Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Odchovna, porodnička

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Odchovna, porodnička
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2009 12:58 Muž Miras [111] – Re: leak
přesně tuhle porodničku mám, a malé se dostanou ven i skrze ty malé drážky na bokách, byl jsem toho svědkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2009 12:50 Muž O.Tom [439] – Re: leak
Mno me bezne na noc skakala bojovnice sama do porodnicky ze tam byla vic vklidu. Pokud je vrch porodnicky otevreny, vubec bych se nedivil, kdyby si tam nejaka rybka skocila na lov a pak zas vyskocila...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2009 12:47 Muž leak [8] - Rostliny – Zahadne zmiznutie 1 dennych rybiciek z porodnice
Ahojte, takato zahada sa mi stala.

Predvcerom sa mi v takejto porodnicke (www.shopakva.sk/…) narodili mlade mecune cca17 ks. Spokojny som maminu vylovil a nechal malych v porodnicke, v spolocenskom akvariu. Isiel som do prace a ked som sa vratil podvecer tak v porodnicke boli len 4ks a jedna mrtva.
Neviete mi pomoct co sa mohlo stat ?
Male rybky sa nemohli dostat von z porodnicke kde by ich mohli zozrat ostatne ryby. Vyskocit tiez nepredpokladam nemohli. Mohla ryba z akvarka skocit do porodnicky a potom vyskocit von, to je blbost...

Hmm ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 20:14 Andrez
zajimave vyresena porodnicka :-) Tohle je hodne dobry typ ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 19:06 Muž Miras [111] – Re: René73
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 18:59 Muž René73 [0] – Re: Bak
A kde jí má já ji hledal a nikde jsem jí nenašel







 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 16:24 Muž Miras [111] – Re: dan999
tak o tom sem nic neslyšel, záleží co to je za sítko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 16:22 dan999 – ...
kamoska mi rikala že když da pavi očka do porodničky a oni po narození proplouvají tim sitkem tak se jim pry nejako deformujou patere je to pravda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 14:12 Muž Miras [111] – Re: René73
třeba tady: rybicky.net/forum/275
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 14:10 Muž René73 [0]
Já to zkoušel hledat ale nějak se mi nedaří něco najít
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 14:06 Muž René73 [0] – Re: Miras
To mě jen tak napadlo jestli to někdo dělal doma a jestli nebude lepší než ta s obchodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 13:58 Muž Miras [111] – Re: René73
ve foru je návodů dost zkus pohledat, akorát nevim proč píšeš v jiném vlákně že ji jdeš koupit a pak se ptáš na výrobu, ta 100koruna neni snad zas tolik ne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 13:54 Muž René73 [0] – Výroba porodničky
Může my někdo poradit jak a sčeho vyrobit doma porodničku.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 23:04 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Vodník
Pokud někdo dá paví očko do porodničky, skončí s inzerátem na přebytek pavích oček :)
První vrh je fajn, druhý možná ještě taky ale až se začnou množit děti dětí
ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 22:14 Muž avast [49] – Re: Restatix
Takže napiš sem jak to tam asi vypadá (kytky, rybky atd.) a pak se dá z něčeho vyvozovat jestli to půjde.. Samozřejmě taky napiš jestli chceš mladý paví očka.. Pokud ano, tak se ti při velkém "zalesnění" nádrže vytřou do ní a něco přežije... Pokud tam máš 2 kytky na 50l tak máš šanci že ti to přežije asi tam 1:1000 (takže vlastně 0 0 nic) a to jenom na jednu rybku.. Pokud chceš aby se ti namnožili (a přežilo víc jak 50%), tak zajdi do akvaristiky a kup si nějakou porodničku (něco jako toto: www.exo-eko.cz/… ) pak tam je velká pravděpodobnost že přežijí do dospělosti.. Samozřejmě je musíš krmit nějakým krmením (já své paví očka odchoval na rozdrceném klasickém krmení..), takže napiš co by sis tak asi představoval a pak můžeme radit víc..

