Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Karanténa při nákupu nových ryb

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Nákup ryb 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Karanténa při nákupu nových ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2021 09:47 R Muž vaclav [13333] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Evka
Máš pouze dvě možnosti pořídit si karanténní nádrž anebo to risknout a rybu pustit rovnou do nádrže. Abych se přiznal nikdy jsem karanténní nádrž neměl. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2021 06:02 Evka – Karantena
Dobrý den, dostala jsem darem pancéřníka. Zda se být v pořádku. Přesto mi bylo doporučeno nechat ho nějaký čas v karanténe. Jsem ale začátečník a nevím, jak by měla vypadat. Nemám v plánu nákup dalších rybiček a proto se mi úplně nechce zařizovat si kvůli karanténe 1 rybky druhé akvarium. Už kvůli omezenému prostoru v bytě. Děkuji za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2021 23:05 Žena patka [88] Re: robo111
běžný postup přivyknutí /aklimatizace/ a bez karantény rovnou do akva napsal Rap.. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2021 23:03 Muž RAP [1149] Re: robo111
Co nefunguje, selský rozum?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2021 22:54 Muž robo111 [1] Re: RAP
take nefunguje - ked si priveziem ryby napr. z juz. Ceska do bratislavskej vody na 50 % padaju - ak nejde o odolne druhy - ina mikroflora/parazity - chce to vzdy aklimatizaciu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.01.2021 21:35 Muž RAP [1149] Re: DanS
DanS napsal:. Použit selský rozum.
To je výborná rada! palec
Už jsem to tu psal, od známého a osvědčeného zdroje, chování ryb v pohodě = běžný postup přivyknutí a bez karantény rovnou do akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.01.2021 20:31 Muž DanS [77] Re: Silvie
Silvie napsala: ...
Nejak mi prijde, ze kdyz to bude nadrz sama o sobe a vlastne jina nez hlavní akva tak jenom rybickam pridavam jednu zmenu navic. A otici sou uz tak dost haklivi. :-O

Předpokládám, že se jedná o nové rybky.
V tom případě mohu napsat :
Hlavně poslední věta se mi líbí. Mnoho, mnoho ... většina nebude souhlasit, ale osobně říkám : Velice dobrý postřeh, z mého pohledu. Logický. Použit selský rozum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.01.2021 20:19 Muž Buldr [106] Re: Silvie
Používám jen malé 45 litrové akvárium s 3mm štěrkem Sera (prostě mi zbyl), který po léčení/karanténě mohu kdykoliv vyčistit, desinfikovat a proprat přes síto. Vlastně jsou to spíš takové malinké těžké přírodní oblázky, které neprojdou ani obyčejným kuchyňským cedníkem z nerezu. Zabíhání prostě obcházím předem připravenou náplní do filtru (biomolitan nestojí prakticky nic a poskytuje vynikající prostředí pro baktérie), kterou si pěstuji v ostrém provozu a kdykoliv jsou k dispozici 1 - 2 filtrační náplně pro okamžité použití. Filtr Eheim Aquaball lze rozšířit o další košík, který pojme např.: aktivní uhlí, popř. jakoukoliv jinou náplň dle aktuální potřeby.

Rychle rostoucího plevele bez kořenového systému, stejně tak i hladinového a je po ruce vždy dostatek - stačí ustřihnout, zasadit do štěrky aby nevyplaval a zběsilý růst může začít.

Stačí vypustit vodu, zbavit se přebujelého plevele a vyhodit filtrační náplně. Filtr vyčistím mechanickou i chemickou cestou, promažu a vydesinfikuji štěrk i akvárium. Properu v desinfekčním roztoku, vymáchám, několikrát properu a je opět připravený plnit svůj účel. Za 2 - 3 hodiny není co dělat a akvárium je připravené od nuly. A když se k tomu přidá kýbl či dva akvarijní vody, je prakticky možné vypustit candáty "ihned".

