Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaká ryba bude lovit plže?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Jaká ryba bude lovit plže?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2019 20:15 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Králík
Nesežere, žere jen to, co je na dně. Ale sežere všechny šneky. A většinou začíná těmi největšími jako je neritina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2019 20:03 Králík Re: NHKG
A můžu se ještě zeptat, zda mi šnkekožravý šnek nesežere mladé živorodky duhové?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   08.04.2019 21:14 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Králík
Do tvého akvária vhodná šnekožravá ryba není. Menší šnekožravé ryby co znám:
- Rájovci: Bývají agresivní, mohli by vraždit živorodky.
- Mřenka malá: Hejnová ryba co ráda plave, pro ně nemáš dost místa.
- Čtverzubec trpasličí: Je riziko, že bude okusovat ploutve samečkům živorodek.
Takže máš 3 možnosti: sbírat to ručně, zkusit šnekožravého šneka a nebo řešit příčinu, proč se okružáci přemnožují.
rybicky.net/atlasostatnich/surmovka_vrazedna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 21:07 R Muž ctibum [6867] Re: Králík
Nebylo by prospěšnější eliminovat příčinu jejich přemnožování a například nepřekrmovat ryby a/nebo odstraňovat odumřelé listy rostlin? Okružák se přemnožuje, jen když k tomu má vhodné podmínky, tedy nadbytek potravy... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.04.2019 21:05 R Muž Anthrax [4739] Re: Králík
To máš jednodušší je zredukovat růčo. Na něco je nalákej. Třeba na okurku. Záleží co je to za šneky. Spíš je dobrý zjistit proč se přemnožují než vytloukat klín klínem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 21:01 Králík
Dobrý den,
v akváriu 60L se mi přemnožili plži. Neví někdo, která ryba by mohla jít do takto velkého akvária k pancéřníčkům malým a k živorodkám duhovým, která by žrala mladé okružáky? Předem děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   27.10.2016 08:29 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: kopčem
-ve vašem případě je skutečně zbytečné jít volbou nákupu nového druhu,pouze za účelem likvidace piskořek
-mřenky mají svá specifika chovu, jednoduše, není to neonka
-tady se predátorem budete muset stát vy, jako akvarista. Nejde o věc nijak složitou. Každý den odlovte viditelnou část populace, případně si můžete dopomoci tzv.překrmením, kdy dáte více krmení k přední přednímu sklu na substrát, odlovíte piskořky a následně odsajete-odkalíte, zbytky krmiva co zůstaly. Můžete zkusit i plátky okurky. Tím odstraníte poměrně značnou část populace. Následné průběžné odebírání již bude hračka.
-příčinou nadměrného rozmnožení bude nejspíše krmení ryb,kdy nadbytek krmiva pro ryby, je živnou složkou pro piskořky.
-méně krmte,stante se lovcem a uvidíte,že to půjde
;-)
-edit-koukám,že v podobném duchu vám již odpověděl kolega, než jsem to nadatloval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   27.10.2016 08:05 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: kopčem
Už úvaha o doplnění ryb je nesmyslná. Pokud máš v 200 litrech 70 neonek a neurčitý počet teter červenoústých, už tak je z toho akvárka rybí polívka a doplňovat to dalšími rybami je blbost. Evidentně překrmuješ, přebytek krmiva zapadne do substrátu a šneci mají hostinu a množí se. Takže:
1) Krmit tak, aby to ryby spotřebovaly během 1-2 minut a nic nenapadalo na dno.
2) Omezit počet piskořek mechanicky - sběrem, nalákáním na nějakou tabletu, jak píše Wendy2
3) Rozhodně nic už do akvárka nedoplňovat a počkat až časem poklesne obsádka na rozumnější mez. I kdyby těch 200 litrů byl čistý objem vody, je tam moc ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2016 07:46 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: kopčem
jestli jich máš v podstatě z nuly mraky, tak je někde chyba, třebas v překrmování... piskořky se dají nalákat na žrádlo, i ve dne vylezou pro tabletu spadlou na dno, postupně je tak můžeš odlovit do přijatelného stavu, chce to ale nervy a čas, no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2016 07:21 Muž kopčem [1] Re: PaDa
Jasně že bych se jich rád zbavil jsou jich fakt mraky musel jsem je z něčím přinést já je nedával sad
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   27.10.2016 07:12 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: kopčem
Špatná a zkratkovitá úvaha. Ryby si nepořizuješ, aby něco sežraly, ale že je chceš, znáš jejich nároky a dokážeš jim to poskytnout.
Pokud se takhle ptáš, rozhodně to nevíš a jde ti jen o to zbavit se šneků. To je ale zatraceně málo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2016 07:06 Muž kopčem [1] Re: lacewings
Jaký druh mřenek by byl nejvhodnější kolik kusů do 2OO litrů. Dno mám KONGO K4.Díky
Myslel jsem třeba mřenku nádhernou nevím,je spousta druhů.
Gudeu dát nemůžu mám tam 70 neonek červených a tetry červenousté.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2016 00:16 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: JoKa
No však jasně, já je nechytám a šneků nelituju, zrovna dneska jsem přisypal :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2016 00:10 JoKa Re: PaDa
90 cm výška předmětného akva... Tuna úkrytů a na přesazení hloupé rostliny potřebuji štafle a dvoje metrové kleště... Sám víš, jak umí být pekelně mrštná, když chce... Jasně, dá, ale je to na dva dny a troje nervy... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2016 00:06 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: JoKa
Tak odlovit se dá všechno, ale musíš trochu zdevastovat akvárko :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2016 00:02 JoKa Re: Mislow
Mám teda jen 550l, ale šneky přikrmuji chovance pravidelně...
Zkusil jsem teď jinou taktiku. Naházel jsem tam prťavce, ale úplné, okamžitě to do frakce 4-8 zapadalo neomylně. Tak uvidíme, třeba se něco chytne...
Jinak mřenka je neodlovitelná ryba, takže se budu muset asi smířit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2016 21:08 Muž Mislow [304] Re: JoKa
Ahoj, ja temer presne pred rokem vyzkosel to samy, mam v akva 7 mrenek nadhernych a hodil jsem tam 10 piskorek, po roce stale obcas vidim maly prcky, jen tedy sporadicky, ale je to dukaz, ze se tam mensi kolonie udrzuje a i mnozi, i dospelce vyjimecne zahlidnu. Mozna to bude tim, ze je to velky akva (780 l) a nase mrenky taky nikdy pred tim sneka nevidely. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2016 20:33 JoKa Re: vaaclav
Také jsem si naivně myslel, že ta záklopka, nebo jak se to jmenuje, mřenkám odolá. Chtel jsem nějaké, jakékoli, šnečky do akva, kde jsou mřenky, tak jsem tam pár piskořek poslal.
Není tomu tak... Poradily si s nimi dřív, než se stačily rozkoukat... ;-) hmm Jedině surmovky jakž takž odolávají, ale jen ty větší kusy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2016 18:39 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: kopčem
-Gudea psí- , v mém chovu je berou v pohodě, bohužel se jedná o typ ryby, která by vám vyčistila akva i o nčkteré druhy ryb. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.10.2016 18:21 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: kopčem
Piskořky nosíme na sraz akvaristů Padovi pro jeho mřenky, takže určitě ano, jen jsou to poměrně velké ryby. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2016 18:10 jamajcan Re: kopčem
Bohužel ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2016 18:06 Muž kopčem [1]
Existuje rybka která pomůže s přemnoženou piskořkou. Dík sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   26.10.2015 19:17 Muž Shimamoto [492] Re: mjezek
Dej si říct a ty sekavky nádherné někomu prodej nebo dej, dokud jsou mladé;-) Pokud ti neuhynou na nějakou nemoc, v tvém akváriu ti jenom zakrní a i jako zákrslíci budou pro tvých 80 l nakonec velké. Potom ale se jich už budeš těžko zbavovat, "podražené" dospělé kusy nikdo chtít nebude.

