Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Odchovna, porodnička

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Odchovna, porodnička
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2008 21:22 lence – Re: mch.sokolov
no tomu vubec nerozumim, ale ona má víko kde je ta velka zavrena a jak ji budu krmit, to mi pokazde kdyz to otevru plachne ta velka nez porodi..., je to na me nejaky slozity hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2008 21:19 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – Re: lence
no ono to je asi tak-----dáš porodničku do prázdné nádrže,do ni samici a mladý pak padaj do tej výtěrky:-)to cos koupila za min 80kč,to stejný by ti udělalo třeba mistička od hroznů,cherry rajčátek :-P ;-) at se daři X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2008 21:12 lence – Re: mch.sokolov
www.akva-exo.cz/… tady jsem ji nasla na netu prodavat, ona ma totiz dirky z obou stran, s tim ze ty nahore jsou miniaturni a ty dole tak velke ze tim propluji ty mrnave rybicky, asi jsem si koupila blboua nebo nechapu jeji logiku, coz vzhledem k tomu ze jsem blondyna neni nic divneho :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2008 21:09 lence – Re: mch.sokolov
neee, tu jsem tam zavrela dneska a jelikoz se mi to nezdalo, tak jsem ji zase vypustila a necham to na prirode, koupila jsem jeste dneska dve kytky navic, tak uvidime. Tu prvni jsem nasla za filtrem, byla sikovna a schovala se poradne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2008 20:53 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – Re: Lenka
ať se snažim sebevic,tak nevim jak ji chceš donutit ležet na dně,to mi přijde trochu ujetý:-Onebylo by lepši to vyfotit?jinak je lepši rada,než se trápit s porodničkama,zřidit malou nádržku:-)....ale já jsem rybicky nikdy nemela tudiz netusim kdy bude rodit,ale minimalne uz 14 dní má obrovske bricho a nasla jsem v akvarku jednu mrnavou rybicku....--to už 14 dni nežrala?přitlučená na dně porodnice?nebylo by lepši ji mit spolu s dalšima rybkama v dobře zarostlý nádrži a co přežije to přežije?zkus se trochu rozepsat o tvé nádrži :-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2008 19:13 Lenka – Re: mch.sokolov
jinak dekuji za odpoved :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2008 19:12 Lenka – Re: mch.sokolov
ta porodnicka je od firmy MARINA a je 3v1
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2008 19:08 Lenka – Re: mch.sokolov
ale já jsem rybicky nikdy nemela tudiz netusim kdy bude rodit,ale minimalne uz 14 dní má obrovske bricho a nasla jsem v akvarku jednu mrnavou rybicku a tu mam v takove porodnicce ze sitoviny,ale ta nema ty unikove otvory pro ty nove narozene tak se bojim tam dat k ni tu samici. Koupila jsem novou a ta je delena na dve casti, ale ze spodu ma otvor a i z vrchu tak si myslim, ze musi lezet na dne, aby mi nevyplavali ty malinke spodem. Je to takova krabice s vikem jakokdyz...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2008 18:59 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – Re: Lenka
ryby se nemusi krmit v porodnici:-)tedy pokud ji tam nehodláš držet měsic :-O ;-) a vzduchováni?to jde z té druhé části,kam proplavou prcci:-)nebo celkově z akvária:-)z otázky jsem nepoznal jak to máš zařizený X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2008 18:33 Lenka – Co s porodničkou
Dobrý den, koupila jsem si dnes porodničku umělohmotnou, kde se umístí samička a mladé pak proplavou do druhé části, jen nechápu jak funguje krmení a pořádné vzduchování. Mám tam samici pavého očka.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 19:44 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Jiřka
a jaké tam teda jsou živorodky?.. pokud to akvárium není bez rostlin, tak jich pár učitě přežije.. a za měsíc bude další várka atd..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 18:34 Žena Jiřka [15] – Re: Unnamed
Žádné živorodky tam prezentované nemám, protože mám zapsané jen svoje vlastní nádrže. Tohle je akvárko více méně všech :-) . Jinak se obávám, že budoucí rybátka asi moc dlouho nepřežijí, protože doma nemáme ani 10l prázdné akva ani mech sad . No jo... tak hold malé rybičky nebudou... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 18:25 Muž vojtak [312] - Cichlidy
Jake ryby? ve zde prezentovanych nadrzich nemas zadne zivorodky. Jinak kdyz sou to zivorodky, tak prelovit samici do maleho(staci 10L)akvarka s hustym trsem javskeho mechu. Tam je samice nechyti a po porodu odlovit co nejdrive. Jestlize je to akvarko o objemu alespon 20L, tak lze pouzit i jako odchovne akvarium. Pokud ne tak asi tyden tam mlade nechat a pak prelovit do nadrze vetsi nez 20L. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 18:24 Žena Jiřka [15] – Re: johan
Když ono je v tom akva docela prázdno a pár nových rybek by se hodilo. Kolik myslíš, že by toho tak mohlo přežít? (v akva je pár zebřiček, dvě stejně velké ryby, které nevíme, jak se jmenují, dvě parmičky a jedna přísavka thajská)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 18:20 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Jiřka
ale co pak s mladýma ;-) já bych to asi neřešil a byl rád, že mi je ze začátku něco žere. ono vždy něco přežije.. ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 18:17 Žena Jiřka [15] – Odchovna
Zdravím.
