Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Levatka ostrá

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Levatka ostrá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2016 19:01 Kristýna Re: Turbínka
ne má ji nádhernou a viditelnou :) má 1cm vyroste ještě??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2016 18:56 Žena Turbínka [2558] Re: Kristýna
Můžeš jim dát sépiovou kost do vody, i když nutné to není, pokud nepozoruješ špatnou kvalitu ulity.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2016 18:55 Kristýna Re: Turbinka
A nepotřebuje něco na stavbu ulity?? afričtí šneci mají sep. kost... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2016 16:28 Žena Turbínka [2558] Re: Kristýna
Ne a chvilku vydrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2016 16:26 Kristýna Re: Turbínka
A kouše ta levatka když si ji vemu na ruku??? a muže být chvíli bez vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.01.2016 21:22 Žena Turbínka [2558] Re: Kristýna
Plž pozná načatou rostlinu mnohem dříve než lidské oko! Tedy levatka ano, takové ampulárii je to jedno, hlavně, že se nacpe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2016 21:05 R Muž afc1886 [14655] Re: Kristýna
Trošinku tomu nerozumím.Nejdříve jsi našla jednoho šnečka a nevěděla,čím ho krmit a teď říkáš,že jsi jich měla moc a nešlo se jich zbavit hmm .Když nebudeš překrmovat,tak jich moc nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2016 20:57 Kristýna Re: larix
nešlo se mi jich zbavit když jich bylo moc.. žrali mi i živé normální rostliny... nevěříte nevěřte... má otázka zněla co může na jídlo když nemám po ruce řasy a kytky za 300 kupovat !NEBUDU!??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.01.2016 20:46 Muž larix [1420] Re: afc1886
Viem si predstaviť druhy rastlín, ktoré by im mohli chutiť ale moje skúsenosti sa zhodujú so sivon. Nikdy som nezaregistroval, že by požierali zdravé rastliny. V miestnom atlase sa nájde množstvo nepravdivých informácií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2016 20:42 R Muž afc1886 [14655] Re: sivon
Mě taky nežerou zdravé rostlinky,jen jsem upozornil,že v atlase to je napsáno.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.01.2016 20:39 Žena sivon [1694] - PlžiRe: afc1886
Hm, ani v dobách hladu (kdy jsem bojovala s ruduchou a nekrmila skoro ani ryby, natož aby něco zbývalo na šneky) mi ani okružáci ani levatky nelikvidovali zdravé rostlinky. Spíše se zredukovaly jejich počty.

Možná některé velmi měkké druhy rostlin mohou při přemnožení a nedostatku jiné potravy požírat, ale, aby se vrhla jedna levatka na zdravé rostliny a likvidovala je, to je velmi nepravděpodobné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2016 20:35 R Muž afc1886 [14655] Re: sivon
Citace z atlasu-Je velmi dobrý požírač řas. Mladí šnečci rádi okusují řasu a odumřelé zbytky rostlin. Větší šneci, pokud mají nedostatek zmíněné potravy, mohou začít požírat rostliny (dělají v nich díry a okusují kraje). Lze tomu předejít dokrmováním a odstraňováním větších jedinců (větších než 0.5 cm).
rybicky.net/atlasostatnich/levatka_ostra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.01.2016 20:32 Žena sivon [1694] - PlžiRe: Kristýna
Nežere zdravé (!) kytky.
