Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Odchovna, porodnička

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Odchovna, porodnička
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 09:34 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: wexli
Pokud jsi prelovil jikry i rodice, a rodice se dale staraji, mas stesti, zdaleka tomu tak nemuselo byt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 00:09 Muž wexli [-4]
pozde uz jsou tam, chvili koukali jak jalovi a ted se radne staraji dal...no uvidime rano o zbude
jinak mylim ze pred skalarama a anicikama by neustali
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 00:00 Muž Kacoo [10] - CichlidyRe: wexli
to ze je brani je dobry a co tam v tom akvarku jeste ? ja bych to nechal jak to je a pokud chces odchovat tak bych je potom prelovil a nechal v tom malem akva opet vytrit ;) ale ted bych je nestresoval to ti ty jikry klidne sezerou sami
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 20:41 Muž wexli [-4]
tak jinak prelovit jikry samostatne nebo s rodici? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 20:10 Muž wexli [-4]
ahoj, asi se to tu nekde pise ale neja kto nemuzu najit.Situace je takova ze se mi prave vytrely Ramirezky.Co s tim je to na kaminku, rybky to zurive hlidaj....Rad bych z toho neco odchoval,muze te mi nekdo poradit?mam ve skrini hozene male akva,malej fitr i topeni bych nejake nasel.Zalozit?prelovit?jen jikry nebo i rybky?muzete mi nekdo poradit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 17:49 Muž paja66 [11] – Re: romant
Diky za info, myslim, ze uz je pro dnesek odrodino, jdu samici odlovit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 17:44 R Muž romant [27987] – Re: paja66
Pozoruj na samičce tu Tzv. skvrnu březosti, měla by zmizet, ale nemusí, protože ta samička může být samečkem oplodněná po několika dnech po sobě a proto ten porod na pokračování. Je to tak, že tyhle rybky, když to přeženu, tak samečci neustále oplodňují a samičky neustále rodí. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 17:35 Muž paja66 [11] – Re: Designer
Porodnicka je asi fajn vec, ale na to je ted uz pozde. Predchozi mladata jsem ponechaval svemu osudu a vzdy tak 2 - 10 prezila. Ted jsem se rozhodl, ze samici odlovim, a mlade odchovam ve vetsim poctu. I kdyz vubec netusim, co pak budu delat s 50 pavymi ocky. Treba se tu nejaky zajemce najde. :-)
Takze jeste si dovolim zopakovat otazku, jak poznam, ze uz je po porodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 16:55 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: paja66
Neumim si vubec predstavit, ze bych odchovaval zivorodky bez porodnicky. Bud odchovam neco nahodou, jako ze co se samo odchova je mi fuk, nebo chci co nejvic co se narodi, treba i jen proto, abych si mohl vybrat krasne kusy pro dalsi chov. Neco mezi mi prijde divne, a proc nechavat veci nahode, kdyz existuji dobra a levna reseni. Jedno jsem popsal: rybicky.net/clanky/650-porodnicka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 16:40 R Muž romant [27987] – Re: paja66
Ano, může a klidně může rodit na víckrát v dalších dnech. Chce se to podívat, tady na fóru je toho dost, na to jak vypadá porodnička a zkusit to s ní. ;-)
EDIT: levnaakvaristika.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 16:15 Muž paja66 [11]
Od rana mi rodi samice paviho ocka, uz je v akvarku cca 50 mladych, ale samice se mi zda stale jeste docela tlusta a nevim, zda ji uz mam odlovit aby nepozrala mlade. Muze porod trvat vice jak 6 hodin?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2011 16:16 R Muž romant [27987] – Re: lucicekaquacek
Jsou to živorodky a ty jsou prakticky neustále v tom a pořád rodí. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2011 15:24 lucicekaquacek – Re: romant
no to jo,
ale že tak často..

a to snad není možné, ne?

To je starost :) , teď zrovna ještě řešim<br
ty šneky,. k tomu gupky... :-D


Tak asi ano... pro mně to je nějak často
šneky na okurku salátovku? takže kolečko okurky do akvárka
jdu na to...děkuju za rady, hlavně romant ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2011 15:11 R Muž romant [27987] – Re: lucicekaquacek
A nebude to tím, že když je těhotná, je tlustá a když porodí, tak je logicky hubenější. Dáš jí do společnýho kde se sameček postará o její další požehnanej stav a je zase tlustá. Někam se ty mimina musejí vejít. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2011 14:59 lucicekaquacek – Hubená...tlustá..porodí..hubená...tlustá..porodí.......
Děkuju moc!