I když jsou malé druhy sekavek, které by v tvé osmdesátce s odřenýma ušima být mohly, není možné ti jako začátečníkovi doporučit chov jakékoliv z nich, je to záležitost aspoň pro "mírně pokročilé" akvaristyano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.10.2015 17:32 R Muž romant [27981] Re: mjezek
Tak to je spíš než k smíchu, k pláči. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2015 15:20 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: mjezek
tos netrefil úplně dobře, tyhle ryby do tak malýho akvárka... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   26.10.2015 15:02 mjezek Re: romant
Mám dva kusy :-D smich
V nádrži "Společenská 80ka"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2015 14:59 mjezek Re: Yirka
Šneků už snědla víc než dost :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.10.2015 18:30 Muž Mislow [304] Re: romant
Ahoj, na ten objem bych jeste pritlacil, 400l nebo pri delsi nadrzi, treba 1.5 m i 300 l, napr. 150 x 50 x 40 ci 150 x 40 x 50.... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2015 15:17 R Muž romant [27981] Re: mjezek
Ovšem ne v 80 litrech a jenom jeden kus. Chce to partu 5-6 kousků a akvo ne menší než 200 litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2015 14:51 Muž Yirka [9118] Re: mjezek
Ta na obrázku jich zjevně má nedostatek. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2015 13:31 mjezek – Mřenka nádherná
Fotka k příspěvku Malé šneky požírá mřenka nádherná
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2015 11:30 Muž zanek [2] Re: romant
taxem to pravě vyzkoušel, jde to asi tak dobře jako rozmáčknout klíště, ale samozřejmě to funguje -> rasbory natšené :-)
ps. pro ochranáře: nebojte, většina kružníků jen popadala na dno :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2015 01:40 Muž zanek [2] Re: romant
jasný znám, klasickýma levatkama tak v přípedech nouze krmím okouna.
dík za tip
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.01.2015 17:33 R Muž romant [27981] Re: zanek
Když je rozmáčkenš třeba o sklo, dá to drtivá většina ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2015 16:55 Muž zanek [2] Re: MonterMonty
oni jsou hlavně strašně malí tak 2-3mm a podle atlasu moc víc nevyrostou. akva špatně přístupné výtěžnost 0, sbírání je pase.
katastrofa to určitě není, akorad to proste vypada divně..
škoda že je ty rasbory nepožvýkaj, asi nato nemaj požeráky, se radši trápí 5 minut s molem smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2015 15:52 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: zanek
no pokud to bude taková katastrofa , nejšetrnější pro akvárium bude ruční sběr , pokud jsi v blízkosti prahy vím o několika lidech co ti za posbírané šneky nadělí třeba hromadu rostlin , pač maj v akváriích mřenky , čtverzubce nebo cichlidky co si na nich rády pochutnaj ;-)
sám si šneky chovám v zimě v malých vytíračkách a boxech , přes léto v sudu na dešťovku na zahrádce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2015 14:57 Muž zanek [2] Re: Zoidik
jj, čekoval sem ho, dobrej bourák ano akorád já nemám tady ty silový zásahy moc rád, zatím tomu nechám volnej průbeh, co se přemnoží musí taky vychcípat. aby byla rovnováha! amen :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2015 12:33 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: zanek
Tak jak to píšeš to nefunguje, nicméně koukni se tady do atlasu na šnečka Clea Helena ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2015 00:36 Muž zanek [2] Re: Turbínka
ehm:-) co se křeníš, sem jako myslel že se vždycky v nové nádrži přemnoží a až odroste několik jedinců do rozumné velikosti, tak začnou likvidovat ty malé, aby jim nekonkurovali. no a ted sem zjistil že to zřejmě bude jiný druh rybicky.net/atlasostatnich/kruznik_cinsky
tak sem trošku vocas no.. :-P
mě tam nijak nevadí, akorád teda nevypadá úpně esteticky, když je jich na cm^2 osum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2015 20:53 Žena Turbínka [2558] Re: zanek
ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2015 20:48 Muž zanek [2]
a plži se nežerou na vzajem sami? vetsi mensiho..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 00:06 Muž Tacudek [16] - RostlinyRe: romant
moc děkuji :) přemnožily se protože neměli žádného nepřátele akva bylo čerstvě založeno tak jsem s rybkama čekal až si akva sedne, uvidíme, dnes večer jsem jich zase tolik neviděl asi tomu nechám volnej průběh přece jen to ještě není ani měsíc co akva funguje. Ještě jednou dík ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2013 22:48 JoKa Re: sivon
Pardon, to jsem si nevsiml. Tam samozrejme mrenka nepatri...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2013 22:25 Žena sivon [1694] - PlžiRe: JoKa
Akvárko má 63 l celkový objem ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.09.2013 16:21 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: JoKa
do 60ti litrů brutto mřenku určitě ne, přikláněl bych se k sivon s helenou a k romanovi s odstraněním příčiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2013 16:19 JoKa Re: Tacudek
Mrenka trpaslici, precti si ale muj prispevek o sest radku niz, at to neprepalis...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.09.2013 16:11 Žena sivon [1694] - PlžiRe: romant
Naučit se žrát levatky může třeba Betta, mně je "loví" samice halančíka pestrého.
Ale do tvého akvária je vhodný plž Clea helena, neboli surmovka vražedná.

