Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaká je to tetra?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Copak je to za rybičku? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Jaká je to tetra?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2014 22:47 Žena Imii [45]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nějak nevím která tetra to je ... jestli Bleherova, červenoústá nebo červenohlavá ... ikdyž, ono v nich není moc rozdíl asi.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.06.2014 11:42 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: maryn
Jak píšete - tetra rudá a tetra ohnivá jedno jest.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2014 11:25 Muž maryn [40] Re: Aforte
Tetra červená je samozřejmě něco jiného.. Jde mi spíše o pojem tetra rudá...

Tento pojem se vyskytuje např. i ve Sklorexu..

www.sklorex-akvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2014 11:17 Muž maryn [40] – Je v tom rozdíl
Dobrý den, jaký je rozdíl mezi tetrou rudou a tetrou ohnivou? V českém názvosloví jsem objevil tyto dva pojmy, přičemž latinsky je to jen Hyphessobrycon amandae. Nicméně některé zdroje uvádí tuto rybu jako rozdílnou. Třeba tady:

akvapedie.cz/…

a

akvapedie.cz/…

Na foru jsem taky zkusil pátrat a nic. Na těchto stránkách je uvedena pouze tetra ohnivá.

Díky za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2014 19:59 Muž Martin4770 [4] - RostlinyRe: radim
Trefa - to bude ono - Díky moc
rybicky.net/atlasryb/parmicka_duhova
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2014 19:53 radim Re: Martin4770
parmička duhová?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2014 19:41 Muž Martin4770 [4] - RostlinyRe: PedroRabiaSorda
Ne ne ... tetry jsem tady projel všechny a tetra to asi nebude - jem ta stavba těla mi ji připomíná - vypadá jako neonka (tvarem i velikostí) ale je uplně celá zářivě rudá hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2014 18:15 Muž PedroRabiaSorda [83] Re: Martin4770
Tělo tetry jako tetry královské nebo jako krvavky? Mrkni na Tetru kolumbijskou, ale střílím od boku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2014 22:47 Muž Martin4770 [4] - Rostliny – Červená rybka
Zdravím, potřebuji poradit se složitým hledáním :)
Na bazaru jsem viděl rybičky, samozřejmě fotku s jejich jménem sem dokázal ztratit stydim
Stavba těla je hodně podobná tetrám, měli asi 3-4 cm a byly jasně až zářivě červené. A pokud si dobře vzpomínám šupiny nebyly oblé ale ostré do trojúhelníčků
V seznamu teter jsem je nenašel (nejde o tetru krvavou ani červenou) ve vyhledávání jsem zkusil tagy "červen" "rud" "krv" ale nic.
Nějaké návrhy? :-O
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 19:11 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: PedroRabiaSorda
Tak som odo mňa z prechodnej stanice rybky vypravil do nového domova ( rybicky.net/nadrze/19970 ) a tam som pochopil, prečo sa v slovenčine volajú Tetra zlatá - pri pohľade zhora sú nádherne trblietavo zlaté. Mini-neónky sú pri pohľade zvrchu pri nich úplne tuctové, nezaujímavé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2014 16:07 Muž PedroRabiaSorda [83] Re: zervan
Dospělé samice jsou stříbrné, imponující samci často zlatí nebo bronzoví. Liché ploutve samců jsou obvykle oranžové až červenavé. Potomstvo odchované v zajetí ztrácí už v prvé generaci pěkný zlatý lesk , je jednotlivě stříbřité a proto nežádané, neprodejné.
Poslední týden projíždím hodně tetry, tak jsme si vzpomněl na ně :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 15:57 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: PedroRabiaSorda
Vďaka! potlesk To sa ako podarilo nájsť? Je to presne ona. Len veľmi mätie slovenský názov "Tetra zlatá", je správny? rybicky.net/atlasryb/tetra_rodwayova
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.02.2014 15:49 Muž PedroRabiaSorda [83] Re: zervan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 15:37 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: PedroRabiaSorda
Fotka k příspěvku Tak som dnes spravil len také provizórne (nie moc kvalitné) fotky narýchlo, pripájam v prílohe. Ešte sme hútali, či to nie je táto tetra: rybicky.net/atlasryb/tetra_fredcochuova - podľa hlavnej fotky ani nie, ale 2. fotka pod "Další fotky" sa podobá.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 21:35 Muž PedroRabiaSorda [83] Re: zervan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 21:30 Muž zervan [1123] - Rostliny – Tetra 'Moon'
