Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Odchovna, porodnička

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Odchovna, porodnička
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2008 15:54 smajlik1 – Re: Terik3333
myslíš to z biologického nebo morálního hlediska? :-D ale jde to, ryby holt příbuzenské vztahy neřeší... ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2008 08:51 mirielll – Re: zzuzzikka
hele ja ten Tvuj tip vyzkousela na tehotny plate koralove. Vzala jsem 2L petku (zelena, hranata) vyrizla na kazde strane okynka (aby to bylo jen jako ram) a pretahla pres to puncochu. Povesila jsem to do akvarka, rybka tam ma trochu malinko stinecek diky puncose, a zeleno-hneda barva prostredi ji myslim nebude vadit :)) Kouka na rybky, rybky koukaj na ni... Dobrej tip X-) Uvidim co z toho bude :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2008 20:02 Diesel
Tak máš různé možnosti ...

1.Kup si porodničku s dvojitým dnem (tu mam já) nahoře je samička a potěr zůstane v dolním patře, pak samičku s tim jedním patrem vyndáš a máš vcelku velkou porodničku přes kterou hezky filtruje voda , ale potěr neuplave... ---> cena cca 150,-

2.Kup si 10l akvárium a rozdvojku s hadičkou, abys ze svého vzduchovadla či co máš odvedl vývod do toho 10l ve kterém máš tu podomácku vyrobenou porodničku ---> cena cca 150,-

3.Kup jávský mech či jinou hustě porostlou kytku a určo ti toho dost přežije ---> cena cca 50,-

4.Vyčkávej a až zahlédneš v akvárku mladý, tak je vychytávej a přendavej, takhle jsem to taky dělával .. cena cca 0,-


PS: Určitě je více možností, ale víc mě zatím nenapadá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2008 19:43 Muž Yirka [9126] – Re: Lukáš
Plesnivět mohou pouze jikry, potěr již těžko. Vzduchování nutné pro obé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2008 19:41 Lukáš
Mam malý rybičky v porodničce,ale četl jsem že tam musít mýt nákou trysku nebo provzdušnovač aby nesplesnivěly?Musí tam být něco takového? :-( Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2008 10:33 Žena Janiska [6]
Tomas j: taky jsem to někde četla, myslím, že to bylo v brožurce o živorodkách :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2008 12:01 Alofok – ....
Asi nejrychleji rostou normálně v nádrži s ostatními,ale to jich z 50 přežijou třeba jen 3 a paví oka většinou žádný.V porodnici rostou pomaleji i když mají skoro stejný podmínky a 1denně krmení.Ze stejnýho vrhu mám 2v akvárku a už mají skoro centimetr a ty v porodničce sotvaže pár milimetrů....Jinak vždycky jsou malý dlouho a najednou začnou hrozně rychle růst.
Krmím nadrcenýma vločkama,tabletkama a granulkama...Drtila jsem je v hmoždíři .Občas dostanou kus mražené nítěnky(ty větší).Umřela jen jedna a mám jich tam nejméně 50(PAVÍ OČKA A PLATY)...Mají tam jednoho šneka(ampulárku) co žere zbylý krmení občas ji vyměním za jinou (mám jich plno)protože tam zas tolik žrádla pro ně není.Mám to taky z petky ze spodku,jsou tam jehlou dírky a je to přímo před vzduchováním. :) No,snad ti to alespon trochu poradilo,ale asi taky dělám chyby:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2008 07:20 motýlek
no, růst rybek je překvapivě dost rychlý a opravdu mnoho "běžných" teter, parmiček, danií a razbor je schopno se ve 4 měsících stáří začít rozmnožovat ... ale třeba i některé cichlidy to také zvládnou tak rychle ... co se týká odchovu potěru - čím méně je rybek, tím je to složitější, protože se dost těžko odhaduje množství krmení ... odchovat méně než dvacet rybek z jednoho tření je opravdu hodně náročné - je to sice paradox, ale je to tak ... jako provizorní osvědčené řešení občas použiji ty plastové vaničky od masa - je tak dost velká plocha hladiny a tak se nemusí vzduchovat ... ale je to na hranici trápení rybek - nutno přiznat :-( ... dokonce jsem jako test odchoval jednu rasboru v misce o objemu asi 1dcl do velikosti asi 12mm - misku jsem měl zavěšenou u jiného potěru přes okraj vytíračky pod sklem ... ale rozhodně to není obecná metoda ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2008 23:15 zzuzzikka – Re: macanavy
no, já jsem to ještě nezkoušela, ale co tak uříznout i dno, ty díry udělat větší a přetáhnout přes to silonovou punčochu? To by nemělo být nic proti ničemu, ta petka bude hlavně držet tvar a vymezovat prostor. Co na to zkušení chovatelé? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2008 20:36 martin – rybky
Koupil sem si porodnici .Povede se mi v ní odchovat XIFI .Prosim poraďte dik.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2008 18:46 Terik3333 – Rybí sourozenci
Nám se samice žluté živorodky spářila se samcem černé živorodky. smich A když žlutá živorodka porodila , tak byl potěr černo-žlutý. potlesk A já nevím , jestli se můžou mezi sebou v dospělopsti rybí sourozenci mezi sebou pářit. :-O Poradí mi někdo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2008 22:01 Muž tomas j [3]
Kamekh napsal: Černý flíček na zadní části bříška u pavích oček (i některých jiných živorodek) skutečně značívá březost. Obzvláště, je-li tento flíček již výrazný. Vaše samička je tedy zřejmě březí, což je u pavích oček běžná věc. Některé samičky jsou březí téměř permanentně a mají tedy tzv. ,,skvrnu březosti" téměř pořád. Jedno oplodnění může vystačit na 4 až 5 vrhů mláďat, jelikož samičky pavích oček si umí uschovat samečkovy spermie. Březost trvá 4 aaž 6 týdnů a několik hodin před porodem bývá možno zahlédnout ve skvrně březosti lesknoucí se oči mláďat. Je tato informace dostačující ? :)

