Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaká je to tetra?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Copak je to za rybičku? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Žádná další stránka   1  
Jaká je to tetra?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 19:43 Muž vojtak [312] - CichlidyRe: Sandpiper
To neni tetra krvava, ale cervena. se nejdriv podivej na nadpis, "Hyphessobrycon flammeus".

Ta fotka je dost nevystizna, sam nevim ale fantom cerveny to urcite neni. Spis ta tetra krvava (na 90%).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 19:36 Sandpiper Re: oldkiwinka
Tohle je tetra krvava
www.aquabase.org/…
a tohle je fantom:
www.aquabase.org/…
Je to tezké..podle toho jestli je vybledla nebo pekne zabarvena.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 19:34 oldkiwinka Re: keyrumek
Má to tvar a barvu lemování jako tetra krvavá, takže já volím t.krvavou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 19:31 Sandpiper Re: keyrumek
Vypada to spis jak fantom.. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 19:26 Muž keyrumek [2] – fantom nebo tetra?
Fotka k příspěvku Prosim o pomoc s identifikaci teto rybky...nejsem si jisty, zdali je to fantom cerveny nebo tetra krvava. hmm Diky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 14:36 Turok Re: Porcupine
taky se ji říká kolumbijská:) co jiného by to bylo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 10:49 R Muž Silent [5949] Re: Porcupine
Měli jste pravdu.Je to Hyphessobrycon equadorensis. Koukni na AQUATAB.NET
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 10:18 Muž Porcupine [11] Re: Roman
Jo to by taky mohla být Hyphessobrycon equadoriensis :-( tak nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 09:50 Muž Roman [100] - CichlidyRe: Porcupine
Tak ta první je skutečně kosočtverečná,ale u toho popisu u druhé nemohu souhlasit.Co jsem pohledal a přirovnal k tomu opravdu tmavému snímku, tak jsem našel pár zmínek o Hyphessobrycon ecuadoriensis (jeden snímek s touto rybkou je v atlase Novák,Hoffmann z roku 1999) a tady jsem našel odkázek kdovíodkud.Pokud je to ta rybka, jedná se o druh popsaný někdy před cca 10ti lety.
www.djurportalen.nu/…#
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 09:26 Muž Porcupine [11] Re: Silent
Podle atlasu tady by to mohla být Tetra červenoploutvá nebo černoploutvá.
Předpokládám podle barvy ploutví že spíš červenoploutvá.
Ačkoli mě mate fotka která je v atlase uvedena jako tetra černoploutá, sloveský název Tetra Červenoplutvá? tone
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 09:05 R Muž Silent [5949] Re: Porcupine
Ta první je podle mě tetra skvostná Hyphessobryco bentosi a na druhém určitě tetra kosočtverečná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 22:49 Muž Porcupine [11] – Tetra co je to za druh
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Kdo mi poradí co je to za tetru, popř i pár info o tomto druhu díky:-)
A co tahle,mela by to byt tetra kosoctverecna, ale jisty si taky nejsem sad
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 2 ...... [3]

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 4690x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5013-jaka-je-to-tetra?od=101