Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Odchovna, porodnička

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Odchovna, porodnička
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2013 07:29 rybka21 – baby živorodky
V noci sa mi vytrela v porodnicke zivorodka..mladatka su asi 5 peknych a 4 take len ciastocky..neviem ale lezia tam tak nehybne na dne porodnicky..to sa este rozhybu ale´bo po porode zomreli?..mam tam teraz aj baktopur lebo som mala jednu choru tak sa liecia..dakujem coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 06:28 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: acik
To jsou asi pořádně nažrané :P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 21:30 Muž acik [416]
jezis to snad ne :) ty moje mají taky tak velkej pupek akorát bez te skvrny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 20:42 R Muž romant [27983] Re: shulli
Ta skvrna je to tmavší vzadu. Jsou to viditelný poskládaný prckové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 20:36 shulli Re: Kryštof
Děkuju za info.
Ještě se zeptám, jedná se o tu skvrnu na břiše nebo tečku u ocasní ploutve?
Ještě jednou děkuji za pomoc :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 19:48 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: shulli
Je těhotná a má skvrnu březosti :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 19:20 shulli – Gold Molly
Fotka k příspěvku Zdravím, chtěl bych se zeptat na váš názor.
Máme v akvárku tuhle vetší mollu, má už více než 14 dní tento stříbrný a větší pupek. Byly jsme přesvědčeni, že se jedná o těhotnou samici, ale začínáme se obávat, jestli to nemůže být i něco jiného, například nějaká nemoc? Navíc není tak barevně výrazná jako ostatní, je lehce průsvitnější.
Prosím o tipy a rady jestli je to OK a za chvilku nám porodí, nebo je to nějaká ta nemoc.
Díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.04.2013 22:34 Žena Jupí [125] - AsieRe: Kryštof
no jelikož mám v akva betty , dania a rozborky (112l akva ) a už jenom to mamku překecat ne případné rozmnožení bett bylo složitý tak ancíky ne :-D mám to jenom jako zkušenost , ne na prodej nebo tak , jen abych se něco přiučila
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 22:31 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Jupí
Pokud nemas zkušenosti s rozmnožováním tak do danii bych šel, ale bettu bych si nechal na pozdějc, co třeba zkusit ancíky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 22:30 Žena Jupí [125] - AsieRe: Kryštof
no budu se snažit :P potřebuji si to vyzkoušet , když přežije alespoň jedna rybka pro mě to bude úspěch a posun dopředu :-D :-) :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 22:28 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Jupí
No to by šlo, když budeš dbát na hygienu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 22:25 Žena Jupí [125] - AsieRe: Kryštof
27l - spíš odchovnička
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 22:16 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Jupí
Zaleží jak bude velká odchovna, pro betty by to mohl stačit, a D.rerio též, aspon u mne to funguje, jak velká bude odchovna?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 21:39 Žena Jupí [125] - Asie
Fotka k příspěvku Ahoj , Myslíte že mi tohle jako filtr (bublifuk ) trošku dodělanej , bude stačit do odchovny , na betty popřípadě na dánia ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 21:11 Žena Verimmi [173] Re: Vodník
já mám klasickou plastovou porodničku s dělící přepážkou rybička je nahoře a malinký propadnou do spodní části porodičky a myslím že ta s tou síťkou funguje úplně stejně, dospělá ryba plave nad sítkou a malé propadnou sítkou a jsou od samice "izolovány"

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2013 20:52 ada Re: 0
aha Vy je mate taky?....ja vodu menim kazdy tydena nekdy i dvakrat ma 60 akvo a kdyz do ted mela black molly male-vsechny je sezrala....hmmm...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2013 19:18 0 Re: ada
Fotka k příspěvku S týdnem nepočítej, měsíc bude v malém prostoru málo a dost možná Ti "vykapou". Potřebují vydatně krmit a stačí, aby se trochu zkazila voda a rybičky začnou hynout.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2013 17:37 ada Re: romant
oh tak to super!dekuju:-))mam tam i extra vzduchovani kaminkem ....Tak snad to ted vyjde:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2013 17:35 R Muž romant [27983] Re: ada
Tak dlouho jakmile povyrostou do nesežratelný velikosti, takže při dobrým krmení tak týden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2013 17:25 ada Re: romant
:-)...ja tuhle porodnicku mam udelanou.....zitra by teoreticky mely byt male ale ja myslel jako ze ty 3-5 tydnu.....nebo muzou byt v te misce tak dlouho?.....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.01.2013 16:58 Muž Ad@m [1051] Re: ada
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2013 16:16 ada – odchovna
ahoj chtel bych se zeptat,mam stribrne molly ale nikdy mi mi nepreziji male,nemam zrovna finance na jeste jedno akvarko a tak mne napadlo-slo by jen na chvilku pouzit kouli 9l se svetlem a piskem atd?proste jen nez trochu povyrostlou abych je pak mohl dat do velkeho.....vim ze koule neni dobra ale je to jen uvaha......?dekuju

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2012 12:12 Žena pandoracat [16] – Odchovna - porodnička
Fotka k příspěvku Dobrý den,mohu-li mluvit za sebe.My jsme vyráběli porodničku tak,že jsme zakoupili tuto profizoo.cz/… nebo jinou se síťkou a dno se rozpáralo.Místo něj se použila perlinka.Díky tomuto systému jsme odchovali spousty mladých živorodek.Hlavní výhodou těchto porodniček je vícero místa než v těch třídílných v níchž se samička sotva otočí a hodně jich i uhyne díky stresu. :-| :-|
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2012 10:33 Žena toni [68]
OK DIKY MOC :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2012 22:24 Muž Jurdas [37] Re: toni
Díry jdou dobře zalepit tavnou pistolí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2012 21:23 Muž Jiri_99 [425] Re: toni
Si tu mističku kup. Stojí okolo deseti korun tuším, ale nevím přesně. Nebo dírky zalep akvarijním silikonem.
