Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Levatka ostrá

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 4 Žádná další stránka   1  
Levatka ostrá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2010 23:03 Muž Gunguy [2] Re: EJAX
jaky snek? jestli myslis levatku, tak myslim ze par a hermafrodit.... ale plovatka pry muze i sama.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.07.2010 21:10 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: EJAX
Myslím, že je hermafrodit a potrebuje pár ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2010 21:06 EJAX
Ahoj, chtěl jsem se zeptat, jestli je tenhle šnek hermafrodit nebo k rozmnožování potřebuje pár? Mám totiž v akvariu jednoho, tak nevím jestli ho mám vyndat...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.06.2010 08:16 Muž letfudo [30] Re: sonia
Tak já už mám levatky přes rok a nikdy se mi výrazně nepřemnožily. Je to hezkej a ukrutně rychlej šnek,kterej umí lézt po hladině (zespodu). Mám čerstvě i okružáky a piskořky, tak jsem zvědavej, jak proběhne "populační exploze" (u levatek nenastala). Mně se šneci obecně líbí a když se někomu množí geometrickou řadou, tak je možná na místě ptát se proč.. Po těchto moudrech předpokládám, že do týdne budu mít akva plné šneků hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2010 20:02 sonia – levatka
Fotka k příspěvku zdravim, tak se koukam do akvarka, rikam si jak to ty rybky tyden prezijou, pac jedu pryc a najednou pres sklo prelitne cosi :-D po chvilce to vytahnu z akva a on to snek. prtavy snek. nejspis levatka ostra. tak to mam teda radost, sneky jsem v akvu nechtela sad sem zvedava kolik jich najdu az prijedu z dovoleny. nekdo rika ze nejsou nebezpecn, ze cisti akvo jiny ze zero kytky. tak se necham prekvapit ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 11:03 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: kreten
Já se svých 1000l vody mám zhruba 50 šneků 10 druhů, bez jakékoliv regulace. Jak se někomu mohou přemnožovat...mají to ale štěstí=).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.10.2009 07:23 kreten
Při čtení posledního čísla časopisu Aquaristik jsem byl velmi překvapen, jak moc jsou ty potvory levatky užitečné v akváriu. Němci si dali práci s rozborem jejich stravy, výsledky jsou fakt zajímavé. Musel jsem po třiceti letech upravit svůj názor na škodlivost těchto plžů. Jen je nutné udržet je v tom správném množství.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 00:23 Muž hf [54] Re: Sid
Heh, fakt? My si toho všimli zrovna dneska. Malá levatka jezdila zespodu po hladině, tak na ni chvilku koukáme až po několika minutách kroužení dojela před rozstřikovací rampičku, ta ji sfoukla pod hladinu a ona se lehce snášela dolů. Jenže pak zavadila o kytku, lehce se natočila, utekly jí bublinky a spadla dolů na písek jako šutr.

Ale jinak vůči Neritrinkám akční šnek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.03.2009 22:05 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Mrakoplash
A surfují po hladině zespodu. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 16:24 R Muž Mrakoplash [1776] Re: hf
Levatka je docela akční šnek. Je sranda je sledovat. Pohybují se dost rychle.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 15:11 Muž hf [54]
Fotka k příspěvku Tak se byť neradi přidáváme k ostatním do klubu.

