Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Odchovna, porodnička

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Odchovna, porodnička
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2014 09:27 Anika Re: Štefan
ááha takže jí mám odlovit do nějaké sklenice ?? např do 5l ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2014 09:20 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: Anika
Lepší není :) ale řekl bych, že platí to, co už jsem napsal. Nemoc to není, těhotenství v začátku. Pokud chceš odchovat mladé, je lepší ji odlovit před porodem do samotné nádrže. Porodnička se hodí, protože ráda požírá své mladé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2014 09:10 Anika Re: Štefan
Fotka k příspěvku toto je lepší fofo :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2014 09:07 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: Anika
pokud je těhotná, má černou skvrnu zralosti na konci bříška. V posledním stádiu se jí bříško hranatí a vypadá jak malá krabička :-D Nejlépe to poznáš, když se na rybku podíváš z vrchu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2014 09:04 Anika Re: Štefan
zkusím to ještě nafotit ale ona je rychlá a porád někam leze a já ji nemužu vyfotit :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2014 09:02 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: Anika
Na nemoc to nevypadá, tedy z ohledem na kvalitu fotky. A těhotenství, tak bych řekl, že v počátečním stádiu. Chtělo by to lepší fotku a větší detail :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2014 09:01 Anika – Paví očko
u zadečku má nějakou červenou tečku jako když krev... tak nevím :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2014 08:58 Anika – Paví očko
a nevím estli je těhotná nebo estli to je nemoc :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2014 08:58 Anika Re: Aforte
Fotka k příspěvku Paví očko :) mám i foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2014 08:27 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Anika
Ještě vědět jaká. :-D stydim
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2014 08:23 Anika – Akvárko
Ahoj poradíte mi jak poznám že je rybka těhotná ?:-) byla bych moc ráda kdyby jste mi odpověděli... předem děkuji za odpovědi :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   31.05.2014 21:15 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Lenka
na porodničku z pet lahve se vy... , postačí jim zaběhlé akvárko osázené kytkami , zajetej filtr , no a v 25 litech pro gupky aspon dvakrát týdně měnit třetinu vody , ostatní už příjde samo , kvalitní nejednotvárná strava je samozřejmostí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2014 21:13 Lenka Re: romant
Do látky vystřihnout dírky a vložit do petky šlo by to ?? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2014 21:10 Lenka Re: romant
mám 25l akva a jen 2 rybky (paví očka) a teď si dělám porodničku z pet láhve... jestli to tak muže být se síťkou ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.05.2014 21:07 R Muž romant [27987] Re: Lenka
Pořiď samečkovi ještě dvě samičky a bude mladejch že nebudeš vědět co s nima.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2014 21:01 Lenka – Paví očka
Ahoj,jsem nováček a mám 2 paví očka (samičku a samce) a chci aby se spářili ale moc se jim nechce... nevíte jak to urychlit ? předem vám moc děkuji za odpovědi :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 18:08 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: matus13
Jestli chces rozumne neco odchovavat, stejne potrebujes nejakou dalsi nadrz. Takze pak treba takhle:
rybicky.net/clanky/650-porodnicka

Pokud chces nahodne zachranit obcas nejakeho prcka, dej na hladinu poradne plovoucek a kdyz neco nahodou rano najdes v rostlinach, vylov to fajfkou a soupni do:
www.akvarista.cz/…
K tomu nepotrebuejes prakticky nic a z par malo mladych muzes i tak mit radost.

A nebo nech akvarko poradne zarust a obcas se stane zazrak. Takhle se mi jednoho dne z krovi vynorila mala Plata koralova, nakonec tam i dospela, a to bych si myslel, ze v tom akvarku nemuze nic prezit. Kdyz odhlednu od ostudy, co jsem do celkem maleho akvarka tehdy narval (ze poridim vetsi) a ze jsem nemel ani cim slusne fotit:
rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 12:41 Muž RBeil [174] Re: matus13
Podivej se mi na velké akva na profilu, mam tam ve fotkach odchovnu.... Do misky od bonbonu jsem vyvrtal nebo žhavým hřebíkem udělal hromady dírek zavěsil na 2 plastové tyčky a pověsil za akva, když jsem chtěl vyměnit vodu tak jsem misku jenom zvedl voda s kalem (hovínka, nesnězená potrava) vytekla do velkého akva a po "zatlačení" pod hladinu se voda dírkama zase napustila :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 12:38 Muž RBeil [174] Re: Kubasix
Kubasix napsal: Na hladinu dej nějakou plovoučku a nemusíš se o ně bát, některý přežijou a asi po 2-4 hodinách už jsou mimča akceptována. X-)

