Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Břidlice

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Břidlice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 20:11 Muž mike3667 [0] - TetryRe: romant
Fotka k příspěvku drbal sem to pot horkou vodou a nic i sem zkoušel drátěným kotoučem na vrtačkua nic moc ale když naleju ocet tak to šumí opravdu malo ani to skoro není slyšet
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 20:08 R Muž romant [27987] Re: mike3667
To bych si myslel, že je nějakej lišejník, nebo tak něco. Vzal bych na něj drátěnej kartáč a uvidíš, jak se bude tvářit. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 20:06 Muž mike3667 [0] - TetryRe: romant
Fotka k příspěvku pro jistotu sem vložil foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 19:58 R Muž romant [27987] Re: mike3667
Nedělal bych s tím až zase takový pokusy. Normálně na ní ten ocet kápni a když to bude šumět, tak to asi opravdu nějaká usazenina vápence je, ale do akva jí klidně můžeš dát i tak. Ona se ta "škodlivost vápence" někdy zbytečně démonizuje. Pár vápencovejch usazenin na šutru Ti v akva nic podstatnýho neovlivní. Nebál bych se toho. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 19:49 Muž mike3667 [0] - Tetry – břidlice
debrej panové .prosim o radu sehnal jsem si břidlici a na bocích je mírně nabělalá myslím že tam je asi usazenina vápence mohu to vyvařit v octové vodě a následně porádně proprad v čisté vodě?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2011 17:02 R Muž romant [27987] Re: genetikus
U břidlice jsem o takovým případu nikdy neslyšel. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2011 17:01 genetikus Re: romant
A nemůže to nějak změnit složení vody a tím ohrozit zdravý ryb??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2011 16:59 R Muž romant [27987] Re: genetikus
Určitě. to, že se loupe je naprosto normální. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2011 16:54 genetikus – Břidlice v akváriu - bude to v pořádku?
Ahoj, dneska jsem našel na zahradě moc hezkou břidlici - chtěl bych jí dát do akvárka 60L, ale nejsem si jistý, jestli nebude vylučovat nějaké škodlivé látky a podobně... :-O Navíc mě zaráží, že když jsem břidlici omýval od hlíny, začaly se z ní odlupoval kousíčky od krajů... vsadím se, že kdybych silněji hodil přidlici na beton, prostě by se rozpadla... hmm Tak co, můžu jí dát mezi ryby?? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 19:45 R Muž romant [27987] Re: Tomiino
Mrkni se třeba sem.
leccos.com/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 19:32 Muž Tomiino [43]
dobry vecer,prosim vas nevite z ceho se sklada bridlice?jake jsou v tom latky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2010 15:56 R Muž Silent [5949] Re: S@L@
Obávám se, že jediná břidlice na kterou v Budějcích a okolí narazíš je ta z Baumaxu :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2010 14:10 Muž S@L@ [11] – Břidlice a jižní čechy
Předem krásné vánoce a hezký nový rok všem
love
Přejdu k věci,je možno najít v jižních čechách okolo Buďejc(Českých Budějovic ;-) )břidlici?