Co je na těchhle šnecích dobré je, že se špatně drží podkladu. Takže stačí se přiblížit s akvaristickou hadičkou, pustit palec a šnek je rychle v kýblu!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.11.2008 19:12 R Muž Mrakoplash [1776] Re: piano300d
mam v akvariich levatky a nepozoruju zadny problemy s tim ze by zraly kytky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2008 18:02 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: piano300d
levatka je uplne neskodna pre rastliny.Naopak cisty akvarium od vselakeho svinstva a rastlinam poziera odumrete listy.Je to velky pomocnik v akvariach X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.11.2008 17:16 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: piano300d
Kterou kytku dokáže levatka úspěšně žrát? coze
On je rozdíl, když šnek prožírá zdravej list a nebo vyžírá odumřelé, nebo "poškozené" části ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2008 17:00 Muž piano300d [0] Re: Ivulik1
Tom máš pravdu ale kytky baštěj naprosto v poho...takže téměř vždycky něco na zub najdou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 21:35 Ivulik1 Re: Martin01
Ja jsem zlikvidovala levatky pripravkem Terap FD. A taky piskorky, ampularie, neritiny a cast okruzaku. Docela me to mrzi, protoze je to krasny snecek. Rostlinky mi nikdy nezrali, ani okruzaci. A ze jich tam bylo!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 15:42 Muž Radek [3] Re: Martin01
Neblbni. Důsledně sbírej a odstraňuj vajíčka ze skla. Za pár týdnů se jich zbavíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 15:33 Martin01 Re: Radek
Mám akva 63L a nechci je tam takže se je budu snažit vymítit za každou cenu i kdybych měj předělat celé akva kytky vyprat v hypermanganu a štěrk v savu. Taky jsem si je nastěhoval do akva na rostlině od Akva-Daho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 14:49 Muž Radek [3] Re: Martin01
Množí se po cca třech týdnech od vylíhnutí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 14:27 Martin01
Ahoj, nevíte někdo kdy, nebo jak velké levatky jsou pohlavně dospělé. Jde mi o to, abych je sebral než mi nakladou vajíčka. Nikde na fóru se o tom nepíše. Děkuji za odpověď.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2007 14:57 Muž ezechiel [70] - RostlinyRe: Chrostik
Nebudou vám poškozovat rostliny, pokud nebudou mít hlad... Stačí nechat zadní, případně boční skla nečištěná nebo sem tam dokrmit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.12.2007 11:01 Sidonius Re: Felix
Já mám zase zkušenost s tím, jak šneci zabili rájovce... :-O
V jedné mininádržce žila mladá samička rájovce dlouhoploutvého. (Velmi špatná volba pro miniakva!)
Osud se na ni usmál (?) - na mé doporučení byla darována do většího akviška, kde se měla jako v ráji. Bohužel - jen chvíli. Akviško bylo plné malých okružáků... Něco tak chutného a v takovém množství ta rybka nikdy předtím nepoznala. A znáte rájovčí pažravost...
Nedopadlo to dobře. I když... smrt z přežrání...?! hmm :-)
Děcka - POZORTE! Opatrně s přejídáním přes svátky!!! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2007 02:50 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: Chrostik
Na šneky celkem spolehlivě zabírá rájovec. Nevytluče je většinou všechny, ale průbežně udržuje jejich počty na únosné míře :-) . Pokud se jich chce ovšem někdo zbavit úplně, ať vpustí do akvárka čtverzubce (zchřoupe je do jednoho během několika hodin, maximálně dní...). Drobnou nevýhodou je, že potom sežere i ryby, akvárium ovšem bude odšnekováno opravdu důkladně :) :-D X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.12.2007 23:36 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Chrostík
Moje zkušenosti s piskořkou jsou bezproblémové, rostlinkám se daří. Stejně tak ale i levatka a okružák je tvor, který pokud není přemnožen, rostlinnému akvárku vůbec neškodí, ba naopak, podívej se třeba na Václavovo akvárko, jaktože má takové parádní rostlinky s okružákama? Chyba není v nich... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2007 23:31 Chrostík Re: PaDa
No, já se právě šneků bojím. Do svého akvárka jsem plánoval původně ryby jako např. Sturisoma panamense a aureum, ale na konec jsem je tam nedal, protože mám obavu, že bych přišel o rostliny a asi by mě docela mrzelo, kdyby mi ty moje rostliny měli sežrat takový malý sviňáci s ulitou. Piskořka také ničí rostliny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.12.2007 23:24 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Chrostík
Šneků se neboj, do akvárka patří a dělají tam dobrou službu, v dobrém akváriu se nepřemnoží. A i to je lehce řešitelné bez chemie a prolévání akvárka savem ;-) Pořiď si vhodné ryby a budeš mít starost, abys nějakého zahlédl...
