Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Odchovna, porodnička

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Odchovna, porodnička
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2012 10:30 R Muž romant [27987] Re: Honza
Já osobně bych tam volil ten bublifuk, jehož považuji za nejlepší způsob filtrace u odchovných nádrží, kde se nachází omladina. Ten Atman mě příjde na takto malou nádržku hodně výkonově silnej a zbytečně by tam vytvářel pračku, což k těm mladejm nebude moc vhodvé. Mít doma vzduchovací motorek, kterej se třeba časem nebude používat, bych považoval za doboru investici, k možnému okamžitému řešení nějakého kalamitního stavu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2012 09:31 Muž Honza [0] - ŽivorodkyRe: romant
s tou údržbou samožřejmě počítám, tak jako to dělám i ve svém velkém akvarku. s tím filtrem a motorkem - nevím, jestli si mo to tam všechno vleze - mám akva 20x20x25. abych potom mohl ješě dát někaj nějaké kytky. uvazoval jsem o filtru altmat f300 nebo f301. co myslíte??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.04.2012 16:01 R Muž romant [27987] Re: Honza
Předpokládám, že tam budeš mít nějaký živorodky, tak ta teplota by měla stačit a jako jednoduchou filtraci bych volil toto www.akva-exo.cz/… k čemuž potřebuješ ještě vzduchovací motorek. Chce to nezapomínat na pravidelnou hygienu nádrže, odklování a výměny vody a častější krmení v malých dávkách. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2012 15:42 Muž Honza [0] - Živorodky – co dát do akvaria - odchovna
Chtěl bych se zeptat, co mám dát do 10l malého akva, které bude sloužit jako odchovna pro malé rybičky. mám tam zatím plovoucí pistii, nějaké rychlerostoučí rostliny, ale nevím, jestli mám dávat i filtr a topítko. Kolik ty malé potřebují teploty . mám tam zatím kolem 22,5 stupnu. Děkuji za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.04.2012 18:14 Žena Dwarfy [156] Re: invalida
Myslíš něco takovýho? www.alkapet.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2012 12:37 S Muž invalida [3881] Re: LiborSprysl
Takovej ten síťovej co zavěsíš na boční sklo....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2012 06:06 Muž LiborSprysl [9015] Re: invalida
Mne zase nenapadá, jaké bys mohl mít košíčky na mysli...na odchov krevetek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 14:46 S Muž invalida [3881]
Pod jakým názvem by jste hledali takový ty síťový košíčky na odchov krevetek...nějak už mě nic nenapadá...Dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2012 22:46 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Filip
Můžeš, ale ne ve 20 litrech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2012 22:32 Filip Re: parmičky a xifi
Dobrý den, nevíte někdo jestli mužu chovat dohromady xifi a parmičky?? Děkuji ;-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2012 10:13 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: robik1
To asi budeš muset nějak vymyslet cirkulaci vody mezi jednotlivýma akvárkama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2012 10:03 Muž robik1 [1] - LabyrintkyRe: Zoidik
mám ich rozdelene samostatne a s porodnickami to nemá nic spolocné sú to akvária 10l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2012 09:04 xx Re: walris
Nevím, jestli je to ještě aktuální:

www.pennplax.com/…

www.pennplax.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2012 08:45 Muž Yirka [9126] Re: robik1
Je třeba zvážit a spočítat zda se vyplatí v dané místnosti zvýšit teplotu prostředí, či zda koupit jednotlivá topítka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2012 21:33 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: spajk17
A teď si představ, že má 4 desetilitrová akvárka samostatně. To tam jsou taky malé dírky? To asi ne. Mam obavu, že tazatel má vždy samostatnou nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2012 21:32 Muž spajk17 [19] - Raci, krabi, krevetky
v každe porodničce jsou male dirky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2012 21:32 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: robik1
Jestli je máš řešené rozdělením jednoho velkého akvárka, tak to není nic složitého, ale jestli všechny samostatně.... Musel bys prostě zajistit mezi něma cirkulaci vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2012 21:30 Muž robik1 [1] - Labyrintky – ohrev vody v odchovni
zdravím nevedel by mi niekto poradiť ako riešiť vykurovanie vo viacerích odchovniach???nechcem totiž kupovať do každej odch... ohrievač
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2012 14:28 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Jitul
Spíše si myslím, že by bylo vhodnější mít filtraci než pouze vzduchování. ALe pravdou je, že mam na odchov podobnou litráž se dnem, zasazenýma několika rostlinkama a pouze vzduchováním a daří se odchovávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2012 14:27 Muž Yirka [9126] Re: Jitul
Já tedy nevím co hledáš, ale projdeš-li si pár stránek tohoto vlákna, najdeš inspirací dost a dost.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2012 14:22 Jitul – Plata skvrnitá - var. Mickey Mouse
Ahoooj, jak má prosím vypadat odchovnička na potěr? Mám 5 malých miminek platy skvrnité - Mickey Mouse. Nyní v 9 l akva s plovoucí rostlinou. Je nutné vzduchování? Krmím artemií, zatím bez úspěchu. Jak často měnit vodu (použít tu z kohoutku či spol. akva)? Kdy mohu platy umístit do společenské nádrže? Děkujiii