Jen likviduje ty uhnívající kusy rostlin. Většině rostlin z obchodu po zasazení uhnijí listy a vyrazí nové, přizpůsobené stálému pobytu pod vodou. Buď ráda, že ti tam dělá pořádek. A krmit ji opravdu nemusíš - vidíš, že si potravu našla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2016 19:51 Kristýna Re: NASREDDIN
No ona mi začala ožírat kytky co jsem měla v akváriu (živé) a stáli dost peněz na to aby je sežral šnek... a slyšela jsem že se jich těžko zbavuje... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2016 18:50 R Muž romant [27981] Re: Kristýna
Řasy prvotně, odumřelý listy rostlin, granule pro ryby dna se spirulinou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.01.2016 18:13 Muž NASREDDIN [1383] Re: Kristýna
V klidu ji nech v akvárku, ona se nějaká ta potrava vždy najde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2016 18:07 Kristýna – Protřebuji pomoc
Dobrý den, mám 1 Levatku ostrou dnes sem ji našla v akvárku.. čím ji mám krmit? když nemám řasy... může mít písek? ze zverimexu? kamínky? a vodu z kohoutka ze studny? :-( :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2016 08:06 R Muž afc1886 [14655] Re: Zavlast
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2016 02:02 Muž Zavlast [0] - živorodky – dotaz
Právě jsem jednu odstranil a pokud by jsem nejprve četl toto vlákno tak by jsem jí tam asi i nechal.
Jediné na co se chci zeptat je jak je v dospělosti velká??? Já jí odlovil když měla 1mm.
Děkuji ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2015 14:19 Žena sivon [1694] - PlžiRe: máslo
Produkují odpad úměrně své velikosti. Takže v porovnání s ampulárií minimum. Jsou to velmi užiteční pomocníci - např. při tom lezení zespodu po hladině žerou tzv. slepou hladinu. Pokud se ti nepřemnoží, není třeba je řešit. U levatek jsem vždy spíš měla problém je v akváriu udržet, asi občas padnou jako svačinka rybám, nebo někomu chutnají jejich vajíčka.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2015 18:48 máslo
Já si levatky přitáhla na rostlince...samozřejmě neúmyslně. Teď už rostlinky vždy prohlížím, ale levatky mi v akva nevadí. Jsou to akční šneci a někdy se třeba raděj dívám na ně než na rybičky je vážně sranda sledovat, jak lezou po hladině (spadni!! spadni!!). Nějak radikálně se mi nepřemnožili a nevybírám je, nevím, kam bych je dala a je mi to líto je zabíjet smich jo a v prezentaci se píše, že produkují hodně odpadu...nezdá se mi :-O víte o tom někdo něco??? a nechce někdo levatku??? smich smich smich

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2015 19:31 zvedavka Re: doubler
To v tom malém akváriu máte několik helen? :-)
No tak to budete brzy zcela bez šneků a brzy i bez helen. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2015 19:23 Muž doubler [80] – "útěk z akvária" ?
cca. 14 dní přidávám do akvária směs uvedenou v následujícím odkazu www.rostlinna-akvaria.cz/… Rostlinkám to - zdá se - svědčí, rybičky si taky nestěžují, piskořky ani okružáci s tím nemají viditelný problém, ale levatky začaly ve větším množství vylézat nad hladinu (mezi vodou a krycím sklem je jich běžně kolem dvaceti, což dřív nebývalo). Druhou možnou příčinou "hromadného úprku" levatek, která mě napadá, je nedávné přidání "helenek" (jedna asi centimetrová, další dvě nebo tři jen několik mm velké - ty jsem ale od vhození do akvária neviděl). Ale proč by zase reagovaly jen levatky? Co si o tom myslíte? ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.02.2015 19:32 R Muž romant [27981] Re: Birgit
Redukovat rozdáváním, to beru. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2015 19:31 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Birgit
Nechat být (viz diskuze ve vláknech o likvidaci šneků apod.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2015 19:05 Birgit – Levatky ve 20 l
V mém 20 l akvárku se mi rozmnožila levatka ostrá. Těch malých potvůrek je tam nejmíň 10. Mě osobně plži nevadí, mám je ráda, ale bojím se nějaké kalamity s ohledem na jejich vysokou produkci výkalů (alespoň podle atlasu). Mám být v klidu, nebo je raději zlikvidovat na nějakou únosnější mez?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.09.2014 17:53 Žena Turbínka [2558] Re: Sufin
Ono to bude možná tím, že levatky jsou hermafrodité, tedy se nemusí mít "chlapeček s holčičkou" rádi a z jednoho jedince je jich brzy mnohem více :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2014 17:47 Muž Sufin [0] - Miniakvária – Množení solo
Já mám takovou zkušennost, že jsem měl na 100% jen jednu Levatku a po cca měsíci života začala klást všude vajíčka. Docela úspěšně se mi je podařilo likvidovat, ale nepovedlo se všechno, takže se mi poněkud rozmnožila. Ale stejně koukám, že se uměla rozmnožit sama samotinká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2014 15:04 R Muž romant [27981] Re: radim
Njn, kterejm vobludám by živý masíčko nechutnalo. :) Já většinou musím ke skalárám tyhle šneky dosejpat, je to bašta. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2014 14:59 radim Re: romant
pH cca 6,5
nakonec kýbl nebude a použiju 30L plastový box.
