Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaká ryba bude lovit plže?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Jaká ryba bude lovit plže?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2008 17:34 Muž Povalec [7] - Cichlidy – Sneci
No, pritahnul jsem si sneky, nebo spis jen vajicka s kytkama a behem 3 tejdnu docela premnozeno. No, a pak jsem si poridil kance sajky a po tejdnu jsem jenom odsal prazdny ulity. Jen mam pocit, ze po nich jdou ty sajky i nekolik centimetru pod povrch ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2008 17:04 Muž Mobbydick [4] Re: mch.sokolov
Tak pánové sorry, jedná se o gastropex, neměl jsem před sebou krabičku, když jsem to psal a celkem se divím, že si to takoví odborníci jako vy nedomysleli ;-) . To Foxchossen - sbírám těch malejch zmetků tak 50 každej druhej den. A jen a pouze jsem se zeptal, akorát poslední dobou začínám mít dojem, že když se tady někdo na něco zeptá, tak z něj spousta lidí začne dělat blbce. Stačí mi přitom odpověď ne, není to pravda a nebo ano, je to pravda, to je celé. A proto se radši ptám tady než v akvaristice. V každým případě ale děkuju, že jste si udělali čas a odpověděli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2008 16:28 Muž mch.sokolov [160] - CichlidyRe: Sid
asi něco k jidlu :-O smich a to nemluvě o otocinklech hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2008 16:13 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Mobbydick
Tak ani Gastropur nepomohl.. :-O
A co to je? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2008 15:18 foxchosen Re: Mobbydick
já mám tedy Otíků pět a mladých šnečků mnohem víc takže bych řekl, že ne - Otíci se o šneky napostarají. Kupovat si spešl rybku proti šnekům mi přijde dost extrémní, takže doporučuju to udělat jako všichni - rozmačkat/vysbírat :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2008 13:12 lovec Re: Mobbydick
Buď je budeš muset vibírat a nebo si pořiď čtverzubce , ja ho měl a vylikvidoval mi všechny šneky ,ale pak sem ho dal kámošovi ale fakt doporučuju ano , bohatě ti stačí jeden
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2008 12:28 Muž Mobbydick [4] – Otocinklus a šneci
Mám dotaz - doma mám dvě akvária,jedno větší a menší odchovničku. V hlavním akvu mám neustálý problém se šneky, prostě nejsem schopen se jich zbavit, ani gastropur mi nepomohl. V odchovničce mám jednoho Otocinkla, a jsou tam stabilně pouze šneci, který jsem tam zavlekl z většího akvária - neobjevil se tam ani jeden kousek přírůstku. jinak voda stejná, péče stejná. Z ryb je tam pouze potěr guppek a endlkerek, a již zmíněný otocinklus. Je možné, že oťas prostě požírá ty šnečí vajíčka, když se tam další šneci neobjevují? Pokud ano, vyřešil bych těmito rybami problém se šneky ve větším akvu, ale nechce se mi kupovat další ryby do už tak přerybněného ( mírně) akvária. Dík za názory

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 15:01 PaTo Re: elenie
Platydoras Costatus. ano .Ja som ho tam mal tiez a slimaky my zmyzli. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 10:34 Prcek Re: Yirka
Pekne roste a taky je to hejnova ryba, takze mit idealne ctyri, ale urcite aspon dve.
Jinak je pomerne placha a vetsinou nekde zalezla, takze ostatnim moc prostor neubira. Kazdopadne je to krasna ryba a co se tyce sneku, ucinnejsi nez vysavac :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 07:53 Muž wayn [79] Re: elenie
Když bude v akváriu rovnováha, tak nemusíš šneky řešit. Asi bych začal dnem, pokud je to to akvárium, co je v něm bílé.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 07:50 Muž Yirka [9126] Re: elenie
Hovoříme-li o rybkách tak myslím, že spíš než parmičky by to mohly být mřenky, především Botia lohachata(almorhae)-mřenka pákistánská a Chromobotia macracanthus-mřenka nádherná. Je však třeba postupovat dle velikosti nádrže, mřenka nádherná trochu naroste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 07:40 Muž henrich [4] Re: elenie
Chce to trpezlivost. Ja som ich 99% vyzbieral behom dvoch tyzdnov. Prve dni boli tazke, to som ich vytahoval vzdy, ked som presiel okolo akva a nejakeho slimaka zahliadol ;-) Ale cim dalej, tym menej. Takisto je treba poobzerat listy rastliniek, a stiahnut z nich vajicka.

