Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Stojan

 

NápovědaFórum » Technika » Skříňky, stolky, podstavce 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Stojan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2016 21:36 Vego – Stojan
Fotka k příspěvku Zdravim.Chcem sa opytat ci udrzi tento stojan z jakloviny 40x30x2mm v rozmere s x v x h 190x95x45cm akvarko s vahou okolo 800kg?Treba tam dozadu pridat este jakel tak zo sikma z rohov k hornemu ramu proti pohybu do boku,alebo je to v pohode?Dik za info.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2016 09:10 Muž Horác [3942]
něco pro inspiraci smich smich smich ... www.facebook.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2016 17:11 janatova – Výroba stojanu - Praha
Ahoj, plánuju 300l akvárium, 120x50x50, z důvodu menšího bytu bych jej ale potřebovala umístit nad komodu. Respektive, tak, aby na komodě jen zdánlivě leželo. Na ni ho položit nemůžu, je to klasika z Ikei, ta by takovou váhu nerozdejchala. Hledám teda vhodný způsob, jakým kolem té komody postavit nějaké zpevnění. Netuším, jestli by danou váhu udrželo dřevo, nebo rovnou volit železo, a nejsem si jistá, jestli by bylo lepší rozložit váhu častecně na stojan i komodu, nebo vše jen na stojan? Popřípadě, neznáte v Pha a okolí firmu, nebo šikovného řemeslníka na kterého bych se mohla obrátit?
Za radu předem děkuju.
J.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.05.2016 11:39 Muž Jirri [71] Re: RahoeG
Ytongu se neboj, sám mám takový stojan postavený pod mým akváriem co mám v profilu.
Mám tam fotky ze stavby tak se můžeš inspirovat, postaveno boční příčky 10cm a střední příčka 7,5cm vše nataženo perlinkou a naštukováno.
Myslím že byto uneslo ty akvária v klidu i tři palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.05.2016 11:18 Muž Xpe [132] - LoricariidaeRe: laKatos
Ano je to tak ale jedno ale je něco je postavená zeď o nějaké dílce a něco jiného je jen jedna ytongová cihla. Já bych se toho ale nebál tam mít postavené akvárium, když bude ytong správně upraven to se rovná, když bude nalepena na podklad čím má, tím myslím určeným lepidlem pro ytong tak i natáhla tím lepidlem a daná perlinka a na ní nějaká finální hmota tak jeto ok. Jen ještě dodám ten Ytong by měl být i přilepen k stěně, nemělo by stát na plovoucí podlaze ale na pevném materiálu jako je pod plovoucí podlahou. Pak je i možnost, že může být i dvě ytongové tvárnice na sobě a zvládnou tu zátěž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.05.2016 07:35 laKatos Re: RahoeG
vychazim z technickych parametru co udava vyrobce.....
( www.ytong.cz/… )
kdyz si predstavis z ceho se stavi nekolikaposchodovy dum kolik nese hmotnosti....(mysleno tak ze spodni cihla ytongu polozena na zakladove desce...-nese vsechny cihly nad sebou + lepidla+ omitky+ stropy+ strecha + atd..



(taky mam vystavemy podobny stojan pod akvarium) zatim se ceka na akvarium nez doda Farda..... dodavka trva uz skoro dva mesice.. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2016 01:42 Muž RahoeG [9]
Stejne mi to ale nejde do hlavy...to znamena, ze 3 prickovky z nichz kazda ma plochu 40000mm2 dohromady unesou 24 tun? To fakt?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.05.2016 00:56 Muž RahoeG [9]
Super odpoved...diky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.05.2016 00:00 laKatos Re: RahoeG
jsou to jednoduche pocty... pevnost v tlaku ytongu zarucena je 2MPa.
a ted vydel silu plochou a mas tlak. (P=F/S) .....jakladni jednotky N / m²
tzn .....vyjdes v pohode...


