Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Karanténa při nákupu nových ryb

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Nákup ryb 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Karanténa při nákupu nových ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.07.2018 17:58 Muž @ Pepan [5017] - RostlinyRe: Sakyn
Sakyn napsal: .............

Nemoc se samozřejmě může objevit kdykoliv, ale píší, že si většinu rybek odchovávají sami v celkem 300k litrech, takže jestli jich tam mají od každého druhu dostatek, asi by se jim nemoc projevila také.

Nemusí to být pravda. Ty ryby mohou mít nákazu v sobě, ale díky dobrému krmení a odpovídajícím podmínkám ji mohou dlouhodobě zvládat. Jakmile se změní podmínky a přibude k tomu stres z přelovení a transportu, může se choroba projevit. Několikrát jsem na burze viděl, že přímo v prodejní nádrži byly ryby nakažené krupičkou, přitom prodejce se dušoval, že u něj doma v karanténě nic takového neměly a vzhledem k tomu, že jej třeba i znám, nemám důvod mu nevěřit. Můj kamarád, který prodává na burzách, mi potvrdil že stačí, aby byla v nádržce jiná voda než u něj v pěstírně a ryby po burze třeba i dva týdny dává do pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2018 17:45 Muž @ Sakyn [3] - SumciRe: rriki
Myslel jsem propuknutá, tedy že bych před nákupem v akváriu stejně neviděl příznaky/neobvyklé chování rybek. Šlo mi jen o to, že stěhování rybek je stres a chovají se podivně vždycky + navíc to u mě umocňuje nezaběhnutá karanténička.

Nemoc se samozřejmě může objevit kdykoliv, ale píší, že si většinu rybek odchovávají sami v celkem 300k litrech, takže jestli jich tam mají od každého druhu dostatek, asi by se jim nemoc projevila také.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2018 13:37 Muž @ rriki [816] - CichlidyRe: Sakyn
Proč myslíš ,že u nich nemoc nehrozí?Oni jsou jen obchodníci ty objednáš oni objednají u chovatele a dodají.U těchto firem platí zásada cena nákupu rozhoduje kvalite je až druhořadá. Ikdyž píší něco konají jinak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2018 12:06 Muž @ Sakyn [3] - SumciRe: NHKG
Díky, udělám to tak. Počkám na zaběhnutí velkého a pak koupím rybičky rovnou tam. Souběžně budu připravovat menší nádrž, kdyby mi padla do oka nějaká nová ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.07.2018 00:11 Muž @ 0 [907] - Obecné.Re: Sakyn
Netřeba nic chemicky urychlovat. Pouze odstátá voda nezpůsobuje šok, pokud její vlastnosti se výrazně neliší od té, co v ní ryby byly odchovány.

Běžně rybám měním vodu za čerstvou bez "zaběhnutí". Jde o to, aby se ve vodě příliš nezvýšil obsah nitrátů, který ryby ohrožuje.

Měsíc, nebo dva měsíce je podle mne dostatečná doba na nastolení vyváženějších biologických procesů v akváriu.

Vegetující rostliny pod vhodným osvětlením a navíc i filtrace s větší kapacitou filtračního média s neopomenutou pravidelnou výměnou části vody za vyšších stavů ryb s uváženým - nepřehnaným krmením, jsou základem úspěchu.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.07.2018 23:55 Muž @ NHKG [3335] - Zeměžrouti, hadohlavci a eLkaRe: Sakyn
Logické by bylo koupit ryby až bude zaběhnutá hlavní nádrž. Při prvním nákupu není potřeba dělat karanténu, takže bych první ryby dal rovnou do hlavní nádrže.
U karantény je dobré mít zaběhlý filtr. Dá se tomu sice pomoct a měnit každý den část vody, ale už se mi to u citlivých ryb vymstilo. Chemie ti moc nepomůže ani se záběhem ani s kvalitou vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2018 23:49 Muž @ Sakyn [3] - Sumci – Voda do karanténní nádrže
Dobrý den,

přestěhoval jsem se přes půl republiky a pořídil si nové akva, prozatím 126l, než najdu vhodné místo na stojan. Akvárium se zatím zabíhá pouze s rostlinkama (in-vitro od Profiplants), časem přidám nějakého šneka a později pár neonek.