Teraz ak najdem jedneho za tyzden, tak to je vela palec

Nechal som si tam len piskorky a clunice - tie sa daju likvidovat len pucenim o sklo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 06:42 Muž Snofrev [54] Re: elenie
parmičky (dost druhů a možná že všechny) jsou dobrý likvidátor šneků, ale ty velké šneky je nutné vyndat růčo

je tu na toto téma víc debat, chce to zkusit prohledat
co se chemie na šneky týče, tak já bych jí určitě vynechal, zbytečný stres pro ryby a parmičky si s nima rády poraděj
pokud není místo na parmičky, tak bychraději vendaval růčo, než chemií
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 06:16 elenie – Rybí četa proti plžům
Už docela dlouho "válčím" s plži :-( . Do akvaria se dostali nejspíš s rostlinami a od té doby se jim tam daří až příliš dobře (nejspíš okružák červený a blátivka americká). Chemii moc nevěřím. Spíš bych potřebovala nějakou vhodnou rybku, která by tuto "plží invazi" zastavila a snesla by se dobře s čichavci a danii. :-)
Předem díky za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2007 18:34 Muž hanz [27] Re: Bunda
To radeji sneka nez ancitruse no Zhlediska pozirani rostlin urcite.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2007 18:31 Muž bunda [28] Re: Kilas
Myslím, že moho druhů ryb sežere již i nakladená vajíčka šneků. Ancitrusy, panceřníčci atd. pořerou i ty co spadnou na dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2007 17:52 tonik666 Re: Alofok
Běžní malí šneci, kteří se přemnožují v akváriu, kytky nelikvidují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2007 15:41 Alofok Re: Petas
Hele ted jste proti šnekům,ale počkejte až o ně budete škemrat když budete mít řasu ano :-D
Pravda,že rostlinky likvidují,ale to jen když se přemnoží. A to je vždy chyba akvaristy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2007 02:10 Petas Re: Bunda
Nefím no, ale mě šneci (teda aspon jak je znám já - malí,vlezou všude a jejich počet je nevyčíslitelný, nezkoumal sem teda co je to za druh, to se omlouvám!) dělali docela problémy, ucpávali filtr, žrali rostliny a to už mě docela štvalo, tak sem si pořídil párek Mřenek nádherneych a od tý doby po šnekovi ani památky... a Mřenky vypadají v AQ sqěle tak proč je nevzít jako takovou možnost jak zaplácnout dvě věci najednou - likvidace (nežádoucích) šneků a zároveň jako sqělá a užitečná ryba? :-) ...Už vidím nákou obchodní agenturu jak na ně lepí etiketu "2 v 1" rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2007 19:01 Muž Roman [100] - CichlidyRe: Kilas
No nemá cenu radit, když se ani autorovi dotazu nechce k jakým rybám se má nějakej likvidátor přidat.Mě nedělá problém likvidovaní pomocí cichlid, ale někomu by to zplundrovaly celé.Takže možnosti jsou,ale dle nynější obsádky ryb. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2007 14:17 Muž bunda [28] Re: Voloďka
Přesně souhlasím se Sidoniusem. Šneci do akva přece patří, pomáhají udržovat rovnováhu. Zajímalo by mě co berete jako přemnožení šneků. To vám dělají takové problémy ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2007 14:08 Žena Lucianetta [43] Re: Voloďka
