Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Stojan

 

NápovědaFórum » Technika » Skříňky, stolky, podstavce 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Stojan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2013 21:50 Muž ludvik [1082] Re: rriki
Nedělám ... vzal jsem to o dost poctivěji a bytelněji, než jakýkoliv "němec" :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2013 21:48 Muž rriki [818] - CichlidyRe: ludvik
Si děláš srandu ,dřevěnej stojan vyjde levněj ,proto Němci je rádi používají.Nechat svařit stojan musí být levnější jak ten předraženej monťák.Pokud komponenty nenakupuješ předražený v OBI ,nebo v Hornbachu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2013 20:42 jitkaS
Mě se to taky moc nezdálo, a tak jsem se radši zeptala. tak prostě ještě budu muset chvíli šetřit. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2013 20:28 R Muž romant [27987] Re: jitkaS
Nešel bych do toho, je to vachrlatý, nech i udělat více nabídek, prostě takový malý výběrový řízení, zapoj okolí, kdo koho zná a s kým by se dalo domluvit za rozumnější cenu, bezdokladový způsob realizace je čechům vlastní. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2013 20:27 Muž ludvik [1082] Re: jitkaS
Cena těchto regálů je tak nízká, že od toho kvalitu snad ani čekat nejde :-) Svařovaný a dobře dimenzovaný bude určitě dražší. Mě i dřevěný, na menší akvárium, vyšel skoro na deset tisíc.

Mysli také na to, že krabicím ve skladu nevadí, když se to trochu prohne. Nebo bude hýbat. Ale akváriu to vadit určitě bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2013 20:22 jitkaS Re: ludvik
No , právě, neznám. Jen na obrázku. Do zdi to bude ukotveno tak jako tak, jen si právě nejsem jistá tím spodním , zdá se mi, že to má příliš málo podpěr. Ovšem ta cena, svařený stojan bude několinásobně drahý. Že jo? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2013 20:07 Muž ludvik [1082] Re: jitkaS
No, jenom vody tam budeš mít asi půl tuny (v tom větším). Plus sklo, písek, dekorace ... i papírově by to bylo dost na hraně. Nevím jestli tyhle stojany znáš, ale já bych to na to nedal. Je to prostě fórové a většinou to vyžaduje ukotvení do zdi, neboť se to prostě hýbe a kroutí. Nemluvě o tom, že to stojí jen na čtyřech poměrně malých nohách - já bych to do bytu nedal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2013 20:03 Muž fido16 [631] Re: jitkaS
No já na vašem místě si nechám stojan u někoho svařit. Přece jen svár je svár než šrouby a nějaké jazýčky na zasunutí :-)
Zvlášť když na to dáte takovou tíhu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2013 18:42 jitkaS – regál
Zdravím, co si myslíte o tomhle? www.regaly-net.cz/…. Bylo by to vhodné pro akva 200x50x60 na spodní polici a 120x35x60 na horní polici. Ovšem výšku bych musela upravit, uříznutím na cca120cm.Myslíte ,že je to vhodné pro tak velké akva a že to vyjde levněji než svařovaný na zakázku?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2013 22:21 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Johan
Já osobně bych se u toho teda vztekal, ale s trochou "nepohodlí" by to jít mělo
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2013 22:20 Muž Johan [4945] - Rostliny
Jakou máte zkušenost s výškou prostoru nad akváriem ve stojanu? Bude stačit pro "pohodlnou" manipulaci nad 40 cm širokém a 35 cm vysokém akváriu prostor 15 cm?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2013 00:16 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: fido16
Je na něm zatím první vrstva základovky. Otřel jsem ho ředilem C6000 (toluen, aceton a ještě další blivajz) a už přestal špinit. Rozmíchal jsem základovku s C6006 a válečkem pojezdil. Se nezdá, ale 16m 40x40mm jeklu je docela kus. Zítra uvidím, zda je základu dost a bude se dávat finálka nebo ještě jedna vrstava základu a potom dám fotku. Stejně už byla tma a fotka by stála za houby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2013 20:12 Muž fido16 [631] Re: MichoCZ
Dej foto stojanu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2013 15:32 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: MichoCZ
odmasti to napr.riedidlom,acetonom alebo technickým benzínom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2013 15:17 Muž MichoCZ [891] - Amerika
Stojan je doma. Nenechal jsem si dělat povchovku, natřu si ho doma, ale chci se zeptat. Ten stojan hrozně špiní. Asi nějaká ochrana před rzí než ho zámečník použije. Jak to odstranit? Jarovou vodou, ředidlem nebo to natřít rovnou na to?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 09:36 Muž MichoCZ [891] - Amerika
Tak nakonec mi jedni svářeči řekli dodací lhůtu začátkem dubnu, cena kdoví jaká a prý by to 30mm jekl udržel, ale nejsou si jisti, ale doporučili mi jiného svářeče, že to udělá dřív a levněji. Jsem dlouho nezažil aby někdo doporučil konkurenci. Ten dneska to začne prý řešit a do čtvrtka by to mohlo být hotové. Ale hned v úvodu telefonu mi řekl, že pokud by měl dát záruku, že to bude držet, tak se musí použít jekl 40x40mm.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 22:42 Muž Jammes [72] - AfrikaRe: MichoCZ
