Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Stojan

 

NápovědaFórum » Technika » Skříňky, stolky, podstavce 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Stojan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2015 15:50 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Maca123
Hodil bych tam pásek linolea, ono se to hezky vytvaruje. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2015 15:43 Muž Maca123 [8] Re: Yirka
Nozky bohuzel nemam, dal jsem pod to jeste jednu desku dofajic, ze to vyrovna.. Nevyrovnala hmm :) a je to stopro 16 mm, kupovano v obi v DE
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2015 15:40 Muž Maca123 [8] Re: RBeil
Ok diky.. Je to cca 40 cm ke kraji, kde se to zacina svazovat, mam tu u sebe 3mm tlustou preklizku, staci kdyz to podlozim 19cm sirokym pasem na ten nejvetsi rozdil? Ten zbytek by byl od nuly do do cca 1,8mm v delce 21cm. Vyrovna to ten polystyren pak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.12.2015 15:28 Muž Yirka [9118] Re: Maca123
3mm není na druhou stranu žádný velký problém a vyřeší to třeba tenká podložka. Pokud nejsou nožky se stavěcími šrouby).
Mě spíš zaujala ta deska 16mm, nespletl ses, není to 18mm?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2015 15:17 Muž RBeil [174] Re: Maca123
Musíš vypodložit ten levý bok, ten polistyren by to spravil kdyby jsi měl na desce nějakou nerovnost, ale šikmou plochu to neopraví...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2015 15:08 Muž Maca123 [8]
Fotka k příspěvku Zdravim vsechny. Vyrobil jsem si pod akvarko stolek s 16mm drevotrisky, bohuzel podlaha neni rovna, takze kdyz jsem na stolek postavil akvarium, zjistil jsem, ze leva strana je cca 3mm niz nez zbytek. Akvarko je na 2cm polystyrenove desce. Myslite, ze to ten polystyren srovna az to naplnim vodou nebo to musim necim podlozit? Diky. Akvarko ma 300 litru, 120x50x50, cca od posledni tretiny zacina vznikat mezera
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2015 09:44 R Muž Mrakoplash [1776] Re: vaaclav
Myslím cca 10 cm nad zemí :-) boky a zadní nohy. Což teď vlastně nahrazují stěny.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2015 07:16 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Mrakoplash
Vzpěry by tam překážely, proto je to dělané ze silnějšího materiálu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2015 06:58 R Muž Mrakoplash [1776] Re: justinik
Já bych mu přidal ještě dole vzpěry, ale jinak je to moc pěknej stolek palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2015 18:33 Muž Xpe [132] - LoricariidaeRe: justinik
Lépe víc, než míň, stolek super. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2015 17:56 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: justinik
Hezká práce. Nic předimenzovaného nevidím. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.12.2015 11:08 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black waterRe: Jifi
Já mám na 350l 30mm jekl, tohle je tak na 2 kubíky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.12.2015 21:39 Muž Jifi [675] Re: justinik
Tak to máš kvalitně předimenzovaný stojan. Míval jsem značně slabší jekl :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.12.2015 20:43 Muž justinik [9] Re: justinik
Fotka k příspěvku konečne obložená joklovina..konečne mám svoj kútik hop
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2015 20:21 Muž Jespe [3] - Malawi, TanganikaRe: afc1886
Ano, to je mi jasné. :-) Ale jaké je to nejhorší reálné riziko. Samozřejmě, že stojan podkládat budu, jen mi jde o nějaké znalosti :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2015 19:58 R Muž afc1886 [14654]
Píšeš vpředu 6 a na boku 4 mm,to by byla nahoře moc šikmina na hladině
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2015 19:58 Muž Jespe [3] - Malawi, TanganikaRe: vaaclav
Stačilo by tedy něčím takovým podložit jen přední část rámu (podlahu pod předním sklem), nebo by ta podložka musela mít lehce klínovitý tvar - tzn. nějak zbroušená, aby třeba stojan uprostřed nevisel 2mm nad podlahou. Je tam kolmý sklon, což samozřejmě znamená, že v určitých bodech 65cm široké konstrukce je sklon 1mm, 2mm, 3, 4, 5 až 6.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2015 19:54 Muž Jespe [3] - Malawi, TanganikaRe: Humbal89
Lino ale pod váhou 1,4 tuny může být stlačeno, ne? Není to moc pevný materiál. Ještě mě napadlo, že by se daly dát možná nějaké plechy. Ono 6mm je asi dost, že?