Ale oni se přemnožej, jenom když v akva nejsou optimální podmínky (teda když oni mají podmínky až extrémně dobrý) - a za to přece nemůžou sad Proč se nestarat o akva tak, aby k takovým situacím vůbec nedocházelo??? tone :-| tone
já šneky mám, hádám, že víc než 20, ale nevyhodila bych je.... jsou hezcí a pořád oždibávaj různej "bordel", co se kde usazuje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2007 13:57 Žena Voloďka [59] - TetryRe: katunka
To je jasný, ale šneci jsou prostě šneci a hold se občas přemnožej a já bych na to nikdy nebrala chemii, takže podle mne (když není akva přerybněné) bych si koupila tu mřenku. Desítek lidí si s koupenou kytkou přineslo šneky...chemie zabijí i další ryby co žijí u dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.11.2007 11:27 Žena katunka [158] Re: isamik, sid
Za chvíli někdo vymyslí půjčovnu ryb. Tuhle na šneky, tuhle na řasy....holt je to jednodušší než se dlouhodobě o akvárko starat tak, aby k žádným kalamitám nedocházelo tone Blaho těch ryb je každému buřt, hlavně že nebudou řasy/šneci. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2007 10:14 Žena Voloďka [59] - TetryRe: Kilas
Doporučuji z vlastní zkušenosti mřenku. Mám doma dvě skvrnoocasé, nedorůstají se moc a jsou moc živé, občas někdy něco proženou, ale není to tak hrozný. Nemám teď v akvárku ani jednoho šnečka a mladýmu se po nich tak stýská, že chce mít ještě jedno mini akva na šnečky-takový odběrový krmivo pro mřenky :-D X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2007 10:04 Muž isamik [180] Re: Sid
Taky nechapu :-)
Ale jak vidno najde se spousta lidi, kteri jsou schopni poridit si tohle na to rybu :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2007 22:44 rolandmynar Re: vencisimo
Čtverzubec je opravdu likvidátor, ale pozor v akvaristice bývá v braktické vodě!! Pomalinku přizpůsobovat na sladkou, ale pak jsou naprosto v pohodě. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2007 22:22 ►MICUS◄ Re: vencisimo
4zubec zaručeně vyžere vše živé až do vlastního úplného přežrání ano A tráví taky rychle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2007 21:35 Sidonius Re: Kilas
Neumím si představit, že by mě šneci donutili koupit si jakoukoli rybu, kterou bych si jinak nepořídil, a to jen kvůli jejich likvidaci... Nechápu... :-O :-) Co pak s tou rybou? Taky budete shánět něco co jí zbaští?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2007 20:03 Vojta Re: Kilas
Spolehlivá je mřenka nádherná, která není příliš náročná a neohrožuje menší ryby. V akvárku mi zbyly prázdné ulity
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2007 20:00 Muž vencisimo [7] Re: Kilas
čtverzubec, zadělané 200l akva během dne a půl vyčištěno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2007 18:15 Muž Turok [18] Re: Kilas
rajovec, keříčkovec,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2007 17:38 Muž isamik [180] Re: Kilas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2007 17:36 Kilas – Ryba, která žere šneky...