Dnes sme zašli pozrieť do obchodu na nové rastlinky a rybky, zbadal som tam akúsi mne neznámu zaujímavú rybku označenú ako Tetra 'Moon'. Je malá cca 1,5 cm, vraj už moc väčšia ani nebude, trblietavo strieborná s jemným belasým pásikom uprostred od hlavy po chvost. Aspoň tak som si ju zapamätal z obchodu. Kúpili sme 10 do krevetkária (ak by náhodou príliš vyrástli, vezmem ku sebe do akvária, ale tam zase nemôžem dávať príliš malé rybky), no zatiaľ sú vyblednuté, v strese z prevozu, tak nemá význam ani odfotiť. Vie prosím niekto identifikovať presnejšie druh? Lebo žiadnu Tetru 'Moon' som v tunajšom atlase nenašiel. Neskôr aj odfotím, keď už budú v pohode.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2013 18:07 Muž Tony2013 [228] tetra kralovska super blue
Tak nejvice se podoba: tetra kralovska super blue.Dekuji za nakopnuti spravnym smerem.Dokonce jsem si tak matne vybavil ze prodejce rikal neco jako kralovska.Ale jelikoz jsem tyhle koupil jako doplnek k neonkam tak jsem to zapomel ale ted se me to matne vybavilo.Jeste jednou diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2013 17:54 Muž LiborSprysl [9015] Re: Designer
Velmi pravděpodobně modré kerri...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2013 16:47 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Tony2013
No na barvy se moc nespolehej, u akvarijnich ryb existuje mnohdy vice barevnych variant. Treba:
inzerce.ceskyportal.eu/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2013 16:36 Muž Tony2013 [228] Re: Designer
Fotka k příspěvku ty v tom krouzku.Bohuzel hroznej fotak
Nez jsi to poslal tak jsem jeste hledal.Ale prave ze je hodne podobna te kralovske ale neni to zcela ono.Cisařska to neni.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2013 16:33 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Tony2013
Fotka je mazla, nevidim dobre oko a uz vubec ocas. Takze si vyber sam:
rybicky.net/atlasryb/tetra_cisarska
rybicky.net/atlasryb/tetra_kralovska
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2013 16:29 Muž Tony2013 [228] – Tetra modra?
Fotka k příspěvku Ta v pravo.Vim ze je to tetra ale stale me vrta hlavou jaka.Donesl jsem je z burzy ale nez jsem je dopravil dom tak jsem to zapomel.Diky za tipy
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   24.07.2013 05:07 Muž LiborSprysl [9015] Re: Lucajz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2013 21:29 amrtin Re: Lucajz
Podle vzhkedu to je nějaká tetra.A ano,albín.Já mám jednu tetru červenou,oranžovou formu a k tomu albína a vypadá docela podobně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2013 21:08 Žena Lucajz [3] - Cichlidy – Copak je to za tetru?
Fotka k příspěvku Podle všeho to má být tetra, slyšela jsem, že i nějaká albinistická verze. Může mi někdo poradit? Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   10.04.2013 21:02 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: saabista
upozorňuju že to není tetra ale kaprovitá ryba příbuzná parmičkám nebo daniím ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   10.04.2013 17:27 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: saabista
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 17:23 Muž saabista [0] – USO tetra
Fotka k příspěvku mám tady jeden unidentified swimming object .-) včera jsem koupil nějaké malé tetry, ale nemůžu si vzpomenout na jejich přesný název. v rejstříku ryb tento typ není zřejmě na fotce v sekci teter. jsou o něco menší než neonky. jsem akvaristický elév, tak mi odpusťte, prosím, neznalost. díky
ps: foto je mírně nekvalitní, ale nechtělo se žádné pózovat.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2013 08:33 Muž rudolf [4681] Re: LiborSprysl
To není k nepoznání... ani foťákem... to je opravdu albín ;-) Prodává se to jako "Gold" (jak jinak smich ) a fakt to vypadá takhle blbě ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.01.2013 08:04 jamajcan Re: LiborSprysl
To oko je spíš albinotické,ale je to asi fotoaparátem. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2013 08:00 Muž LiborSprysl [9015] Re: jamajcan
Ale že je to úžasné, jak dovede foťák změnit k nepoznání...asi to opravdu je...ale bylo to na studium... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.01.2013 07:12 jamajcan Re: Alkestis
Mohla by to být tato. rybicky.net/atlasryb/tetra_prusvitna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2013 06:42 Žena Alkestis [9] – Tetra
Fotka k příspěvku Dobrý den,

