Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Levatka ostrá

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Levatka ostrá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.08.2023 21:13 Muž vlka [3444] – ...
Fotka k příspěvku Moje ,,holé,, provizorium je velmi slušná líheň Levatek, které dokonale baští z hladiny potravu pro potěr Endlerek...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.06.2022 07:20 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Rovano
Tak záleží, ze které strany má šnek otvor do ulity.
Levatka ho má vlevo, ale to není z fotky úplně zřetelně poznat, protože "stíní" ta její noha.
Proto taky ta "Levatka", viz třeba zde:
cs.wikipedia.org/…
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2022 23:14 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: vlka
Díky za ujištění. Ulita vypadá stejně jako v atlase. Jen vím, že někdy jsou ti šneci podobní, tak se radši ptám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.06.2022 19:56 Muž maryn [40] Re: Rovano
Na první pohled to tak vypadá. Ještě by to chtělo foto ulity...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.06.2022 19:56 Muž vlka [3444] Re: Rovano
Podle tykadel určitě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2022 19:50 Muž Rovano [235] - Rostliny – Levatka
Fotka k příspěvku Myslíte, že tohle je Levatka?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.05.2022 06:52 Žena permonici [316] Re: Rovano
Máme v akvárcích levatky i bahnatky (plovatky) a nečiní žádnou škodu. Drží se v přiměřeném množství. Když jsem se dozvěděla, že máme i plovatky, tak jsem je vybírala, ale stejně jich hodně zbylo. Už je dlouho nechávám žít vlastním životem a žádná katastrofa nenastala. Snad jen, že jsou plovatky větší než levatky a úspěšnější co do množství jedinců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.05.2022 21:32 Muž ajajak [228] Re: Rovano
Tak to Ploštěnky nejsou. Zmátla mne ta trojcípá hlava či co to je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2022 21:15 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: vlka
To jsou věci. To mě vyděsilo ty motolice. Zítra to pořeším.
Díky moc!

Dokonce mám pocit, že jsem viděl i tykadla u nějakého. Takže možná tam bylo oboje. Safra toto.
A to jsem je poctivě přelovoval..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2022 21:04 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: ajajak
Neleze. V noci jsem nikdy nic nenašel. Až na jaře svítící Lasturnatky jedině :-D
Sem tam ploštěnky byly. Pak jsem jen 1x léčil No Planariou a dalšíma koktejlama. Potom byl zdánlivý klid. A objevili se Lasturnatky. Říkal jsem si, že požraly i zbývající ploštěnky.
Pak jsem dal kus masa a nic se nechytlo. Ale možná blbě řešená návnada. Nebo ploštěnky už nebyly, nebo jich bolo málo.
A při výměně dna jsem nic nepozoroval.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2022 19:21 Muž ajajak [228] Re: Rovano
Leze v noci něco po skle?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   12.05.2022 19:06 Muž vlka [3444] Re: Rovano
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Je to Bahnatka, protože to má ulitu kroucenou doprava a má ,,uši,, Levatka má ulitu doleva a má tykadla...
Bahnatku vylovit a vyhodit...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2022 13:38 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: Anthrax
Stále o tom nejsem úplně přesvědčen. Třeba Okružáci mají azse na levé straně sosák a někdy taky vypadá divně, že k vlastnímu tělu nepatří. Nicménně jsem podnikl jisté kroky a dám vědět, pokud se něco nového dozvím.
Děkuji pánové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2022 12:22 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: ctibum
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tohle je menší Levatka a má tam taky tmavý flek. Asi to bude nějaká obecná vlastnost. Akorát ta větší to má víc venku. Momentálně jsou 2 větší na sobě a nehýbou se, tak musím počkat s pozorováním.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2022 12:12 R Muž Anthrax [4756] Re: ctibum
Souhlas. Připadá mi to jako ploštěnka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2022 11:52 R Muž ctibum [6902] Re: Rovano
Uplně si nemyslím, že má levatka nějaký sosáček...
Přijde mi to jak nějaký přisátý parazit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2022 11:23 Muž Rovano [235] - Rostliny – Sosák či parazit?
Fotka k příspěvku Zdravím milá komunito,
dnes mě zarazilo na Levatce toto černější. Předpokládám, že to barvení mate a jde o sosáček?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2021 21:00 Muž Papik [617] Re: Macromirek
Přebytečné šneky krevetkám klidně rozmačkej, masíčko ocení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.08.2021 21:14 Macromirek Re: Lojza007
Děkuji za rady... rada zkušených a moudrých měla pravdu. První problém překrmování... Pracuji na tom... Děti x)...
Druhý našel jsem hromadu vajíček a mladých levatek ve filtrační komoře, kde si pochutnávali na zbytcích rostlinek... Díky za pomoc ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.08.2021 12:19 Muž Lojza007 [1198] Re: Macromirek
Já bych se jich taky nezbavoval. Jestli se chceš jednorázově zbavit části šnečí populace, dej na dno několik tablet krmiva pro dnové ryby. Šneci se na to vrhnou a stačí je pak vybrat. Zároveň se na to nevrhne celá populace, takže jich tam určitě pár zůstane.
Přebytky pak můžeš věnovat, vždycky se najde nějaký zájemce.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.08.2021 11:54 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Macromirek
Pokud správně krmíš (nepřekrmuješ), tak se sami zredukují na rozumnou úroveň. U mě soutěží v potravním boji ještě s Okružákama a krevetama ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.08.2021 11:06 R Muž afc1886 [14681] Re: Macromirek
Nemáš prezentaci akvária, tak se není od čeho odpíchnout, ale nemůže být na vině něco jiného? Nepřekrmuješ, neuhnívají ti tam rostliny? Jinak jak napsal jakaf, nezbavuj se jich, jsou velmi užiteční. A za další, co by řešila Helena? Potom zase budeš řešit, že máš moc helen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.08.2021 10:46 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: Macromirek
Nazdar jestli můžu radit,tak se Levatek úplně nezbavuj,jsou to výborní čističi a do akvária patřej.Pokud jich máš dle tvého názoru moc,tak jich prostě občas pár vylov a daruj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.08.2021 10:22 Macromirek – Levatka
Zdravím, mám prosbu. Jak se zbavit levatek? Každý den jich tak 5 až 6 vyndám z akva. A na.listech je jich hromada mladých... Akvárko je zaběhnuté, bez řas, nebo spíše krevetky drží řasy na minimu... Dotáhl jsem je minulý měsíc s rostlinami. Pomůže surmovka? Přemýšlel jsem nad surmovkama, ale nechci přijít o moje neritiny xD