V rodiném akváriu se objevili dvě těhotné rybičky a teď narychlo nevíme, co s nimi. Může někdo poradit, jak zařídit provizorní odchovnu, aby ostatní ryby mladé nesežraly?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2007 02:07 Vip – To Caleb
Toho bych se asi moc nebál.Neseškvaří se to až tak hodně.Osobně bych ale volil jinou volbu než tuhle flašu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2007 02:01 Caleb – to Vip
No vidíš tohle mě nenapadlo palec Počítám, že nehrozí uvolňování nějakého svinstva do vody (v důsledku tepelné "úpravy" PETky)...v chemii se nevyznam :-) Dík za tip ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2007 00:47 Vip – otřep...
Dírky lze udělat pomocí té jehly,akorát ji nahřát,třeba nad svíčkou.Otřepy by to dělat nemělo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2007 00:34 Caleb – To krtek
Uvedený postup jsem před pár měsíci zkoušel. Když jsem propichoval lahev "velkou" jehlou na jedné straně díry vznikl relativně ostrý otřep. Ideálně to podle mě osmirkovat nejde a hrozí odření rybek.

Spíš mě napadá zkusit to provrtat malým ostrým vrtáčkem, aby tam nezůstal otřep či špona...rozhodně bych to už nepropichoval.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2007 23:12 Vip – To Woolin
ahoj ,
ono je pojem a pojem. Moje reakce byla na tvrzení,že dorostou do dospělé velikosti,nikoliv do pohlavní zralosti ;-) .Stačí jen pořádně číst a pak můžeš oslňovat znalostmi X-) :-P (např.Corydoras paleatus: pohlavní zralost kolem 7 měsíce :love:)

PS: vím jak to Radka myslela,šlo jen o malé rýpnutí(byl jsem zrovna v dobrém rozmaru).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2007 22:51 __Lukas__
Myslím, že než doma něco pracně kutit, je lepší obětovat 80 Kč a koupit si porodničku. Za tuto cenu jsem sehnal dvojdílnou s V vložkou...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2007 11:32 Woolin
ti Vip: ano, po 4 měsících.. u živorodek to znamená, že v této době, jsou již schopny se rozmnožovat, avšak stále nejsou v maximální možné velikosti. Pro ostatní pak platí přibližně po této době, že jsou dostatečně velké, tzn. že již dorotly do prodejní velikosti ( ještě malé ryby co vidíš prodávat v akvaristice), to znamená jako ta normální velikost ;-) nikoli velikost při které je možno se rozmnožovat.

to označení jka psal někdo před tebou- dospělá velikost- pak platí samozřejmě pro živorodky, jinak je nevhodně užita ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2007 09:29 krtek
Doporučuju vzít 2L plastovou lahev uříznout vršek propíchat boky a zavěsit na kraj akva tak aby vršek byl nad hladinou (třeba drátkem)Ty díry musí být dostatečně velké aby do lahve proudila voda a zároveň dostatečně malé aby potěr nevyplaval. Já tam pod to dávám vzduchovací kamínek a bublinky se postarají o koloběh vody. Co se týká krmení potěru tak mám vyzkoušeno na jemno rozdrcené vločkové krmivo ale ještě lepší je uvařený žloutek mezi prsty v porodničce rozmělněný. Musíte si dávat pozor aby krmení bylo raději málo a častěji než moc. Pak se totiž usadí na dně lahve a začne zahnívat. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2007 14:42 Vip – To Radka
"Běžné druhy ryb dorostou do dospělé velikosti během 3-4 měsíců" coze smich
Pak bych rád věděl co považujete za normální druhy ryb?! Čím a jak je natahujete, také bych to vyzkoušel?! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2007 13:25 Muž [] – .