Já na tom byl podobně, musel jsem koupit celý kusy, mařezali to oni na místě a zbytek co zůstal mám v garáži ještě teď. Cenu už si bohužel nepamatuju, ale tu má každej jinou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 22:32 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Jammes
No netuším kolik to může stát, ale napočítal jsem se tuším kolem 16m jeklu za cca 60kč metr plus práce. No počítám do dvojky se vejdu. Jasně, někdo může namítat, že to je moc a že mu to známý udělá za pětibábu, ale já žádného takového známého nemám a tak budu muset asi platit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 22:08 Muž Jammes [72] - AfrikaRe: MichoCZ
U nosný zdi by to mělo unýst taky, lepší by bylo sehnat plány nebo se zeptat statika co na to on. Žádnej velkej kšeft sis pro ně teda nepřipravil :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 21:58 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Jammes
Je to barák ze šedesátých let s pravděpodobně trámovým stropem. Miako - železobeton mám vedle v baráku. Ale stojan je v plánu těsně vedle nosné zdi takže snad to zvládne. Zatím se ignoranti svářeči neozvali. Asi je to pro ně malá zakázka.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 20:11 Muž Jammes [72] - AfrikaRe: MichoCZ
Já měl dřív vedle sebe 4 malý akva a nakonec jsem udělal jedno v celku rozdělený přepážkama a zamezil jsem tak průhybu kterej byl na tomhle patře. A o strop (podlahu) bych se nebál, na metru mám na jedný straně 650l a na druhý 800l a nic se neděje. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 23:20 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Jammes
Super. No to se nedá hold nic dělat. Pro oko by to bylo určitě lepší, ale pro když už mám co mám. Navíc odchovy se případně dělají většinou v menších nádržích a ty přepažované se mi moc nelíbí. Spíš se mi líbí ta variabilita těch menších kusů. Narvat tam tři čtyrstovky by bal hukot. To by ale nemusel zvládnout strop.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 22:25 Muž Jammes [72] - AfrikaRe: MichoCZ
Váhově to udrží :-) , jen škoda že ty akva nejsou přes celou plochu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 17:59 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Jammes
No obeslal jsem svářeče v okolí pro nabídku a vyjádření se. Uvidíme. Kotas z chatu koupil nedávno stěnu 160cm a je bez vzpěr. Ale podle obrázků to má jednolité akva rozdělené přepážkama. Já jsem jedno 80cm akva vyhrál na burze a druhé získal za výhodná peníz jeté. Ale když jsem doma rozměřoval kam to dát, tak mi vyšlo, že stojam může být až 120cm široký a je to cesta ke koněčně většímu akva. Jen to musí udržet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 13:40 Muž Jammes [72] - AfrikaRe: MichoCZ
Na to co plánuješ by ta 30 měla stačit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 22:29 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Jammes
Mám už doma jeden stojan z jeklů, ale mnohem míň zatížený. Tohle je v plánu zatížit víc. No uvidíme co mi řekne svářeč. Přece jen mají víc zkušeností a třeba řekne nutno přidat vzpěry nebo použít silnější materiál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 22:23 Muž Jammes [72] - AfrikaRe: MichoCZ
Škoda že už to nejde změnit, já tu svoji udělal právě takle dělenou přepážkama radši než 4 samotný malý nádrže. Pokud požiješ jekl tak ten průhyb nebude tak velkej jako jsem měl já u vinglu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 22:08 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Jammes
No to už je pozdě, protože ty nádrže mám doma. No pokud bych dával vertikální vzpěru tak doprostřed v zadu. Aby nekryla přední kryt stěny spodních akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 21:37 Muž Jammes [72] - AfrikaRe: MichoCZ
Co nechat udělat nádrž v celku a rozdělit ji jen přepážkama (vlepit), než dávat několik nádrží? Navíc zamezíš tomu průhybu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 21:35 Muž Jammes [72] - AfrikaRe: MichoCZ
pokud to bude přes celou plochu tak tam průhyb neni, měl jsem na dýlku 140 cm dvě nádrže a musel jsem to veprostřed podepřít, tam průhyb byl
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 20:01 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Jammes
V přízemním a prostředním budou akva o objemu cca 100 litrů plus co se tam vejde (asi nějaká 40 litrů a filtrační nádrže) a v horním patře bude pokud se mi zadaří jedna velká nádrž přes celou plochu - odhadem až ke 400 litrů. Ale pokud ti to drží, ta seženu materiál a nechám to svařit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 18:56 Muž Yirka [9126] Re: andrejm
Záleží na její konstrukci a materiálu. Trochu lepší popis a fotku a určitě se tu dočkáš odpovědi.