Rád bych jej ale za měsíc za dva začal osídlovat. Objednal jsem si karanténní nádrž 30l, problém ale je, že nemám zaběhnuté hlavní akvárium a nevím, co tam dát za vodu. Rybičky objednám u A.Q.A Kladno, kde propuknuté nemoci nečekám (má někdo zkušenosti?), ale když je dám jen do odstáté čisté vody, asi to bude stejně šok a nic na nich nevypozoruji.

Mohl bych samozřejmě počkat, než se mi akvárko zajede, pak vodu použít do malé nádrže, ale to se zase o měsíc protáhne a docela mi tu chybí ano

Jak to nejlépe vyřešit? Mělo by cenu, zkusit tu malou nádrž nějak chemicky "urychlit"?

V budoucnu plánuji větší akvárko a tu 126 přesunu jako karanténu nových rybek do ložnice a tu pidi třicítku jako karanténní na léčbu ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   16.05.2018 18:57 Muž @ Yirka [7751] – Co se karantény týče
dovolím si zrecyklovat můj 6 let starý příspěvek.
Nejlepší karanténou je léty prověřený zdroj-prodejna. Pokud je člověk někde štamgastem, ví jak prodejna funguje, může dávat rybky do nádrže i bez karantény. Ono pokud není karanténa pořádně zařízenou a zaběhlou nádrží, rybky v ní často trpí více než při přímém vypouštění do nádrže a imunita je ještě více oslabena, takže se mohou projevit nemoci, které by byly normálně autoimunitou potlačeny.
Pokud někdo nakupuje extra speciality, pochopitelně většinou volí vlastní, od mnou psaného odlišný, postup.
Jsem přesvědčen, že to má stále platnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.05.2018 17:37 Muž @ Wanderer [1300] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Taky bych to tak neprožíval. Co má chcípnout, to chcípne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.05.2018 09:17 Muž @ Magic [567] - RostlinyRe: Hora
Neviem si moc predstaviť, ako chceš na slimákovi poznať, že prenáša chorobu...
Slimák moribundus pre mňa vyzerá úplne rovnako ako zdravý,
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.05.2018 07:35 R Muž @ vaclav [9350] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Hora
Teoreticky můžou plži přenášet nějaké nemoce, ale pokud jich nedáš větší množství ale jen pár tak to nemá cenu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2018 07:25 Žena @ Hora [1] – Karanténa pro měkkýše?
Dobrý den, mohla bych se prosím zeptat, zda je nutné dávat do karantény i zakoupené měkkýše? (jinými slovy jestli může měkkýš nakazit ryby případnou nemocí)
Předem díky za odpověď :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2017 21:48 Žena @ lenkalor [277] Re: Ziki
Na pohled zdravé ryby bych do krevetkária přidala rovnou, ale jestli se jedná o tu 12 l nádrž, tak tam si je určitě nekupuj. Je to pěkná nádrž, ale pro ryby už malá. ;-)
A krevetky krupičku nedostanou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2017 18:44 Žena @ Ziki [6] - zatím co přežije... – ke krevetám?
Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli potřebuju karanténu pokud koupím cca 3 samečky endlerek a šoupnu je ke krevetkám. Spíš jestli jsou nějaké nemoci přenosné z ryby na krevetu (Může kreveta chytit krupičku?). Karanténu bych totiž musela vymyslet dopředu... děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2017 20:23 Muž @ Maq [3780] Re: NHKG, KLeo
NHKG napsal: Odchovny mají zaběhlé filtry!
A je to opravdu ten rozhodující rozdíl? Potvrzuje to praxe?
Ptám se, protože jako maloakvarista sotva někdy udělám dostatečný počet pokusů, abych z toho mohl dělat nějaké závěry.
=
Jinak v tomto konkrétním případě (KLeo) vidím jakousi nerovnováhu v přístupu. Taková péče s karanténou, a přitom kombinace neonek se živorodkami sama o sobě bude vždycky taková "nekaranténní", si myslím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2017 20:16 R Muž @ romant [27204] Re: NHKG
Tak ono to bude vždycky sázka do loterie, ať už tak či tak. Univerzální rada zde bude jenom těžko vyslovena, spíš je to o názorech zde přítomných vorezlejších akvaristů, jak to mají oni, jak jim to funguje, jak se s tím umí vypořádat. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2017 20:08 Muž @ NHKG [3335] - Zeměžrouti, hadohlavci a eLkaRe: romant
Otázka názoru. Pokud dovezu rybu od kamaráda, jehož nádrže znám, je jasné, že není třeba nic řešit a jdou rovnou do hlavního akvária.
Ale z nejistého zdroje radši tu na rychlo spíchnutou a malou karanténu, než riskovat zdraví ryb, co jsou u mě roky a ke kterým mám na rozdíl od těch nových citovou vazbu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.06.2017 16:30 R Muž @ romant [27204] Re: KLeo
Když je prověřený zdroj karanténu nepoužívám ani u zákazníků. Neprověřené zdroje, event. importy(pokud se zjistí) karanténovat doporučuji, ale vhodným způsobem, tedy ve tvém případě do těch 30 litrů buď živorodky a nebo neonky, ovšem do akvária ne mladšího měsíce(chce to počítat dopředu) a nebo se jednoznačně z mého pohledu řídit tím co ti zde napsal kolega Yirka. Samozřejmě i pro ostatní je jasný, že ne všichni máme doma trvale jedoucí karanténu a proto je daleko lepší to řešení vpouštění nakoupených pohledově zdravých ryb přímo do zaběhnutých společenských nádrží a pohlídání si kvalitu prostředí, než vystavování riziku rychlokarantén. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2017 15:08 Muž @ NHKG [3335] - Zeměžrouti, hadohlavci a eLkaRe: KLeo
Odchovny mají zaběhlé filtry! Ale taky nemám trvale napuštěnou karanténu. Když nečekaně získám nové ryby, napustím karanténu 50% vodovodní vody a 50% ze zaběhlého akvária, osadím filtr a topení a ten samý den vypustím ryby. Ale pokud to jde, nechám filtr měsíc předem zaběhnout ve fungujícím akváriu. Za 10 let jsem v karanténě přišel o jednu rybu a ta umřela na poranění, které jsem jí způsobil asi při údržbě (ryby co dorazily polomrtvé nepočítám).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2017 14:35 Žena @ KLeo [12] - ŽivorodkyRe: Yirka
Já jsem to také tak dělala s prvními rybami v předchozím akváriu,že jsem je tam dala bez karantény,ale teď pořizuji nové ryby k těm stávajícím a nemám zaběhnuté akvárko navíc,tak to musím řešit jinak.Já jsem myslela,že karanténa jen se vzduchováním a častou výměnou vody je v pořádku,když i odchovny takhle můžou fungovat a to po mnohem delší čas než 14 dní.
Ale určitě nejsem jediný akvarista,který by neměl celoročně v provozu zaběhnutou karanténní nádrž.

