Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Břidlice

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránku 5 Žádná další stránka   1  
Břidlice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2008 14:46 Muž Noxx [14] - RostlinyRe:
Jj přesně tu oblast sem myslel, taky to znám z cesty vlakem Ol-Krnov, akorát sem tam už dlouho nejel - jezdím autem a to se jede jinudy. Ale díky za upřesnění.
Kolem Prahy někde nějaký břidličný lom náhodou není?
A mimochodem nejsem tak bohatý, abych šutry kupoval (ikdyž vydělávám dost) smich To by bylo pod mou úroveň! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2008 14:44 cichliďák Re: Bodík
a nebo ne nějaké skládce ze starých střech.Ze střech jí máš hned udělanou na destičky.Samozdřejmě hranice a okolí tam je toho dost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2008 14:33 Muž Bodík [0] Re: ToGi84
přesně tak- z Hluboček dál na Hrubou Vodu běž kolem Bystřičky a všude je břidlice plno a je to moc pěkný výlet X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2008 13:57 Muž ToGi84 [2] Re: Noxx
Jestli ses z okoli olmika, tak je plno bridlice smerem na Hlubočky, ale presne ti to nereknu kde to je, jel jsem tama vlakem a nechapal jsem kolik ji tam je. Já mám břidlici z lesa poblíž Hranic, mezi Potštátem a Hranicemi, je jí tam fakt kotel. Určitě bych nekupoval kameně, ktery si možu zadarmo nasbírat v přirode (když nepočítám benzín na dopravu) a vybrat si kousky podle svého vkusu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2008 12:16 Král_šneků Re: Noxx
V OBI!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2008 11:15 Muž Noxx [14] - Rostliny – Kde "nalovit" břidlici v množství větším než malém?
Zdravím, nemáte někdo horký tip, kde se dá sehnat dostatečné množství břidlice? Vím o okolí obcí Valšov, Břidličná, Třemešná na sever od Olomouce, ale nejsem si jistý jestli jsou tyto místa běžně dostupná. Máte jiný tip? Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 20:19 Skácel Re: Jack
Pro představu o spotřebě: Koupil jsem 2 kameny po 10 kilech. Ty se dali naštípat na desky asi kolem 35x25 cm. +-. Udělal jsem z toho dvě pozadí. Jedno 120x50 a druhé 50x30. A ještě zbylo dost odpadu na jeskyňky, skrýše a tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 18:28 Jack Re: rolandmynar
no...nemate za co. ale ja mam furt pendrek:) pac je to dost daleko a postovny neni moc levny..:) kdyz je to zasilka nad 15kg..:(( kdyby jste nekdo mel cestu na sever cech...vemte mi tak 20kg:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 16:03 rolandmynar Re: Jack
Jsem z F-M a vůbec jsem netušil, že ta firma tady je. Díky za informaci potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 15:08 Muž Lorencs [6] Re: Jack
Tak zitra se vypravim do FM, jinak diky za odkaz... palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 14:42 Jack
Zdravim..taky hodim neco do soudku:) Tez jsem shanel bridlici..tady u nas v kraji je jenom hneda...coz se mi nelibi..tak jsem nasel cernou:) tady na tehle strankach www.abcservice.cz/… a ted se podrzte:) cena za jedno kilo je 4kc..kdo bych chtel od nich cenik at jim pisne email..jsou velice ochotni..a chteli poslat i na dobirku..( jako vyjimku ) kdyby nekdo chtel cenik pisnete mi na icq 343366095..rad poslu:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 14:19 Muž Eff [417] - RostlinyRe: Osel
A když budete v tom zahrádkářství u OBI (nepatří to OBI), podívejte se i na jiné kameny, mají tam slušnou nabídku. Lahvičku s octem s sebou X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 14:16 Skácel Re: Osel
Zajeď si do Brna. Vedle Obi, u zoo, je takové velké zahrádkářství a tam maj pěknou. Kilo stálo před rokem 15,- kaček
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 13:41 Muž Lorencs [6] Re: zorro
O te lokalitě vim ,ta obec s břidlicovým lomem se jmenuje Jakartovice,ale je to dost od ruky,abych tam jel pro par šutru... coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 13:14 zorro Re: Lorencs
Spousta kvalitní břidlice se dá nasbírat na volně přístupných bývalých břidlicových lomech a jejich skládkách v okolí Vítkova na Opavsku. Konkrétně v Zálužné u Vítkova jsou třeba 2 "haldy" přímo ve vesnici a asi 3 km odtud je opuštěný a volně přístupný břidlicový lom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 13:13 Osel
Prosím nevíte někdo kde sehnat břidlice v takovym městě kde bydlím já? Bydlím v Blansku a nevím kde ji mám sehnat sad sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 12:19 Muž Lorencs [6] – břidla
X-) Nevi nahodou někdo o vyskytu břidlice vhodne do aqua v okoli Ostravy.Nemyslim obchody tipu Hornbach apd....za odpověď děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2007 16:05 Muž ToGi84 [2] Re: cagy2
A já z lesa u Hranic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2007 14:56 cagy2
Mám břidlici z Rabštejna nad Střelou

