Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jeseter malý - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Jeseter malý - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 19:56 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Lukys1
nežere.. jeseteři se živý živočišnou potravou-jepice, máloštětinatci, a různé larvy hmyzu, ale samozřejmě i jikry a ryby...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 15:30 Muž Lukys1 [4] - Jezírkové ryby
Hele jeseter žere řasy nebo ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 15:02 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Susan
a odkaď vlastně jste?.. no. v tak malým rybníku o něm členové budou vědět.. budou chtít ho chytit, ale taky ho zase určitě vrátěj hned dovody. tak ať se má dobře, jen doufám, že tam pude až na jaře.
ps. v rybníkách je vždy dost potravy ;-) o to se totiš starají rybáři rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 14:40 Muž wojwodoff [0] Re: Susan
Jesteříci už nadělali více lidem starosti,ale můj názor je takový,že pokud nebudou dobře krmení a to opravdu pravidelně (což se jim ve volné přírodě může stát) tak leknou. tělo se jim lukovitě prohne a sami se zabijí( sucidal). Měl jsem možnost tyto ryby chovat a jsou to ty nejkrásnější ryby jaké znám,ale jakmile vyrostou je tady problém!Já naštěstí sehnal akva 1200 ltr(bohužel ne mé :-() takže tam by se nějakou dobu mohli mít dobře.Jinak držím palce a zdravím..........
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 11:34 rolandmynar Re: Susan
Tam mu bude určo dobře. palec Jen aby ti ho hned někdo nevylovil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 09:13 Susan Re: H. CH. S.
Fotka k příspěvku mohlo mě to napadnout dřív, od rybníka mám klíče, chodím tam několikrát za sezonu relaxovat, takže pokud bude Mireček hodný na sousedy v AQ, tak si ho tam nechám do jara a pak ho zkusím vypustit ahoj
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 09:06 H.CH.S. Re: Susan
Jo, tak tam mu bude dobře ano palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 08:54 Susan Re: Susan
Fotka k příspěvku Zatím ho nechám do neděle v AQ, uvidím jestli se mi do té doby nepodaří sehnat někoho kdo zimuje ryby z jezírka doma. Po těch 12 kouscích ztracených neonek se mi zatím neztratila od úterka žádná další, ale pokud budou mizet další rybky, tak ho natvrdo dám aklimatizovat mimo AQ a pak pustím do rybníka. Mám možnost ho pustit do soukromého rybníka, chodí na něj cca 15 platících rybářů, které osobně znám. Je to oplocené a lovná sezona jim začne až na přelomu dubna/května. Rybník se na zimu nevypouští, mají ho jen tak pro radost a dost o něj pečují, navíc mají přísná pravidla a evidují si kdo, kolik ryb chytil. Teoreticky pokud by zvládnul ten přechod by se v něm mohl mít dobře.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 08:40 H.CH.S. Re: Johan
No tak to je sice možné, že se jeseter bude seznamovat s prostředím ihned po nasazení do revíru, ale to ještě nemusí znamenat smrt z vysílení. Teď v zimě je na dně nešich rybníků taková spousta larev, že by hlady určitě neumřel. Nevím jestli rybaříš, ale asi ne. A když ano, tak nerybaříš v zimě, jinak by si z vlastní zkušenosti věděl, že např. taková obyčejná patentka se v rybnících a řakách vyskytuje i vzimě. V prosinci jsem byl Na Labi na parmách a omylem jsem vytáhnul starej bavlněnej pytlík. Když jsem se do něj podíval, tal jsen tam krom trošky písku našel plnou hrst patentek, ale to byly takový kousci, který v akvaristice neuvidíš. Nebo když chodíme vlačet na mělké rybníky. V létě tam na patentku nenarazíš, ale v zimě když se ti na trojmák sekne nějakej humus, tak v něm jsou patentky takřka na 100%. Nebo se zeptej místních akvaristů, jestli náhodou i v této zimní době někdo z nich nechodí na plankton. Já si myslím, že jo. Panktonu je v rybníce spouty i v zimě. A co potoky? Podívej se do potoka pod kámen. Zima je nejlepší doba na lov chrostíků ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 00:20 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: H.CH.S.