no to nevím mi plata požere i 3 dny starý potěr který s ní plave....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 00:49 matus13 Re: Kubasix
mal som plavajucu ale vo stvrtok som ju obstrihal tak uz neni na hladine
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 00:41 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: matus13
Na hladinu dej nějakou plovoučku a nemusíš se o ně bát, některý přežijou a asi po 2-4 hodinách už jsou mimča akceptována. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 23:16 matus13
Poradite mi nejaku porodnicku do spolocenskeho akvaria?lebo mam tehotnu black mollu a bojim sa ze mi ten poter hned pozeru ostatne ryby.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 13:55 Kájinka Re: RBeil
RBeil napsal: odlov ji dle své úvahy, já bych ji už odlovil, jestli máš kolem 40 mimin tak asi jich už víc pravděpodobně mít nebude, jako bude ale až za pár dnů či týdnů.... Miminka nech v porodničce dokud nevyrostou do velikosti kdy je už ostatní nepožerou... POkud máš větší akva tak bych je dal tam ať mají víc prostoru na plavání ovšem ne do akva de máš ostatní ryby.... Mimina krm na prach rozmělněným vločkovým krmivem 3x denně ale velmi málo moc toho nesní... Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 13:54 Kájinka – Kájinka
Děkuji vám za pomoc. Narodilo se mi několik krásných rybiček a maminku jsem odlovila a je vše v pořádku. Ale nevím jak dlouho mám nechat ty malinký rybičky v porodničce ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 12:51 Muž RBeil [174] Re: Kájinka
odlov ji dle své úvahy, já bych ji už odlovil, jestli máš kolem 40 mimin tak asi jich už víc pravděpodobně mít nebude, jako bude ale až za pár dnů či týdnů.... Miminka nech v porodničce dokud nevyrostou do velikosti kdy je už ostatní nepožerou... POkud máš větší akva tak bych je dal tam ať mají víc prostoru na plavání ovšem ne do akva de máš ostatní ryby.... Mimina krm na prach rozmělněným vločkovým krmivem 3x denně ale velmi málo moc toho nesní...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 07:27 Kájinka – Kájinka
A děkuji vám za informace ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 07:24 Kájinka – Kájinka
A ještě teď jich tam je čtyřicet něco ale jak poznám že už porodila abych jí mohla odlovit ?
A až jí od lovím ty malý mám nechat v porodničce jak dlouho ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 06:39 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: Kájinka
Ja si myslim, ze je to mecovka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.01.2014 22:34 JoKa Re: Kubasix
Rostlina nikdy nikomu nevadila... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 22:33 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: Urtman
Já jsem dal do porodničky(tý závěsný) rostliny, které jsem den před tím zastřihával a plovoučky nemusíš řešit. Ty rostliny tam mám už 3. den od porodu a celkem v nich rejdí. Snad ty rostliny nevadí, přístup k hladině mají.Jo a je to omladina mečovek.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 22:28 JoKa Re: Kájinka
Vyprdni se na porodničku a přidej plovoucí rostliny, kde se omladina schová, pak možná všechny nesní...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 22:26 Kájinka – Kájinka
před chvílí tam byli dvě rybičky a teď tam je 14 rybiček
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 22:19 Kájinka Re: romant
romant napsal: Živorodky tohle, to pojídání, obvykle dělají. Podívej se do atlasu, všude se to píše, osobně si myslím, že to co je na obrázku je nějaká plata, ale můžu se mýlit. Děkuji ale nesní všechny ne

