Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Levatka ostrá

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Levatka ostrá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2019 19:32 Muž Planorbella [643] Re: Welt
Je to normální hledá něco na skle nad hladinou nějaké usazeniny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2019 19:06 R Muž Anthrax [4786] Re: Welt
Jestli to dělá jen jedna, tak bych to neřešil. Pokud by utíkali všichni šneci, tak by to značilo, že se blíží nějaký problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2019 18:53 Muž Welt [4]
Čau včera jsem nasadil šnečky do akvária. A jednu levatku jsem už dneska 2x vracel pod vodní hladinu byla úplně nad ní. Je to normální? Neuschne mi? :-D Je to největší s levatek co jsem dostal zbylé malinké jsou normálně pod vodou.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2018 12:09 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Celsiq
Prodej surmovku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2018 12:04 Muž Celsiq [50] Re: silviebaris
líbí se mi :-D rád bych si jí ponechal :) na druhou stranu můžu zkusit pokus a vylovit jí do nádoby a třeba týden dva ponechat s tím, že jí tam občas hodím šnečka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2018 12:03 Muž Celsiq [50] Re: Papik
to já mám okružáka už 3 týdny jednoho a tím končím, ani ten se nemnoží :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2018 12:02 Muž Celsiq [50] Re: tramtra
No z vlastní zkušenosti: Ve starém akva jsem měl převážně živorodky a ještě jsem je řádně (jako asi většina začínajících akvaristů) překrmoval. Levatky se množili neuvěřitelně a surmovka neměla šanci aspoň redukovat. Živorodky si vajíček vůbec nevšímaly :/ Pokud se nepeltu, nyní mám ze živorodek již jenom jednu mollu a jednu platu a jednu mečovku (zatím jsem neudal).
Na hladině mám trochu takových těch trojlístků a ricci po sestřihu. Když ovšem nasypu krmivo přímo do shluku riccie, tak parmičky ho tam stejně najdou a sežerou! :-D

Vyzkouším další tipy a uvidíme, co jim rybky nechají .. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.11.2018 12:01 Silviebaris Re: Celsiq
Surmovka si pošmakne i na jinych šnecích...vim,nedavno jsem se jich zbavovala...Nač ji tam maš...tu surmovku? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2018 11:58 Muž Papik [617] Re: Celsiq
U mě lezou levatky všude, ponejvíce po skle a rostlinách. Množí se slušně, ale nikdy nevyrostou do větší velikosti. Když už jsou trochu větší (4-5 mm), tak nacházím jen prázdné ulity. :-(

V akvárku mám jednu Helenku a jednoho dospělého ráčka, ale nikdy jsem je neviděl nějakého šneka porcovat. Oproti tomu okružákům se daří dobře, a ačkoliv prázdné ulity také nacházím, tak i rostou do větších rozměrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2018 11:56 Muž Celsiq [50] Re: JirkaŠčobák
jako další potravu pro surmovku a také na řasu na rostlinkách :) Náznak slepé hladiny se mi tvoří, opravdu ale jenom náznak. Občas nějakou levatku vidím na skle u hladiny. Evidentně jim to ale nestačí :(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2018 11:47 Muž xvalp06 [145] - ŽivorodkyRe: Celsiq
Mě se vždycky vrhly na vločkové krmivo, které zůstalo plavat na hladině zachycené v Ceratophyllum demersum, ale to bude fungovat jenom u ryb, které si ho na hladině nebudou všímat (např. moje xenotoky).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2018 11:36 Žena tramtra [3202] Re: Celsiq
Myslím, že okurkou je nenadchneš, dají ji raději něco živočišného (různé povlaky, slepou hladinu, zbytky žrádla pro ryby). Z mojí zkušenosti se rády zdržují u hladiny v plovoučkách, kde snáz najdou něco na zub. Ty máš hladinu skoro prázdnou a navíc větší živorodky, které by si podle mne i rády zobly jejich vajíčka (odhaduji, živorodky nechovám), podle mě u tebe levatky nemají moc šancí. Zkus přidat Limnobium na hladinu a nějakej kus dřeva, třeba to pomůže.