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2007 16:01 Jakub – Mimo mísu...
Ale nejlepší břidlice je v Hrubé vodě, asi 20 km na sever od Olomouce, už Sudety....
I sv. Václav má odtamtud střechu:-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2007 23:48 Muž Roman [100] - Cichlidy
Taky přihodím.No když se bagrovaly základy pro skleník, nebyl problém nabrat kámen o délce až 1,5x1m a naštípat co se zlíbilo.K dneškuse mě ty placáky válejí vedle v pokoji na zemi, páč jsem nacpal do aqa magakořen,ale na starších fotkách určo v profilu najdete ty placky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2007 21:03 Ori Re: Mikifr0sty
Tak ta bridlice v Prachovicich nedaleko Chrudimi je vapenata pridlice s celkem velkym mnozstvi vapence. Byl sem na exkurzi v Holcimu (cementarna)a normalne ji pouzivaji pro vyrobu cementu stejne jako cisty vapenec kery se vyskytuje hned vedle te bridlice, v podtate tam ten vapenec postupne prechazi v bridlice a spatky, je to tam take promichane, takze tuto bridlici bych moc nepouzival ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2007 15:35 Bertik Re: rolandmynar
A co ten oxid vápenatý? Oxid vápenatý je obvykle vyráběn rozkladem hornin jako je vápenec (wikipedia). no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2007 22:44 rolandmynar Re: ufinka
Jukni se sem. Po vápníku ani jeho sloučenině ani památky pruvodce.geol.morava.sci.muni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2007 22:37 Žena ufinka [28] - Asie
pozor ale, pry je bridlice i vapenata..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2007 18:49 Muž Mikifr0sty [11] - cichlidy, krevetkyRe: marsz
Toto je sice hezké, ale ten tip přírodní břidlice je přeci jen zajímavější a s velkými kameny se dají dělat divy! Tohle jsou ploché břidlicové desky, které podle mě nejsou až tak vzhledné ... hmm :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2007 20:52 marsz
lidi ze starých stavení si sem tam nechají udělat novou střechu a tu starou břidlicovou hodí do potoka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2007 17:42 Muž ČUPR [204] - TetryRe: Mečovka64
Zkus něco vygooglovat: www.google.cz
nebo zkus tady: www.stavbaserver.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2007 15:34 Mečovka64
A kde tuto horninu sehnat v okolí Mladé Boleslavi by jste někdo nevěděl ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 22:43 Muž Mikifr0sty [11] - cichlidy, krevetkyRe: Lukas0091
Tak já Ti poradím - zkus se podívat do Prachovic (resp. kontaktovat někoho kdo tam pracuje) - tam je břidlice jako odpad při těžbě vápence ... Mě se podařilo podobným způsobem sehnat cca 100 kg břidlice - podotýkám, že to byly velké kameny - žádné placáky!!! Prostě jde všechno, jen vědět, jak na to ... ;-)
viz moje akva: rybicky.net/nadrz.php…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 21:44 Muž ČUPR [204] - TetryRe: Lukas0091
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 19:46 Lukas0091 – Břidlice
NEvíte někdo kde pobliž Chrudimi sehnat břidlici???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2007 15:51 Muž Přéma [23] - AmerikaRe: gomez
Tam je samá rovina,ne? :-) Tam asi žádný břidličný lom nebude....... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2007 13:50 gomez Re: filipsi
Presneji tedy jsem z Kolína....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2007 13:33 Muž filipsi [1295] Re: gomez
Bridlicny lom je mezi jabloncem a zeleznym brodem, a v okoli se ji vali spousta. Stredni cechy jsou moc siroky pojem, na to poznat kam mate blizko na vylet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2007 13:11 gomez – Břidlice
Zdravim vsechny... kam chodi akvariste na bridlici? Vim ze si ji muzu koupit, ale ja bych to chtel pojmout jako vylet spojeny s uzitecnym. Jsem ze strednich cech tak ze by to melo byt nekde pobliz. Kazdy radi jeseniky, ale to je pro me celkem z ruky. Pripadne jaka bridlice je vhodna do akvaria? Nevim jesti neexistuje vice druhu. Diky za pomoc Gomez

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2006 13:11 Muž matlala [798] - RostlinyRe: KačkaB
na polních cestách toho je teda spoň u nás
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2006 19:39 KačkaB Re: Logman
mno břidlici jsem hledala v lese a nenašla jsem ani prd... fakt nekecám,hledala jsem ji hodinu... ještě zkusím na druhou stranu za město... hledat lomy? jo,ty tady máme,ale jen pískovce... no :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2006 16:20 Logmann – Lom
Já scháněl břidlicy, sehnal sem jí kousek za Opavou ve Svobodných heřmanicých je tam břidlicový lom! Doporučují ! Mocný výběr-je sy z čeho vybrat, takže hledej lomy! ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   12.08.2006 20:01 Woolin Re: KačkaB
pokud je nam dobre znamo a po dobu X milionu let to uz tak je, se nachazi bridlice a kameny v lesich,.... takze si staci zajet za mesto do lesa a urcite tam nejake kameny a bridlici najdes. ;-) zalezi jen na tobe, co z toho si vyberes... a vyvarit to staci ve slane vode ano.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2006 19:57 KačkaB – břidlice a kameny do akva
kde sháníte břidlici? a ostatní kameny? je potřeba kameny z řeky vyvařovat nebo něco,kromě omytí,ještě s nima dělat?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [5]

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 13050x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4717?od=201