Třeba má někdo lepší způsob, ale mě se osvědčil tento. Samozřejmě, že než tam pustím ryby/živočichy, tak si udělám ještě testy vody a velice postupně přecházím na parametry vody cílové nádrže.

P.S.: Konkrétně tento štěrk:
sera.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2021 19:48 Muž vlka [2799] Re: Silvie
Asi záleží jak dlouho chceš mít rybky v karanténě. Rozhodně plovoucí živé rostliny, topítko, filtr, světlo. Pokud použiješ vodu ze zaběhlého AQ, tak bych neváhal a dal rybky hned...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2021 06:59 Muž RAP [1149] Re: Silvie
Pro karanténu platí jiná pravidla než pro běžné akva. Ideálně by měla mít i vlastí technické pomůcky.
Hlavně po karanténě jednoho druhu se dezinfikuje a napouští znova. Proto se zpravidla nezařizují substrátem dna. Pokud se používají živé rostliny tak plovoucí nebo zasazené v nádobě. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2021 00:21 Žena Silvie [18] – Vymena vody v karantene
Fotka k příspěvku HD Hezký večer,

simvas..jak měníte vodu v karantene?

Dneska jsem (za ucelem jedne varky otíků a posleze jeste varky bleherek) zaridila karantenu a napustila vodou z akva. Viz foto.
Vic mi neni jasný.
Jak dlouho zabihat? Se zabydlenou vodou z akva to musi byt rychlejsi nez měsíc no ne?
Do te doby vodu menit mam nebo nemusim? A az tam budou otici? Filtr tam je.
Nejak mi prijde, ze kdyz to bude nadrz sama o sobe a vlastne jina nez hlavní akva tak jenom rybickam pridavam jednu zmenu navic. A otici sou uz tak dost haklivi. :-O
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2020 18:09 Muž vlka [2799] – ...ano nebo ne...???...
Hezký večer, zajímavý názor na karanténu...
www.youtube.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2019 11:04 Muž janci82 [2] - Rotliny a krevetkyRe: Anthrax
Asi to bude lepší, kdybych to udělal jak jsem psal ušetřím si vlastně jenom topení, nic víc. Mě se zdálo hnedka divný, proč jsem o tom nic moc na internetu nenašel. Jsem asi moc premýšlel :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2019 09:35 R Muž Anthrax [4075] Re: janci82
To už je radši dej do nějaké nádoby mimo akva, než je sušit v pytlíku. Přihoď trochu mechu a měň jim vodu tam. Když jim denně vyměníš půlku vody, tak to bude pravděpodobně v pohodě. Mělo by se to obejít i bez vzduchování.

A nebo krevetky prostě po aklimatizaci vypusť do nádrže, bez karantény. Nebudeš muset je a sebe trápit nějakou takovouhle improvizací. K tomu bych se přikláněl.

... nechce se mi karanténu pro pár rostlinek a 20 krevetek, které chci pořídit ... ... bych vložil přímo pytlík s rybkama ..
Tak jde o krevety nebo i o ryby? O jaké krevetky jde?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2019 09:23 Muž janci82 [2] - Rotliny a krevetky – Karanténa v odchovničce přímo v akváriu
Zkoušel někdo provést karanténu nových rybiček přímo ve velkém akváriu pomocí závěsné nebo plovoucí odchovničky? Jelikož jsem poslední rybičky a rostlinky kupoval před rokem, tak nemám karanténku zaběhlou a upřimně řečeno, nechce se mi karanténu pro pár rostlinek a 20 krevetek, které chci pořídit zakládat.
Premýšlel jsem, zda by postačila odchovnička 1,2 litru, zavěšená v akváriu, do které bych vložil přímo pytlík s rybkama a nechal ve společenském akváriu, trochu vzduchování, bez filtru s postupnou denní výměnou vody ze společenského akvária. Pytlík by byl nahoře gumičkou uzavřen s dvěma hadičkama, jedna na vzduchování a jedna na odvod vzduchu.
Zapoměl jsem na něco? Kolik vody bych měl měnit? - zvažuji první den pouze cca 1/2 objemu pomalu připouštět a poté cca 1/2 objemu 1x denně vyměnit. Je vzduchování potřeba při denní výměne?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2019 05:22 R Muž afc1886 [11916] Re: Mon
Pro tebe platí jen určitá část. ;-)
Mon napsala:Mám objednané pancéřníčky drobné z Gigaexotic.
Yirka napsal: Ono pokud není karanténa pořádně zařízenou a zaběhlou nádrží, rybky v ní často trpí více než při přímém vypouštění do nádrže a imunita je ještě více oslabena, takže se mohou projevit nemoci, které by byly normálně autoimunitou potlačeny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.08.2019 23:57 Žena Mon [21]
Děkuji všem za názor.

