě jen vsunutá do hadice, žádná sponka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2012 09:35 Muž fido16 [631]
čauky chci se zeptat mám JBL e901 a ty sací trubky jsou dost mizerný sem tam když to rospojím tak mi to tahá trošku vzduch takzvaně že ta hadice od filtru netěsní na té přírubě trubky. Vhtěl bych to vyměnit za eheim trubky viz. www.sklorex-akvarium.cz/…

A chic se proto zeptat jak je to vyrešeno tady jestli se hadice jen nasadí a dotáhne nějakou sponkou na trubku? Z obrázku to není zřejmé. A ještě by mě zajímalo jak je ta trubka dlouhá zda dostane až na dno mého 50cm vysokého akva. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 23:23 roberto
Díky, to je taky dobrý napad. Asi neví někdo o nějakém obchodu na Ostravsku kde jsou k dostání tyhle součástky???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 22:50 R Muž Silent [5949] Re: roberto
Hlučnost filtru po letech způsobuje v naprosté většině případů ojetý rotor. Myslím, že výměna rotoru je výrazně menší investice než koupě nového filtru. Nicméně tento Eheim je tichý, ale musíš počítat s tím, že se jedná o filtr technologicky starší generace a pokud máš frekventovanější nádrž může častější nutnost údržby lézt na nervy.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 22:45 roberto – hlučnost filtru EHEIM CLASSIC 350
Ahoj,
v současné době používám filtr Atman CF-1000 (AT 3337). Má už pár roků a jeho hlučnost (hlavně v noci) začíná být nesnesitelná. Proto jsem se rozhodl koupit nový, pokud možno co nejtišší filtr. Nejvíc mě zaujal EHEIM CLASSIC 350. Může mi někdo potvrdit jeho tichost případně dát tip na jiný?
díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 07:16 Muž Yirka [9126] Re: Vašek
Dobrá otázka palec . Mám tam ve spodní části Sera-Siporax, s vynikající plochou pro osídlení bakteriemi a pak již jen původní biomolitany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 23:20 Žena Dwarfy [156] Re: Eva_R
Viděla bych to tak... já sama ho nemám, zatím uvažuju teprve o pořízení vnějšího filtru, ale četla jsem na nějakém místním fóru o filtrech, že si ho tuším pořídil Haimdol ... joo tady: rybicky.net/forum/13656
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 22:54 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Dwarfy
Ten předfiltr se nasadí místo nasávacího koše?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 21:30 Muž Vašek [56]
Jako předfiltr jsem měl nasazenou molitanovou kostku cca 5x15 cm. Nemám problém v zanášení filtračního média. Ikdyž tu mechanickou fitraci každých 14 dní properu, tak se stejně zanáší hadice. Jakmile je čistím, tak zejména v plastovém koleni sání vytlačím hromadu hnědého blivajzu/ slizu

Yirka - co máš ve filtru za filrační médium?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 19:59 Žena Dwarfy [156] Re: Vašek
A co zkusit předfiltr? www.akvaristik.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 19:11 Muž Yirka [9126] Re: Vašek
Mám ten samý filtr (i když ty v prezentaci uvádíš 2213 a zde 2215) a čistím ho maximálně tak jedenkrát za rok, rok a půl. Hadice ani rampu jsem ještě za 4 roky nečistil. Ta chyba určitě nebude ve filtru. Osobně bych cestou výměny za interní určitě nešel, ten filtrační objem prostě v žádném případě nenahradíš.
Jo a ještě bych ty příspěvky přesunul pod téma : Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 17:38 Muž odikcz [114]
nejsem tak zkušený jako místní akvaristé, ale měl jsem podobný problém ... v menším akváriu s hodně rybičkami = hodně vznikajících užitečných bakterií, které mi ucpávali filtr (vnitřní) i rozstřikovací rampu
problém mi vyřešil vlastní přepadový filtr ... akvárium 37l a filtr (předimenzovaný) přes 10l ... mam tam velký kostky akvacitu, siporax apod. a je po problému, bakterie mají kde žít, trubky neucpávají (samozřejmě, že se za dlouhý čas zanesou) a voda se zdá být taky dobrá :-)

takže si nemyslím, že by to vnitřní filtr vyřešil - spíš naopak ... leda obrovská kostka akvacitu a čerpadlo, to ale nebude moc nenápadné ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 16:56 Muž Vašek [56] – Vnitří filtr namísto vnějšího
Mám vnější filtr Eheim classic 2215 (pro akvária do 350l). Kupoval jsem jej kvůli referencím, že se o vnější filtry nemusí tolik starat a proto udržují lépe biologickou rovnováhu.