EDIT: ještě jeden postřeh z vlastní zkušenosti: docela se pásly na hladině mezi kytkami, když jsem zkoušela krmit sušenými dafniemi, ty ke dnu neklesnou, nachytají se na kytky a podél skel a ryby to nežerou (aspoň ne ty moje), to se levatkám líbilo. Když mi po hladině plave líhnutá artemie, Levatky doslova vyráží na lov. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2018 11:28 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Celsiq
Okurka je nezajímá. Takto, kdybys měl slepou hladinu. Nebo bio povlaky na skle nebo kamenech. Vytahej šutry z potoka.
Proč potřebuješ zvednout množství levatek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2018 11:09 Muž Celsiq [50] – množení levatek
Ahoj kolegové, mám dotaz. Potřeboval bych zvednout množství levatek v nádrži. Nasadil jsem jich cca 20 do nové akva před 3 týdny a teď jich je sotva 5 (mám jednu surmovku). Žádné nové maličké nepozuruji a ani vajíčka jsem už dlouho nikde nenašel. Přitom při založení (přendání z původního velmi překromovaného akva) jsem nacházel denně nová vajíčka - tak týden. Od té doby v komplet předělané nádrži nic :/ Postačí přikrmovat okurkou, aby se trochu pomnožili? Btw. nebude jim vadit ancistrus na plátku okurky? - ten jí určitě nenechá jenom šnečkům .. :-D Díky za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.02.2018 23:01 Žena sivon [1711] - PlžiRe: RE5PEKT
A teď si představ to množství rostlinné hmoty (řas), ze které toto množství výkalů vzniklo. ;-) .
To je továrna na čistotu akvária!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2018 15:13 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: RE5PEKT
Fotka k příspěvku Ja mám u seba ten istý prípad smich Nádrž bez všetkého, iba filter. Toto v nej narobili coze
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.02.2018 15:06 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Cyklohentán
To můžu potvrdit. V nově zařízeném akvárku bez substrátu (jen sklo jako dno) jsem pozoroval, jak se tam na dně hromadí bobky, ale neviděl jsem původce. Až cca za týden dorostly levatky do takové velikosti, že jsem je viděl. Takže jsem jejich výkaly viděl dřív, než samotné levatky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.02.2018 14:40 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybami – Iba poznámka
Tieto slimáky dokážu zlikvidovať riasy ohromnou rýchlosťou. U mňa úplne vyčistili jeden list straurogyne za pár minút, bolo na ňom značné množstvo riasy. Ale strašne veľa toho naserú (pardon za výraz) :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.02.2018 13:58 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: seat19
Tu sa vzala. S anubiasom musela prísť. Mne sa z jednej rozmnožili na celú populáciu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2018 13:57 Muž seat19 [0] Re: ctibum
Právě že nic. To mi hlava nebere.Naposledy cca půl roku zpět Anubias.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2018 09:20 R Muž ctibum [6920] Re: seat19
Kde se vzala, tu se vzala... :) Něco jsi do akvárka dát musel, ne? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2018 19:53 Muž seat19 [0] – levatka
Ahoj kolegové akvaristi. Mám takový dotaz, našel jsem v akvariu šneka. Vypadá to na Levatku. Akorát nechápu odkud se tam vzala. Nekupoval jsem žádné rostliny ani nic jiného. coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.12.2017 08:50 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Lennis