afc1886 -pročítala jsem si celé vlákno, takže tento příspěvek jsem už taky četla. Jen mám trochu problém s tím, že jako začátečník, který nakupoval ryby zatím pouze jednou, nemůžu dost dobře mluvit o prověřeném zdroji. Proto volím odlišný postup a řeším karanténu. Nějak si totiž ty ověřené zdroje musím najít ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.08.2019 06:11 R Muž afc1886 [11916] Re: Mon
Nechce se mi opakovat, co už tady bylo, tak dám jenom citaci.
Yirka napsal: dovolím si zrecyklovat můj 6 let starý příspěvek.
Nejlepší karanténou je léty prověřený zdroj-prodejna. Pokud je člověk někde štamgastem, ví jak prodejna funguje, může dávat rybky do nádrže i bez karantény. Ono pokud není karanténa pořádně zařízenou a zaběhlou nádrží, rybky v ní často trpí více než při přímém vypouštění do nádrže a imunita je ještě více oslabena, takže se mohou projevit nemoci, které by byly normálně autoimunitou potlačeny.
Pokud někdo nakupuje extra speciality, pochopitelně většinou volí vlastní, od mnou psaného odlišný, postup.
Jsem přesvědčen, že to má stále platnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2019 00:28 Muž _ucx_ [1385] - Symphysodon + CorydorasRe: Mon
Týden by měl stačit. Pokud chceš, aby to bylo spolehlivé, tak někdo navíc doporučuje na jeden až dva dny přitopit až na 33 °C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2019 21:17 Muž Králík [151] Re: Mon
Pancéřníčky bych do karantény ani nedával. Ještě se mi nestalo, že bych koupil nebo viděl v obchodě nemocné pancéřníčky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2019 21:08 Žena Mon [21] – Karanténa import
Ahoj, prosím o radu. Jak dlouhou doporučujete karanténu v případě rybiček z importu? Mám objednané pancéřníčky drobné z Gigaexotic.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2018 17:58 Muž Pepan [5038] - RostlinyRe: Sakyn
Sakyn napsal: .............

Nemoc se samozřejmě může objevit kdykoliv, ale píší, že si většinu rybek odchovávají sami v celkem 300k litrech, takže jestli jich tam mají od každého druhu dostatek, asi by se jim nemoc projevila také.

Nemusí to být pravda. Ty ryby mohou mít nákazu v sobě, ale díky dobrému krmení a odpovídajícím podmínkám ji mohou dlouhodobě zvládat. Jakmile se změní podmínky a přibude k tomu stres z přelovení a transportu, může se choroba projevit. Několikrát jsem na burze viděl, že přímo v prodejní nádrži byly ryby nakažené krupičkou, přitom prodejce se dušoval, že u něj doma v karanténě nic takového neměly a vzhledem k tomu, že jej třeba i znám, nemám důvod mu nevěřit. Můj kamarád, který prodává na burzách, mi potvrdil že stačí, aby byla v nádržce jiná voda než u něj v pěstírně a ryby po burze třeba i dva týdny dává do pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2018 17:45 Muž Sakyn [3] - SumciRe: rriki
Myslel jsem propuknutá, tedy že bych před nákupem v akváriu stejně neviděl příznaky/neobvyklé chování rybek. Šlo mi jen o to, že stěhování rybek je stres a chovají se podivně vždycky + navíc to u mě umocňuje nezaběhnutá karanténička.