Ještě něco - moje samička (budu ji nazívat samička A), která vedla zatím všechny 3 mé první odchovy,
vždy po odchovu zhubne, já ji tedy pustím mezi rybky a do porodničky dám
nějakou rybku,která má porodit. Mezi tím zase ta samička "A" zase ztloustne a já ji opět pustím do porodničky, ona do týdne porodí cca 6rybek a pak už nic..
Takhle to bylo už 3x...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2011 14:30 R Muž romant [27987] – Re: lucicekaquacek
Já bych je tam nechal samotný. Čištění za Tebe nikdo neudělá, prostě ten bordýlek ze dna jednou za 2-3 dny odsaješ, nebo i každý den, když bude třeba. Hlavně měň tu vodu a krmit častěji a v malých dávkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2011 14:27 lucicekaquacek – Re: romant
OK, děkuju vám moc za rady...

Kamarád říká, že tam mám dát i mého malého ancitrusáka.. Je to obyč ancitrus - alespoň si myslím.
Je max. 2cm velký, aby to prý tam trochu čistil.. Ale už tak to přesahuje..

Co vy na to?????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2011 14:14 R Muž romant [27987] – Re: lucicekaquacek
Každý den jim měň 30% vody a tím tu filtraci budeš částečně nahrazovat. Je to lepší než ten filtr vypínat a zapínat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2011 14:12 lucicekaquacek – děkujuuu
Všem děkuji!

Moje gupky už plavou v akva, ale vypla jsem jim filtraci, budu jim
filtrovat několkrát denně, protože jak jsou malé, tak i u toho
malého filtříku a malého proudu je to smete na konec světa..

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2011 12:15 R Muž romant [27987] – Re: lucicekaquacek
Můžeš tam přimíchat trochu vody z původního akva. Filtrace tam bude, tak bych týden vydržel a dal je tam.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2011 12:13 Muž Jurdas [37] – Re:lucicekaguacek
Do toho 10litrového akvárka dej vodu ze společenského akvárka a to společenské dolej novou vodou.Udělej to jako když měníš část vody ve spol. akva.A do toho 10 ti litrového můžeš ty mladé tím pádem pustit hned,protože tam budou mít vodu ve které byli ve spol. akva.Jinak přeji hodně zdaru při odchovu rybiček. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2011 11:39 lucicekaquacek – Re: romant
Ano, to ano..

Ale jinak když jsem včera napustila to 10l,
tak třeba ve středu tam už gupky můžu dát?

coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2011 19:56 R Muž romant [27987] – Re: lucicekaquacek
Jednoduše řečeno, až budou mít velikost takovou, že je již nepozřou obyvatelé toho akva kam budou přesouvány. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2011 19:45 lucicekaquacek – Re: romant
...a za jak dlouho můžu rybky přesunout do toho nového?

U velkých akva třeba za 2týdny, ale u 10l?


Děkuju hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2011 19:35 R Muž romant [27987] – Re: lucicekaquacek
Když budeš pravidelně měnit vodu a akva udržovat v čistotě, tak si to dovedu představit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2011 19:22 lucicekaquacek – Odchovna 10l
Dobrý den.
Jsem začátečnice a mám 4samice a 1samečka pavího očka :-)

Již jsem měla zatím 3 odchovy, jednou 17 gupek, potom 4 gupky, potom 6 gupek.

Všechny mám ve vytíračce, která je 13x8cm velká.
Vytíračka je umístěna v 60l akvárku.

Pořídila jsem si tedy 10l akva, jenom tak, jako odchovnu.
Myslíte, že to tak můžu mít? Kdyby tam bylo 27 malých pavích oček?