PS: Odchov pavích oček není vůbec složitý...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 20:58 Muž grizly [145] – Re: Restatix
Jestli nechces mlade, porid rybickam antikoncepci. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 20:48 Muž Yirka [9123] – Re: Restatix
Ahoj, a co čekáš za odpověď? Vždyť ta tvoje otázka postrádá smysl, nemyslíš? Chceš mladé, nechceš...? Co tam je za ostaní rybky...? Jak je velké a zarosrlé akva... ? Prostě řekni co vlastně chceš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 20:44 Restatix
Ahoj mohl bych se zeptat co mám dělat když mám v akvárium těhotné paví očko?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2009 16:55 Žena eleonen [10] – Re: Uli
No jo tyto kelimky maji v Hornbachu u granulí, proč ne, to uplně stačí, že!? ;-) smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2009 08:10 petulevrtule – Re: Bak
Tak u nás naštěstí necestují, ty co se teď totiž vydaly z téhle nové byly slupnutý rybama, asi to pochopily a už tam zůstávají :-D Ty porodničky sme kupovali v akvaristice mají měnší oka, takže těmi se neprotáhly, u záclony co jsme teď použili máme ty oka větší, takže tím dokážou prolézt, ty menší krevetky, ale zdá se, že pochopily hodně rychle, že jakmile vylezou, bude z nich potrava smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2009 21:52 Muž Uli [17] – Re: quick
jakého máš psa?? vidím dávkovací nádobku od Eukanuby :-D smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2009 21:40 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: petulevrtule
U mně doma cestují krevetky z porodničky do porodničky asi jenom proto že někde je lepší mech nebo víc či lépe krmím, nejzdatnější jsou v tomhle Propiniky, každý druhý den jednu vyndávám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2009 18:03 petulevrtule – odchovnička pro krevetky
Fotka k příspěvku a tady ještě pohled z boku, jak to vypadá z přední stěny. Není to nic hogofogo, ale na to, aby je ryby nepožraly, postačující :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2009 18:02 petulevrtule – odchovnička pro krevetky
Fotka k příspěvku jelikož máme společenské akvárko a v něm 20 neonek a 3 čichavce medové, potřebovali jsme vyřešit rychlé rozmnožení našich krevetek. Jelikož na petlahve moc nejsem, koupili jsme klasickou porodničku se síťkou. V té bylo 100 % donošení krevetích vajíček a narodilo se tam asi kolem 50 mladých. Ty jsme tam nechali do velikosti asi 0,7 cm, bohužel pak už se nám zdálo, že je odchovnička pro takový počet krevet už opravdu malá, takže sme s přítelem vyrobili provizorní a mnohem větší (z brček a záclony) sice to má malou nedokonalost (nezměřili jsme si rozměr, takže jedna strana se nám tam tak trošku nevleze :) Ale důležitý je to, že to slouží...Některé krevetky se přes záclonu bohužel dostaly (z druhé odchovničky, tam se narodily trošku později) a samozřejmě jsou už slupnuté neonkami...Čihavce sem pro jistotu dočasně přesunula už jinam, protože ti kolem síťky mlsně plavou už dávno smich
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 10:40 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Gerrik
Koukni na porodničku co má ivulík1 z ceďáku a funguje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2009 21:03 popelnik – Re: Macanavy
nevím jak ostatní já jsem si porodničky kouil mají 15x5x5 idealní zaležitost s odělenou komůrkou pro mladé nevím jestli je 60 kč hodně ale praktické použití je k nezaplacení a ta porodnička vydrží věky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2009 19:58 rogosak – Macanavy
Já teď sháním taky a chtěl jsem se zeptat jestli existuje něco jako obří krmítko na patentky. :-) coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2009 09:00 kreten – Re: arnošt
No nevím jestli není víc velikostí, ale dělám na ní stejně tak jako malé jikernaté, tak i živorodky už léta a funguje to. Z té umělé hmoty na dráty mám koše na živorodky a tam by se občas myslím samci dánií či tanychtisů možná i chytli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2009 08:19 Muž Yirka [9123] – Re: arnošt
Velké dírky má spíše ten pás na značení kabelů. Díry v perlince jsou malé-tak akorát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2009 08:03 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: provokater
a nemá perlinka moc velké dírky?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2009 08:01 kreten – Re: ancistrus
Netušil jsem, že se to takhle běžně sehnat, za to díky. Přidám ještě jednu možnost, kterou používám léta, ve stavebninách prodávají perlinku, hodí se také výborně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2009 01:00 tercovec5 – Re: vozuch
Poptej se ve svém okolí v nějakém velkoobchodě elektro,tam jsem to běžně kupoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2009 23:25 vozuch
a nemas prosím nejakou stranku kde by se to dalo objednat??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2009 22:34 Muž ancistrus [25] - Rostliny – Re: vozuch
Dá se na to použít PVC síťovaný pás co se používá na označení elektr. kabelů v zemi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2009 19:53 vozuch – sitka na množení rybek do akvaria
dobry den nemohl by mi nekdo prosím poslat nejakou adresu kde by se dala sehnat sitka do akvaria na množení rybek myslim to tak jako aby tam propadavali jikry nrchi porodičku....děkuju