no.. kapři bývají na zimu zalezlý u dna v hejnu skoro do kruhu a dokonce se střídají kde která ryba je. aktivně nikde neplavou třeba jako plotice a štika. ale to je jedno. u ryb probíhá migrace v rámci jednoho stanoviště v průběhu roku, protože si pro sebe vybírá nejvhodnější možné teplotní a potravní podmínky a to je závislé na znalosti té lokality. když dáte kapra do rybníka, tak vám bude projíždět celej rybník a až se seznámí "tak už si drží to své.." to samí by dělal teď ten jeseter a strácel by zásoby. teď totiš moc larev atd. v přírodě není ;-)
takovýhle ryby se v zimě dají chytit jen když se podaří dát jim návnadu před ústa ano to totiš není mník smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 22:46 H.CH.S. Re: Johan
Johane, myslíš si, že si jeseter musí hledat místo na zazimování? Ryba není ježek, tak třeba obecnej kapřík, u něho je dokázáno, že (stejně jako ostatní ryby) přijímá potravu i v zimě. Jenom ji vyhledává o dost kretší dobu než-li v teplých měsících a to co si najde a pozře tráví delší dobu. U kapra platí to co u jiných ryb a to je to, že čím nižší teplota, tím je delší doba, než-li potrava rybou projde.....nebo se pletu? ;-)
Zrovna jsem koukal na WWW.MRK.CZ a tam má jeden pán v rubrice můj lov krásnou fotku dnes pod ledem chyceného jesetera, tak že jde asi (jen) o to, aby nově vypuštěná rybka nedostala teplotní šok. Když nebude šok, bude (z největší pravděpodobností) rybka žít. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 21:45 Susan Re: Johan
nechám si to projít hlavou...je mi ho líto, ale bojím se ho nechat s ostatníma rybama v AQ, bojím se, že mi to akvárium zlikviduje coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 21:33 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Susan
JEJ.. tak mu dej azil do jara.. zima je pro ryby to nejhorší období.. bys ho pustila do neznámé vody a on by si nedokázal najít vhodné místo na přezimování..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 20:03 Susan Re: rolandmynar
právě, že neznám :-(
zítra ho dám z AQ do vaničky, zkusím ho několik dní otužovat a vypustit do místního rybníka, jinak to nevidím....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 19:44 rolandmynar Re: Susan
Neznáš někoho, kdo doma zimuje karasy nebo kapry do jezírka? Dej ho jemu a on ho vypustí na jaře s ostatníma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 16:51 Susan Re: rolandmynar
tak jsem rozhodila sítě a našla přes známé chlápka co má jezírko, ale zatím není jisté, zda si ho veme a stejně, když pročítám vaše reakce, tak by mělo cenu ho dát do jezírka až na jaře :-( no, tak to jsem zvědavá jestli v tom mém AQ nezblbne, když ho tu budu mít ještě min 4.měs hmm

ještě jsem volala známým, od kterých jsme Mirečka dostali, že si postěžuji co nám to vlastně dali za "dáreček" a vysvětluji jim, co z toho bude za rybu atd atd a oni mi tvrdili, že prý jim bylo v akvaristice řečeno, že je to typ určený pro akvária a prý mu těch mých 120l musí stačit a prý je to NENÁROČNÁ ryba.... tak to mě pobavili úplně, raději jsem hovor ukončila. Z telefonu jsem měla pocit, že jsem jako nevděčná za takovou SKVĚLOU rybu....připadám si, že od vánoc neřeším nic jiného než Mirečka :-( do háje, kdyby mi to bylo fuk, tak ho vemu a vypustím do Ostravice co mi tu teče za rohem, ale takhle to fakt udělat nechci, takže díky za všechny rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 12:14 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: rolandmynar
to se nedá sehnat na dva dny třeba dětská vanička na změnu teploty atd.?.dva dny v tom vydrží. když se rozhodně o to ho dát přírodě, tak už to je jen o to chtít. a změna náhlá změna teploty v třeba deseti stupních takvouhle rybu nezabije, jen udělá šok na pár hodin a ryba si plave dál..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 12:12 rolandmynar Re: johan
Do jara? Doma má každý minimálně tak 20 stupňů a tudíž i ten Jeseter v té teplotě žije. Nevím o řece, která by na jaře měla u nás aspoň podobnou teplotu, aby to toho Jesetera hned nezabilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 12:09 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: rolandmynar
to v žádném případě není. kapr si toho do té chvíle tolik protrpí, že smrt je vysvobození..
tak se dá počkat do jara.. neříkal jsem teď ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 12:05 rolandmynar Re: Johan
Jeseter je původní ryba vzácně třeba na řece Moravě. Pustit ho do přírodních vod je myslím si nesmysl. Pochybuju, že by někdo seděl např. dva dny u řeky a pomalu rybu aklimatizoval. Je to jako kapr v mrazu puštěný do Vltavy! rozzureny
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 12:05 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: H.CH.S.