Co jsem potřebovala vědět už vím,jinak ryby půjdou po dvou skupinkách. ahoj
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   20.06.2017 14:00 Muž @ Yirka [7751] Re: KLeo
Podívej, dělej si co chceš. Já jsem ti jen doporučil to, co se mi z praxe a zkušeností osvědčilo nejlépe. Taková karanténa-nekaranténa je prostě horší než co jiného a neonky a živorodky v 30 litrech je prostě děs.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2017 13:21 Žena @ KLeo [12] - ŽivorodkyRe: NHKG
Ten mám,když do něj vymačkám zaběhnutý filtr,můžu dát rovnou i rybičky,když jde jen o karanténu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2017 13:06 Muž @ NHKG [3335] - Zeměžrouti, hadohlavci a eLkaRe: KLeo
Když už máš vzduch, kup si bublifuk. Vyjde tě do 100Kč a pak ho nechej zaběhnout v nejvíc zarybněném akváriu co máš. Vodu bych měnil 50% za den. Pak by to měly ryby zvládnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2017 12:24 Žena @ KLeo [12] - ŽivorodkyRe: Yirka
Já jsem myslela,že na karanténu by 30 l vody stačilo,protože tady v diskuzi jsem četla,že někteří dávají i dospělé ryby do karantény v belíku,ale to už mi přijde na dospělé ryby málo....
No rovnou je dát do akvária nemůžu,protože tam půjdou jako první moje současné zdravé rybky,a staré menší akvárko,ze kterého je přesunu už je neplánovanou odchovnou (a do té si nechci zavléct možné nemoci),takže nové rybky musí pár dní být stranou,a za tím účelem jsem jim včera pořídila ten 30l průhledný plastový box a vzduchování.A když je to moc ryb,tak rozdělit je na dvě skupinky (10 a 8 ryb) by mohlo být pro ně přijatelnější.Sice je budu mít od chovatele,ale nechci nic riskovat,takže těch 10 ale spíš 14 dní karantény jim udělám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 17   20.06.2017 11:38 Muž @ Yirka [7751] Re: KLeo
Než rybky trápit v takovém množství v tak malé a jistě ne zcela zaběhlé nádrži, je lepší je dát rovnou do později uvažované nádrže a hlídat a častější výměny vody provádět tam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2017 09:12 Žena @ KLeo [12] - Živorodky – Kolik ryb najednou do karantény
1.dotaz Stačí mi pro 10 neonek obec. a 8 molly 30 l karanténa na dobu 14 dní? (tvořená plastovým boxem+vzduchováním+kameny a tak 2 rostlinami v košíčkách+doma mám ještě 150 W topítko,které bych možná použila).Ještě bych si mohla domluvit převzetí každého druhu zvlášť,ale radši bych je najednou,pokud jim to bude u mě takhle stačit.A mám denně měnit tak tři čtvrtiny vody nebo stačí méně?