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2021 20:58 Muž GeXeS [67] Re: Hynek
Já bych řekl, že určitě.

(A když tu vidím o kousek výš svůj starý příspěvek o nemnožení - naštěstí jsem neměl pravdu. Po půl roce se ustálila krásná rovnováha, levatek je "tak akorát" a myslím, že skutečně dost pomáhají udržet řasy v šachu. Rozhodně bych levatky doporučil každému!)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2021 08:37 Muž Hynek [2] – Přežije v jezírku?
Mám takový hloupý dotaz.Kdyz se mi premnozili Levatky v akva, můžu je dat do venkovniho jezírka?Preziji tam a odvedpu stejnou praci jako v akvariu?aspon teda dokud je teplo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2020 10:56 R Muž ctibum [6902] Re: Hynek
Zkus jim nějakou rozmáčknout na skle...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2020 09:21 Muž Hynek [2] Re: GeXeS
Mě je zas Gupky nežrali.Měl jsem ale jen 3 samce, samice jsem dokoupil teprve včera, tak třeba se do nich daj ty holky.A to je nechávam každy týden po čištění o hladu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2020 08:53 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: GeXeS
Přesně tak,mě taky živorodky všechny šnečí vajíčka poctivě ozobou a tím je regulujou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2020 12:55 Muž GeXeS [67] – Nemnoží se
Tak už mám v akváriu 3 týdny levatky. Ze začátku kladly vajíčka jak najaté, tak jsem se bál brzkého přemnožení... O týden později jsem do akvária přidal paví očka, a teď nemůžu najít ani jednu šnečí snůšku. Předevčírem jsem jednu našel, byla krásně viditelná na předním skle - a včera večer už tam nebyla. Je možné, že ty snůšky paví očka žerou? Začínám se teď paradoxně bát, že mi šneci pomřou věkem, aniž by se dožili potomstva...
(Mám si rovnou založit zavařovačku mimo akvárium, kde si budu levatky množit?)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   10.05.2020 19:18 Žena patka [112] Re: Jan Jonáš
20.5. 2019 to níž popisuje Ter... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2020 18:56 Muž Jan Jonáš [1298] - Drobné rybky – Jak poznat levatku od levatky?
Je nějaký jednoduchý způsob jak rozeznat levatku ostrou od levatky říční? Podle atlasu mi to nejde. Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2019 10:16 Muž Hynek [2] Re: jakaf
Já myslel, že budou rychlejší.Ampulárie je rozhodně rychlejší, ale taky 10x větší no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2019 10:01 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: Hynek
Mě u Levatek fascinuje jejich rychlost pohybu - koukneš do akvárka - vidíš ji a během chvíle je někde jinde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2019 09:24 Muž Hynek [2] Re: Planorbella
Jo to je fascinující pokoukání.Teď, když se mi přemnožily, vypadá to v akva, jako by někdo vypouštěl ze zemé balónky smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2019 20:24 Muž Oldass [806] Re: Planorbella
Jj, už jsem to taky pozoroval. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   10.08.2019 19:35 Muž Planorbella [643] – Levatka ostrá - nadechování se
Před chvílí jsem pozoroval úžasné chování těchto plžů:
Levatky se v početných skupinkách nadechovaly následujícím způsobem - levatka leze po dně, ale jakmile vycítí potřebu se nadechnout sníží tlak ve vzduchovém vaku (nevím jak se tomu říká) a stoupá k hladině, tam se nadechne a naopak stlačí vzduchovou kapsu a klesá ke dnu. Tento způsob dopravy k hladině pravděpodobně využívá pokud se jí nechce lézt po skle a tudíž delší trasou, a nebo pokud nejsou v blízkosti rostliny dotýkající se nebo alespoň blízko hladiny.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2019 17:00 R Muž ctibum [6902] Re: Apollo
Zkus obejít zverimexy (i PetCenter, Superzoo apod.). V nádržích s rostlinami je zpravidla mívají, i Okružáky a pokud nenarazíš na úplného trolla, tak ti naloví...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2019 16:10 Muž Apollo [3] – :-)
Ahoj, já vím že se jich skoro každý zbavuje kvůli přemnožení - každopádně v mém okolí se nikdo akvaristice nevěnuje. Kde bych tedy mohl levatky sehnat?:-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.05.2019 11:22 Žena ter [49] Re: Planorbella
Když jsou vedle sebe,tak ta ostrá má ulitu opravdu do ostré špičky.Říční je do kulata.Ale u malých to moc vidět neni.A zdá se mi,že po snědení nebo úhynu má ta říční ulitu jako do bíla...ale to mi tak připadá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2019 20:55 Muž Planorbella [643]
Znáte někdo zaručený způsob, jak rozpoznat levatku říční od levatky ostré?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2019 10:10 Muž Papik [617] Re: Celsiq
Když ta moje je nějaká divná. Neroste, má už od začátku, co jsem jí přinesl z krámu nebo chvíli poté, naprasklou ulitu, přesto se jí zřejmě daří dobře.