Pro P.Smolíka.Chovat potěr ve 0,5 l láhvi je brutální.Rybkám se bude voda kazit a také zakrní ,protože nemají potřebný prostor k růstu.Kupte si porodničku ze síťky a potěr dejte tam.Stačí pár týdnů a budete moct vypustit mladé k ostatním.Běžné druhy ryb dorostou do dospělé velikosti během 3-4 měsíců. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2007 21:42 Lucík – rybicky
To je opravdu individualni jak rybicky rychle rostou treba az centimetr a vic za mesic zalezi na druhu rybky.Ceho to chovate poter?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2007 21:32 Poppy – jakýpak máte druh?
No to máte těžko,každý druh roste trošku jinou rychlostí.A víte vlastně,jak se ty rybičky jmenují?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2007 20:49 meri – domácí porodnice
http:// To teda nevím,ale ty co jsem si koupila rostou docela rychle.Krmím jen jednou denně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2007 20:36 Petr Smolík – a jak vůbec
Jak vůbec ty rybičky rostou, jak rychle. 1 cm za rok nebo jak přibližně. :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2007 20:18 meri – domácí porodnice
http://Sama jsem začátečník,rybičkám se zatím vede.O víkendu jsem našla ve štěrku malou rybičku.Samozřejmě se stala potravou některé jiné rybky.Protože mám mečovky před vytřením,přemíšlela jsem jak to udělat,aby malé vydržely.Plastová lahev,odříznuté hrdlo,dostatečně dírek(větší jehlou),lahev zabořená do štěrku.Co myslíte?Četla jsem,že stačí krmit rozdrcenými vločkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2007 19:40 Petr Smolík – DOMÁCÍ PORODNICE?
Dobrý den. Jak jste asi postřehli na těchto stránkách jsem začátečník, který se stále na něco ptá a kterému se najednou na rostlince objevili malinké kuličky, což znamená, že se nějaká rybička v akvárku rozteleluje. potlesk Proto jsem pořádně umyl zavařovací skleničku 0,5 litrů, rostlinku ostřihal a dal ji v akváriu do skleničky aby vajíčka byla chráněna před sežráním. Na sklenici jsem gumičkou připevnil síťku (cca jako do oken proti hmyzu). Některá vajíčka jsou naprosto bílá, jiná průhledná. Dnes ráno jsem zde nalezl již dva malé plody, které se už hýbou. :-P potlesk Tak a teď, čím je mám krmit chuděry aby neměli hlad a pořádně rostly, určitě je nechám dál v láhli, dokud pořádně nepovyrostou co? A jak to bude s filtrováním vody a okysličováním, bude jim to takto stačit? Sklenici jsem v akvárku postavil kousek od filtru, dostanese se k drobečkům okysličená voda? Sklenici jsem postavil, neměla by spíš raději ležet, když voda v akvárku koluje od zhora dolu? NEBO MÁTE JINÝ DOMÁCÍ ZPŮSOB JAK RYBIČKY ODCHOVAT DO VĚTŠÍ VELIKOSTI ABY JE JINÉ NEZEZOBLY? MOC MOC DĚKUJI ano ano ano ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2006 10:51 macanavy – domácí porodnička
Nevíte co s zím? Jak to mám udělat???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2006 15:38 macanavy – domácí porodnička
No takhle to mám, akorát že tam mám takovou malou nádržku, a dírky v tom mám, ale je tam porblém ten, že voda skrz ty dirky dostatečně neprojde a splodiny z ryb noodpadávaj do velkého akva a tím se tedy ta voda v té malé nádržce dostetečně nefiltruje a rychle se znečišťuje :-( nevíte co s tím???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2006 08:56 Muž [] – porodnička
Můžeš vzít PET láhev (2l) uříznout vršek, propíchat a nechat v ní porodit samičku. Láhev připevníš k okraji akva a samičku hned po porodu přendáš. Potěr zůstane v lahvi a bude mít skrze ty otvory dostatečnou filtraci. Nesmíš však ty otvory udělat moc velké aby potěr nevyplaval do akva. Má to tu výhodu že potěr se narodí ve stejné vodě v které bude potom žít ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2006 20:05 macanavy – domácí porodnička
tak jsem to špatně specifikoal, mám akva asi 80 litrů a ta porodnička bych chtěl aby plavala v tom akvu, abych dal do něčeho samičku tam mi je vyrodila a pak bych ji dal pryč a ta krabička s tim potěrem aby mi plaval v akvárku, tak do čeho je mám dát, aby se dostatečtně filtrovala voda a nebylo to pro ně moc malý. Děkuji za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2006 18:08 Havel-st – Domácí porodnička
Byla řeč o plovoucí porodničce, nechám krabičku plavat v 40tilitrové karanténce - potěr tou síťkou unikne, a samice zůstane zavřená. Ty unipacky (kelímky) včera nabízeli v tv reklamně, mají takový rantlík s komůrkama a pěkně plavou. Já je mám od zboží.