2.dotaz Na stěnách nezaběhlé nádrže (kýblové odchovny) se mi tvoří kluzké povlaky-zatím jsem je ze stěn i kamenů každý den stírala houbičkou,aby z toho náhodou neonemocněli.Předpokládám,že je to normální v nezaběhlé nádrži,ale nevadí to rybám co se týče jejich zdraví?Aby v těch povlacích nebyly třeba nějaké škodlivé bakterie nebo paraziti.Předpokládám,že se to bude tvořit i v nezaběhlé karanténě.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2017 18:57 destroyerR6 - Živorodky – Zakalené oči - Crossocheilus siamensis
Zdravím, rád bych nejprve poděkoval zkušeným akvaristům, co mi zde poradili, jak záchránit mou bettu ze smrtelného teploměru (na kterém visela se slepenýma ploutvema), žije a prohání pancéřníčky dodnes potlesk Chtěl bych se poradit ohledně karantény. Včera jsem si donesl z akvaristiky 3x parmičky černopruhé a 4x pancéřníčky (elegans). Dnes jsem zpozoroval u jedné parmičky trochu zakalené oči a je oproti ostatním taky trochu vybledlá na hřbetě. A řekl bych, že je i trochu méně aktivní. Co jsem pátral, tak by to mohl být bičíkovec zhoubný, ale nevím jak teď reagovat. Mám ji oddělit? Ale mám už jenom 6L akva bez techniky. Nebo mám ještě počkat, jesli to nebylo třeba jenom nešetrným odchytem (paní je tam docela dlouho tou síťou naháněla)? Předem dík za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2015 19:17 Muž @ Mejla82 [28] - Terčovci,eLka – Geophagus altifrons
Zdravim, dotazek... stydim

Budu brat od znameho 3x geophagus altifrons, nejsem si jist zda neni ryba nemocna nebo nema nejaky bacil...Jsou o velikosti okolo 8-10cm.Chtel bych jim nasadit karantenu nez je vlozim do sveho akvaria..
Mam velkou plastovou nadobu cca 150l..Mam bublifuk s filtraci..Myslel jsem ze bych ji napustil akvarijni vodou z velkeho akva a zapojil filtraci se vzduchem a nechal je tam.
Mel bych dal to vody nejakou preventivni lecbu kdyby nebylo nic viditelneho?? (Kdyby bylo nebudu je brat).

Dekuji za rady, nerad bych sk do akva za esl nejakej bordel...


