Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Odchovna, porodnička

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Odchovna, porodnička
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 20:40 S Muž invalida [3881]
maio777 napsal: ja mam vytieracky bez dna,dobre sa to cisti,hlavne bublifuk ohrievac a cistu vodu... :) a jak tam bez dna drží voda?? ano smich ale ted vážně nedávej dno ...vyčistíš líp
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 20:35 maio777 – Re: Čtyřlístek
ja mam vytieracky bez dna,dobre sa to cisti,hlavne bublifuk ohrievac a cistu vodu... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 20:05 Muž Yirka [9126] – Re: Čtyřlístek
Taky záleží pro jaké rybky by to mělo především sloužit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 19:11 Žena bluedream [245]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 19:10 Žena basa1313 [18] - Parmičky
existuje a vola sa to odchovnicka....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 19:08 Terry – Malé rybky, aneb jak je zachovat...
ahoj Tak, chtěla bych jsem se zeptat, jestli by jste mi prosím neporadili, jestli si mám koupit malé akvárko(OPLODNIČKU, nebo jak se tomu říka :) ) na malé rybky a zavedla bych tam i vzduchování. Nebo jestli neexistuje nějaký "košík" kde bych vylovila malé rybky a dala je do něho a košík bych umístila do hlavního akva a ty velké ryby by k těm malým do taho košíku nemohly přeplavat a tím pádem je sežrat coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 17:31 Muž Miras [111] – Re: Čtyřlístek
pokud dno, tak bych volil nějaký jemný písek, určitě ne umělé květiny, a vzd.kamen + bublifuk je ideální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 16:54 stevo112
no ked ich tam chces mat len na chvilu tak dno nedavaj.... bez dna sa lahsie cisti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 16:38 Čtyřlístek – Odchovnička
Zdar , chci si pořídit odchovnu jako ze vytiracku 22 litr .. Vubec nevim jak si takove akva zaridit .. Mam javsky mech , sterk na dno , neake kaminky dekoracni ,koren , umelou kvetinu a kokos .. Trocha rad hledal jsem tady v nadrzich neake odchovny ale nic moc nepoznam pac jen par je tak malejch akvarek ;) Dík za pripadne odpovedi ..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 11:00 Muž dvorak [94] - Rostliny
Na moje stránky jsem napsal článek,jak jsem vyráběl porodničku!
dvorakovoakvarium.webnode.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 10:05 Muž lama [51] - Živorodky – Re: bojovník
Fotka k příspěvku Tohle je moje porodnička.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2010 21:38 killbill3 – Re: bojovník
pozdravujem...mám niekolko otázok...asi pred pár dňami sa nám rozmnožil zamilovaný pár presne takých čiernych mečúňov ako je na fotke a predpokladám že sa tak stalo už možno skôr, pretože mladé rybky (je ich asi 20ks) už majú asi 5-6 mm a vyzerali pekne vyplašené ako ich tam v tom akvarku ostatné ryby stíhali bezpochyby ako živú potravu :-)) ale tie čo zostali vyzerajú velmi životaschopne..podla všetkého sú to tí najlepší z najleppších ktorí prežili :-)) ...tak som dnes z nich asi polovicu oddelil (malý pokus kolko z nich prežije "na ulici" :-))) a dal som ich do nejakej IKEA hranatej 2litr. vázy spolu s pôvodnou vodou z akvárka a pár kamienkami...podla mna vyzerajú ale dosť opustene a neviem čo teraz s nimi...otázky: 1.čo mám k nim do tej vázy ešte dať? 2.čím ich mám krmiť? 3.ako dlho ich držať oddelené? ocením radu od skúseného akvaristu najlepšie hned....na email : mailto:killbill3@azet.sk DaKUJEM

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 22:25 bobo87
ahoj,řešil jsem to podobně akorát jsem petku dal do cukrálu a sehnal jsem si nějakej vodní mech aby se tam malé schovali

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 09:59 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: bojovník
tohle je nejhorsi porodnicka ;-) samici dej do vetsi petky (5l dzusy, prodava treba Albert za asi 28,-), do ni dat rostliny (plovouci taky) a samicku poradne nakrm, doporucuju nejake zmrazene nebo zive krmivo, pak si malych ani nevsimne. bez nakrmeni mi tataz samice vyzrala vsechno, jak byla narvana, tak ani jednoho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 23:06 Muž VVV111KKK [61] – Re: bojovník
Otázkou je, jestli mladé nesežere sama samice. Je to moc těsné a když jí tam přidáš ještě nějaké rostliny, aby se měli mladé kde schovat, tak se tam samice ani nepohne. Chtělo by to opravdu něco většího s rostlinkama (růžkatec, jávský mech, řečanku ap.). A většího pokud možno na plochu. Že je to vysoké moc nepomůže. Co takhle takové ty kanystříky 4 ltr, když jseš na ty PET? :-D
PS: A samičku bych nakrmil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 21:51 bojovník
Fotka k příspěvku hej :) nenahralo foto :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 21:44 Muž VVV111KKK [61] – Re: bojovník
Nechybí něco ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 21:42 bojovník – pôrodnica
čo povieťe na takúto pôrodnicu ?? Molinézia zlatá

