Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaká ryba bude lovit plže?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Žádná další stránka   1  
Jaká ryba bude lovit plže?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2006 11:20 Pepino – Šneci
Kamarád zkusil použít mřenku thajskou (doufám, že si to pamatuju dobře, taková šedá prouhatá) a za pár dní byl bez šneků. Jinak na šneky jsou vysazené taky akary hnědé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2006 09:46 Vojta Reichman Re: ERkhy
Nevím, jestli to sem už někdo psal, ale šneky likvidujou i čtverzubci. ( ty ale likvidují i jiné rybky, takže je musíš mít samotné v jedné nádrži)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2006 07:57 Muž [] Re: japman
Ano chovám je ve třech ostatních akváriích. Ačkoli u tlamovců je to spíš zpestření jejich stravy než jeho ;-) A sezobe jich opravdu hodně. Naštěstí se mi konečně podařilo trochu rozmnožit ampulárie a ty vydrží o něco déle (jsou větší)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2006 07:54 japman Re: anonym
a ako si to vyriesil? chovas slimaky samostatne v inej nadrzi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2006 07:23 Muž [] Re: ERkhy
Já chovám ve společenském akva Tetraodon Schoutedeni a je opravdu mírumilovnej k ostatním. Jenom jsem měl nějakou dobu problém sehnat mu dostatek šneků. Zbodnul jich i 30 (okružáci 1cm) za den
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2006 13:55 ERkhy – pro Voldu a dalsi
ktere ctverzubce su znasanlive?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2006 01:37 ivan Re: dolly
Mřenka nádherná je opravdu hejnová ryba,která potřebuje společnost vlastního druhu,v literatuře se uvádí že osamocená se utrápí k smrti.V akva jsem měl 2ks a byli pořád u sebe.Je to drahá rybka,ale těch 120-150kč za další není takový výdaj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2006 00:07 dolly Re: CML
no tak jenom proto že je rybka hejnovitá neznamená že sama chcípne!!! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2006 17:01 CML Re: digo
No tak to jo! 1 mřenka? To se jí asi bude hodně dařit, když to je hejnová ryba.Co????????????Bude pěkně strádat.!!!Ale třeba ti nechcípne hnet :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2006 14:45 digo Re: Xara
já sem teda nakonec koupil tu mřenku nádhernou, zatim je v karanténě tak uvidim jak to dopadne
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2006 18:34 Xara – mřenka
A co mřenka trpasličí?myslíte, že by taky žrala šneky nebo je moc malá?Mřenka nádherná je totiš do mýho akwa(60l) moc velká a nevim,jak by na ní reagovaly ostatní ryby(platy,molly).Nebo nemáte někdo zkušenost s mřenkou proužkovanou?na těhle stránkách vůbec neni, našla sem ji jen v knížce..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2006 18:55 kuba Re: digo
dej tam tu mrenku,ty jsou super a na sneky se mi osvedcily,ja mam v akva 2,ale 1 by to taky prezila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2006 17:01 Killer Re: digo
No já jsem měl jeden čas bety ve společnym akva,když maj hlad,tak je sežerou.Nevyžerou to všecko,ale snižujou stavy,jestli mi rozumíš:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2005 02:02 Aivosh Re: digo
Rozhodne mrenka nadherna a 2 kusy budou stacit ale ve 3 kusech lepe:-) je fakt uplne mirumilovna :-) a sezerou mi uplne vsecky sneky. stoji cca 100 jedna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2005 00:24 Volda Re: digo
Zaručeným 100% likvidátorem šneků je Čtverzubec, jsou totiž
jeho potravou. Ale pozor je jenom jeden nebo dva druhy co jsou
mírumilovní a hodí se do společenského akvária. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2005 23:43 digo – mřenka
a co mřenka? máte zkušenost? píšou, že by se měla chovat ve více kusech a to bych tam měl pak moc fish. jinak je prej na rybky mírumilovná..
možná si pořídim rájovce do malýho akvárka a budu je pouštět na šnečí lov do velkýho. myslíte že je to OK?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2005 21:07 corthez Re: digo
trnovec je ideální rybka, naprosto mírumilovná, klidná, chce to jen úkryt kde se schová přes den a v noci začne s úklidem...stojí kolem 85kč což může člověka odratit, ale je to krásná rybka, která udržuje mé akvárium asi tak se 4 - 5 šnekama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2005 11:50 vojta Re: digo
pestřenec červený,rájovec dlouhoploutvý,akva minimálně 100l udělat úkryt,pomocí kamenů nebo převráceného květináče které si rybka střeží,je dobré koupit páreček,věnují se jen sami sobě a ostatní rybám dají pokoj pokud mají dostatek místa pro rozplavbu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2005 11:31 digo – šnekožrouti
Čau,
zajímalo by mě jakou máte zkušenost s likvidací šneků přirozenou cestou.
Existuje vůbec ňáká ryba co žere (malý) šneky a menší ryby nechá napokoji. Nemyslim potěr, ten shlte stejnak každá ryba..
Já měl jeden čas rájovce, ty byly OK akorát zlikvidoval všechny ryby, který přišly do akva po nich.

Teď mam v akvárku přešnekováno a nestačim je vyndavat..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2005 17:20 vojta Re: Kryštof
nechcípnou neboj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2005 16:39 Kryštof Re: vojta
Nojo,ale když 14 dní nebudu krmit, nechcípnou mi ostatní ryby hladem? To bych fakt nerad :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2005 20:20 vojta Re: Kryštof
koupit samce je účinější a 14 dní nekrmit,bud darovat příteli nebo se ho pokusit vrátit do akvaristiky s tím že máš příliš malé akva a že jsi to nevěděl,většinou ryby berou zpátky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2005 15:30 Kryštof Re: vojta
Mam 60l akwa a v něm platy, black molly, paví očka a ancistrusy.když koupim rájovce, aby mě zbavil šneků,co pak s nim, aby mě nezbavil i ostatních ryb? Mam sice ještě 112l akwa, ale v něm sou závojnatky a to mi teda k sobě vůbec nejde..poraďte,prosim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2005 19:54 vojta – šneci
spolehlivý je pestřenec červený,nebo rájovec dlouhoploutvý,pro menší akva to značí do 100l po provedené práci vylovit poohlížejí se poi menších rybách pro větší akva zbudovat úkryt a všechno je v poho necpat tam žádnou měd je to vždycky riziko

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2005 22:20 Conty Re: Wiku
vrubozubec paví ti je spolehlivě zlikviduje, ale taky ti prohrabe důkladně štěrk v akvárku a serere i menší rybyčky...takže to asi nebude to pravé ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2005 18:36 Wiku – požíračí šneků
Zdar lidi
Poradí mi někdo jaké ryby žerou šneky?
Co třeba Pestřenec Zlatožlutý?
Myslím takové malé šneky bouďáky,hnědé asi 0,5cm velké.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [4]

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 6252x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4840-jaka-ryba-bude-lovit-plze?od=151