pH nechám tedy něco málo nad 7 (neupravená voda) a uvidím jak to půjde.
Chtěl bych nějaké "nové" živé žrádlo. Všiml jsem si, že ty moje obludy levatky vyloženě zbožňují :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2014 14:54 R Muž romant [27981] Re: radim
Tak ono tam může svojí roli sehrát i voda, tedy parametry a jmenovitě mám na mysli Ph. Čím nižší, tím jsem sledoval výskyt a množení levatek menší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2014 14:22 radim Re: Johan
Aha, to bude ono. Na to jsem nepomyslel. Jsou s malým potěrem cichlid :-O
Dal jsem do nádrže 10 dospělých kusů a za 3 měsíce je tam jen pár menších kousků. Nečekal jsem, že je budou nějak moc požírat, když jsou dobře krmeny. Zkusím jim teda nabídnout 20L kýbl kde budou o samotě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2014 14:10 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: radim
Jak pozvolna? Jde přeci o přežívání mláďat. Jestli třeba měsíc trvá, než se vylíhnou mladé, pak několik měsíců, než se začnou množit....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2014 13:28 radim
Můžete mi prosím někdo poradit, jak tyto šneky co nejrychleji namnožit? Překrmování s výměnama vody nemá moc velký efekt :-O sice se množí, ale vcelice pozvolna.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 01:22 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: krtekpetr
myslím že ožírají kytky jen pokud nemaj dostatek potravy , jako jsou části odumřelých rostlin , řasy a zbytky potravy , pokud by měl někdo zájem z Prahy nebo Ústí nad Orlicí , množí se mi bez problémů , můžu dodat X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 00:37 Muž MarekP [812] - MalawiRe: krtekpetr
Jestli máš Clea Heleny, tak buď bez obav. Taky mě jich kdysi zbavily. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 23:37 Muž krtekpetr [0]
Pěkný šneček rychlý a špatně se chytá. Vubec by mi nevadil kdyby neměl jednu vadu na kráse což je ožírání kytiček. Na kterých sem si je mimochodem také dotahl (Aqua-daho) Avšak doufám že Clea helena si snima hravě poradí ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2013 13:04 Žena sivon [1694] - PlžiRe: Meandra
Také je množím pouze v zavařovačce na okně. A ani tam jim to moc rychle nejde.
Mám je ve všech třech akváriích a nikde se nemnoží, naopak postupně "zmizí". U krevetek je likviduje Helena, samičky halančíka se je naučily lovit a ve Šnečkáriu podezřívám parmičky z likvidace vajíček.
Pokud ryby nepřekrmuješ, tak na ně toho moc nezbývá a populační exploze se nekoná.