Akva je včetně filtrace a osvětlení budu dělat lampičkou..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 19:14 Žena Denver [1]
Díky za rady palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 10:10 Muž Miras [111] – Re: Denver
no pokud tam bude Atman s přivzdušňováním, tak už je zbytečné ještě něco přidávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 09:58 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Denver
Takhle jsem minuly vikend nevedel, kam dat na nejaky cas 2 male Platy, a tak jsme s pritelkyni poridili tohle: www.krmeni.com/… . Povesi se to do velkeho akvarka a clovek nema ty problemy, jako by je na par dni soupl do flasky od okurek (treba s nizkou teplotou v noci). Neni to spatne. A dokonce jak je ta sitka jemna, i velke ryby chapou, ze je to prekazka, takze se nesnazi na ty male nijak utocit, obcas si prohlednou co tam plave, ale tim to konci. Nerikam, ze by to neslo zimprovizovat samodomo, ale za ty penize...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 09:29 Žena Denver [1] – Re: Miras
filtrace je prozatím ze setu, a zajíždí se mi tam Atman-200.. OK, tak to vzduchování raději přidám. Díky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 05:59 Muž Miras [111] – Re: Denver
záleží co je tam za filtraci, ale vzduchování bych tam dal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 21:44 Žena Denver [1]
Ahoj, narodilo se mi včera kolem 30 gupek, stále nějaké nové nacházím. Zatím jsem je dala do trojdílné porodničky ( www.zoo-market.cz/… ), a brzy je nejspíš přendám do nějakého menšího akvária. Zatím ho ale ještě nemám. Chtěla jsem se zeptat, zda byste mi mohli prosím poradit, jestli mám nyní do akvária k porodničce dát i vzduchování? Je nutné? Děkuji za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 20:27 kmara
Fotka k příspěvku Zde je moje nová porodnička :))
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 19:39 Muž MichalS [1] - Raci, krabi, krevetky – Re: misa
Dobrý návod a aj celkom jednoduchý je aj tu klub.akva.sk/… časopis č. 1
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 19:38 Muž jajaapaja [174] – Re: misa
Špejle ti uhnijí.Já ji udělal z elektrykářského drátu v bužírce.A sešil vlascem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 19:30 Muž dvorak [94] - Rostliny
Porodničku jsem taky řešil na podzim.Pořád jsem přemejšlel a podle fotek,vlastní fantazii a vynalézavosti jsem vymyslel takovou,která funguje.Napsal jsem o tom i článek na mých www.
Článek najdeš tady: dvorakovoakvarium.webnode.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 19:14 misa
Tak du na to! Díky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 19:11 Silvan
Jo to půjde ;-). Hlavně aby to ty špejle vydrželi... jinak by to mělo být v pohodě;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 19:09 misa
no jako kvádr to musí mít hrany. Mám nastříhané díly sítky a bude je sešívat vlascem. A aby to mělo tvar tam tam chci dát hrany ze špějlí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 19:08 Silvan
Pokuid myslíš síťovanou, tak asi jo;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 19:07 ...................... – xcvcx
ako to myslis
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 19:04 misa – výroba porodničky
Zdravím. Můžu udělat hrany porodničky z dřevěných špejlí?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 13:55 Terry
jj, díky, provedu ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 09:46 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Terry
jikernate ryby se davaji do vytiracky, propadne se male rybky odlovi z velkeho akvarka do odchovny, pokud nepotrebuji peci svych rodicu....
je dobre si pred mnozenim ryb neco o nich nastudovat
a nazev temata je zavadejici, male ryby mohou byt i miniryby, pouzil bych spis termin poter ci mladata ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 09:02 Terry – A jěště otázočku...
A můžu dát do odchovničky i danio, když má jikry? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 08:15 Terry – Re: provokater
OOO moc díky ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 07:42 kreten – Re: Terry
TetraMin Baby a od centimetru TetraMin junior
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 07:27 Terry – A jěště otázočku...
Chltěla bych se ještě zeptat, jestli mám kupovat pro potěr nějaké zvláštní krmivo, aby rychleji rostli. Jsem začátečník stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 07:20 Terry – Re: bluedream
Jupííí moc vám děkujůů potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 20:47 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Čtyřlístek
zalezi jake rybi chcesh trit, nektere potrebuji vytiraci rost, jine kus javskyho mechu, dalsi vytiraci kuzel, dalsi jemny pisek a plochy kamen, ci kokosovy orech....

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 11 12

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 13339x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5458-odchovnaporodnicka?od=251