Myslíte, že by na přední sklo pod 6mm sklonem mohlo působit takové pnutí, že by prasklo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.12.2015 19:54 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jespe
Nejlepší jsou podložky z pásového železa nebo velkoplošné (pozinkované) podložky. www.sponkovacky-kovani-vruty.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2015 19:44 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black waterRe: Jespe
Já měl ten sami problém u 350l a jekloveho stojanu. Přední strana a levá, podlozil sem to platkama lina a je to ok :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2015 19:26 R Muž afc1886 [14654]
Stačí pod akva,pochybuji,že budeš často posunovat 900 litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2015 19:16 Muž Jespe [3] - Malawi, Tanganika
To bych ale musel strhnout lino a vylít celou místnost, aby mi to nedělalo schodek. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2015 19:13 R Muž afc1886 [14654]
Označit deskami a zalít nivelakem,nebo jak se to jmenuje na vyrovnání podlahy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2015 19:05 Muž Jespe [3] - Malawi, Tanganika – Čím podložit konstrukci?
Zdravím,

na připravovanou 900l nádrž mám již zhotovenou jeklovou konstrukci. Problém je však ten, že nemám rovnou podlahu - čili bych měl podložit stranu pod předním dlouhým sklem o 6mm a pod pravé boční sklo o 4mm.

Jaké je podle vás nejrychlejší a ne zrovna drahé řešení? Samozřejmě plně funkční.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2015 00:29 Muž PaulZy [51] - RostlinyRe: PaulZy
Nakonec jsem podepřel přímo bočnice, přijde mi to logičtější.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2015 22:30 Muž PaulZy [51] - RostlinyRe: vaaclav
Kolečka vyndat nemůžu (je to kolejní komoda). Koupil jsem čtyři dlažební cihly (po 4 Kč), tak přemýšlím, kde tu komodu podložit. Kdyby neměla kolečka, tak stojí na bočnicích vpravo a vlevo. Kolečka jsou samozřejmě na dnu. Asi bych podložil bočnice, i když zbytek bude v luftě.

Kolečka jsou rozmístěna skoro hned v rozích, dno je o 2 mm výše než bočnice.
_______
|o   o|
|     |
|     |
|o   o|
-------
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.11.2015 09:43 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black waterRe: Jifi
www.obydleni.cz/…

www.hornbach.cz/…

nebo si zjistit nějakou pilu v brně, ale při dvou trámkách nebude ta uspora tak velká, takže stačí obyčejný hobby market :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.11.2015 09:17 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: PaulZy
A co ty kolečka vyndat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.11.2015 07:12 Muž Jifi [675] Re: PaulZy
Není tam někde OBI nebo Baumax?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2015 21:07 Muž PaulZy [51] - Rostliny – Brno hranol
Chystám se koupit 45l akvárium (místo 25l Zátiší). Rozhodl jsem se, že ho dám na komodu ("úložný box" na kolečkách). Je celá z 2cm lam. dřevotřísky vč. zadní stěny, občas se na takové komodě vozí studenti (v dobré náladě), takže nějakých 70 kg by měla unést bez problémů, jen ty kolečka ne.