Tyhle druhy se obvykle tak nějak objeví samy od sebe, ani se nemusejí moc shánět. :-D Jestli přežijí s beťákem, to záleží na hlavně na jeho povaze. Jsou jedinci leniví, kteří na lov kašlou, ale jsou i dravci, kteří vybijí všechno živé, co se jim vejde do tlamy. Včetně okružáků. Budeš to muset zkusit a uvidíš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2017 22:18 Žena Lennis [6] - Bojovnice pestrá (Betta splendens) – levatka vs betty bojovnice
Fotka k příspěvku Tak já marně sháním plže do akvária pro bojovnici pestrou (ta tam pochopitelně ještě není, akvárium běží sedmý den) a dnes se při pozorování akvária zpoza filtru vynoří levatka ostrá (alespoň myslím, je rychlá, má ulitu trochu do špičky a mírně zdobeno). A asi jsem našla i vajíčka přichycená v rohu ke stěně. Přežije tento plž v akváriu se samcem bojovnice nebo bych měla shánět okružáka kanadského dál?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2017 21:15 R Muž ctibum [6920] Re: Amazonka
Obrázek jsem ti otočil. A řekl bych, že brzy budeš maminka malých levatek... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2017 17:34 Žena Amazonka [33]
Fotka k příspěvku Dobrý den, mám v akváriu toto viz fotka. Je to týden založená 54l. Jsou tam levatky ostré. Jsou toto jejich vajíčka? Nebo co to je? Mám to tam nechat? Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2017 17:50 R Muž romant [27987] Re: fingerstyle
Ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2017 17:47 fingerstyle – Levatka ostrá
Zdarec.Zajímalo by mě jestli tyto šneky požírají ryby.Konkrétně Akara hnědá a Kančík červenohrdlý které plánuji.Nemyslím že se rozmáčknou v pinzetě a dají se rybám.Ale aby je sami v akvárku sezobávali.No,mám druhý týden AQ v záběhu a najednou koukám,po skle leze šnek!Zřejmě Lovetka.Celkem mě to vyděsilo ,ale pak sem zagooglil,a vyčet,že to je vlastně celkem užitečný pomocník.Pokud se ovšem nerozmnoží.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2016 18:58 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: NHKG
-cca 6mm, při 8mm už na 100%
-plátek okurky na drátku, případně plovoucí granulky pro KOI, používám obojí a následně krmím ,nebo dělám šnečí pastu
-pokud na tu granulku-ky je invaze šneků a klesne na dno, odeberu fajfkou, ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2016 17:37 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci
Nevíte v jaké velikosti se levatky začínají množit?
Mám je v akváriu s krevetkami a velkým proudem, kde se mi nepěkně přemnožily a žerou mi řasu, kterou se tím pádem marně snažím pěstovat pro ryby. Zkouším na ně ruční sběr, nic lepšího mě nenapadlo. Chemii ani šnekožravou rybu kvůli podmínkám v akváriu použít nemůžu a helena by asi tak malé šneky nežrala.
Jedná se o toto akvárium: rybicky.net/nadrze/25899
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2016 19:16 Blanche Re: sivon
jo je tam jediná s hromadou okružáků a jednou helenou a na helču by si netroufla :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2016 19:14 Žena sivon [1711] - PlžiRe: Blanche
Jednou jsem levatky pozorovala při "sexu" a musí říct, že to bylo velmi zajímavé. Podobalo se to spíše tanci zakončenému docela brutálním aktem.
To, že jsou hermafrodité neznamená, že nemají pohlavní ústrojí, naopak mohou být střídavě samec i samice a mají k obojímu odpovídající výbavu i když se jedná jen o jednu pohlavní žlázu.