Diky ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   25.11.2015 20:52 Muž @ MonterMonty [1659] - AmerikaRe: teakmon55
nebude , ty ryby budou totalně vystreslé ...
12 litrů není karanténa ale mučírna pro 6cm velkou rybu
bez karantény ale dávat ryby rovnou do akva kde už nějaké jsou - fakt smrdí průserem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2015 20:17 Muž @ teakmon55 [5]
Zdravim.Chystam sa kupit 4 sumceky sklovite asi vo velkosti 6 cm,ale karantennu nadrz mam len 12 litrov.Bude to mat zmysel ich tam dat?Bude im stacit taka nadrz tych 14 dni?Co vy na to?
Reklama

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2014 15:12 R Muž @ romant [27204] Re: Designer
Tak já v karanténní nádrži rostliny moc neřeším a když tak něco pohozenýho ve vodě, ale jinak oba dva mluvíme tak nějak o tom samým.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2014 14:55 Muž @ Designer [5659] - CichlidyRe: romant
Ani se nemusi zakladat znovu. Staci to zasypat hypermanganem az tam skoro neni videt, rostliny to chvili preziji, a pak se za hodku ci dve vymeni voda. To zas neni az tolik prace :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.10.2014 14:51 R Muž @ romant [27204] Re: Designer
Takže když to co jsi jak jsem napsal já rozvedl, karanténa nechť je stále jedoucí akvo a podle míry zasažení tou či onou nezdobou je tu a tam znovuzaloženo po důkladném vydesinfikování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2014 14:46 Muž @ Designer [5659] - CichlidyRe: Džouzif
Bohuzel si ani karantenou nemusis pomoct. Jednak o nekterych nemocech se nemusi vedet dost dlouho, nez se daji poznat, a druhak k cemu jsou neci ryby imunni, Tvoje byt nemusi. Karantenou muzes ledascemu predejit (treba zachytit krupicku), ale i tak jsou nove ryby vzdycky riziko, at vypadaji sebelepe.

A dalsi vec je, ze pokud nekdo pouzije jako karantenu naprosto nevhodnou nadrz, ba co hur, jeste nejakou malou sklenici, je to spis horsi nez bez ni, protoze to cemu ryby normalne odolavaly, je ve spatnych podminkach nacne, jeste to za 14dni nemusi byt videt, ryby se daji mezi ostatni, a mame tady maler.

Zkratka i karantena by mela byt ve vhodnem akvariu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2014 15:02 R Muž @ romant [27204] Re: Džouzif
Dal bych ve funkční karanténě 14 dní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2014 14:35 Muž @ Džouzif [23]
Ahoj lidi. Od kamaráda jsem dostal malý Ancistruse (1,5cm), kdy v jeho akva chová víc než 20 ancíků různých velikostí (celkem se mu to přemnožuje). Nezpozoroval jsem, že by měl nějaký problém a tak zajímalo by mě, jestli je nutností karanténa, případně jestli dodržet týden až 14 dní?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.02.2014 07:51 jamajcan
Když jsem začínal,tak byla karanténa v akvaristice stejnou samozřejmostí,jako třeba filtrace a osvětlení.Dneska začátečníci měří Co2 ve vodě,počítají světelné toky,sypou bez rozmyslu do akva.kila hnojiv a jiné populární postupy.Rád bych věděl,kdo z nich dodružuje základní postupy přidávání nových živočichů do akva?Jsem trošku skeptický.Ve finále člověk stejně příjde na to,že dům se staví od základů a ne od střechy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 19:05 R Muž @ romant [27204] Re: aquarista
Hlavně ať ta karanténa spoň 14 dní běží, jako akvo, rostliny to je dobrej postup.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 19:02 Muž @ buchcikbel [0]
Zdravím. Mám 25 litrovou nádrž s osvětlením. Teprve teď mě napadlo použít ji jako karanténu. V akváriu už mám 2 čichavce a jednoho pancéřníčka. Budu kupovat ještě pancéřníčky a hejno nejonek. Mám i vzduchovátko. Mám je tam natýden, čtrnáct dní šupnout? Mám tam dát nějákou živou rostlinku? :-O Jinak ji určitě později použiju, pokud se narodí mrňata... v druhém akva totiž budou živorodky ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.09.2013 16:40 Muž @ Designer [5659] - Cichlidy – Nakup ano ci ne?
Rad bych navazal na tema "Co je to za živorodku?", ovsem radeji tady, karantena patri sem.

