Rozpouštění CO2
Horkovzdušnou pistolí a hadicí 12/16 (případně 16/22) jsem zatím propil naprosto vše, co jsem potřeboval a co na sebe nepasovalo
Já myslím, že u vnitřního filtru se to zavzdušňovat nebude. Tam ani lepší řešení není. Občas jdou rozstřikovací rampy napojit na hadice normálních rozměrů, pokud by to šlo, tak by tam šlo vložit nějaký atomizer, ale u vnitřní filtrace to nepůjde nikdy ideálně udělat.
Aha no také to vymýšlím ale nevím jak bych ho do rampy zapojil.
Dost dlouho jsem s tím u sebe laboroval a nakonec skončil na rady u reaktoru od profiplants a je to to nejlepší. Žádné starosti, bezpečnost a opravdu kvalitně rozpuštěné CO2. Umístit to do sání není šťastné, může se ti začít zavzdušnovat filtr.
To mě je jasné ted jsem zkusil dát atomizér do filtru tam kde saje čerpadlo
Musel bys vložit do rampy nějaký atomizér přímo dávkovat jen do ní nemá cenu.
Ahoj mám akvárium rio180 od juwelu což je akvárium 1m dlouhé. Mám rozstřikovací rampu na originálním filtru bioflow 3.0 a můj dotaz je.Lze dávkovat co2 rovnou do rampy.Máte nějkaý tip?Moc děkuji
Starší reakce
Jasan, sorry. Jak jsi psal o ty cerpaci hlave, nejak mi v mysli naskocilo venkovni cerpadlo...
Chci to na vnitřní filtr, jako externí bych to taky neměl odvahu dát
Objednal jsem
www.rostlinna-akvaria.cz/… na profiplants ho mají taky a za stejnou cenu
Jestli myslíš klasický žebřík, tak ten jsem měl půjčený, vypadá to hezky, když je to nové.
Tuhle "zelenou obludu" schovám do rohu za hnědovku a nebude vidět skoro nic
Chce to na vnitřní filtraci tak nevím proč mluvíš o vytírání.
Profilants je má v nabídce taky.
www.profiplants.cz/… No pokud bych chtel rozpoustest co2 v akvariu, poridil bych si flipper, ktery bude mnohem elegantnejsi nez tyhle zeleny obludy. A pokud externi, at uz na filtru nebo cerpadle, koupil bych nejaky poradny kvalitni reaktor treba profiplants. Tady z tech mam pocit, ze bych za chvili pod akva vytiral.
Ten princip je vyzkoušený a funguje. Klidně to můžeš dát na filtraci jen ti to asi trochu sníží výkon filtru.
Zdravím, máte někdo zkušenosti s těmito reaktory?
www.rostlinna-akvaria.cz/…
www.rostlinna-akvaria.cz/…
Nyní mám vnitřní atomizer, ale přemýšlím nad reaktorem.
Šlo by to napojit na vnitřní filtraci a pak do rostřikovací rampy nebo je lepší použít extra čerpací hlavu (např. obyč Atman AT-200) a pouštět to jako další směr proudu do AQ? Díky
Starší reakce
Sice jsme úplný amatér tak to ber s rezervou, ale taky bych ti doporučil nějakou formu reaktoru. Mám v malém akva klasickou skleněnou banku s ker. kamínkem a kytky nikdy nebublaly. Je to asi dáno i nízkou výškou 25 cm, že se CO2 nestihne rozpustit, ale po zapojení rekatoru začly bublat hned. Ten odkaz na youtu co tu je výše je zajímavá adaptace na vnitřní reaktor.
Nejúčinnější v rozpouštění CO2 je reaktor, na You-Tube najdeš takových udělátek spoustu.
www.youtube.com/… 0 17.01.2017 12:01 Zdena1985 – Zdena1985
Taky se zeptam cim nejlepe rozpouštět co2 z bomby.Nemam vnejsi filtr akva 240 litru.Diky
Je mi jasné že to vyrábí za zlomek ceny,ale mám čas šetřit.A proč nepodpořit dobrý obchod?Pokud to funguje jak tvrdí nemám s tím problém.
Edit: Tak jsem se optal ještě přímo v Profiplants a doporučili mi reaktor č.5 jelikož jej budu pohánět MK800 aquael tak je to prý dostačující řešení,,,,uvidíme smich
abych se přiznal chvilku jsem uvažoval zda jsi také neudělat vlastní,ale pak mě to přešlo
u posledního akva jsem se nabastlil dost a u budoucího nechci nic riskovat
Já si teď vyrábábím kopii. V testech funguje suprově. Rostlinky mi začly hend bublat, když jsem ho zapojil.
Mám ho par měsíců a funguje perfektně. Mám teda ale velikost 5.