Nemoc se samozřejmě může objevit kdykoliv, ale píší, že si většinu rybek odchovávají sami v celkem 300k litrech, takže jestli jich tam mají od každého druhu dostatek, asi by se jim nemoc projevila také.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2018 13:37 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Sakyn
Proč myslíš ,že u nich nemoc nehrozí?Oni jsou jen obchodníci ty objednáš oni objednají u chovatele a dodají.U těchto firem platí zásada cena nákupu rozhoduje kvalite je až druhořadá. Ikdyž píší něco konají jinak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2018 12:06 Muž Sakyn [3] - SumciRe: NHKG
Díky, udělám to tak. Počkám na zaběhnutí velkého a pak koupím rybičky rovnou tam. Souběžně budu připravovat menší nádrž, kdyby mi padla do oka nějaká nová ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.07.2018 00:11 Muž 0 [1358] - Obecné.Re: Sakyn
Netřeba nic chemicky urychlovat. Pouze odstátá voda nezpůsobuje šok, pokud její vlastnosti se výrazně neliší od té, co v ní ryby byly odchovány.

Běžně rybám měním vodu za čerstvou bez "zaběhnutí". Jde o to, aby se ve vodě příliš nezvýšil obsah nitrátů, který ryby ohrožuje.

Měsíc, nebo dva měsíce je podle mne dostatečná doba na nastolení vyváženějších biologických procesů v akváriu.

Vegetující rostliny pod vhodným osvětlením a navíc i filtrace s větší kapacitou filtračního média s neopomenutou pravidelnou výměnou části vody za vyšších stavů ryb s uváženým - nepřehnaným krmením, jsou základem úspěchu.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.07.2018 23:55 Muž NHKG [3890] - HadohlavciRe: Sakyn
Logické by bylo koupit ryby až bude zaběhnutá hlavní nádrž. Při prvním nákupu není potřeba dělat karanténu, takže bych první ryby dal rovnou do hlavní nádrže.
U karantény je dobré mít zaběhlý filtr. Dá se tomu sice pomoct a měnit každý den část vody, ale už se mi to u citlivých ryb vymstilo. Chemie ti moc nepomůže ani se záběhem ani s kvalitou vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2018 23:49 Muž Sakyn [3] - Sumci – Voda do karanténní nádrže
Dobrý den,

přestěhoval jsem se přes půl republiky a pořídil si nové akva, prozatím 126l, než najdu vhodné místo na stojan. Akvárium se zatím zabíhá pouze s rostlinkama (in-vitro od Profiplants), časem přidám nějakého šneka a později pár neonek.

Rád bych jej ale za měsíc za dva začal osídlovat. Objednal jsem si karanténní nádrž 30l, problém ale je, že nemám zaběhnuté hlavní akvárium a nevím, co tam dát za vodu. Rybičky objednám u A.Q.A Kladno, kde propuknuté nemoci nečekám (má někdo zkušenosti?), ale když je dám jen do odstáté čisté vody, asi to bude stejně šok a nic na nich nevypozoruji.

Mohl bych samozřejmě počkat, než se mi akvárko zajede, pak vodu použít do malé nádrže, ale to se zase o měsíc protáhne a docela mi tu chybí ano

Jak to nejlépe vyřešit? Mělo by cenu, zkusit tu malou nádrž nějak chemicky "urychlit"?