Levatka to tedy patrně při nedostatku odpovídajících partnerů zkoušela s jiným plžem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2016 18:28 Žena Turbínka [2558] Re: Blanche
Nesnaží, prostě se plži sešli a jeden chtěl přes druhého jít dál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2016 18:24 Blanche – levatka a okružák
Fotka k příspěvku Asi budu za blbce, ale moje levatka se snaží oplodnit okružáka coze může mi k tomu někdo něco bližšího říct? :-D
www.youtube.com/… omlouvám se za zvuk, mám tu dvě děti :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2016 16:10 Muž Legioix [574] Re: Kristýna
Bože. Však levatka mezi ty čističe patří. Jestli ji nechceš, tak ji vyhod třeba z okna na mráz a máš pokoj. Bude to stejnej konec pro ni jako kdybys ji dala mezi ty suchozemské africké šneky. Tedy pokud myslíš to co já. Bez vody žít nemůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2016 16:08 R Muž afc1886 [14685] Re: Kristýna
Můžu vědět,které čističe máš na mysli,když tam šneky nepočítáš?Šnek se mi zdá jako dobrý pomocník.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   22.01.2016 16:08 R Muž romant [27987] Re: Kristýna
Tak dočetl jsem se, že jsi našla jednu levatku a hned panika. :) Když tam byla jedna, bude jich víc, těch se už nezbavíš. :-D O žádných čističích nic nepíšeš, ale klidně si ulev, jak ti nikdo nerozumí, nemám s tím problém. Ono totiž i zde platí, že na blbou otázku, blbá odpověď, asi je někde chyba, ale kde by to jenom mohlo být? X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2016 16:02 Kristýna Re: romant
bože... nebudu to psat 100x no si přečtěte jak to bylo! a o čistotu v akváriu se mi starají čističi ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.01.2016 15:57 R Muž romant [27987] Re: Kristýna
No to je přesně ono, právě proto je v akváriu žádaným plžem, stará se o údržbu, rostliny požírá, tedy ty co odumírají a nebo odumírat v dohledné době budou, oni to totiž poznají, takže problém nebude v plžích, ale v prosperitě rostlin. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2016 15:51 R Muž afc1886 [14685] Re: Kristýna
Moc ti nerozumím,napřed jsi psala,že jsi našla 1 levatku v akváriu,potom jich bylo moc a nešlo se jich zbavit a žrali ti i živé normální rostliny a nakonec ji máš v krabičce ne Tak nevím,jestli si z nás neděláš blázny. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2016 15:51 Kristýna Re: NASREDDIN
Psala jsem že mi žrala rostliny!! tak sem ji dala zvlášť.. tak sem se ptala co žere a tak :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   22.01.2016 15:42 Muž NASREDDIN [1383] Re: Kristýna
Máš 2 možnosti.
Buď ji dáš do akvária , kam patří.
Nebo si to uděláš po svém, pak je jen otázkou, nač žádáš rady, když o ně nestojíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2016 15:12 Kristýna Re: romant
je v krabičce s vodou ;-) no nic jak vidím musím vážit dle svého :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.01.2016 15:10 R Muž romant [27987] Re: Kristýna
Tak třeba se najde někdo, kdo tě bude chápat, pro mě je levatka dělník akvarijní údržby, nepatří do žádný krabičky, ale pěkně do akvária s vodou. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2016 15:05 Kristýna Re: romant
bože -,- já ji nemám v AKVÁRIU!!! mám ji v krabičce jak achatiny ;) co je to za stránku já ze na něco zeptám a vy se mi ještě vysmějete?? tvl... no :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   22.01.2016 15:03 R Muž romant [27987] Re: Kristýna
Tak ty budeš tahat levatku z akvária, dáš jí do vany s achatinou, vykoupeš a dáš nazpět do akvária? No jen tak dále, perlíš tedy řádně. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2016 15:01 Kristýna Re: afc1886
myslím AFRICKÉ ŠNEKY ;-) a ti se rádi koupou ;-) tak se ptám jestli jim tam můžu přihodit i tu levatku :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2016 14:58 R Muž afc1886 [14685] Re: Kristýna
Nerozumím,co afrického koupeš ve vaně.Když nemáš prezentaci,tak těžko radit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2016 14:47 Kristýna Re: afc1886
a mohu ji dat se snekama kdyz africke koupu ve vani tak i ji tam šupnout? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2016 19:04 R Muž afc1886 [14685] Re: Kristýna
Trošku ještě může,ale moc už to nebude

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 4

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 7439x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4876-levatka-ostra?od=51