Nedavno se zde resil problem se zavojnatkou, drive zdravou, po pridani druhe je spatna. A nelze si nevzpomenout, co tady padlo nedavno, ja to radeji nasel presne, to mi za to opravdu stoji citovat:

LiborSprysl napsal: Milá děvucho, ta druhá závojnatka prostě tu první obohatila o to, co s sebou přinesla, a pak nastaly problémy. To je jak holčičí zájezd, když jedna začne menstruovat. Začne většina, ne-li všechny. Ta stará prostě nezvládla nájezd mikroorganizmů, které ta nová přinesla. Může za to samozřejmě malá litráž nádrže, a tudíž kumulace toho života z té druhé.

Tohle by se melo zaramovat a povesit nad akvarium. Kdyz si kupujete nove rybicky, zaroven si s nimi kupujete i vsechno, co si s sebou nesou. A ackoli jsou zdrave a krasne, a i kdyz se u nich nic neprojevi, ani v karantene, ani pozdeji, je uricte potreba si klast otazku: Chci ty nove rybicky tak moc, ze risknu moznou nakazu rybicek ktere uz mam?

Vzdyt vime co to udelalo s americkou populaci, kdyz jim Evropane dovezli sve nemoci. A pritom by se zdalo, ze obe populace byly v ramci moznosti zdrave.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 17:07 R Muž @ romant [27204] Re: Annabell
Ne nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 17:05 Žena @ Annabell [40] - Labyrintky
Ok a až je dam do akva nebude vadit ten rozdíl ve fvelikosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.06.2013 17:04 R Muž @ romant [27204] Re: Annabell
Určitě je vhodná, dá se tak předejít možným různým pozdějším problémům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 17:00 Žena @ Annabell [40] - Labyrintky – Je nutná karantena
Ahoj chci se zeptat mám 6 novych razbor klinoskvrnych přijde mi ze mají trochu okousane ploutve(Mamka kupovala) muho je dat do spol akva kde jsou taky razbory,kardinalky čínské,ancitrusi,pancernici,krevetky a sneci ty nové razbory jsou menší než ty moje stare?je nutná karantena

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.04.2013 07:50 R Muž @ romant [27204] Re: LiborSprysl
Jasná věc, jistím to tím vzduchováním. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2013 07:28 Muž @ LiborSprysl [8797] Re: romant
romant napsal: Dej ten filtr na minimum a nech ho jenom čeřit hladinu. Tím jemným vzduchováním jsem měl na mysli klasickej vzduchovací kamínek, ale když to máš tak, nech být. Podle mě aby karanténa měla smysl, chce to min. 14 dní. Hoď tam i nějaký rostliny, jenom tak nechat povalovat a moc tam nesviť, jenom decentně.

Pokud budeš málo svítit, pak asi budou kytky spotřebovávat rybám kyslík, neb nebude fungovat fotosyntéza... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2013 20:18 Žena @ EditHa [91] - Tetry – Re: romant
no jasně nejsem přece žádná akvaristka začátečnice ;-) už jsem za ty roky přelila stovky ryb do akvárka a bez karantény a do teď nevěděla co to je nějaká nemoc a nějaká karanténa. :-D Proto se ptám jak "blbá" ještě že tu jsou tak dobří rádci, díky nimž je akvaristika zase radost. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2013 19:58 R Muž @ romant [27204] Re: Edit
Tak potom buď příkladem pro ostatní, tak to má vypadat. ano palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   18.04.2013 19:44 Žena @ EditHa [91] - TetryRe: romant
Já ale dolévala do sáčku a nechala smíchat vodu, srovnat teploty, potom je vpustila do vody.Nic jsem nikam hned neflákla no no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2013 19:27 R Muž @ romant [27204] Re: Edit
Tím, že jsi je tam flákla najednou a hned, tím jsi je moc nepřipravila, možná tak šokem. Když už, tak postupně, vody míchat a nechat zvykat, třeba přilejvat po troškách do sáčku kde jsou tu vodu do který půjdou.
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby Přidat příspěvek • Zobrazeno 5803x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/4951-karantena-pri-nakupu-novych-ryb