Starší reakce
Do rampy mi to nikdy nebublalo, tu vodu to nepretlaci. Leda bych filtr vypnul. Při nadbytku to vybublalo spodem, kde jsem měl zářez, aby to bublalo kultivovane (když byl okraj v jedné rovine, udělalo to megabublinu).
pokud to bude umisteno v akvariu, tak pozor na prutok, cim vyssi bublina, tim bude pusobit vetsi tlak na otvor pritoku a brzdi se prutok a muze se stat, ze to probubla cely do rampy. idealne by mely bublinky vyrit v nadobce, ale to chce zas velky proud, ktery pak nebude v rampe - extra cerpadlo nebo to dat inline.
jak rikam, ma to mouchy
0 13.04.2016 08:12 Mike7385 –
Re: GP No vidím, že většina lidí používá zdobičku. Ale myslím, že čím vyšší nádoba bude a tím pádem déle bude voda protékat, tím lépe. Zkusím najít nějakou jinou nádobu vysokou tak cca 30 cm (akvárko 40 cm), vyzkouším a dám vědět. Dík za diskuzi
ja mam po nejake zdobicce za par kacek telo s vhodne sirokou hubickou a privedeno z konce rampy a vevnitr hruby akvacit. spodem vyteka. ma to ale mouchy....
neco takovyho...
www.google.cz/… Hm, nemyslím si, že by to filtr neutáhl. Je výkonný a mám ho na minimum. Ale asi je pravda to, co říká GP, že by se tryska časem ucpávala. Ale líbí se mi metoda DaveListera. Možná bych to modifikoval a do průhledné trubice s CO2 nasypal kamennou drť a shora vpouštěl vodu z filtru.
Starší reakce
navic by byl nejspis problem s ucpavanim
To ti ale asi na žádné akvarijní čerpadlo neutáhne nejsou tlaková a úplně stačí aby tam protékala voda jako v klasickém reaktoru.
No přidělal bych na vývod z filtru hadičku a na její konec umístil koncovku z klasického domácího rozprašovače.
Nevím jak chceš vývod z filtru rozprášit do mlhoviny, to se ti asi nepovede nebo jeho průtok snížíš na minimum.
Skoro přesně tak jsem to delal s burcakem uz někdy v devadesatkach, kdy na mě ještě většina akvaristů koukala divně, že jsem se zbláznil. Jen jsem tam vodu z filtru mestrikal zdola ale pouštěl shora. Vzduchovaci hadickou jsem odváděl část vody z eheim rampy a pouštěl ji plochou nádobou slepenou že skla po žebříčku. Funguje to. Výhoda - automatická ochrana proti předávkování, do nádoby se vejde jen určitý max objem.
0 07.04.2016 12:49 Mike7385 – trochu jinak
Zdravím. Napadla mě to trošku jiná metoda, jak rozpustit CO2 do vody a rád bych znal váš názor. Co kdybychom princip otočili a namísto rozpouštění bublinek CO2 ve vodě rozprašovali akvavodu v nádobě s CO2? Vodu lze přeci jenom lépe rozprášit do mlhoviny a pokud se tak bude dít v nádobě s CO2, mělo dojít k lepšímu nasycení vody CO2. Nasycená voda by pak stékala po stěnách nádoby a proudem vody pod nádobou by byla odplavována. Přikládám rychlý náčrtek. Co myslíte?
Starší reakce
u ph kontroléru Weipro 2010 mi vydržela přes dva roky. Náhradní sondy weipro dovážím, jsou dostupné.
Prosím, aká je vlastne životnosť takto dlhodobo ponorenej sondy?
difuser udělá jemnější bublinky které se snáze rozpustí, či vstřebají do vody. Čím větší bublinka, tím rychleji uteče k hladině. Dlouhodobě měřit CO2 ve vodě můžeš pH metrem se sondou nastálo ve vodě, nebo dropčekrem.
0 02.10.2013 11:25 kejjae Jaký je rozdíl v rozpustnosti když používám CO2 burčák přes kamínek oproti kdybych používal difuzér a čím bych si mohl spolehlivě a dlouhodobě měřit hladinu CO2?
Děkuji
Starší reakce
Měl jsem kdysi vlepený trojúhelník z plexiskla v zadním rohu akvária. Pro lepší rozpouštění byl hodně u dna. Fungovalo to skvěle a ještě mě to porostl anubias.
moc diky za info. cas od casu zkumavku otocim a uvolnim bublinu odpadniho plynu
to neni mozne. je to v jine mistnosti a tahat tu hadicky moc nejde. navic by pan reditel mohl mit namitky. ono tohle bezhadickove spojeni mi prislo snazsi
mozes spravit rozbocku z tej flase co tam mas a napajat aj druhe akva
Domnívám se, že to určitě stačí. Já jsem to tak kdysi taky měl. Doplňoval jsem CO2 ze sifonové lahve. Jednou denně - záleží na rychlosti rozpouštění a na velikosti toho sběrníku. Ale po čase se tam začně hromadit zbytkový plyn (nevím přesně co to je) a je ho třeba odsát.
Starší reakce
áno presne tak. Nechápem ako je to možné.
Cize cez den sa ti tam nahromadi co2 ? A vnoci pri tom istom davkovani sa stihne spotrebovat?
zabudol som napísať že dávkujem non-stop
Nie toto sa stava presne aj mne akurat ze nemam reaktor sera ale home made, je to uplne normalne proste cez den dodavas trochu viac co2 ako sa stihne v reaktore rozpustit a vnoci ked mas dodavku co2 vypnutu tak sa ti ten plyn stihne rozpustit.
Mám problém s rozpúštaním co2ky. Používam sera co2 reaktor. Tie vrtuľky sa mi zasekávali tak som ich odstránil a na ich miesto som dal drátenku na riad aby sa voda s co2kou dobre premiešala. Ale v tom by nebol problém problém je v tom že počas dňa sa mi v difúzore nahromadí asi ta 30-40% plynu po dobu kým zhasnú svetlá. Lenže pred tým ako sa mi rozsvietia svetlá ten plyn sa rozpustí. Takže ráno je v difúzore len voda. To znamená že počas noci sa mi spotrebuje viac co2ky ako počas dňa. Ako je to možné?
Přidat reakci
[1] 3
Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 3776x