V budoucnu plánuji větší akvárko a tu 126 přesunu jako karanténu nových rybek do ložnice a tu pidi třicítku jako karanténní na léčbu ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   16.05.2018 18:57 Muž Yirka [8644] – Co se karantény týče
dovolím si zrecyklovat můj 6 let starý příspěvek.
Nejlepší karanténou je léty prověřený zdroj-prodejna. Pokud je člověk někde štamgastem, ví jak prodejna funguje, může dávat rybky do nádrže i bez karantény. Ono pokud není karanténa pořádně zařízenou a zaběhlou nádrží, rybky v ní často trpí více než při přímém vypouštění do nádrže a imunita je ještě více oslabena, takže se mohou projevit nemoci, které by byly normálně autoimunitou potlačeny.
Pokud někdo nakupuje extra speciality, pochopitelně většinou volí vlastní, od mnou psaného odlišný, postup.
Jsem přesvědčen, že to má stále platnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.05.2018 17:37 Muž Wanderer [2098] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Taky bych to tak neprožíval. Co má chcípnout, to chcípne. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.05.2018 09:17 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Hora
Neviem si moc predstaviť, ako chceš na slimákovi poznať, že prenáša chorobu...
Slimák moribundus pre mňa vyzerá úplne rovnako ako zdravý,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.05.2018 07:35 R Muž vaclav [13333] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Hora
Teoreticky můžou plži přenášet nějaké nemoce, ale pokud jich nedáš větší množství ale jen pár tak to nemá cenu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2018 07:25 Žena Hora [1] – Karanténa pro měkkýše?
Dobrý den, mohla bych se prosím zeptat, zda je nutné dávat do karantény i zakoupené měkkýše? (jinými slovy jestli může měkkýš nakazit ryby případnou nemocí)
Předem díky za odpověď :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2017 21:48 Žena lenkalor [577] Re: Ziki
Na pohled zdravé ryby bych do krevetkária přidala rovnou, ale jestli se jedná o tu 12 l nádrž, tak tam si je určitě nekupuj. Je to pěkná nádrž, ale pro ryby už malá. ;-)
A krevetky krupičku nedostanou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2017 18:44 Žena Ziki [7] - zatím co přežije... – ke krevetám?
Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli potřebuju karanténu pokud koupím cca 3 samečky endlerek a šoupnu je ke krevetkám. Spíš jestli jsou nějaké nemoci přenosné z ryby na krevetu (Může kreveta chytit krupičku?). Karanténu bych totiž musela vymyslet dopředu... děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2017 20:23 Maq Re: NHKG, KLeo
NHKG napsal: Odchovny mají zaběhlé filtry!
A je to opravdu ten rozhodující rozdíl? Potvrzuje to praxe?
Ptám se, protože jako maloakvarista sotva někdy udělám dostatečný počet pokusů, abych z toho mohl dělat nějaké závěry.
=
Jinak v tomto konkrétním případě (KLeo) vidím jakousi nerovnováhu v přístupu. Taková péče s karanténou, a přitom kombinace neonek se živorodkami sama o sobě bude vždycky taková "nekaranténní", si myslím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2017 20:16 R Muž romant [27839] Re: NHKG
Tak ono to bude vždycky sázka do loterie, ať už tak či tak. Univerzální rada zde bude jenom těžko vyslovena, spíš je to o názorech zde přítomných vorezlejších akvaristů, jak to mají oni, jak jim to funguje, jak se s tím umí vypořádat. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2017 20:08 Muž NHKG [3890] - HadohlavciRe: romant
Otázka názoru. Pokud dovezu rybu od kamaráda, jehož nádrže znám, je jasné, že není třeba nic řešit a jdou rovnou do hlavního akvária.
Ale z nejistého zdroje radši tu na rychlo spíchnutou a malou karanténu, než riskovat zdraví ryb, co jsou u mě roky a ke kterým mám na rozdíl od těch nových citovou vazbu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2017 16:30 R Muž romant [27839] Re: KLeo
Když je prověřený zdroj karanténu nepoužívám ani u zákazníků. Neprověřené zdroje, event. importy(pokud se zjistí) karanténovat doporučuji, ale vhodným způsobem, tedy ve tvém případě do těch 30 litrů buď živorodky a nebo neonky, ovšem do akvária ne mladšího měsíce(chce to počítat dopředu) a nebo se jednoznačně z mého pohledu řídit tím co ti zde napsal kolega Yirka. Samozřejmě i pro ostatní je jasný, že ne všichni máme doma trvale jedoucí karanténu a proto je daleko lepší to řešení vpouštění nakoupených pohledově zdravých ryb přímo do zaběhnutých společenských nádrží a pohlídání si kvalitu prostředí, než vystavování riziku rychlokarantén. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2017 15:08 Muž NHKG [3890] - HadohlavciRe: KLeo
Odchovny mají zaběhlé filtry! Ale taky nemám trvale napuštěnou karanténu. Když nečekaně získám nové ryby, napustím karanténu 50% vodovodní vody a 50% ze zaběhlého akvária, osadím filtr a topení a ten samý den vypustím ryby. Ale pokud to jde, nechám filtr měsíc předem zaběhnout ve fungujícím akváriu. Za 10 let jsem v karanténě přišel o jednu rybu a ta umřela na poranění, které jsem jí způsobil asi při údržbě (ryby co dorazily polomrtvé nepočítám).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2017 14:35 Žena KLeo [13] - ŽivorodkyRe: Yirka
Já jsem to také tak dělala s prvními rybami v předchozím akváriu,že jsem je tam dala bez karantény,ale teď pořizuji nové ryby k těm stávajícím a nemám zaběhnuté akvárko navíc,tak to musím řešit jinak.Já jsem myslela,že karanténa jen se vzduchováním a častou výměnou vody je v pořádku,když i odchovny takhle můžou fungovat a to po mnohem delší čas než 14 dní.
Ale určitě nejsem jediný akvarista,který by neměl celoročně v provozu zaběhnutou karanténní nádrž.