se k nám vrátil losos a hned mu dali míru na 60cm rozzureny , aby se moch lovit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 12:03 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: rolandmynar
v pohodě? Asi ste snima nemluvil. může dorůst až 120cm.. já bych ho pustil. v řece nebo v rybníku se bude mít nejlíp. jak bylo psáno, unás je tolik nepůvodních ryb, že to jeden jeseter nějak nezkazí a mimo to, čas od času jsou úlovky jeho a dalších co se týká labe, vltavy atd. a jestli jste někde od brna a máte možnost ho pustit do dyje nebo do moravy tam, tak tam je i původní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 11:56 H.CH.S. Re: rolandmynar
Souhlasím, že v jezírku udělá asi někomu mnohem větší radost, než když ho mrskne do rybníka, nebo řeky. A co se týká etických norem rybářských svazů, tak to bych tady ani nezmiňoval! tone .Těm jde v první řadě o výtěžnost sportovních rybníků a nějaký původní osazenstvo je ani moc nesere. Dnes už nasazujou kapry kde se dá. O psruzích duhových, kteří vytlačujou původní populace nasich lososovitých ryb ani raději nemluví. A ještě k tomu jesetorovi. Nevím, jak je to u Vás na Slovači, ale u nás je vyloučený, že by třeba na Labi několik jeseterů udělali i nepatrnou škodu a to třeba porovnání se sumečkem americkým, nebo sumcem velkým, kterých je v dolním Labi snad už více jak sumečka americkýho coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 11:31 rolandmynar Re: S
Já bych ho věnoval někomu kdo má jezírko a na jaře ho tam pustil. Viděl jsem jich v jezírcích stovky a jsou v pohodě, dokonce se dají dobře "ochočit".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 11:26 Muž romi [7] Re: S
neodporucal by som ho pustat ho rieky. skuste radsej tu akvaristiku.
ide o to, ze ako seriozna akvaristika podlieha urcitym kvazi etickym normam aj seriozne rybarstvo. to plati aj pre vypustanie druhov nepovodnych pre danu lokalitu. neviem aky charakter tokov je u vas, ale ako dnova ryba moze jeseter v jari narobit skody na ikrach aj hospodarsky cennych druhov ryb.
aj ked si mnohi poviete, ze jedna ryba hore dole, podobne ako v akvaristike hladajte za odchovom "nasich obycajnych ryb" kopec ludskej mravcej prace. preto ak sa da, radsej tu akvaristiku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 11:09 S Re: Johan
Tak jsem nad Mirečkem "zlomila hůl" a půjde o akvárko dál papa :-P jen mu musím sehnat náhradní bydliště. Jsem asi paranoidní, ale teď jsem ho dobrou hodinu pozorovala a on "ďobe" do všech ryb kolem sebe, tím mu nechci přišít, že má na svědomí ty neonky, ale v tom mém akvárku by se scela určitě trápil ne pokud se i pak budou ryby ztrácet, tak to bude "zásluha"piraňí sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 10:14 H.CH.S. Lukys1
No, tak to já bych byl asi pro to vyhození těch dvou stováků někam do řeky nebo rybníka. V akvárku se mít dobře určitě nebude, za pár měsíců tam bude trpět. To je ryba, která potřebuje prostor. A co se náchylnosti týká? Nemyslím si, že by to byla ryba nějak extra náchylná (vem si to, že v soukromých rybnících jich u nás už planou tisíce). Když ho budeš pomalu zvykat na nízkou teplotu, tak ho do rybníka můžeš klidně nasadit. Na jaře se nějaký rybářský jelito zase bude divit, že vytáhnul žrakoka :-D !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 10:02 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Lukys1
to je jedinej náš jeseter, kterej u nás původně žil ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 07:22 Muž Lukys1 [4] - Jezírkové rybyRe: Susan
Hele do rybníka ho nepouštěj nebo do řeky vyhodíš 200kč a v tom akva i když je na něj malé má větší šanci na přežití je strašně choulostivý a jestli si ho tam necháš rozhodně nepoužívej léčebný chemie ani při nemoci tak do 2-3 dnů ti zemře nesnáší to protože vůbec není nemocný. Ber to jako radu ja mnel i v jezírku ale žádný hurá no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 23:47 Susan Re: rolandmynar