Ale jsou opravdu užitečné - mezi jiným jim moc chutná tzv. slepá hladina!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2013 10:30 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Meandra
Když se nad tím tak zamyslím, tak u nás se levatky taky moc nemnoží, na rozdíl od okružáků. Dost jich má odvápněné ulity (máme měkkou vodu) a malinké se moc často nevidí. Jo, a vajíčka chutnají třeba čichavcům, ti je vyloženě vyhledávají, tak možná jsou příčinou toho vymírání opravdu nějaké ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2013 09:23 Muž kofejn [963] Re: Meandra
Stejně dopadly v mém velkém akvárku, tam vyhráli okružáci, ale taky jich moc není. Myslím si, že mám pro šneky moc nízké ph i málo vápnníku. Možná i kokony vajíček chutnají některým rybkám. Jednu levatku jsem dal i do malého, kam dávám jinou vodu a kde největším predátorem tam je koreta a škeble, a tam se levatky namnožily docela dost. Až vyrostou, půjdou do velkého.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2013 00:50 Žena Meandra [6]
Ahojte všichni znalí levatek :) Přinesla jsem si tyto obyvatele do akva s roslinkami a nějak moc mi nevadily. Teď jsem ale zjistila že z desítek se mi tam vyskytují posledí asi čtyři exempláře. Předpokládám že to nejspíš naznačuje nějaký problém v nádrži - přece jen, všichni se jich snaží zbavit a mně vymírají... Čím to může být?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 20:51 Muž exit [116] - RostlinyRe: Adéla
Podle atlasu zhruba tři dny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 12:29 Adéla – Za jak dlouho se vylíhnou????
Dobrý den chtěla bych se zeptat za jak dlouho se mi vylíhnou vajíčka levatky ostré????děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.06.2012 20:40 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: Marťa
Vyzerajú približne takto www.planetinverts.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2012 20:33 Marťa
Zdravím,
nedávno jsem si spolu s kytkou donesla do akvárka dva šnečky. Jednoho jsem označila za levatku, druhého vůbec netuším, věčně je někde schovaný. No a dneska jsem na té kytce našla dalšího maličkýho šnečka, očivodně levatku. Vůbec jsem si nevšimla, že bych měla v akvárku nějaká vajíčka. Jak vypadají a kolik jich mívají? Na internetu jsem nic takového nenšla.
A taky mi přijde, že ta levatka hrozně rychle roste...
Moc děkuju.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.05.2012 20:20 Žena katterinecka [2146] - Rostliny
chtěla jsem je jako krmivo pro helenky, že si je namnožím (v akvárku kde helenky nemám) a pak jsem zjistila, že jsou to moc pěkní šnečci :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.02.2011 16:08 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: geminika
...Ja som mala skôr opačný pocit, že sú to veľké hnojáčiky... To, že levatky umí hnojit, v rostlinném akva nevadí, spíš naopak. :)
Cení se jejich schopnost udržovat v (relativní) čistotě povrch rostlin, což je důležité pro jejich snazší příjem živin a světla. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 22:47 Muž Kusma [411] - RostlinyRe: geminika
největším problémem invazí je překrmování... hodně krmení = hodně šneků, když se krmí střídmě, tak se šneci rozmnoží jen lehce a jak říká Johan, přispívají pak k čištění akvária...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 22:33 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: geminika
Udržují čistou vodu, povrch dna i rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 10:56 Žena geminika [39] - Živorodky
Ja mám tiež tohto slimáčika a som rada, že už mám iba 2-3 kusy. Zatiaľ. Nedávno, pri zakladaní nového akvária sa mi podarilo odchytiť asi všetky, ktorých som mala. Bolo ich asi 60 ks rôznych veľkostí. Dala som ich preč, lebo ich už bolo príliš veľa v 100 litroch. Kým boli v 7 dcl pohári a čakali na odvoz, musela som im asi každý druhý deň meniť vodu. Takých hnojákov som ešte nevidela. Teraz sa mi narodili malé živorodky a dala som k nim jednu Levatku, aby odstránila zvyšky potravy. Ale musela som odstrániť levatku, lebo tam nakadila ako slon. Za tri dni bolo dno husto posypané jej výkalmi. Keď tam už nie je, voda je stále čistá. Sú to miniprasiatka.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [3] 4

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 7435x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4876-levatka-ostra?od=101