Já musím maximálně každý měsíc komplet filtr vyčistit, zejména hadice, které se zanáší shluky bakterií a omezí se tak průtok odhadem o 75%. Pro představu, zatímco po vyčištění voda vystřikuje z rozstřikovací rampy 5cm do dálky po 14 dnech tak polovinu a po měsíci už jen vytéká ten 1 a něco málo centimetru. Nejprve jsem měl jako filtrační náplň pouze biomolitan a nyní mám 1l originál Eheim mech filtrace a 2l Eheim Substrat Pro. Filtrační náplň propírám ob výměnu vody, tedy max 1x za 14 dní. Tu mechanickou v čisté vodě a biologickou jen lehce v akvarijní.

Problém je tedy jen v zanášení hadic. Proto vážně uvažuji o nějakém zajímavém vnitřním filtru. Máte někdo nějaký tip. Uvažuji o Eheimech, ale přijdou mi dost výrazné, chtěl bych něco nenápadnějšího a poku možno s kontejnery abych do nich mohl dát mechanickej a biologickej filtrační materiál v vnějšího Eheimu.


Uvažoval jsem o tom v odkaze,ale štve mě na něm ta červená barva
www.zoohit.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2011 09:16 Žena Beastie [318] Re: sollik
Tak podle google products se ceny v Nemecku pohybuji okolo 57E, zato u nas u nejlevnejsi prodejce je to 66E. Rozdil 10E je sice lakavy, ale v Nemecku to je jen eshop a jeste ty problemy co s tim budou + navody v nemcine? Radsi zustanu u ceskych eshopu a do Nemecka vyrazim pouze za kulturou
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2011 14:55 Muž sollik [257] - CichlidyRe: Beastie
To jsem zvědavý za kolik ho budou v Drážďanech mít. Já před rokem pokukoval taky po Classicu ale 2213. Mohl jsem ho koupit u akvaristika.eu k němu to mám 5 km, ale nechal jsem si i zjistit na kolik by vyšel v Žitavě. Kupodivu na ty samé peníze a navíc to tam mám 30 km. Při koupi v zahraničí je nutno počítat s vyššími náklady v případě reklamace - balík do zahraničí nebo daleká cesta ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2011 10:30 Muž Dejmon [64] Re: Beastie
Nainstaluj si Chromium, má v základu překladač na html a mě tedy funguje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2011 09:26 Žena Beastie [318] – Eheim classic plus 2215
Dobrý den, zmiňovali jste tu nákupy filtrů v německu a já schodou okolností jedu do Drážďan v sobotu. Má tam někdo nějaký ozkoušený obchod, kde se dá platit kartou? Neumím německy, takže vyhledávání na internetu je stížené.

Moc děkuji za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2011 06:47 Muž davidus [41] - Cichlidy – Air 100
Koupil jsem si přes net vzduchovací motorek Eheim Air 100 a mám na něm nefunkční zesilovač vzduchování na těle motorku (od počátku nefungovalo).Psal jsem email prodejci a za 30 dní neodpověděl.Poradí někdo jak reklamovat?Dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 09:23 Muž Yirka [9126] – Re: teleport
Zatím jsem do něj neinvestoval od pořízení ani korunu, a v nejbližší době ani necítím potřebu tak učinit. Přiznám, že jsem zatím neměnil ani jemnou filtrovou vložku. Intervaly čištění so pohybují vysoce nad 12ti měsíci. Prostě jednoduché, ale spolehlivé řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 23:22 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: teleport
Haimdol napsal vše,jediná pozdější,a velmi drobná investice je do posledního koše.Dává se tam jemná vata(originální drahé vložky jsou zbytečné),která stojí třeba od JBL 250 g něco kolem stovky.Je to pořádný balík vaty,a já jím za ty peníze zásobuji dvě akvária rok,a ještě mi půlka zbývá.
Je to jednoduchý,ale kvalitní filtr.Při správně zvoleném a naddimenzovaném filtru,je to dobrá volba. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 22:28 R Muž Silent [5949] – Re: teleport
Při nepřerybněné nádrži a správně sestavených hmotách jsou náklady pouze pořizovací. Měsíční jsou pak nulové, protože se filtr čistí velmi zřídka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 22:05 Muž teleport [3]
Yirka napsal: Zkušenosti jsem veskrze pozitivní. Je to sice oproti nyní technicky nabušeným filtrům takové jednoduché řešení, ale slouží spolehlivě a velmi dlouhodobě. Je to dobré a spolehlivé řešení.