Stříbrnou lepící pásku bych v žádném případě nepoužil. Na milion pět tisíc osmset devadesát tři procent se z ní bude do vody uvolňovat lepidlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2012 20:55 Žena toni [68]
ahoj..pokousim se vyrobit porodnicku podle jdenoho clanku tady s dvema vanickama ale u nas mji ty vanicky "od ovoce" s dirkama na dne a ja bych potrebovala ty spodni zalepit a tak jsem myslela ze snad ta stribrna lepici paska vodeodolna?ale mam srach aby mi to neco neudelalo s vodou ....?..vyzna se v tom nekdo jestli a jake?..dekuju moc...:-) rybicky.net/clanky/567-Vyroba-jednoduche-porodnicky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 10:50 vlachos Re: dubska2
Já pro gupky běžně používám dvojdílné porodničky Marina - www.akvarista.cz/… - přičemž nad rošt vkládám i malý chomáč Jávského mechu - vše perfektně funguje - mladé se většinou všechny shromáždí pod roštem - samičku odlovím a mladé z porodnice vyleju do připraveného akvária. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 21:04 -
Nikdy samičky nedávam do pôrodničiek.Len sa tam stresujú.Normálne chovám samice aj samcov pohromade.Ak majú vhodné podmienky tak ani skríše netreba.Samice začnú tak rodiť,že už pri určitom počte ani mladé nežerú.Samce majú naopak plnú hlavu párenia.Tvoje už rodiť môžu,ale záleží na podmienkach v akvárku.Pri toľkých rybách môžu pôrod schválne odkladať.A moc tlsté nie sú,mala by si vidieť niektoré moje,ak šupnú 30-40 naraz.
Dosť problém budú tie mečúne či platy.
Pôrodničku mám,ale už asi 100 rokov som ju nepoužil. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 16:14 Žena dubska2 [1] - Živorodky
Zdravím :-)
Asi před pěti lety jsem chovala gupky a od taťky jsem dostala porodničku, kde se údajně měly rodit rybičky :-D hmm je to tato: www.akvarista.cz/… zprvu jsem z ni měla obrovskou radost, ale nikdy se mi nepodařilo dát rybku dovnitř v tu dobu, aby porodila, a maličké přežily v jiném akvárku. Nyní o pět let později jsem se opět k akvaristice vrátila, nakoupila paví očka atd atd. Z šuplíku jsem vytáhla porodničku a matně zavzpomínala, jak asi má vypadat rybka, která je před porodem. Černý flíček na bříšku u řitní ploutve? tone od známého jsem dostala asi 8 samic, které mu preventivně rodí mladé. Jsou to obrovské samice a fakt tlusťoučké. Mám je zhruba měsíc a pořád nic. Když jsem ještě byla dítě, vždy jich tak deset přežilo ve společném akváriu, ale nyní mě žádná neporodila :( kamarád měl paví očka v sudě na zahradě a třeli se mu neustále, tak jsem si říkala, že takto nenáročné rybky se musí vytřít i mě. Jak tedy vlásně vůbec moznám, kdy mám samičku do porodničky dát? Prosím o rady, připadám si opět jako začátečník...Přiložím sem video, aby jste měli tušení, jak moje samičkx asi vypadjí, není možné to nafotit. (Nelekejte se, momntálně mám akvárko trošku nabouchané, známému prasklo a tak je u mě má uložené, snad všechny budou v pořádkua ve 112l přežijí), samice tam jdou ale krásně vidět. www.ulozto.cz/…
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2012 10:22 Michal97 – Porodnička
Fotka k příspěvku před pár dny jsem si koupil tuto odchovnu a chtěl bych se zeptat jestli by jste mi nedoporučili nějaký materiál kterým bych mohl oddělit samičku od mláďat. Předem děkuji.(mám živorodky a mečovky)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   22.07.2012 15:51 Muž LiborSprysl [9015] Re: rriki
rriki napsal: Určitě to není šťastné řešení,spíš neštěstí.Profi porodičky se dělají ve tvaru V stím ,že ve spoji je 3mm mezera.je je to asi ta nejlepší možnost a je to osvědčené u živorodkářů.