Co jsem potřebovala vědět už vím,jinak ryby půjdou po dvou skupinkách. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   20.06.2017 14:00 Muž Yirka [8644] Re: KLeo
Podívej, dělej si co chceš. Já jsem ti jen doporučil to, co se mi z praxe a zkušeností osvědčilo nejlépe. Taková karanténa-nekaranténa je prostě horší než co jiného a neonky a živorodky v 30 litrech je prostě děs.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2017 13:21 Žena KLeo [13] - ŽivorodkyRe: NHKG
Ten mám,když do něj vymačkám zaběhnutý filtr,můžu dát rovnou i rybičky,když jde jen o karanténu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2017 13:06 Muž NHKG [3890] - HadohlavciRe: KLeo
Když už máš vzduch, kup si bublifuk. Vyjde tě do 100Kč a pak ho nechej zaběhnout v nejvíc zarybněném akváriu co máš. Vodu bych měnil 50% za den. Pak by to měly ryby zvládnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2017 12:24 Žena KLeo [13] - ŽivorodkyRe: Yirka
Já jsem myslela,že na karanténu by 30 l vody stačilo,protože tady v diskuzi jsem četla,že někteří dávají i dospělé ryby do karantény v belíku,ale to už mi přijde na dospělé ryby málo....
No rovnou je dát do akvária nemůžu,protože tam půjdou jako první moje současné zdravé rybky,a staré menší akvárko,ze kterého je přesunu už je neplánovanou odchovnou (a do té si nechci zavléct možné nemoci),takže nové rybky musí pár dní být stranou,a za tím účelem jsem jim včera pořídila ten 30l průhledný plastový box a vzduchování.A když je to moc ryb,tak rozdělit je na dvě skupinky (10 a 8 ryb) by mohlo být pro ně přijatelnější.Sice je budu mít od chovatele,ale nechci nic riskovat,takže těch 10 ale spíš 14 dní karantény jim udělám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 17   20.06.2017 11:38 Muž Yirka [8644] Re: KLeo
Než rybky trápit v takovém množství v tak malé a jistě ne zcela zaběhlé nádrži, je lepší je dát rovnou do později uvažované nádrže a hlídat a častější výměny vody provádět tam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2017 09:12 Žena KLeo [13] - Živorodky – Kolik ryb najednou do karantény
1.dotaz Stačí mi pro 10 neonek obec. a 8 molly 30 l karanténa na dobu 14 dní? (tvořená plastovým boxem+vzduchováním+kameny a tak 2 rostlinami v košíčkách+doma mám ještě 150 W topítko,které bych možná použila).Ještě bych si mohla domluvit převzetí každého druhu zvlášť,ale radši bych je najednou,pokud jim to bude u mě takhle stačit.A mám denně měnit tak tři čtvrtiny vody nebo stačí méně?