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 21:16 Žena Riannonn [0] Re: Kamekh
konečně nějaká kloudná informace, moc díky :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 07:39 JaničkaN – dno do odchovny
Ahoj akvaristi,
mám 12 litrovou odchovnu pro betty, je vhodné tam dát dno z písku nebo kamínků? nebo to mám nechat holé pro lepší čištění, akva vypadá dosti ošklivě, když tam není dno smich

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2011 11:44 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumím – Mladé mečovky
Ahojte. Jelikož mi "hrozí" že mi dvě mladé mečovky budou vrhnout mladé, tak aspoň od jedné bych jich chtěl pár zachránit. Co si myslíte, že je vhodnější řešení. Nějaká samostatná nádrž kam odlovím samici, nechám porodit a zpět do velké, nebo nějaká porodnička do akvárka? Jelikož má předchozí zkušenost s porodem mečovek je cca 100 rybek, tak asi samostatná nádrž co?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2011 15:54 Žena walris [0] - Sumci
Fotka k příspěvku Ahojte všichni, nevíte prosím, kde na netu seženu tenhle model?
Díky za jakoukoliv reakci.
;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2011 19:29 Paladin
Tu první jsem na internetu viděl a ta druhá vypadá hezky jednoduše, ovšem mě šlo spíše o to, zda-li u sklovlákniny nehrozí nějaký nebezpečné znečištění vody.
Spíše bych totiž uvítal, abych mohl rybky v očekávání pouze přemístit do dosti prostorné zabezpečené části 380 litrové nádže. Měl jsem v úmyslu jaksi"oplotit"jeden roh nádrže k tomuto účelu. Je zde vlastně bez další námahy zajištěna kvalitní zaběhnutá voda s čeřenou hladinou, neměnným režimem svícení, teplot a parametry. Samice, popřípadně pár je ušetřen stresu z odlišného prostředí.
Z tohoto důvodu jsem se tázal na závadnost zmíněného materiálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2011 19:17 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Paladin
Fotka k příspěvku .. nebo
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2011 19:16 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Paladin
Fotka k příspěvku co třeba něco podobnýho jako je na fotce?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2011 18:54 Paladin
Zdravím,

mám v plánu si podomácku urobit porodničku a napadlo mě jako síťku použít sklovláknitou mřížovou tkaninu. Myslíte že je to vhodný materiál, nehrozí u něj, že se bude nějak pozvolna rozkládat do vody nebo pouštět nějaké nevhodné látky?

Děkuji za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2011 19:52 Žena JJaanca [67]
Já mám jako odkalovač vzduchovací hadičku, na konci brčko z tvrdého průhledného plasu a na konci brčka ještě asi tak 8cm hadičky. S tím se dostanu úplně všude (pod kokosy nebo filtr). Ten kousek hadičky na konci je pěkně ohebný.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2011 09:53 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Konhi
Jak pisi ostatni, hole dno, topitko, a jemnejsi molitanovy filtr, rozhodne pak jeste teplomer.

A k tomu dodam, vyhovuje mi svitit, a na hladinu vhodne plovouci rostliny, pumpujici dusik z vody, obcas se jich jen cast vyhodi. Mam v odchovnicce hladinu porostlou rybicky.net/atlasrostlin/pistia_stratiotes a rybicky.net/atlasrostlin/lemna_minor . Videl jsem uz vicekrate, jak te druhe jmenovane mala Plata okusuje korinek, takze je to pak cerstve zelene krmeni. Ohledne toho sviceni, na plochu 30x30cm u mne pro jmenovane rostliny vyhovel halogenek 20W, proste bezna 12V bodovka svitici 330lm. Az doslouzi, nahradim to nejspis 3W LED bodovkou. Rybicky tedy maji svetlo, vidim na ne, ale diky plovoucim rostlinam jen rozumne a rasa v odchovnicce neroste.