?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 22:17 R Muž romant [27987] Re: Kájinka
Živorodky tohle, to pojídání, obvykle dělají. Podívej se do atlasu, všude se to píše, osobně si myslím, že to co je na obrázku je nějaká plata, ale můžu se mýlit.
Edit: Jestli chceš nějaký mladý, tak po porodu tu samici odlov. Nebo to takto vůbec neřeš a měj v akváriu možnost se poschovávat, ideál jsou nějaký chuchvalce rostlin a ona si příroda cestu najde a něco jistě přežije.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 22:12 Kájinka Re: Kájinka
Kájinka napsal: Nevíte co je tohle za rybu ? To je ta ryba právě porodila ale připadá mi že je chce sníst už jednu snědla nevím proč to dělá ? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 22:10 Kájinka
Fotka k příspěvku Nevíte co je tohle za rybu ?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 18:12 Muž RBeil [174] Re: Kájinka
Jaké ryby tam chceš dát a jakou jsis koupila ? Bodlo by kdyby jsis založila prezentaci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 16:44 Kájinka
Ahoj koupila jsem si porodničku, ale nevím kdy jí tam mám dát rybička už má veliké bříško a dává se ta porodnička do akvárka ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2013 16:13 Muž RBeil [174] Re: TerezaP
Podívej se do mého alba s fotkami co mám na profilu, mám tám vyfocenou jednoduchou, podomácky vyrobenou porodničku z mísy a dvou tyček. Nic mě to nestálo a zládne to i ten co je jak se říka "levej". Když jim chceš vyměnit vodu tak to jenom vyáhneš nad hladinu, voda vyteče do akva a jak tu misku ponoříš zpátky do vody tak dírkama vespod ti voda nateče zpátky :-) X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   03.09.2013 12:48 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: TerezaP
Kdyz pak ty male nachas viset v akvariu v tomhle:
www.levnaakvaristika.cz/…
nic Ti je nesezere, vodu budou mit z velkeho akvaria (takze se nebude kazit tak rychle jako v malem objemu), a nepotrebujes ani dalsi vybaveni jako topitko.

EDIT: Na cisteni je fajn si poridit hranatou plastovou nadobu na potraviny. Tim to podeberes, cele vytahnes, mlade vyklopis a sitku vydrhnes, rybicky jsou stale ve vode a bez loveni. Az sitku zavesis zpet, mlade zase jen opatrne prelijes.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2013 12:25 Žena TerezaP [5] Re: romant
joo to by šlo ;) tak doufám, že se to podaří ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.09.2013 12:15 R Muž romant [27987] Re: TerezaP
Tak ten chuchvalec plevele dej do tý flašky, vodu z akvária, kterou budeš denně částečně měnit a uvidíš, jak se zadaří, po porodu samičku odlovíš zpátky a v tý flašce budeš tu vodu měnit denně, klidně polovinu a několikrát denně krmit, jsou to žrouti a za 3 týdny je přelovíš k ostatním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2013 12:09 Žena TerezaP [5]
já bych to chtěla zkusit takhle, protože tam opravdu máme některé rybičky agresivní (např. pestřenec)..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2013 12:07 R Muž romant [27987] Re: TerezaP
Do akvária kde teď je dej nějakej chuchvalec rostlin, nějakýho plevele a ono se něco zachrání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2013 12:05 Žena TerezaP [5] – živorodky
Chci se zeptat, nemám doma odchovničku a jedna živorodka brzo bude mít mladý, tak mám v plánu jí dát mimo akva do 5l sklenice a dát něco na dno a třeba jeskyni... bohužel nemám navíc ani filtr topení či vzduchování, tak se chci zeptat, jestli mi něco poradíte? osvětlení bych zařídila lampičkou.. myslíte, že mám šanci, aby tam ty mladé vydrželi? díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2013 20:40 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: rybka
Neboj se za 4 týdny budou další
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2013 20:18 rybka Re: romant
no dokelu..3 tyzdne cakam na potomkov a zrovna pred porodom mi ochoreju na bacila.. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2013 09:54 R Muž romant [27987] Re: rybka
No, upřímně, jak je tam ten bactopur, tak bych od toho žádný zázraky nečekal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2013 09:49 rybka Re: romant
takze su mrtve..aha..myslis ze este daco vrhne..nezda sa mi este velmi matkine brusko splostene
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2013 08:53 R Muž romant [27987] Re: rybka21
Podrodničku od mrtvolek vyčistit, měnit často vodu, mladý často krmit, ale s bactopurem bych byl velmi, velmi opatrný.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 11 12

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 13339x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5458-odchovnaporodnicka?od=101