U živorodkářů je nejlepší řešení na všech stranách i ve dně prostupná síť. Ne všechna mláďata totiž padají po porodu směrem dolů. Například mladé A.cultratus startují zrovna k hladině a hledají bezpečí u stěny. Pro běžný odchov jsou komerční odchovničky zcela dostatečné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2012 14:13 marťas2
dík za radu potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2012 12:57 Muž rriki [818] - CichlidyRe: marťas2
Určitě to není šťastné řešení,spíš neštěstí.Profi porodičky se dělají ve tvaru V stím ,že ve spoji je 3mm mezera.je je to asi ta nejlepší možnost a je to osvědčené u živorodkářů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2012 08:58 Muž LiborSprysl [9015] Re: marťas2
Většinou se trefí a prchnou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2012 08:08 marťas2 – porodnička pro živorodky
Fotka k příspěvku ahoj,mám takový problém nebo spíš strach z toho jestli otvory v porodničce jsou dostatečné, aby potěr otvory proplul pryč od samice, nebo zda je třeba nějak je upravit.
Otvory mají ve skutečnosti cca 2mm x 17mm je jich tam 16. Zřetelnější je to na fotce. Dík za radu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2012 18:49 Muž Ad@m [1051] Re: Honza
Tak nech sa Ti podarí nakúpiť všetko potrebné X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2012 18:48 Muž Honza [0] - Živorodky
děkuji za tipy - asi se vypravím na burzu do Brna 12.5 a vše potřebné dokoupím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2012 18:46 Muž Ad@m [1051] Re: Honza
Egeria najas. Či už ako plávajúcu, alebo zasadenú v substráte. Rastie v pohode aj bez umelého osvetlenie(najmä ak ide do akvárka dostatok denného svetla)A ten bublifuk Aqua Exotic je do toho ako stvorený ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2012 18:40 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: Honza
bezva je plovoucí růžkatec ponořený Ceratophyllum demersum,roste jak blázen a při čištění se jednoduše vyndá ostříhá podle potřeby :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2012 15:23 Muž Shrimpman [36] Re: Honza
Asi bych volil Bahnatku. Je to plevel, roste to rychle, má to každej. Dát ji do košíčku, aby s ní šlo manipulovat, navíc na hladině vytvoří úkryt. A rozmnožení nůžkama není problém palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2012 14:38 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Honza
U mě se rádi schovávaj v růžkatci, nebo v kořenech bábbelky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2012 14:37 Muž Honza [0] - ŽivorodkyRe: romant
a které byste doporučil??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2012 14:31 R Muž romant [27983] Re: Honza
U mě dobrý. Spíš bych se orientoval na jemnolistější rosliny, tak aby byla dobrá schovávačka pro mladý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2012 14:29 Muž Miras [111] Re: Honza
já tam nemám žádné, nebo maximálně jednu v květináči. Na dně taky nic, je to lepší při údržbě. Ale do tak malého bych dal tak dvě rostlinky a šlus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2012 14:23 Muž Honza [0] - Živorodky
Ještě by mě zajímalo, jaké jsou vhodné rostliny do odchovny - 20x20x25 cm - zatím mám pistie, anubias, cryptocorynu a limnophilu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2012 18:59 Muž Honza [0] - ŽivorodkyRe: romant
děkuji za vysvětlení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2012 18:00 R Muž romant [27983] Re: Honza
Ne, k tomuto typu filtru je ten motorek nezbytný. To záložní ponechání mám na mysli, kdyby to akvárium nebylo třeba časem provozováno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2012 17:53 Muž Honza [0] - ŽivorodkyRe: romant
mám tomu rozumět tak, že ten filtr funguje i bez toho motorku?? Tak proč se tan motorek používá??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2012 10:38 R Muž Silent [5949] Re: Honza
Připojím se k Romanovi. Na takovouto nádrž a k potěru je ideální bublifuk. Motorický filtr by zbytečně vysiloval rybky, nehledě k tomu, že filtrační objem tebou uvedených filtrů je minimální. Jinak podepisuji co Roman napsal.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 11 12

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 13338x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5458-odchovna-porodnicka?od=151