Jinak, kdyby ti levatka byla málo, můžu přidat okružáky a piskořky věžovité :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2007 22:31 Chrostík
Fotka k příspěvku Ahoj! Chtěl jsem se zeptat, jestli je toto Levatka a jaký je nejlepší recept, jak se těchto hajzlíků zbavit. Akvárium mám založené asi týden, všechno co do akvária přišlo jsem se snažil dezinfikovat a stejně......mám je tam :-( !
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2007 19:35 Muž georged [44] - Živorodky
Malé jsou dobré na čistění akva od řas a odpadů :), velké poškozují rostliny. Množí se rychleji a rostou rychleji než okružáci. Je to nejrychlejší šněk jakého znám. Leze tak rychle, jak si většina lidí u šneka nedokáže ani představit.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.06.2007 00:30 astr443 Re: Isamik
Mala by to byť plovatka bahenní. Na rozdiel od levatky má trojuholníkové tykadlá. Mám ju doma tiež, ale cielene chovanú (prinesenú z rybníka).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2007 20:41 Muž isamik [180] Re: Kate
Ostra by mela mit jak jsem se docetl rozsireny spodek ulity coz u teto nikterak nepozoruju. Mozna ze sem se trochu prehledl a z rozsirenou ulitou je to plovatka smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2007 20:40 Žena Kate [10] Re: Isamik
Levatka ostrá???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2007 20:39 Muž isamik [180] Re: oldkiwinka
A jsou to opravdu tak neprijemni sneci jak se o nich pise napr. zde v atlase?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2007 20:38 oldkiwinka Re: Kate
tak půjde pryč,než se namnoží,jo a je možní, že když tam bude sama a ne s dalším jednicem,že se nenamnoží?děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2007 20:36 Muž isamik [180] Re: Horác
A muzu se zeptat jaka presne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2007 20:35 Muž Horác [3942] isamik
Podle mě je to Physa (levatka).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2007 20:34 Žena Kate [10] Re: Isamik
Jo, je to levatka. Já jsem našla 3 v akárku, tak jsem je hnedka přendala do sklenice. Teď nevím, co s nima. Rozmnožili se, je jich tam fakt dost. Snad už žádný nejsou v akvárku!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2007 20:04 Muž isamik [180]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Rad bych se zeptal zda je to levatka nebo to je nejaky jiny snek? Proti zebre je uplnej rychlik co se pohybu tyce. zebra to urcite neni tu doma mam a vypada uplne jinak.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2006 10:19 Žena Vesnach [56] Re: Káča
za reakci!
My to vyresili mrenkou, takze jsou v regulovanym poctu. Takze i tak radeji ne.
Diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2006 08:04 Kača Re: Vesnach
s levatkami jsem si taky užila svoje, koupila jsem rostlinku a za týden pidi šnek. To jsem ete netušila, že jde o takovou mršku. Za měsíc jsem měla úplnou šnečí invazi. Od minulého týdne si žijou v jezeře. Jsou to prevíti, zničili mi kytku, byla celá od vajíček a toho slizu, blee. Pokud takového najdete, tak se ho hnedka zbavte :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2006 19:19 Heavyk1 Re: Vesnach
Myslím, že mám......... :-) potvůrky to jsou, ale v klidu se mi podařilo je vysbírat. Horší už to mám momentálně s okružáky. Když koupíš rostlinu (extra plovoucí), často na levatku narazíš, aniž by sis jí všiml/a. Když jsou malí, lehko přehlédneš, něco jak zrnko písku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2006 17:13 Žena Vesnach [56] – Levatka
Tak si myslim, ze se mi konecne podarilo identifikovat sneky a vypada to na Levatku ostrou.
Mate s nima nekdo zkusenosti?
:-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [4]

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 7437x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4876-levatka-ostra?od=151