Pročetl jsem všech 6 stránek,ale ani slovo jižní čechy a břidlice sad .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 11:07 Muž Tragett [61] - Mořské ryby – Břidlice v okolí Hodonína
Ahoj, prosim vas nevite nekdo kde se da sehnat v prirode v okoli Hodonina bridice, nebo nejaky pekny kameny? :) Zajima me okoli Hodonina a tak, jsem na dovolene na Morave tak bych si rad zkraslil akva nejakym prirodnim materialem :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2010 10:23 Muž sollik [257] - CichlidyRe: Stistko
Je to pro tebe sice docela z ruky, ale břidlicový lom je mezi Tanvaldem a Železným Brodem. Už jsem to tu kdysi psal, někdo si tam zajel a za pár korun (tuším za flašku, nebo stovku) si naložil plný auto ;-) A dá se zajet až do lomu, takže nic netaháš k autu ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2010 09:29 S Muž invalida [3881] Re: Stistko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2010 09:05 Stistko – břidlice na severu Čech
Ahoj, netušíte někdo, kde by se dala nasbírat břidlice na Litoměřicku, Mělnicku, Českolipsku? Díky moc :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 16:25 Žena orlynka [13] - Labyrintky
Kde sehnat břidlici v okolí Havířova? Máte někdo nějáké tipy?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2010 13:03 Žena wercza [0] – Re: Yirka
No, to je fakt :) Tam máme jen chatu, takže to tam tak neznám. Tak dík za tip;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2010 12:51 Muž Yirka [9141] – Re: wercza
Co takhle Břidličná?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2010 12:23 Žena wercza [0] – Břidlice v okolí Šumperka, Jeseníku
Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli někdo nevíte o výskytu břdlice v přírodě v okolí Šumperku, Jeseníku apod.? Chtěla bych na pozadí, ale kupovat se mi nechce :) Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2010 12:09 Muž MichalS [1] - Raci, krabi, krevetkyRe: JagerMaister
A ak si chceš byť istý, že si nič do akva nezatiahneš tak ešte prevariť, ale myslím že stačí len dobre umyť ako povedal Pavol.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2010 12:04 Muž Pavol [0] - Raci, krabi, krevetkyRe: JagerMaister
podla mna staci
par hodin ti tam bude bublinkovat a potom prestane
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2010 11:49 JagerMaister – bridlica
Ahoj dnes som si v akvaristike zakúpil bridlicu do môjho krevetkária a chcem sa spýtat ako mám túto bridlicu očistit pred vložením do akvária? Stačí len umytie pod teplou vodou ? Za rady diiky. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2010 14:52 BouTex
Pomud na to nějak nezpěcháš ,tak tu břidlici dej do destilované vody cca na měsíc a samo se to oloupe.Já takhle z břidlice sundaval beton a lepidlo na fasádu a nechtěl jsem ji nijak mechanicky poškodit.Ta destilovaná voda z toho lepidla nějakym způsobem sežere ty minerály a uplně se to rozpadne.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2010 23:38 Muž Horác [3942] Re: voťa87
vóťa87 napsal: Vitriolové břidlice bych se pro použití v akvariu vyhnul...Sám asi tušíte proč :-)
Já netuším :o) ... proč? Použití vitriolové břidlice jsem někdy loni řešil ve své poradně. Napsal jsem: ... "nebál bych se toho. Vodný výluh z této břidlice obsahuje sírany železa. Tento výluh se zahušťoval, nechal zkrystalizovat a pak se žíhal. Uvolňoval se oxid sírový, který se zaváděl do vody a tak vznikal vitriol (oleum, dýmavá kyselina sírová). Jde o starý český způsob výroby kyseliny sírové, který dokonce zmínil Jules Verne ve svém Tajuplném ostrově (má oblíbená četba :o). Od výluhu z břidlice ke kyselině sírové je cesta dlouhá :o) ... Síran (sůl) se na kyselinu v akvárku jen tak nepřemění" ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2010 16:16 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: ss3x
To je otázka druhá v jakém stadiu vyluhování se budou nacházet, oblázky by mohly být už vyluhované. Teoreticky by to šlo vypočítat, prakticky jedině zkusit dát do prázdné nádrže a měřit...Když to vyluhování nebude nijak drastické bude to při pravidelné údržbě neznatelné, možná i ku prospěchu co se pH vody týče :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2010 14:54 ss3x Re: voťa87
no ale... co se stane s bridlici (vitriolovou) ktera pochazi z potoka, reky kde uz par let lezi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2010 14:10 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: ss3x
Vitriolové břidlice bych se pro použití v akvariu vyhnul...Sám asi tušíte proč :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2010 13:20 ss3x
v horacově akvariu měl horácius břidlicové oblázky ale dal je pryc kvuli udrzbe... já už asi vím kde je najdu a jsem zvědavej jak to bude chemicky (jedna se o vitriolovou bridlici)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 23:28 Libor123 Re: mobydick
Nazdar. A co to zkusit pilníkem, ale dost hrubým. Myslím že by to mohlo jítz líp. Hodně štěstí. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 13:12 Muž mobydick [0] - CichlidyRe: Linduš
Budu do toho bušit klidně dlátem, hlavně když to půjde...horší bude až tchán dostane tvořivou náladu, vytáhne dřevo a bude chtít použít dlátko. budu se tvářit jako že jsem nic podobného nikdy neviděl. :-D . ale vážně, dneska na to půjdu majzlíkem. nejdřív jsem uvažoval nad štípáním, ale některé kousky nejsou tak hrubé a myslím že bych je spíš rozmlátil. chtělo by to arabelin prsten. jinak, můj kolega odjíždí příští týden do Tanzánie. chápete to? není akvarista, jde se jen tak kouknout na lidi. mě se chce brečet, nejradši bych se nasáčkoval do jeho kufru se síťkou a týden bych plaval s tlamovci v jezeře. nejspíš by mě pak našli utopeného na dně a v síťce dvě tlamky. určo bych zapoměl dýchat. doufám že se mu podaří mi propašovat alespoň prázdnou šnečí ulitu a já budu šťastný že mám origo divokou malawi..haha. každopádně dík za rady dámy a pánové. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 13:01 Muž Yirka [9141] Re: Linduš
ano ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 12:56 Žena Linduš [166] Re: Yirka
pro mě za mě třeba šroubovákem :-D
hlavně to chce trpělivost a trochu šikovnou ruku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 12:45 Muž Yirka [9141] Re: Linduš
On je rozdíl mezi dlátem a majzlíkem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 12:20 Žena Linduš [166] Re: bocheer
proč ne?