nebo jednoduse na jeden milimetr ctverecni muzese ytong zatizit 0,2kg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2016 23:09 Muž RahoeG [9]
Fotka k příspěvku Ahoj, dnes jsem napustil akvarium 120x40x50...240l na stojanu (YTONG 10cm sirka). Zkousim hlavne tesnost akvaria a budu ho zase vypoustet...nicmene zajimal by me Vas nazor..da se to pouzit i jako stojan natrvalo? Maji tyto tri nohy z prickovek 10cm dostatecnou nost aby akvarium unesly? Co myslite...poradte. Jirka
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2016 21:36 Muž soptik [40] - RostlinyRe: Mesala
Tenhle sistem pouzivam v garazi, nosnost samotnyho kovovyho ramu je opravdu velka, ale zalezi na tom jak kvalitne jsou stojny prisroubovany do zdi a do jake zdi, tak aby se pod zatezi nevytrhla hmozdenka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2016 18:34 Muž NASREDDIN [1383] Re: Mesala
Hodně orientačně.
Samo akvárko něco váží, k tomu je potřeba připočítat váhu vody, dejme tomu 25litrů , tedy 25 kg a k tomu váhu substrátu a dekorací, 5 litrů cca 8 kg.
Plus kryt osvětlení atd.

Edit: Horác byl rychlejší ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   17.03.2016 18:32 Muž Horác [3942] Re: Mesala
připočetl bych ještě tak třetinu (hmotnost samotného akvária, písek, kameny atd.) U menšího akvárka to dělá míň, u většího víc ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2016 18:27 Žena Mesala [22] Re: prasan
Takže třeba 30l = 30Kg ? děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2016 18:12 - Re: Mesala
Podľa objemu.
1L rovná sa 1Kg. (obrazne)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2016 18:11 Žena Mesala [22] – Obchod
A v obchodě mi asi neřeknou kolik bude akvárium vážit, plné vody, že ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2016 17:40 Muž NASREDDIN [1383] Re: Mesala
Mrkni třeba sem www.aaazelezarstvi.cz/…
Snad tam ty své nosníky najdeš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2016 17:33 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Mesala
Z fotky těžko hádat. Nevíš co to je za typ police nebo nemáš k ní návod? Většinou se u takových polic nosnost uvádí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2016 16:10 Žena Mesala [22] – Nosnost
Fotka k příspěvku Ahoj, kolika litrové akvárium unese takováhle police? Nemůžu to nikde najít, přemýšlela jsem nad tím, že bych si pořídila aspoň o trochu větší akva, ale bojím se, že mi to spadne na hlavu (pod policemi je sedačka)...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2015 20:18 Muž Yirka [9126] Re: Maca123
Tak hlavně ať dobře slouží a dělá dlouho radost. ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2015 17:06 Muž Maca123 [8] Re: Yirka
Fotka k příspěvku Tak drzi.. Zatim palec moc diky za pomoc pivo
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2015 17:54 Muž Maca123 [8] Re: Yirka
Tak to proslo a skrinka ja navrtana na knihovne palec ta ma 1,60m na delku a 2m na vysku, tak doufam ze se to nema kam pohnout.. Napoustet budu stopro po castech, na to jsem myslel.. Diky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2015 16:13 Muž Yirka [9126] Re: Maca123
Ještě poslední poznámka, ale určitě jsi s tím počítal. Až budeš napouštět, tak na etapy a pozorovat jak se to chová. Napouštěl bych to tak na třikrát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2015 13:49 Muž Maca123 [8] Re: Yirka
No urcite je to jednodussi reseni nez tvorit jeste dalsi ram palec listu uz mam pripravenou a narezanou, jeste dvirka a bide hotovo X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2015 12:17 Muž Yirka [9126] Re: Maca123
Neboj, nezničíš, použiješ speciální nábytkářský jak do výrobce. A když šrouby dáš těsně pod ty dvě spodní police, nebudou vůbec vidět.
www.eben-kovani.cz/…
Polovička určitě přivítá jistotu nemít 300 litrů na podlaze. Musíš jí to vysvětlit "politicky".
Osobně bych to stejně tak blízko k sedačce nedával, hrozí různé nehody....
Ještě dodám, že bych na tu přední hranu polystyrénu nalepil bílou nábytkářskou hranu. Bude to lépe vypadat. A když, tak to udělej až po napuštění vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2015 11:38 Muž Maca123 [8] Re: Yirka
To neni spatny napad palec ted je otazka co na to rekne draha polovicka, ze ji znicim regal :) kdyby to neproslo, vyresim to tou drevenou konstrukci dovnitr. Mista je tam dost, stejne tam bude jen filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.12.2015 11:29 Muž Yirka [9126] Re: Maca123
Jak již jsem psal, ty samotné 3mm by mi žíly netrhaly. Spíše ta ostatní rizika se stabilitou. Z toho pohledu ještě jeden praktický návrh.
Osobně bych skříňku s nádrží přisunul až ke knihovničce, k ní ji zafixoval spojovacími šrouby durch, květináč s fíkusem dal vedle sedačky a bylo by po ptákách. Stejně ta kytka za chvíli ten prostor přeroste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2015 10:56 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Maca123
Žádný stres, mám to tak 10 roků. Ale nikde nemám mezery. Mám sice podlahu křivou, ale rovnoměrně (nebo si to sedlo vahou).
Do vánoc si dovezu trochu větší skříňku pro větší akvárium, které to stávající nahradí. Nová skříňka je trochu slabší konstrukce. Snad nebude problém. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2015 10:46 Muž Maca123 [8] Re: NHKG
Nemas strach, ze ti to rupne? coze ja bych asi neusnul :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2015 10:45 Muž Maca123 [8] Re: Yirka
Vcera jste me tak vystrasili, ze to jeste zevnitr zafixuju drevenym ramem . Jinak bocnice jsou rovny, takze si to sedlo podle podlahy.. Jeste me napadlo, co kdyby jsem dal mezi skrinku a podlahu jeste jeden polystyren? To by mohlo teoreticky tu podlahu trosku srovnat nebo?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.12.2015 07:50 Muž Yirka [9126] Re: Maca123
Tak to je dobře, že nejsou z nějakého sololitu či pod. Zkus do stolku s nádrží ze strany jemně strčit. Pokud dojde k sebemenšímu výkyvu do strany, je třeba ještě lépe zafixovat. V plném zatížení by totiž v podobném případě hrozilo zhroucení.
(Nejdříve nádrže, pak drahé polovičky ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2015 22:41 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci
Mám podobné akvárium i skříňku, ale 18mm dřevotříska a mám 1 roh o 1cm níže než protější. Žádný problém. 3mm bych vůbec neřešil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2015 17:19 Muž Maca123 [8]
Zada jsou ze stejneho materialu, mezi vnejsi a vnitrni stenou a mezi spodkem a vrskem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2015 17:14 Muž Yirka [9126] Re: Maca123
Ještě bych se zeptal z čeho jsou záda. Aby se to nebývalo do stran.
A jinak. Ty desky jsou různých kvalit a pevností, takže profesionálové vědí co si z jaké mohou dovolit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.12.2015 17:12 Muž Jifi [675] Re: Maca123
Na tuhle tíhu bys potřeboval buď celý rám, pak by mohl být obložený i slabou dřevotřískou, anebo bytelný stolek.
Pokud jsi tenkou dřevotřísku jen místně zpevnil, tak to bude "rozviklané" a může se to celé deformovat. Nebude to na ty 4 metráky dost pevné.