Přesně tuhle formulaci už jsem někde četl :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2008 15:00 Rejpal1 – Re: Duny
JJ. Koupil jsem ji na aukru jako novu. Teď tam končí další. A za méně než jsem dal já tone www.aukro.cz/… tone sad sad sad ale to neva hop hop Jééé co to udělalo s textem !!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2008 14:55 Duny – Re: Rejpal1
a vieš mi prosím ťa povedať že kde si kúpil takúto pôrodničku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2008 14:16 Alofok – ----
Dnes jsem se nechala nainspirovat a vyrobila jsem si taky odchovničku :).Je ze spodní části petlahve a je přichycená "přílipkama"- (to co drží filtr,topení atd...) ze stínítka v akvárku.Přendala jsem tam mladý a vypadá to,že se jim tam líbí...Tak děkuju za inspiraci :) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2008 12:40 Rejpal1
25 je v prostřed akva nahoře předpokládám že bude o stupeň víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2008 12:38 Duny – Re: Rejpal1
Aha.....a koľko tam máš stupňov?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2008 12:33 Rejpal1
Fotka k příspěvku Já mám porodničku .. Viz.obrazek. dnes jsem tam dal také jedno paví očko. Je na dvě ryby ale teď jsem vyhodil prostřední přepážku aby mela více místa. Je ve velkém akvu. Již tam jednou byla ale dal jsem vysokou hladinu a ryby mě zdrhly. ;-) ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2008 12:23 Duny – Re: Kacisek
Diky diky pôrodničku mám už pripravenú len akurát neviem koľko by v nej malo byť stupňov lebo v nej zatiaľ nemám topítko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2008 12:12 Kacisek – Re: Duny
Do porodničky ji klidně přestěhuj.
Já teda taky teprve začínám, ale několik porodů mám už za sebou. Jetě to přesne nedokážu poznat kdy bude rodit tak že mám těhulku klidně i týden odděleně než porodí. Jinak rodí pravidelně každý měsíc tak mimin bude rozhodně dost. Jednou jsem to nestihla a všechny mimča zbaštily tak na to pozor. Aisi z 20jich zůstalo 5 a ty pak za další dva dny zmizely.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2008 11:37 Duny – Re: Kamekh
Diky moc to mi pomohlo a takže ju môžem premiestniť do pôrodničky ked som dobre pochopil že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.02.2008 10:54 Kamekh – Flek
Černý flíček na zadní části bříška u pavích oček (i některých jiných živorodek) skutečně značívá březost. Obzvláště, je-li tento flíček již výrazný. Vaše samička je tedy zřejmě březí, což je u pavích oček běžná věc. Některé samičky jsou březí téměř permanentně a mají tedy tzv. ,,skvrnu březosti" téměř pořád. Jedno oplodnění může vystačit na 4 až 5 vrhů mláďat, jelikož samičky pavích oček si umí uschovat samečkovy spermie. Březost trvá 4 aaž 6 týdnů a několik hodin před porodem bývá možno zahlédnout ve skvrně březosti lesknoucí se oči mláďat. Je tato informace dostačující ? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2008 08:38 Duny – Gupky-kedy je čierny flak na brušku
Ahojte,