břidlici jsem normálně upravila kladívkem. i ztenčit (oloupat) se mi jí povedlo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 12:12 bocheer Re: jose
dláto, na šutr a cement? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 12:01 jose Re: mobydick
tak asi len dláto a vysekať
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 11:36 Muž mobydick [0] - CichlidyRe: jose
právě že ne, mám jen šest větších kousků a ty hodlám použít na výrobu úkrytů pro ryby. nemám totiž žádné dost velké plocháče teré by se dali do skalky pro rybky použít. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 11:26 jose Re: mobydick
A prečo sa s tým trápiš, veď to aj tak budeš lepiť silikónom nie, natrieš tú istú stranu a tou dobtou stranou von.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 11:05 Muž mobydick [0] - CichlidyRe: Moucha
je to klasika cementová nebo co, zkrátka hotové lepidlo na kachle co se jen doředí vodou... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 10:27 Muž hop [26] - RostlinyRe: Moucha
břidlice má určitý lom. klepni dlátem nebo plochým majzlíkem pár mm od spoje a měla by se uloupnout
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 10:14 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: mobydick
jake povahy bylo to lepidlo silikonove? - odstranovac silikonu
cementove - to huz je problem, zkusil bych kyselinu
pryskyricove - taky problem- asi mechanicky obrousit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 10:07 JuraS Re: mobydick
napadá mě drátěný kartáč do vrtačky a prostě odrhnout lepidlo..jinak určitě by pomohlo nějaké ředidlo...nějak se ty staré nátěry lepidel musí odstraňovat a výrobce s tím počítá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 09:25 Žena Linduš [166] Re: mobydick
lepidlo na dlaždičky drží dobře :-(
pokud to nejde hrubou silou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 07:12 Muž mobydick [0] - Cichlidy – očištění břidlice - prosím o radu
Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s čištěním břidlice? Dostal jsem nádherné kousky černé břidlice od kamaráda teraristy. Je v tom ale háček, břidlice byla přilepená v teráriu lepidlem na kachličky. Pokoušel jsem se už dlátkem, majzlíkem...ale vůbec to nejde. Nemáte někdo nápad nebo vlastní zkušenost se stejným problémem? Za každou radu předem děkuji. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 17:18 S Muž invalida [3881] Re: pouluss
Pro jistotu povařím nebo zalejvám horkou...jen jistota ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 16:28 pouluss Re: Lenka&Honza
Nějaký zvláštní proces čištění?? Zdá se celkem čistá.
Doufám, že stačí pouze omýt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 22:38 Lenka&Honza Re: Poulus
kdyz tu bridlici ocistis tak do akvaria ji klidne dej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 22:23 pouluss – je to vhodná břidlice???
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Je tohle vhodna břidlice do akva?? Je černá v nekterých lomech je třpitivá žíla vybral bych raději kousky bez té žíly. V Baumaxu jsem viděl, že prodávají šedivou břidlici tak se radši ptám. Moc díky. ahoj
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 5

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 13058x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4717?od=85