Dost bych se divil, kdyby 13mm dřevotříska bez rámu udržela NAPUŠTĚNÉ akvárium 150 cm ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2015 17:08 Muž Maca123 [8]
Ne ram tam neni.. Je to ciste z drevotrisky, plus na stredni stene jsou z kazde strany ocelova elka aby se to nemohlo pohnout do strany.. Pokud je to slaby pak nechapu ten juwel kde na 150 cm akvaria maji 13mm drevotrisku a nic vic coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2015 17:02 Muž Jifi [675] Re: Maca123
Pokud se ti deformuje skříňka, tak je málo pevná. Co když se ti o pár mm ještě dál pohne podlaha? Co budeš dělat potom?
Potřebuješ dostatečně pevnou skříňku.
Píšeš, že jsi ji zpevnil. Co si pod tím máme konkrétně představit?
Asi pod tou dřevotřískou není celý rám z jeklu a až na něm přidělaná ta dřevotříska? To by si pak skříňka nesedla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2015 16:56 Muž Maca123 [8] Re: Jifi
Mam bohuzel jen 80cm, ale myslim, ze kriva je ta skrinka, velice nepatrne se svazuje sad tech 16mm mi prislo ok, okoukaval jsem predtim skrinky myslim, ze od juwelu a ty jsou ze 13mm. Veprostred jsou ty desky dve takze 3,2 cm plus jsem to zpevnil ocelovyma elkama.. Doufam ze to bude drzet, ted jsi me vydesil stydim jinak polysteren ma vsude 2cm, tim to nebude.. Je to stopro tou skrinkou, podle me si sedla podle podlahy, ta tam byla mirne prohloubla.. Myslel jsem ze to srovnam tou deskou pod skrinkou ale bohuzel. Mas napad jak to srovnat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.12.2015 16:53 Muž Yirka [9126] Re: Maca123
Jestli to není to, co jsem trošku dotazem zpochybnil hned na začátku. Pro mě je na těch cca 400kg stěna desek 16mm dosti málo. Nejsou bočnice prohnuté - zkus přiložit něco rovného na celou výšku.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2015 16:40 Muž Jifi [675] Re: Maca123
Jak dlouhou máš vodováhu? Máš ji tak dlouhou, abys ji položil na celou délku skříňky?
Pokud ano, tak jsou 2 možnosti:
1) bude tam mezera a skříňka je trochu prohnutá
2) mezera tam nebude - pak by byla otázka, jestli je tloušťka polystyrenu všude stejná