2.dotaz Na stěnách nezaběhlé nádrže (kýblové odchovny) se mi tvoří kluzké povlaky-zatím jsem je ze stěn i kamenů každý den stírala houbičkou,aby z toho náhodou neonemocněli.Předpokládám,že je to normální v nezaběhlé nádrži,ale nevadí to rybám co se týče jejich zdraví?Aby v těch povlacích nebyly třeba nějaké škodlivé bakterie nebo paraziti.Předpokládám,že se to bude tvořit i v nezaběhlé karanténě.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2017 18:57 destroyerR6 – Zakalené oči - Crossocheilus siamensis
Zdravím, rád bych nejprve poděkoval zkušeným akvaristům, co mi zde poradili, jak záchránit mou bettu ze smrtelného teploměru (na kterém visela se slepenýma ploutvema), žije a prohání pancéřníčky dodnes potlesk Chtěl bych se poradit ohledně karantény. Včera jsem si donesl z akvaristiky 3x parmičky černopruhé a 4x pancéřníčky (elegans). Dnes jsem zpozoroval u jedné parmičky trochu zakalené oči a je oproti ostatním taky trochu vybledlá na hřbetě. A řekl bych, že je i trochu méně aktivní. Co jsem pátral, tak by to mohl být bičíkovec zhoubný, ale nevím jak teď reagovat. Mám ji oddělit? Ale mám už jenom 6L akva bez techniky. Nebo mám ještě počkat, jesli to nebylo třeba jenom nešetrným odchytem (paní je tam docela dlouho tou síťou naháněla)? Předem dík za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2015 19:17 Mejla82 – Geophagus altifrons
Zdravim, dotazek... stydim

Budu brat od znameho 3x geophagus altifrons, nejsem si jist zda neni ryba nemocna nebo nema nejaky bacil...Jsou o velikosti okolo 8-10cm.Chtel bych jim nasadit karantenu nez je vlozim do sveho akvaria..
Mam velkou plastovou nadobu cca 150l..Mam bublifuk s filtraci..Myslel jsem ze bych ji napustil akvarijni vodou z velkeho akva a zapojil filtraci se vzduchem a nechal je tam.
Mel bych dal to vody nejakou preventivni lecbu kdyby nebylo nic viditelneho?? (Kdyby bylo nebudu je brat).

Dekuji za rady, nerad bych sk do akva za esl nejakej bordel...


Diky ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   25.11.2015 20:52 Muž MonterMonty [2332] - AmerikaRe: teakmon55
nebude , ty ryby budou totalně vystreslé ...
12 litrů není karanténa ale mučírna pro 6cm velkou rybu
bez karantény ale dávat ryby rovnou do akva kde už nějaké jsou - fakt smrdí průserem

+ Přidat reakci

Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3 4

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 6723x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4951-karantena-pri-nakupu-novych-ryb