Takže sháním dřevěný hranol o průměru aspoň 7 cm a 42 cm délky, dva takové kusy. Nevíte někdo, kde poblíž Skácelky (Husitské, Purkyňovy) můžu najít prodejnu se dřevem? Zatím mě napadlo jen Unihobby v Komíně. Navíc nevím, jestli tam dřevo budou mít a přes e-shop objednávat nechci.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2015 19:42 Muž justinik [9] Re: liborass
bude to lamino len hrubšie,aby to viac pasovalo...pracovna dosku calvados sa neda aj tak zohnať,vraj to nerobia uz... tak to bude zdvojene drievotrieska 36mm

Díky za názor a poradenie ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.10.2015 15:15 Muž liborass [174] Re: justinik
já bych se lamina nebál, aby ti navlhlo to by se fakt musela stát nějaké velká nehoda, ale při normálním používaní se nic nestane ;-) akva ti nespadne, máš tam ten kovový stojan palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2015 14:10 Muž justinik [9] – Obloženie stojanu
Fotka k příspěvku Zdravím. Pred rokmi som si dal pozvárať stojan pod akvárium. Vtedy som ho len natrel a dal pracovnú dosku. Teraz konečne chcem ten stojan dať obložiť,vymeniť aj tú dosku, aby to pasovalo k novej zostave.

Chcel som pôvodne ten stojan obložiť borovicou, namoriť a nalakovať, ale nikto tuna nerobí s masívom, len s drevotrieskou...

Je drevotrieska OK? Bojim sa aby mi hneď nenavlhlo.. Dá sa prípadne tá drvotieska natrieť ešte niečim?čo poradíte?
Pripájam aj fotku stojanu..

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2015 20:09 Muž mPP [4] Re: Jespe
Tak preco neokrytujes tak ako som pisal v prvom komentari:-) sprav to dalej jednu aj druhu stranu neviem o10 alebo daj20cm a potiahni to az hore zarovno z krytom akvaria pripadne aj z vrchu a budes to mat ako telku:-) urobis okolo toho taky ram a po stranach ti mozu ist hadice. Zaroven ked to tak spravis urobis si vlastne aj kryt. Na strany akva nalepis ciernu tapetu alebo uz nieco vymyslis a jeto;-) ibak je to aj idealne riesenie z toho pohladu ked to budes vyberat. A hadice zo strany nieje problem tam potom budes mat dost miesta. Ked velmi budes chciet das si to aj zo zadu ale to by si musel mat kolienko a zbytocne by to brzdilo tlak. Ked chces dat 3D pozadie nebude ti zavadziat potom ked chces dat hadice zo zadu? Mne osobne mi to v mojom dost vadi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2015 19:52 Muž Jespe [3] - Malawi, TanganikaRe: mPP
Filtr by měl být uprostřed pod akváriem (přímo uvnitř duté konstrukce). Tím prostorem nevím, co přesně máš na mysli, ale celá konstrukce bude obložena dřevem a dřevěnými dvířka na otevírání. :)