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2009 13:57 Muž avast [49] – Re: Miras
Přesně tak jsem to vyřešil já.. Dámská silonka navlečená na maličko jinou porodničku (má ty drážky dole a je nedělitelná uprostřed) a spokojenost.. ahoj A opravdu tím proplujou, byl jsem toho svědkem ne jednou..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2009 13:21 Muž Miras [111] – Re: DrBolíto
no mě to zas velice vyhovuje, jelikož ji mám v malém akva, používám bez toho druhého dna a malé pak můžou v klidu proplout od samičky do akva.Možná lepší než molitan je lepší přes porodničku natáhnout dámskou punčocu a je to :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2009 13:09 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: Miras a chuanvaldes
Aha to tam už tak patrné není, nicméně by to chtělo omlátit o hlavu výrobci. smich
Napadá mě jako řešení na ty drážky nalepit kousky filtr. molitanu.

EDIT: ne kousky ale spíše pásek cca 3mm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2009 13:07 Muž Miras [111]
Fotka k příspěvku ono to nevypadá, ale ty drážky na boku maj něco okolo 1mm což jim umožní proplout, ne všem jedna je větší druhá menší.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2009 13:01 Muž Miras [111] – Re: chuanvaldes
jj, dvojité dno má, ale jak jsem psal dostanou se i přes ty drážky na boku ven z porodničky :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2009 12:58 Muž chuanvaldes [77] - Blackwater – Re: DrBolíto
Vypada to tak... Ale nejde mimo porodnicku... Ta porodnicka ma dvojite dno... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2009 12:48 kreten – Re: Veya007
To je celkem přirozené, že se porod urychlí, když rybka přijde do "nové" a ještě ke všemu třeba i odlišné vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2009 12:46 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Já tedy nevím, ale na tom obrázku z linku: www.shopakva.sk/…
je to patrné, že potěr jde mimo porodničku. Je to tam znázorněné v podobě bílých teček pod porodničkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2009 16:24 Muž chuanvaldes [77] - Blackwater
Yirka napsal: Ve společenském je to dobré bez porodničky jen jako zpestření potravy a pro zachování loveckých pudů.

JJ... 3 prcky jsem dal do miniAQ a dalsi 3 mozna se mozna jeste porad schovavaji nekde v mezi rostlinkami... Jeste jedna plata ma vyraznou cernou tecku u zadecku, a docela nafoukle bricho... Uvidim, jestli se mi povede nejakeho prcka odchytit... ale asi je necham v spolocenskym, at maji trosku zpestreni a trochu zive potravy na jidelnicku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2009 15:49 Veya007 – Re: Yirka
Asi by to bylo vhodnější, neb v aqva mám parmičku červenoploutvou a žraločí :-| ale jsou ještě mladí a někde jsem vyčetla, že pokud žijí s většíma rybama (u mém případě tedy s Mollynama), tak jsou v pohodě. a zatím nejvíc nenažrané mi přijdou Mollyny hmm Už mi porodila gupka - dopočítala jsem 13 kousků, ale dneska ráno jich bylo kolem 6 a to jsou normálně volně. Jsem nebyla nijak připravená a nečekala jsem, že gupka vrhne hned první den co jsem ji koupila :-D Takže na příští vrh už chci být připravená ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2009 15:26 Muž Yirka [9126] – Re: Veya007
Ve společenském je to dobré bez porodničky jen jako zpestření potravy a pro zachování loveckých pudů. Jinak jak píše provokatér. Když chci nějaké mladé, dám samičku těsně před vrhem bokem a je to vyřešeno většinou do 24 hod. Chce to však nějakou připravenost techniky a zvážit kdy dát zpět. Nedávno jsem omylem nabral 3 měsíčního tedy vlastně dospělého samečka p. očka a už se mi ho nechtělo vracet tak šel do společenského. Vydržel jen první útok, při druhém (po cca 30 sec) zmizel ve skaláře jako malina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2009 14:38 Muž chuanvaldes [77] - Blackwater – Re: provokater
Asi tak, jak pisu, pak ty male rybky jenom drazdej ty dospele... Nekecam, ale kdyz jsem se vratil z prace, tak se platy malem utloukly aby se dostali k mladym... Kazdopadne male AQ je lepsi jak pro ty male rybky tak pro dospele... alespon se tak nestresujou, jako kdyby mela byt porodnicka v spolecenskem AQ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2009 14:24 Muž Honz [7] - Tetry
možná se najedli trochu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2009 14:13 kreten – Re: Veya007
No inu ideálnější je samičky dát po jedné zvlášť, pokud nemáte dost nádrží třeba do kyblíku, a k tomu dát kus kytky, třeba umělé a pak slít narozená mláďata najednou do jedné nádržky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2009 14:08 Veya007 – Re: provokater
proč by nemohla být ve společenském aqva? jsem začátečník, tak se na všecko ptám :) a budou mi rodit snad všecky samičky coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2009 14:02 kreten – Re: chuanvaldes
Já to neměřil, ale v podstatě jsou snad všechny porodnice, které znám - neznám všechny - konstruované tak, že mladé mají kam odpolout - mnohdy zůstanou z matkou a ta není-li v blbé náladě je často ani nesežere. Avšak porodnice podle mého nepatří do společenského akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2009 14:01 Muž Miras [111] – Re: leak
no já to opravdu viděl a ne jednou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2009 13:59 kreten – Re: grizly
Ani já:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2009 13:57 Muž leak [8] - Rostliny
myslim ze v profile mam fotos aj detailu tej porodnicky