prosimtě taky se mi jedná o to jak čsto se mení filtrové vložky .. jedná se mi o měsíční naklady na filtr mimo elektriky zajímají mě jen filtrační media
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 14:39 Muž Yirka [9126] – Re: teleport
Zkušenosti jsem veskrze pozitivní. Je to sice oproti nyní technicky nabušeným filtrům takové jednoduché řešení, ale slouží spolehlivě a velmi dlouhodobě. Je to dobré a spolehlivé řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 13:02 Muž teleport [3] – Vnější filtr Eheim Classic ...skušenosti
Má někdo skušenosti s filtry tohoto typu vím že filtry od teto firmy jsou kvalitní ale zajímaly by mě skušenosti nebo názory na tento filtr ...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.12.2009 12:27 Muž ancistrus [25] - Rostliny
Souhlasim s Yirkou. Filtracni naplne jsou na veky. Ve 300l akvarku mi bezi Eh.2226 s original naplnemi uz 10 let. Cistim maximalne 2x za rok. Jedine co sem zatim menil je jemna vata - posledni vrstva asi jednou za 2-3 roky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.12.2009 11:53 Vasek – Re: Haimdol
Děkuji, je rozhodnuto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   31.12.2009 11:33 R Muž Silent [5949] – Re: Yirka
Však ne nadarmo je Eheim Classic nejdéle vyráběný typ filtru na světě. A je pořád žádaný i přes, nebo možná právě pro svou jednoduchost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   31.12.2009 11:26 Muž Yirka [9126] – Re: Vašek
Opět něco z vlastní zkušenosti s filtrem 2215, což je v podstatě totéž ve trochu větším. Životnost filtračních materiálů je na léta, čištění filtru jsem vloni (spíš ze zvědavosti) prováděl dvakrát. Letos jsem měl filtr otevřen jedenkrát a to v únoru a před únorem 2010 do něj určitě nepůjdu. Průtok je stabilní, voda křišťálovější než Gross, tak možná i později. Existují určitě technicky vybavenější filtry, ale já jsem s tímto absolutně spokojen, je to prakticky bezúdržbové. S čistým svědomím mohu doporučit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.12.2009 11:21 R Muž Silent [5949] – Re: Vašek
Pokud není nádrž výrazně přerybněná nemusí se do filtru sáhnout třeba i celý rok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.12.2009 11:19 Vašek – Re: Jrk
Díky moc, Hornbach ani nevím kde je poblíž, ale německé hranice mám 10km od baráku. Jenže si nevybavím kde by byla nějaká akvaristika. V německém OBI asi nebude, ale stejně se tam podívám.



Takže potřebuji verzi PLUS hlavně kvůli dvoukohoutům. Jo a ještě jeden dotaz. Jak dlouho vydrží ty filtrační materiály v zaběhnutém akváriu, případně kolik stojí náhradní.



Vnější filtr jsem chci proto abych si ho nemusel moc všímat. Je mi jasné že to je odvislé na množsttví rybyček v akva a krmení. Je možné že se třeba nebudu muset po "zestárnutí" vody a ustálení počtu rybek a rostlin filtru všimnout několik měsíců, jak jinde píšete?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.12.2009 10:46 Muž Jrk [143] – Nákup
Fotka k příspěvku Souhlasím s Yirkou palec

Nákup v Hornbachu: Ani tam nejezdi jen kvůli tomuto filtru. Mají jej sice levně ale, pouze v normální verzi (ne Plus), takže by ses s cenou všeho co potřebuješ dostal někam nad 2000,- Kč. Jen cena Dvojkohoutů je cca 500,- Kč.

Verze Plus obsahuje další krabici ve které jsou, mimo 2ks dvojkohoutů filtrační média viz přiložené foto. Myslím, že to je lepší než filtrovat přes molitan...

Já si tento filtr kupoval před asi 3mi měsíci zde: www.profizoo.cz/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.12.2009 10:18 Muž ancistrus [25] - Rostliny
Jestli mate moznost tak bych se jeste podival v Hornbachu - Eheimy tam maji veskrze levny. Nebo popr. zahranicni weby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.12.2009 10:10 Muž Yirka [9126] – Re: Vašek
Verze plus je nejen s dvoukohouty ale i s náplněmi, takže nemusíš nechávat nic řezat, je to komplet. Bude to však možná různé u různých E-obchodů. Z vlastní zkušenosti hovořím o tomto obchodu: www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.12.2009 10:05 Vašek – Re: Yirka
Dobrý den, plánuji zaožení nového cca 150l akvária. Jako filtr jsem si vybral Eheim classic 2213, jenže mě mate označení eshopů, kde druhá dražší varianta je uváděna jako PLUS a nenašl jsem co toto PLUS obsahuje. Už z těchto příspěvků vím, že bych měl koupit ten s dvoukohouty pro reulaci a možnost uzavření průtoku při čištění. Dvoukohoty má poze verze PLUS, nebo i ta levnější?



Dále by mne zajímalo zda je možné a vhodné do nádoby filtru přesně vyříznout modrý biomolitan a nechat vodu filtrovat pouze skrze něj. Děkuji

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 9

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 11538x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5819-filtr-eheim-classic-?od=251