mám doma samičku gupky ktorá sa mi zdá byť tehotná má dosť veľké bruško a čierny fľak na brušku ale to neviem či je vtedy už oplodnená samcom alebo ešte nie či ju môžem premiestniť do pôrodničky bude to jej prvý "pôrod" u nás tak by som si chcel zopár mládat na 100% nechať aj ked viem že ich niekoľko prežije ale zato tak si ich vychovať.Dakujem za odpovede. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2008 08:13 Muž chicko [124] – Re: Malapa
Nevím, jestli jsi to dobře pochopil a dobře se podíval, protože na fotkách je pod kelímkem kde plavou ryby ještě další kelímek kam vypadnou mladé palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   09.02.2008 07:33 Muž Malapa [494] - Afrika
Jenže jaksi na pytel porodnička. Mimina vypadnou do akvárka, kde je sežerou jiné ryby. Takže výsledek je stejný jako, když se narodí rovnou v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2008 21:22 quick
jj je pěkná viď?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.02.2008 20:23 Vapel
to je fakt husta porodnicka !!! To si udelal dneska???? coze ahoj ;-) :-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2008 19:02 quick
Fotka k příspěvku a jak to vypadá zevnitř můžeš to zkusit udělat
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   08.02.2008 19:01 quick
Fotka k příspěvku zkus tuhle porodničku
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2008 20:11 archangelos
jo dobře díky za rady !!!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2008 20:07 Muž chicko [124] – Re: archangelos
No moc tě nechápu a na fotce nic nevidím. asi máš přivzdušnování filtru. Máš vzduchovací motorek nebo tam vede vzduch do filtru jenom hadičkou? pokud je to ta druhá možnost, tak to by jsi pro pohon bublifuku potřeboval ještě koupit ten vzduchovaci motorek. No když jsi se rozhodl něco chovat, tak musíš i investovat......začni šetřit a udělej si pořádnou odchovničku než nějaké provizorní řešení, které nic neřeší. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2008 19:57 archangelos
no dobře..... vzduchování mám ale jako s filtrem dohromady tím myslím že jsem to kupoval v setu a jeto tam takové speciální filtr který mám a někde v akvaristice nemají a je v tom i jako vzduchování no nevím no ..... mám to v nádrži vyfocení ale moc to vidět není !!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2008 19:54 Muž chicko [124] – Re: archangelos
švětlo nepotřebuješ pokud to bude jen odchovnička-stačí odchovnišku postavit vedle akva a budou mít světla dost(je zde sice diskutabilní to světlo s boku, ale jako odchovna to stačí)-filtr máš za 20K4-bublifuk, topítko neni potřeba pokud máte v bytě alespon 24C-jinak vzduchovací motorek asi máš, nebo jsi ho chtěl pořídit, jak jsi psal výše ;-) takže cerna je 250Kč se vším všudy a to snad ve třinácti nějak splašíš ne? umyj mamce nadobí a pak ji popros-to zabírá ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2008 19:54 archangelos
jo ?? řekni kde ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2008 19:53 Muž Tallis [11] - Raci, krabi, krevetky
Filtr koupis tak za 40 kč :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2008 19:49 archangelos
a s filtrem a světlem za 1k že ? je mi 13 a rodiče nebudou tak torelantní kdybych mohl tak bych to už měl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2008 19:49 Muž chicko [124] – Re: archangelos
ano to bych velice rád rozzureny , jinak neber si to osobně, sám víš že do 3litrů nic asi kromě krevet a rostlin nepatří. Může to být nouzové řešení, to bych souhlasil, ale jako fungující odchovnička to nebude dobré(spíše nefungující) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2008 19:47 rolandmynar – Re: archangelos
Nezastřelili neboj. Jen abys nebyl pak více sklamaný, než potěšený z akvaristiky. Skoč do akvaristiky, kup tam za dvě kila 20l AQ a tam je v pohodě do solidní velikosti odchováš. A bez starostí. Samozřejmě s filtrem a světlem ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2008 19:44 archangelos
já nevím proč se směješ já jsem chtěl jenom poradit a slyšet váš názor! a vy byste mně za to hned zastřelili :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2008 19:42 Muž chicko [124] – Re: archangelos
Pokud jich tam máš hodně, jakože asi jo tak u nich může dojít k rozpadu(zašpičatění) ploutví a pak máš s očkama více práce než "užitku" :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2008 19:41 archangelos
jinde na tajtom foru jsem četl že by ve sklenění 3l flašče měli vyrůst ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2008 19:39 rolandmynar – Re: archangelos
V té láhvi ale opravdu neporostou anebo tak pomalu, že tam dříve zajdou než vyrostou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2008 19:30 archangelos
mám je akva s čichavcemi a ty ted zrovna vytřeli tak jsou akgresivní a žerou ty malý gupky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2008 19:28 rolandmynar – Re: archangelos
Aby rychleji rostly? coze V čem je máš proboha teďka. V takové lahvi rychleji určitě neporostou. Budou furt jak odrostlý potěr. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2008 19:27 Anonym – Re: archangelos
tak je zase vyndej a dej do normalniho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2008 19:24 archangelos
jenom na chvilku malý gupky !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2008 19:21 archangelos
jinak to nejde ???? jinak rybičky by jsem tam nedal nebo vlastně jo ale jenom malý pavý očka !! aby trochu rychleji rostly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2008 18:29 Muž isamik [180] – Re: archangelos
Dat ji do mistnosti s konstatni teplotou a zavest vzduchovani pomoci vzduchovaciho kaminku, vzduchovaci hadicky zpetneho ventilu a vzduchovaciho motorku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2008 18:25 archangelos – Mini akva
Ahoj, chtěl jsem se zeptat jak udržet teplotu a vzduchovat v 3l skleněné flašče ?? pls poradtě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2008 21:44 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – Re: lence
jak jsem psal,pokud tam bude max 2-3dny,neni třeba ji krmit hmm to vičko tam bude asi aby nevyskočila? :-O

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [10] 11 12

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 13339x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5458-odchovna-porodnicka?od=451