Světlo je spíš na obtíž, rodí většinou za šera, nebo v noci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2006 17:33 macanavy – Domácí porodnička
A to jim nevadí že třeba nemaj ani světlo ani vzduchování ani filtr, žádná kytka nic???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2006 16:48 Žena Rypka [12] – rybičky
je dobré tam dať rybičku už keď rodí (pokiaľ sa jedná o živorodky, samozrejme) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2006 13:37 Muž [] – porodnička
Do takovéto porodničky se dává potěr aby se ochránil před ostatními rybkami. Až povyrostou tak je dáš zpátky a porodničku vyndáš pryč. Pokud nechceš mít z porodničky kolotoč tak ji prostě přichyť k jedné straně akva ;-) potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2006 13:07 katkus – Odchov malých rybiček
Jib si pořidil něco co vypadalo jako průhledná plechovka co pluje po hladině vody o velikosti 10x7x7cm a říkal tomu odchov.Chci taky odchovat rybičky, ale až je budu mít nechci aby byli v takovéhle divné věci která pluje po hladině pořád dokola jako nělaký pidi kolotoč.Je to vůbec vhodné pro mladé rybičky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2006 20:25 Havel-st – Domácí porodnička
Já "rodím" většinou jen pro sebe, takže vždycky něco narychlo vyrobím, asi 12 x 18 x 8 cm a rybku tam dám, až když začne rodit. Třeba kelímek na saláty beze dna přetáhnu síťkou od pomerančů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2006 18:38 Macanavy – Domácí porodnička
Chtěl jsem se zeptat, jestli náhodou nemáte ponětí jak by měla bejt velká domácí plovoucí porodnička po domácku vyrobena?? Abych ryby nějakou malou porodničkou netrápil palec děkuji za odpověď!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2006 13:15 Vodník – .
Hlavně je tam s 2 pavíma očkama. Aspoň si odpočinou od samců, pořád je pronásledujou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2006 13:13 Havel-st – jak dlouho?
Přesně to vím jen u jedné a jednou - mezi porody 34 dní (asi 24 stupňů voda) - ale může se to protáhnout, klidně o týden, protože se jí v porodničce nebude líbit, jsou to potvory. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2006 12:53 Vodník – .
Ještě mě napadá, nekrmím živou potravou, třeba je nenapadne žrát něco co se hejbe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2006 12:52 Vodník – .
Tak jim dám na dno něco děrovanýho. Potěr po porodu asi padá dolu, ne ? Kus plexiskla a udělám do něj půl cm díry.
Jak dlouho jsi měl tu molly těhotnou ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2006 12:46 Havel-st – tři do porodničky
Tři rybky do porodničky, to asi nebude to pravé. Pozoroval jsem Mollu ve společném akvárku a žrala vlastní potěr tak, že se okamžitě po vypuštění otočila a zblajzla to, aby jí ostatní nepředběhly i když by to asi čtyři hodiny - přibližně po dobu porodu - dělat neměla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2006 12:43 Vodník – .
Zapomněl jsem odkaz
http://shop.miga.cz/product_info.php?path=242_120_123&product=50669
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2006 12:43 Vodník – .
Vypadá to přesně takhle, jen to stálo 3x tolik :-O :-O
Mech nemám a nikde jsem ho ani neviděl.
Tak dám ještě něco na dno, něco děrované najdu ....

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [11] 12

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 13339x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5458-odchovnaporodnicka?od=501