Jako dalsi prislusenstvi doporucuji pruhlednou hadici o vhodnem prumeru. Velmi dobre mi k tomu ucelu vyhovuje s vnitrim prumerem asi tak 6mm (ted ji nemam po ruce, plus minus milimetrik). Bajecne se tim odkaluje (posbira ze dna svincik), a malicko odrostlejsi ryby se pri trose pozornosti nenasaji, kdyz se da kybl tak, aby rozdil hladin byl rozumny (dost dulezita vec k cisteni takove nadrze). Tedy pohyb vody je takovy, ze clovek vidi co bere, a tak prst na konci hadice (na strane kyble) jisti pripadne nasati rybicky, a je-li to vcas, da se z toho nasavaciho konce hadice jeste i vyklepat zpet :) . V Praze, jako zdroj pomerne levnych pruhlednych hadic ruznych prumeru (radove jednotky korun za metr, dle prumeru, i vzduchovaci odtamtud mam), mohu jen doporucit www.vjrousek.cz .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2011 16:50 Muž Martex42 [20] - Tetry
Já mám doma malou pěstírnu a nádrže na odchov všechno bez nějakého štěrku na dno prostě prázdné dno. Můžeš dát nějakou plovoucí rostlinu, ale já v nádržích rostlinky nemám. No a nějakej molitanovej filtr popřípadě topítk oa není co řešit. Kdyžtak se koukni do mé prezentace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2011 15:47 Muž Konhi [1]
Samozřejmě ryby ;D

Teď paví očka, později parmičky mech. nebo skaláry am.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2011 15:41 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Konhi
A co tam budeš odchovávat? Myši, křečky, ještěrky?
Ale asi myslíš ryby co? Tak jaké to budou?
U odchoven vetšinou dno je jen na obtíž a kytky tak plovoucí nebo v květináčích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2011 15:25 Muž Konhi [1] – Správná odchovna
Zdravím!!

Zakládám 50l odchovnu pro prcky..
Chtěl bych se zeptat, jak by taková odchovna měla vypadat??
Jestli jako normální akva, pěkně zarostlé, nebo radši míň, jestli pro malé radši písek s větší/menší zrnitostí atd.. Díky všem co poradí ;)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 23:11 Muž wexli [-4]
jojo hrotit to nebudu bud se povede nebo ne.Kdyz ne tak juknuna to co bylo spatne a snad priste
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 23:05 R Muž romant [27987] Re: wexli
Pokud to mám vyjádřit jednoduše, tak ramirézí plůdek je spíš citlivější než ostatních cichlid(ek). Takže čím častěji tím líp. Parametry vody bych pokud se to rozplave neřešil. Né, že není dobrý to vědět, jakou vodu mají, ale ta rozplavávací fáze je kritická, pokud to nedopadne, tak bych se začal po těch parametrech pídit, alespoň já mám takovej sedláckej přístup. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 22:58 Muž wexli [-4]
jsem rad ze jsme se uz pochopili:)me slo jen o to jestli je bublifuk nenasaje.jediny problem vidim ve vymene vody,nevim jak je ramirezek pludek na to citlivej
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 22:55 R Muž romant [27987] Re: wexli
Super, tak ať se ty mladý povedou. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 22:52 Muž wexli [-4]
to az ho vycistim:-)lezel 10 let ve sklepe ve skrini.Az bude jak novej tak ho uspinim:-) neboj.I kdyz to zni blbe tak jsem to pochopil co chce strujce rici.-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 22:44 R Muž romant [27987] Re: wexli
Já nechci aby jsi ten molitam čistil, ale aby jsi ho zašpinil. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 22:42 Muž wexli [-4]
jojo to beru jao samozdrejmost, ted ho macham v horke vode preci jen tam lezi uz 10 let:-)
dekuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 22:40 R Muž romant [27987] Re: wexli
Jasně, nech běžet min. 14 dní obojí společně. Jestli máš možnost ten bublifuk vymáchat ve špinavý vodě, kde se před tím vypral filtr z jinýho akva tak to udělej a naočkuješ si ten bublifuk. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 22:34 Muž wexli [-4]
to je jeste stara vezre(mam ji ve skrini) bublifuk s kaminkem:-)pres motorek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 22:33 R Muž romant [27987] Re: wexli
Bublifuk je pro vytíračku zn. ideál, ale řekl bych, že to akvárko je velmi čerstvě založený na to aby se dalo solehnout jenom na ten filtr, takže bych tam i ten kamínek nechal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 22:26 Muž wexli [-4]
jeste otazecka, nez se vykuli z jiker, mam mit jen vzduchovaci kaminek nebo muze byt bublifuk???děkuji wexli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 16:29 Kocajs
zdravim mam dotaz mam porodnicku a vni mam mladata muzou tam zustat dokud nevyrostou v pripade jestli tam mam dat do te porodnicky neco nejakou tu rostlinku nebo neco dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 10:11 Muž wexli [-4]
jojo doufám je to prekrasna rybka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 09:46 R Muž romant [27987] Re: wexli
Pokud je to jejich první výtěr, tak bych je tam nechal oba. Oni se to učí a příště už to bude zase lepší. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 09:42 Muž wexli [-4]
samicka se k tomu moc nema, ale samecek vzorne.Tak premyslim jestli ji neprelovim zpet

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 11 12

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 13339x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5458-odchovna-porodnicka?od=201