pomůže mi někdo co je tohle za rybičku? Jsem si téměř jistá, že je to tetra, ale nevím jak dál. ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2011 17:14 host Re: Silurus
aquatab.net/…

levá ryba základ, pravá ryba forma long fin,
takové bledule pochází většinou z velkovýkrmen,
kde jsou krmeny převážně žábronožkou a granulemi. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2011 15:51 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Silurus
Tak o tomhle jsem měl rozhovor s jedním prodavačem v Hornbachu, který je vyjímka mezi jinak celkem neschopnými prodavači. Že to je Hyphessobrycon nějaký longfin to je jasné, tohle tam měli pod Hyphessobrycon bentosi white fin, což je kravina..protože bentosi je vlastně rosaceus a nemá skvrnu, ale na fantoma to zase bylo moc světlé...ne vybledlé, ale prostě světlejší a o dost. No nakonec jsme se dohodli že to je nějaká "zmršená hyphessobrycon eques white fin" a že oba víme houby, tak nám to tady třeba někdo určí na 100% :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2011 11:18 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Silurus
Spíš to je pár Fantomů červených. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2011 11:04 Silurus – Tetra?????
Fotka k příspěvku Měl by se jednat o párek,ale nevím,kde je zařadit.Mezi tetry krvavé?Je to pár? hmm
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 18:35 Muž Golan [45] - RostlinyRe: LiborSprysl
To bude ona diky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 17:51 Muž LiborSprysl [9015] Re: Deathbull
Zlatá kosočtverečná?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 17:45 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Golan
Vypadají jako mladé Hyphessobrycon colombianus, ale tetry moc neznám tak to určitě bude jiná:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 17:22 Muž Golan [45] - Rostliny
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím a moc prosím o určení druhu tetry nikde ji nemohu najít byla zakoupena v Úvalech od jednoho chovatele společně s Parmičkou Duhovou a já vůl zapomněl jméno :( Předem moc děkuji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 17:04 Muž kon [9] Re: Lu.kO
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 15:33 Lu.kO – Tetra červenoústá nebo červenohlavá...
Mám dotaz, jak se dají tyto 2 ryby od sebe rozeznat? Tady na webu je napsáno, že červenoústka má slabší černé pruhy na ocasní ploutvi, ale mě to teda tak vůbec nepřijde a vůbec bych je v obchodě od sebe nerozeznal... prosím napište mi nějaké spolehlivé rozeznávací znaky nebo přiložte fotku kde je vidět rozdíl v vzhledu těchto rybek. Díky. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 18:32 jurek Re: Rybarik
Podle vpadlého bříška soudím,že se z ní ale dlouho radovat nebudete.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 16:23 Rybarik Re: jurek
Diky - tu Tetru jsem si myslel spravne - jen jsem chtel overit - ta druha rybka nejsem si tak uplne jisty - navic je to jeste "mlade" - ta fotka dost zkresluje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.02.2009 15:22 jurek Re: Rybarik
Na první fotce to vypadá na xanthorickou formu Tanichthys albonubes,která bych řek že je v posledním tažení,na druhé fotce samice Hyphessobrycon flammeus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 15:11 Rybarik – Tetra ale jaká? A neznama rybicka :-)
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj kluci - chci Vas poprosit jaky druh Tetry je na obrazku a taky co presne za druh je ta druha rybka? dekuju...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 23:53 vojta93 Re: keyrumek
je to tetra krvava...mam ji tak..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 19:45 oldkiwinka Re: sandpiper
Fantom má jinou stavbu těla, a to tak, že část těla, kterou zabírá hlava, se nerovná části kterou zabírá ocas. Je to jako vlaštovka s těžkým "čumákem". Tetra krvavá má břišní ploutve jemně bíle lemováno, kdežto fantom ne. A na fotce má rybka lemované ploutve.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 3

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 4690x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5013-jaka-je-to-tetra?od=51