Zdarec.Zajimalo by me, ktera ryba mi sezere sneky, co sem si prines s kytkou z akvaristiky. Uz sem se na to ptal, ale dostalo se mi ruznych odpovedi...tak bych chtel nakou radu, zalozenou na vlastni zkusenosti...dik :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2007 09:38 Žena Markii [10] Re: Joecz
ja mám opačný problém, mi si ampularie poxhutnávají na ostatních plovatkách odkružácích a podobných potvůrkách :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 21:12 Muž ČUPR [204] - TetryRe: Joecz
V mém akváriu zaútočili Ancíci na Ampulárie takovým způsobem, že jim hoblovali víčka, kterými si zavírali ulity tak dlouho, až je zcela probrousili. No a pak už zbylo jen na kterékoliv rybce, aby si udělala francouzskou specialitu - maso v ulitě. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 16:15 Žena Myrka [15] - AfrikaRe: Joecz
Tak i kdyby ryba chtěla sežrat šneka tak se zatáhne do ulity ;-)prostě umřel a ještě nakrmil kohosik X-)
No podle mě když nejsou ti bojovničáři moc dobří kámoši,tak z nich budou gladiátorové rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 14:51 Alofok Re: Joecz
smich Pochybuju o tom,že by Ti/Vám šneka sežrali-já mám šneků plno a maličkých a rybičky se bojí na ně vztáhnout ruku (kterou nemají :) ).Ale je naprosto přirozené,že pokud Ti/Vám umře rybka nebo šnek pochutnají si na něm a navíc ampulárka by se hned zatáhla a zabarikádovala v ulitě tak,že by ji nevytáhli. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 11:54 Joecz – Vražda v akváriu
Oběť: ampulárie 2cm, naprosto vyrvaná s ulity a okousaná
Hlavní podezřelý: 3 x čichavec šedý 1. den v akva, 6 cm
Další podezřelí: 3 x bojovnice pestrá(samec 5 cm)
3 x black molla (5cm)
2 x ancistrus sp. (4 - 5 cm)
3 x paví očko (3 cm) ti to asi neudělali :)
Poradí mi pls někdo kdo je vrah?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2006 12:46 Žena azalka [38] Re: pavco
Čtverzubce nebrat, pokud nemáš pěstírnu šneků - jak je zlikviduje, pustí se do dalších živých tvorů. Doporučuju mřenky. (Ale do toho většího aqárka.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2006 21:27 Muž [] Re: pavco
Nejspolehlivější šnekožrout je čtverzubec (tetraodon shoutedeni) ale pak budeš mít problém sehnat dostatek šneků na jeho krmení. Já si musel pořídit speciální akva a dával jsem si inzeráty a jen tak tak jsem ho stačil zásobovat. Napadal mi i ampulárie které byly větší než on, stačilo že si z nich vykousnul kousek masa X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2006 14:29 kiiki Re: pavco
Mřenka nádherná-vlastní skušenost.Nebo taky mřenka malá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2006 11:17 Martin Re: pavco
Čtverzubec - spolehlivě Tě zbaví všech šneků
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2006 22:54 Muž [] Re: pavco
rájovec ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2006 20:35 pavco – Rybka vs. šnek
nevíte jaka rybka žere šneky (myslim takove ty co si přinesete domu třeba na rostlince)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2006 15:24 Žena Marfi [10] Re: matko
mě velmi pomohla mřenká nádherná. je to krásná ryba a šneččí vajíčka (která jsou skoro neviditelná) požírá jako lahůdku. Velmi ji doporučuju, je to klidná ryba, která se ráda schová do úkrytu. (cca měsíc po nasazení 1 mřenky do 50 l bylo pošnecích)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2006 14:03 rowdy Re: matko
Mě se svého času osvědčili rájovci, za měsíc bylo po šnekoch.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2006 07:51 paulinn matko
pokud jsem četla, tak mřenky to žerou, ale nevím, jak jsou s pavíma okama:) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2006 20:54 matko – slimaci utocia
Ahoj, mam pocit, ze sa mi v akvarku zacinaju rozmahat slimacikovia, z nicoho nic ich tam vidim. Vytiahol som ich asi troch styroch malinkatych, a dal do ineho akva; ale aj tak vidim, ze dalsi sa mi tam skryvaju medzi kamenim a inde v zeline. Neporadite mi nejaku nenarocnu rybicku, co by sa ich pritomnotsi v akvarku potesila a pritom by nemala problemy s gupkami? :-) vsak ked nie, budem ich vytahovat jeden po druhom, raz za cas ich povysavam a som v pohode :-) len tak pre kazdy pripad sa chcem spytat :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2006 15:07 shedlo Re: Pepino
Já myslím, že krunýřovci jsou taky vhodní, jak neustále všude rejdí, sežerou vajíčka a udržují šneky pod kontrolou. V akva, kde je nemám, je šněků fůra, tam kde jsou i krunýřovci jsem už dlouho žádného nezahlédla...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [3] 4

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 6252x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4840-jaka-ryba-bude-lovit-plze?od=101