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2009 18:50 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: ynevim
Přečti si to po sobě a zkus napsat dotaz tak,aby se dal pochopit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2009 18:45 ynevim – Re: Johan
ahoj prosim co mam udelat kdyz je rybka tehnotna muze ji snist da se nijak udelat aby ho nesezral?prosim :-( sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 16:05 masielko – Re: radogr
ja som tam malé gupky nechal 2 mesiace :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 11:31 Muž radogr [0] - Živorodky – Re: Jurasek
možeš kludne pozrieť do albumu, doplnil som foto aj o porodničku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 11:16 Muž radogr [0] - Živorodky – Re: Jurasek
tu prepadnú ale tam je ďalšie dno s malinkými dierkami na vodu cez ktoré malé neprejdu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 10:41 Muž Jurasek [137] – Re: radogr
V té zůstat může. Jenom jsem si vzpomněl na nedávné téma, kdy se tu objevovaly porodničky z PET láhve. Pokud tam samice porodí, tak mladí propadnou spodkem do akvária, ne? Takže pokud ji necháš v tom společenkém, tak je stejně požerou ostatní. Leda by bylo zvlášť akvárko na odchov mladých.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 00:05 Muž radogr [0] - Živorodky – Re: amirinda
a ako dlho tam nechať malé??? lebo mám ešte jednu kotnú gupku a jednu mečúnku..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 00:02 Muž radogr [0] - Živorodky – Re: Jurasek
Je to pôrodnička : Porodnička Resun krytá FH-02
akvaristika.obchodak.net/…

dúfam že som nekúpil nejakú somarinu ale z toho čo mali v akvaristike na výber sa mi táto zdala taká najnormálnejšia.

A umiestnená je na pravom kraji akvárka(pri prednej stene a nad ohrievačom) . Nad vodou ju drží len vzduchová bublina, žiadne prísavky. Je v nej jedna samička aj keď kotné sú dve ale táto vizerá tučnejšia.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2009 22:58 Muž Jurasek [137] – Re: radogr
Možná by bylo dobré napsat o jakou jde porodničku, a kde je umístěná (akvárko). Některé porodničky nejsou nic moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2009 22:45 Muž jajaapaja [174] – Re: radogr
stresující to určitě není,ba naopak tam má klid.Nemusíš se obávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2009 22:21 Muž Miras [111] – Re: radogr
já je tam mám klidně i několik dní než porodí palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2009 21:39 Muž radogr [0] - Živorodky – Gupka v pôrodničke
Dnes som prelovil kotnu gupku do pôrodničky. Niesom si ale istý, či porodí už túto noc. Nieje to pre nu moc stresujuce keby som ju tam musel držať aj 3-4 dni kým porodí? Už je poriadne tučná a vzadu je úplne čierna.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 13:28 Muž Patris [1]
loooool, přímo předemnou porodila blackmolla jedno mládě :-D jak padalo dolu :-D paráda X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2009 22:15 Muž Patris [1]
Mě to je jedno jak jsopu označovány, prostě se mi líbej... akva je fajn takže je mám :-D a líbej se mi moje vlastní rybky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2009 22:03 Muž stanovsky [29] - Živorodky – Re: Patris
Nemyslím ale vím. Vesměs živorodky byly označovány jako plevelné ryby.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 11 12

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 13338x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5458-odchovnaporodnicka?od=351