Jinak myslíš, že radši neriskovat skrze 10cm přesah akvária ze stran nad konstrukcí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2015 19:38 Muž mPP [4] Re: Jespe
Sprav to tak ako si poslal foto hoci to je zaujimave foto:-) ale idealnejsie je pre istotu spravit to pod cele akva predca len je to riadna vaha a zbytocne riskovat. Ten filter bude pod akva a ten priestor bude uzavrety?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2015 19:29 Muž Jespe [3] - Malawi, TanganikaRe: liborass
Rozhodl jsem se už "na beton" pro 3D.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2015 19:17 Muž liborass [174] Re: Jespe
pak je tu možnost v rohu akva udělat "jakoby šachtu" kde bude ve dně vrtaný otvor a tudy vést techniku... a jaké plánuješ pozadí 3D nebo černou tapetu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2015 19:05 Muž Jespe [3] - Malawi, TanganikaRe: Mejla82
Ano, i to je víceméně řešení, kterého reálně dostojím. Jen je zatím mou snahou to nějak elegantně vyřešit tak, aby nebyla žádná technika vůbec vidět. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2015 18:59 Mejla82 Re: Jespe
Ja mam podobnou volikost a litraz akva.Mam pripojenou filtraci dnem akvaria.
Viz moje fotogalerie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2015 18:55 Muž Jespe [3] - Malawi, TanganikaRe: liborass
Myslím, že ne. Jen si nedovedu představit, zda by to nějak moc nenarušovalo estetický vzhled - celé akvárium a konstrukci, kterou už člověk ze zdi nikdy nevyndá, dělám přeci jen jednou za život, tak se snažím, ať to vypadá co nejlépe.
Samozřejmě za předpokladu, že to nebude stát spoustu sil a námahy navíc. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2015 18:53 Muž Jespe [3] - Malawi, TanganikaRe: mPP
Fotka k příspěvku Asi nějak takto. :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2015 18:41 Muž liborass [174] Re: Jespe
a byl by to velký problém, kdyby ty hadice vedly z boku???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2015 18:08 Muž mPP [4] Re: Jespe
Bude to krasne akvarko. Ked uvazujem a predstavujem si to dobre ten tvoj napad by sa mal osvedcit. Pozri si v profile moj podstavec. Akvarium mam o polovicu kratsie ale rozlozenie vahy bude to iste. Dosku ktoru som si dal urobit som dal z lava aj z prava o1 cm viac v predu a v zadu ostal rozmer 50. Stlp zo samotovej tehly ma rozmer 45x45 takze mi chyba na sirku ako aj na dlzku. Celkovo stlpi zaberu 90cm plochy a 30cm je volnych. V strede je medzera 18 na kraji po 7 cm kedze doska ma 122 cm. Podla mna by to malo zvladnut. Inak priestor kde to budes instalovat ostane este volne miesto z lava aj z prava? Kebyze spravys normalnu konstrukciu a z lava aj prava das medzeru 10 cm napr spravit konstrukciu ako sa robi na sadrokarton pripadne by si dal tu osb dosku. Ci musi ist filter zo zadu ano? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2015 16:58 Muž Jespe [3] - Malawi, Tanganika
Zdravím,

své akvárium 270x60x60cm budu pokládat na železnou konstrukci, která se bude kotvit do stěny. Jenže konstrukce bude logicky přímo u zdi a já tak bez její narušení nebudu moct vést kábly a hadice k filtru Fluval FX6 zadem...

Tady původní rychlo-nákres:
postimg.org/…
červeně zvýrazněn prostor pro uložení filtru (bude zde vynechána 1 diagonální vzpruha) a v zadním jeklu by byl otvor. Vše buďto vpravo, jak je vidět na nákresu, nebo třeba uprostřed.
Jenže tento otvor v zadním jeklu prý může být nebezpečný skrze nosnost.

____________________________________________________________________________

Napadlo mě tedy udělat konstrukci o něco menší než bude plocha akvária, na ni položit dřevenou OSB desku již o velikosti akvária a teprve na ni akvárium.
postimg.org/…
Od stěn akvária pak kolmo k podlaze udělat dřevenou výplň a do OSB desky vzadu vyvrtat otvory, čímž by vnikly díry v každém rohu za akváriem, ale potřebuju si být jistý, že se s přečuhujícím sklem nad podstavcem nic nemůže stát.

Chci se tedy zeptat, zda by Vás nenapadlo žádné jiné elegantní řešení vůči tomuto typu konstrukce a zda si myslíte, že akvárium může třeba z každé strany 10cm přečuhovat nad podstavcem???

(přemýšlíme nad tím už pár týdnů v 5 celkem zkušených lidech)...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 20:20 bettasvetcz Re: fido16
Jojo budu se stehovat zpět do ostravy tak až tam ale je to otázka max měsíce na stojan se vrhnu uz pristi týden
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 20:07 finnnp Re: akvaova
Já myslímže nic kotvit nemusíš.To nepřevrhnou ani dva chlapy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 20:05 Muž fido16 [631] Re: akvaova
Tak vidím že plán už nějaký máš tak teď už jen ho zrealizovat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 20:04 finnnp – stojan
Fotka k příspěvku Akvárium 50 cm na výšku a otvor nad akváriem 25 cm.Je to silně nepohodlné.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 20:04 bettasvetcz Re: fido16
jojo stím je počítáno do stropu na chemii přes 10mm závitovou tyč

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 17

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 16655x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4865?od=301