Vidím jí často lézt i přes den po skle, po substrátu nebo někde zahrabanou. Prázdné ulity nacházím, ale jen občas.

rybicky.net/fotogalerie.php…

Vypadá nevzhledně, ale nechám jí dožít a další asi už pořizovat nebudu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2019 09:32 Muž Celsiq [50] Re: Papik
Hele já jsem nasadil cca 100 okružáků k cca 20 levatkám. Je to cca měsíc a pouze jedna helena je už zredukovala skoro na půlku! :-D a to jsem jí už tak 14 dní neviděl ;) jen při každé výměně vody sbírám nové prázdné ulity :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2019 09:23 Silviebaris Re: Papik
To ona v noci konzumuje,ja ji přes den malo viděla,většinou byla někde zahrabaná...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2019 09:08 Muž Papik [617] Re: silviebaris
Jen jsem jí nikdy nepřistihl a okružáků si pravděpodobně nevšímá. Zkusil jsem jí jednoho dát přímo do cesty, ale jen ho prozkoumala "chobotem" a sprintovala dál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2019 08:04 Silviebaris Re: Papik
Vzhledem k tomu,že necházíš prázdné ulity,papá je helenka,ona rada plže... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.02.2019 07:46 Muž Welt [4] Re: Papik
Já tu jsem úplný amatér ale když tak máš Helenku tak je jasný favorit že to dělá ona
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2019 07:33 Muž Papik [617] – umírání levatek
Já mám s levatkami jiný problém. V akváriu sotva trochu vyrostou (na max. půl centimetru), tak hynou, nacházím jen prázdné ulity. Napadají mě dvě možnosti, proč se tak děje.

1) Velmi chutnají jediné Helence, která v akváriu je.

2) Vadí jim teplota 24-25 stupňů.

V plastovém boxu bez topítka, kde je průměrná teplota kolem 18 stupňů a obecně drsnější podmínky, totiž nehynou. Jedna tam už vyrostla na rekordní 1 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2019 19:42 Muž Welt [4] Re: Planorbella
Jo hladina je trochu nižší kvůli odparu když to vyhřívám na 27 stupňů takže nějaký vodní kamen tam je možná ji to chutná..

Re: JirkaŠčobák no tak v 25l +/- čistého objemu je jedna bojovnice a asi 7 šneků okružáci a levatky s tím že 3 z toho jsou největší cca 1 cm zbytek jsou maličcí 0,5 cm a méně. Takže zase přerybněno tam snad nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2019 19:37 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Welt
Pokud není voda ideální, levatky zdrhají. Nebo z malého objemu.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 4

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 7437x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4876-levatka-ostra