Stále ale zůstává otázka Proč se přemnožily?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.09.2013 15:56 R Muž romant [27981] Re: Tacudek
Levatka je plž. Nestudoval jsem Tvojí prezentaci, ale pokud tam máš ryby, tak když šneka(míněno menšího) rozmáčkneš třeba o sklo, tak se postarají, je to zpestření jídelníčku. Samozřejmě, je to o podmínkách a jestli mají u Tebe šneci dostatek papáníčka, tak se holt budou množit rychleji, obvykle když se toto pochopí, tak jsou šneci vítanými pomocníky a vhodnými dělníky na údržbu akvária. ;-)
Edit: To s tou levatkou jsem pochopil tak, že jí považuješ za tu rybu, tudíž ta moje poznámka o tom plži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2013 15:45 Muž Tacudek [16] - Rostliny
Jaká rybka je teda nejlepší na požírání šneků (levatka) ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.12.2012 18:57 Muž Jiri_99 [425] Re: M.K.
Na přemnožený šneky je nejlepší nezanedbávat údržbu akva. Řádně odkalovat a ryby nepřekrmovat, aby šneci neměli nadbytek potravy. Prostě nejlepší je, s nima bojovat nevhodnýma podmínkama pro ně.
Dobrá je třeba mřenka nádherná, nebo čtverzubec trpasličí, ale na rybku se vyprdni. Beztak by neměla ideální podmínky a zanedlouho by ti byla akorát přítěží /nebrat osobně/, radši pořiď šnekožrouta helenku /surmovka vražedná/. ;-)


EDIT: rybicky.net/atlasostatnich/surmovka_vrazedna

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 4

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 6252x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4840