Edit: a patřilo by to spíše do tohoto tématu: rybicky.net/forum/7257…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 18:42 andrejm
caute udrži skrinka s rozmermi 100x50x80cm (DxŠxV) s 2 podperami akvarium s rozmermi 100x50x50cm (DxVxŠ)? vdaka za odpovede
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 15:02 Muž Jammes [72] - AfrikaRe: MichoCZ
Ten jekl 30x30x3 tohle unese, bude v každým patře jedna nádrž nebo dvě? Při jedný nádrži je zatížená plocha rovnoměrně po celý dýlce, něco jinýho je když tam budou dvě vedle sebe, pak dojde k průhybu. Mám vingl 25x25x2 na 125x45 cm a průhyb žádnej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 13:43 Muž rriki [818] - CichlidyRe: MichoCZ
Prosim tě.Já mám všechny stojany 170 a 50 akva a nemám problém.Pořídíš štafle a je po problému,lepší nežli žádný manipulační prostor, ideal je min 15cm,ale 20cm je nejlepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 01:54 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: krejča
No není to moc dobře poznat, ale mají je hodně dlouhé ty akva a bez podpěry. Ale těžko říct jak velké ty profily mají. Jestli to jsou 50x20 nebo něco jiného?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2013 23:50 Muž krejča [5] Re: MichoCZ
myslím že by stačila vzadu jedna křížová výstuha,těch 120 už je docela slušná délka,a nejakej průhyb už by tam byt mohl..podívej se na fotky z výstavy v Hradci,jaké měli stojany tam..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2013 23:29 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: krejča
Mám už doma 98 a 112 litrů při délce 80cm, ale chci mít prostor ve stojanu pro vytírací akva a kdyby mi bouchlo v kuli a rozhodl se pro "macka" tak třeba 400l by se mi vešlo právě na to horní patro pod strop. Měl bych ho pak i pěkně ve výšce očí, pokud bych stál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2013 23:27 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: krejča
I pokud bych dal 60cm vysoké akva tak horní okraj bude 203cm a pořád zbývá 60cm do stropu. Jo bylo by horší na obsluhu, ale obsloužit se to dá. Spíš mi jde o to, zda to bude bez vzpěry uprostřed držet i při použití jeklů 30x30x3mm. Nebo zda to ještě uprostřed vertikálně podepřít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2013 23:24 Muž krejča [5] Re: MichoCZ
nezapomeň na manipulační plochu nad akváriem..s tou výškou do 150 to bude lepší jen pro 2 velká akvária..