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2009 13:57 Muž leak [8] - Rostliny – spary v porodnicke
Nemyslym si, ze sa mohli dostat tie male cez tie medzery na bokoch porodnicky. Porodnicka je skonstuovana tak aby sa nedostali von. Som pozoroval aj predtym Xkrat ako plavu hodinu narodene male v porodnicke a snazia sa ich zozrat ryby okolo plavajuce a nikdy sa pri tych stresoch nedokazali dostat von z porodnicky... Tie medzere su tam aby sa trosku voda menila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2009 13:42 Muž Miras [111] – Re: Veya007
to určitě musíš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2009 13:38 Veya007 – Re: chuanvaldes
já právě přemýšlela o malým skleněným aqva, ale není potřeba pr´tatům vzduchovat nebo filtrovat vodičku? :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2009 13:34 Muž chuanvaldes [77] - Blackwater – Re: provokater
Trosku si to nepochopil... ;-) ano, v porodnicke je dno, ktere pak oddeli matku do mladych... ale on mysli, ze mlade se dostali ven z porodnicky pres ty drazky... Taky jsem premyslel jestli se z te porodnicky ven nedostanou, ty drazky jsou docela siroke...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2009 13:32 Muž chuanvaldes [77] - Blackwater
Kazdopadne je tahle porodnicka hodne nestabilni... ja jsem ji musel z obou stran prichytit k AQ pomoci vlascu... Jelikoz ty orangove tecky (cti poter ;-) ) byli az moc velke lakadlo pro platy a porad to te porodnicky ze spodu narazeli... Jednou ji vychylili az moc a jedna neonka do porodnicky vplula... nestesti jsem byl u toho...

Z toho plyne, ze je lepsi si zalozit 6l aq ktere koupite za stejnou cenu jako tu porodnicku... dat na dno 2-3cm vrstvu pisku, do toho jsem dal maleho malinkateho anubiase a javsky mech... A jak se jim tam libi... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2009 13:26 Veya007 – Re: provokater
mě přišla, že je celá plastová (ta co házel na sklo link slovenského krámu). to je fuk.

btw. která porodnice je teda nejlepší?? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2009 13:24 Muž grizly [145] – Re: provokater
Pokud je to porodnička, tak bych čekal že po porodu oddělím mládata od samice a zabráním jejich průniku a potulování po akva. Jinak nevidím ve společenském akva smysl dávat je do porodničky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2009 13:22 kreten – Re: Veya007
No šak to je s těma drážkama, o kterých píšu o kousek výš:-)
Jinak samice přes porodem je na tom jaká každá jiná živě rodící - plody se stěhují k porodnímu otvoru:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2009 13:20 Veya007
Fotka k příspěvku Co tahle porodnice, máte s ní nějaké zkušenosti? čekáme malé mollynčata, tak doufám, že to pro ně bude vhodné :-P
Dotaz, jak poznám, že se blíží porod? Břicho má Molly jak kopačák, ale pořád nic.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.12.2009 13:09 kreten – Re: grizly
A čekali jste snad něco jiného, než že těmi drážkami mláďata uplavou? Tak a proto je ta porodnice tak konstruovaná. :-)Nejsou to telata, která po porodu zavřete do kotečku a ona tam zůstanou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2009 13:07 Muž grizly [145]
Miras napsal: přesně tuhle porodničku mám, a malé se dostanou ven i skrze ty malé drážky na bokách, byl jsem toho svědkem.
Mám stejnou zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2009 13:00 Muž Příba [2] - Raci, krabi, krevetky – Re: leak
Souhlasím,nějaká tam skočila,třeba i náhodně a pak už je to jasný-mňam mňam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2009 12:59 Muž kortezhugo [983] – Re: leak
"Mohla ryba z akvarka skocit do porodnicky a potom vyskocit von, to je blbost"- :-) -nie je... :-) ano

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 11 12

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 13339x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5458-odchovnaporodnicka?od=301