Tak mě napadá - má ten polystyren všude stejnou tloušťku?

Pokud to je opravdu dřevotříska jen 16 mm, připadá mně to trochu slabé. Že máš stejně dlouhé bočnice ještě neznamená, že se nemůže trochu zdeformovat skříňka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2015 16:31 Muž Maca123 [8] Re: Jifi
Bocnice na vysku maji vsechny 80cm.. Jediny co me napada, ze se prohla ta skrinka ale v tom pripade nechapu, ze podle vodovahy je vse ok :-O

Edit: tak jsem to znova premeril a hlavnim vinikem je skrinka, klesla o ty tri mm dolu...
Jak to tedy muzu vypodlozit ? Diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2015 16:24 Muž Jifi [675] Re: Maca123
A nemohla se skříňka o těch pár mm prohnout?
A co jsi nechal řezat na 80 cm? Akvárko máš dlouhé 120 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2015 16:24 Muž Maca123 [8]
Tak akvarium taky v poradku, kdyz polozim vodovahu dovnitr, vse je jak ma byt. Coz znamena ze mi nejspis ta skrinka musela klesnout kvuli te podlaze o ty tri mm dolu

Edit: takze akvarko je rovne, desku jsem znova premeril a je taky rovna.. ted to nechapu vubec..asi bermudsky trojuhelnik tone rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2015 16:20 Muž Maca123 [8] Re: Jifi
To si nedovedu predstavit, nechal jsem to rezat presne na 80cm, vsechny steny jsou v pravem uhlu a dokonce vodovaha rika ze je rovna.. Mohlo by byt krivy to akvarium?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2015 16:12 Muž Jifi [675] Re: Maca123
Maca123 napsal: 2/3 sedi jak ma a od 80cm dal doleva se zacina svazovat dolu tak, ze uplne vlevo na konci je prostor mezi polysterenem a skrinkou 3mm, po dvaceti cm smerem doprava je mezera cca 2mm, po triceti cm je mezera cca 1mm
Nemáš pak trochu křivý vrch skříňky?
Akvárko má určitě rovné dno a to rovné dno tlačí váhou akvárka na polystyren. Na rovné skříňce by pak neměla být mezera mezi podložkou pod akvárko a skříňkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2015 16:07 Muž Maca123 [8]
Kdyz se podivate na tu fotku, tak 2/3 sedi jak ma a od 80cm dal doleva se zacina svazovat dolu tak, ze uplne vlevo na konci je prostor mezi polysterenem a skrinkou 3mm, po dvaceti cm smerem doprava je mezera cca 2mm, po triceti cm je mezera cca 1mm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.12.2015 15:56 Muž RBeil [174] Re: Maca123
Časem klesne, ja bych ho osobně nedával jako podložku na vyronání nerovnosti. Použil bych ho pouze jako podložku po celé delce plochy, která stojí na zemi, to se pak budou všechny strany stlačovat stejně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2015 15:55 Muž Jifi [675] Re: Maca123
Maca123 napsal: Ok diky.. Je to cca 40 cm ke kraji, kde se to zacina svazovat, mam tu u sebe 3mm tlustou preklizku, staci kdyz to podlozim 19cm sirokym pasem na ten nejvetsi rozdil? Ten zbytek by byl od nuly do do cca 1,8mm v delce 21cm. Vyrovna to ten polystyren pak?
Kde máš tu mezeru, že se ptáš, jestli to vyrovná polystyren?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2015 15:54 Muž RBeil [174] Re: Maca123
Jo může být. Ten polistyren by ti vyrovnal kdyby na te desce byla nějaka erovnost jako je boule, dutina, vlna, drobne zrnka písku. Ale když je celá skříň zešikma tak to ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2015 15:52 Muž Maca123 [8] Re: Mrakoplash
Neklesne to lino casem? :-O

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 17

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 16655x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4865?od=251