Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Karanténa při nákupu nových ryb

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Nákup ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Žádná další stránka   1  
Karanténa při nákupu nových ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.01.2009 17:52 sokar Re: makky
Nezlob se na mě,ale když sou ryby z pochybnýho obchodu,tak je radši nekupuj. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 17:34 Muž Horác [3942] Re: makky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 17:23 makky – karanténa po nákupu
Koupila sem si krunýřovce a chci ho dát do karantény aby nepřinesl nákou nemoc,protože je z docela pochybného obchodu.jak karanténa probíhá?Jak dlouho tam má být?Stacilo by dát ho do velkého džbánu? :)nemám kam ho dát jinam.On je ještě malý a když je připláclý na skle tam asi nepotřebuje moc prostoru.díky :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2008 13:44 Muž DonJuanKarlos [30] Re: Mobbydick
asi to pomůže, ale nedá se to použít u krunýřovců, kteří jsou na léčiva hákliví ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2008 08:00 Muž Mobbydick [4]
Skromnej dotaz : nemám karanténu, takže když přinesu rybky z akvaristiky, nezbývá mi nic jinýho než je dát do akva. A teď : protože je tam nedám rovnou, ale nejdřív i s pytlíkem přikolíčkovaným ke sklu a voda cca 1/2 na 1/2 ( donesená a z akva), co když do toho pytlíku na tu půlhodinku až hodinku co tam jsou dám maličkou dávku exitu jako prevenci? Nejvíc se z akvaristiky stejně tahají plísně apod, tedy nemoci proti kterým tento přípravek funguje. Vím že ta hodinka není nic moc, ale ryba se v tom aspoň vykoupe a protáhne tu vodu sebou. Co na to odborníci? Jestli mi napíšete že je to blbost, zlobit se nebudu, je to jen takovej můj nápad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   19.06.2008 22:57 marsz Re: TomasB
Chce to myslím vyčíhnout místo, kde je nakupujete. Ideální je asi hodit kompletní posádku akvária najednou. Mám mladé krásné rájovce. Jejich otec byl kupovaný jako nemocná rybka pro želvu za 5,- Kč. Vždycky mi bylo líto dát rybky ze sáčku do nějakého 12-ti litrového šmejdu a dva týdny je tam šikanovat, a pak je teda slavnostně hodit do akvárka. ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2008 17:46 Muž TomášB [12]
Koupil jsem si v neděli dvě rybky, dal jsem je do karantény, rybky jsou pořád bez příznaků nemoci, tak už pět dní, vím že v karanténě mají být nejmín týden ale fakt nemají příznak nemoci, můžu je už dal do společenské?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2007 11:59 Muž Turok [18] Re: Honza
standartně 14dnů, ale i zde platí, že čím déle tím lépe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2007 11:57 Honza – KARANTÉNA
Ahoj, jak mají být nově koupené rybky v karanténě, abych vyloučil, že si do akvária zavleču nějakou nemoc.
Dík.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.02.2007 09:44 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Eva_R
1. až tak nad 2,5 cm a více
2. pokud to bude pár, tak jakžtakž, dva samcise budou nahánět
3. to nee
4. v karanténě filtr být nemusí, protože se ale dělá bez kytek, je kvůli cirkulaci vody a okysličování vhodné vzduchování

Pokud máte v akvárku zatím jen takhle málo ryb, risknul bych to s tím novým ancistrusem rovnou do akvária:
1. pečlivě a dlouho si prohlédnout akvárko, ze kterého budete novou rybku kupovat (žádné mrtvolky, podivně plovoucí ryby, krupička...)
2. doma přelít do nějaké sklenice (třeba od kompotu), tu vložit do akvária k vyrovnání teploty
3. po 15ti minutách vyměnit část vody (max. 1/3) - doplnit vodou z akvária - zvykání na jiný chemismus
4. po půl hodině vyměnit ještě jednou 1/2 vody
5. po půl hodině odchytit sumce do válečku, odlít z něj všechnu vodu a samotnou rybku šoupnout do akvárka (aby se nedostala do akvárka žádná voda odjinud)
časy jsou samozřejmě + - autobus ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2007 23:08 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci – Koupě rybky - karanténa
Prosím, mám několik dotazů. Chtěla bych si koupit samečka ancistrusa do 110 l akvária, kde žije měsíc skupinka pavích oček a jedna ancistrusice :-) Nemám karanténu a nerada bych přinesla do akvárka nějakou nemoc, mezi potěrem pavích oček je jedno očko úplně zlaté barvy, jsem zvědavá, jak se bude vyvíjet...

1- u jak velkých ancistrusů lze rozeznat pohlaví, kdy jim narostou fousy?
2 - až ancistrusové vyrostou, nebude dvoum stodesítka malá?
3 - nemám karanténu a víc rybek kupovat nechci, stačila by na pár dnů pro ancíka jako karanténa pětilitrová lahev? Asi ne, co.....
4 - musí být v karanténě filtr?

Předem děkuji za odpovědi

ahoj

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 3 ...... [4]

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 7480x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4951-karantena-pri-nakupu-novych-ryb?od=151