pánové, moooc Vám děkuji za rady a zkušenosti....sklidili jste úspěch neb se mi tady doma zastávají Mirečka, že prý to bylo jasné, že to nedělá on :-P začínám se přiklánět k Nelči a Elči, čimž to pro mě začíná být detektivka, kterou bych ráda rychle vyřešila, neb nechci mít sežrané celé akvárium, jen že co ted? zítra zajít do prodejny a poptat se?jestli je vemou zpět?...no nic jdu spát...ještě jednou všem díky!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 23:35 rolandmynar Re: Susan
Tady je citace: "Jeseteři si vyhledávají potravutak,že zvíří rytím v bahně kal a v něm obsažené drobné bezobratlé živočichy nasávají trubkovitými ústy. Pouze několik druhů dorůstá velkých rozměrů a živí se rybami."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 23:34 Susan
takže Nelča a Elča? jsem teda hezky naivní, ony mě vůbec nenapadly. Blbé je, že já prostě nemám důkaz, od vánoc jich zmizelo 12ks, zprvu jsem si toho nevšimla, ale dneska koukám, a počítám coze a to jsem na ně o víkendu koukala jak na televizi a nevšimla jsem si ničeho. Nikde ani ploutvička, prostě se těch 12 neonek vypařilo ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 23:28 rolandmynar Re: Susan
Koukal jsem na toho Jesetera malého a u něj je psáno, že se malinkýma rybkama krmí jen velmi vzácně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 23:27 Susan Re: Calibos
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 23:24 Muž calibos [0] Re: susan
mohla by si prosim dat sem fotku .... chtel bych tveho mirecka videt ... dikas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 22:35 Susan Re: rolandmynar
já Ti nevím, prý jsou to rostlinožravé, koupila jsem je v listopadu 07 jako náhradu za Nelču a Elču seniory, které uhynuly po 11 letech co jsem je měla, a protože jsou to kopie těch starých, tak myslím, že jsou to rostlinožravé, ty straé byly obrovské, nevlezly se mi do síťky, ale tyhle jsou proti nim pidi a Mireček na ně fakt doráží, ted jsem ho opět měřila a má 15-16cm a jsem si téměř jistá, že ten Kanibal je on tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 22:28 rolandmynar Re: Susan
Mno jestli máš plodožravé tzv. rostlinožravé Piraně, tak ten Jeseter je proti nim máslo až vyrostou. Vím o čem mluvím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 22:26 Susan Re: Johan
tak to jste mě nepotěšili.
Zítra se zkusím zeptat v místní akvaristice jestli si ho nevemou třeba zadara.
teď jsem ho chvíli pozorovala a opravdu doráží i na Nelču a Elču-rostlinožravé piraně, čímž mě naštval, protože E+N jsou moji miláčci a naprosto mirumilovné ryby :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 21:25 Susan Re: Pepas
Jé, díky za info, takže vegetariána z něho asi neudělám, že?! Mirečku já tě přetrhnu tone Je fakt, že mi sežral jen ty malé, zůstaly mi 4 kousky, které mají 3 roky, takže jsou už větší a na ty si nedovolil. Ale po těch 12 kouscích nezbyla ani ploutvička, dokonalý Hanibal Lecter. Měří cca 15cm. Máte odhad jestli si dovolí i na větší Terty? Uf, JEŽÍŠKU opravdu děkuji za takový dáreček ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 20:38 Pepas Re: Susan
mireček rád masíčko,takže to je jeho práce a určitě vypadal spokojeně po takovém soustě....jak je velký napiš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 20:19 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Susan
ješět ho najaře můžeš poustit do nějakého rybníka nebo větší řeky ;-) , no, neonky si myslím sežrat může..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 19:56 Susan Re: Hony
Po přečtení některých příspěvku je mi jasné, že je to sakra málo, ale co s ním, normálně bych si ho nekoupila, ale splachovat ho fakt nehodlám, v okolí nemám nikoho s větším akváriem :-( to byl fakt dáreček rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 19:49 Hony Re: Susan
120l to je malo!!!!!!!
ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 19:47 Susan – Jeseter malý
ahoj, dostali jsme jako vánoční dárek Mirečka-jesetera malého. Jsem fakt "nadšená".
I 120l akvárium mu bude zřejmě malé?
Vodu máme 20st, to by mu snad mohlo vyhovovat?
Krmím patentkama, ale od vánoc se mi postupně vypařilo 12ks neonek coze . Může je žrát on? Je to možné? Nemám důkaz, že to dělá právě Mireček, proto se chci zeptat zkušenějších.
Díky moc za odpověď.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 2449x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5446?od=51