ale ten jekl by to měl unést v pohodě.klidně dvě 400
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2013 17:30 Muž MichoCZ [891] - Amerika
Zdravím, řeším svařovaný stojan. Výška je až 146cm. Má tři patra jako odchovná stěna. Každé patro má plochu 120x55cm a světlou výšku 60cm. V půlce je plocha patra podepřená výztuhou. Mám to naplánované z jeklů 30x30x3 a jde mi o to, zda se 120cm dlouhá ploha unese nebo se prohne. Případně bych potom musel dokreslit do plánů křížovou výztuhu vzadu nebo použít silnější profil. Přece jen na nejvyšší patro by se vešlo až 400l akvárko.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 06:59 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: araroman
Určite by to fungovalo,návrh je dobrý.na vrch tých ytongových pilierov je ale treba nejaká železobetonová doska,ktorá bude ten ohromný tlak rovnomerne rozkladať na jednotlivé pilere.je ale treba do nej vynechať dostatok prestupových otvorov na techniku a inštalácie ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2012 21:48 araroman – Podstavec z ytongu
Fotka k příspěvku Jaký máte názor na podstavec z ytongu na obrázku? Fungovalo by to?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2012 21:12 Muž sollik [257] - CichlidyRe: tomasg
Jestliže vše potřebné máš, tak není co řešit (právě ty hranoly kupují-li se hoblované bývají dost drahé). S nosností bych si hlavu nelámal, hlavně zabezpečit aby se skříňka nemohla sesunout do boku na což bohatě postačí úhelníky s prolisem např. www.zelezarske-zbozi.cz/… Jsem zvědavý na výsledek, doufám, že se pochlubíš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2012 21:06 tomasg – Re: Sollik
Mám v dílně i ty hranoly :-) Zavěšení dvířek už mám vymyšlené s tím by neměl být problém :-) Hlavně sem se bál abych to nepoddimenzoval a nerozpadlo se mi to před očima :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2012 20:48 Muž sollik [257] - CichlidyRe: tomasg
Nevím jak máš vybavenou dílnu, ale asi bych volil výrobu z lamina 18 mm podle nějakého návodu z internetu. Ty hranoly budou taky něco stát a zavěšovat dvířka na skříňku která má uvnitř konstrukci taky nebude nic moc. Finančně v tom asi velký rozdíl nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2012 20:24 tomasg – Re: Yirka
Určitě budu šroubovat přímo do sebe a jistit vinglíkama budu určitě. A zjistit původ dřeva tak to je asi nereálné tak že musím doufat, že hranol splňuje to co o něm uvádí výrobce :-) A co se týče opláštění tak to řeším z dostupných zdrojů abych ušetřil co nejvíce na ostatní vybavení, je to prostě co dům dal. Myslím, že opláštění je jen estetická záležitost, vrchní deska je nejpodstatnější o té bych tedy uvažoval. Doufám že se mi to tedy nezkroutí a že jednou nepřijdu domů a nebude 180l vody na zemi :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2012 19:58 Muž Yirka [9126] Re: tomasg
Já si myslím,že ty hranoly jsou dostatečně dimenzované. Každopádně bych je při montáži zajistil železnými vinglíky. S tím kroucením. Je to pech, že neznáš přesně původ a stáří toho dřeva. V současné době se často totiž prodávají hranoly, které "ještě včera byly v lese". Pak se po uričté době opravdu mhou zkroutit. Opláštění bych raději udělal z lamina 12mm a desku z pracovní kuchyňské desky. To by to jistilo na 100%.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2012 17:33 tomasg – Únosnost a správnost navržení podstavce
Dobrý den, mám 180l (100x40x45) a jako skříňku jsem si navrhl rám z 6x4 smrkového hranolu zpevněný i uprostřed jak stojnami tak příčníky, opláštění boky dvířka záda 10mm dřevotříska horní deska počítám tak 18-20mm dřevotříska. A teď bych potřeboval slyšet ortel o nosnosti. Je to málo, ok, předimenzováno? Podle mě je to dostatečně předimenzováno. A ještě jedna věc, v obchodě mi paní tvrdila, že se mi ten dřevěný rám zkroutí a akvárko bude mít pnutí a praskne, co vy na to. Specifikace hranolu zde: www.drevoprodej-kladno.cz/… Dle mě se nemůže výrazně zkroutit, ale radši bych aby mi to někdo potvrdil. Bylo mi totiž řečeno, že ideální by byl rám z jeklů, ale když vidím ty origo skříňky pod akvárka tak nabývám dojmu že sem to navrhl jak podstavec pod sovětský tank. Tak co myslí ostatní? Děkuji za všechny reakce Tomáš

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2012 19:39 Muž Yirka [9126] Re: aja07
Pokud uděláš ta opatření co píšeš, jsem si jist, že to v pohodě vydrží. palec

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 17

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 16655x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4865?od=401