Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Břidlice

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Břidlice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2010 09:05 Stistko – břidlice na severu Čech
Ahoj, netušíte někdo, kde by se dala nasbírat břidlice na Litoměřicku, Mělnicku, Českolipsku? Díky moc :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 16:25 Žena orlynka [13] - Labyrintky
Kde sehnat břidlici v okolí Havířova? Máte někdo nějáké tipy?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2010 13:03 Žena wercza [0] – Re: Yirka
No, to je fakt :) Tam máme jen chatu, takže to tam tak neznám. Tak dík za tip;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2010 12:51 Muž Yirka [9126] – Re: wercza
Co takhle Břidličná?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2010 12:23 Žena wercza [0] – Břidlice v okolí Šumperka, Jeseníku
Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli někdo nevíte o výskytu břdlice v přírodě v okolí Šumperku, Jeseníku apod.? Chtěla bych na pozadí, ale kupovat se mi nechce :) Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2010 12:09 Muž MichalS [1] - Raci, krabi, krevetkyRe: JagerMaister
A ak si chceš byť istý, že si nič do akva nezatiahneš tak ešte prevariť, ale myslím že stačí len dobre umyť ako povedal Pavol.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2010 12:04 Muž Pavol [0] - Raci, krabi, krevetkyRe: JagerMaister
podla mna staci
par hodin ti tam bude bublinkovat a potom prestane
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2010 11:49 JagerMaister – bridlica
Ahoj dnes som si v akvaristike zakúpil bridlicu do môjho krevetkária a chcem sa spýtat ako mám túto bridlicu očistit pred vložením do akvária? Stačí len umytie pod teplou vodou ? Za rady diiky. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2010 14:52 BouTex
Pomud na to nějak nezpěcháš ,tak tu břidlici dej do destilované vody cca na měsíc a samo se to oloupe.Já takhle z břidlice sundaval beton a lepidlo na fasádu a nechtěl jsem ji nijak mechanicky poškodit.Ta destilovaná voda z toho lepidla nějakym způsobem sežere ty minerály a uplně se to rozpadne.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2010 23:38 Muž Horác [3942] Re: voťa87
vóťa87 napsal: Vitriolové břidlice bych se pro použití v akvariu vyhnul...Sám asi tušíte proč :-)
Já netuším :o) ... proč? Použití vitriolové břidlice jsem někdy loni řešil ve své poradně. Napsal jsem: ... "nebál bych se toho. Vodný výluh z této břidlice obsahuje sírany železa. Tento výluh se zahušťoval, nechal zkrystalizovat a pak se žíhal. Uvolňoval se oxid sírový, který se zaváděl do vody a tak vznikal vitriol (oleum, dýmavá kyselina sírová). Jde o starý český způsob výroby kyseliny sírové, který dokonce zmínil Jules Verne ve svém Tajuplném ostrově (má oblíbená četba :o). Od výluhu z břidlice ke kyselině sírové je cesta dlouhá :o) ... Síran (sůl) se na kyselinu v akvárku jen tak nepřemění" ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2010 16:16 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: ss3x
To je otázka druhá v jakém stadiu vyluhování se budou nacházet, oblázky by mohly být už vyluhované. Teoreticky by to šlo vypočítat, prakticky jedině zkusit dát do prázdné nádrže a měřit...Když to vyluhování nebude nijak drastické bude to při pravidelné údržbě neznatelné, možná i ku prospěchu co se pH vody týče :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2010 14:54 ss3x Re: voťa87
no ale... co se stane s bridlici (vitriolovou) ktera pochazi z potoka, reky kde uz par let lezi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2010 14:10 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: ss3x
Vitriolové břidlice bych se pro použití v akvariu vyhnul...Sám asi tušíte proč :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2010 13:20 ss3x
v horacově akvariu měl horácius břidlicové oblázky ale dal je pryc kvuli udrzbe... já už asi vím kde je najdu a jsem zvědavej jak to bude chemicky (jedna se o vitriolovou bridlici)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 23:28 Libor123 Re: mobydick
Nazdar. A co to zkusit pilníkem, ale dost hrubým. Myslím že by to mohlo jítz líp. Hodně štěstí. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 13:12 Muž mobydick [0] - CichlidyRe: Linduš
Budu do toho bušit klidně dlátem, hlavně když to půjde...horší bude až tchán dostane tvořivou náladu, vytáhne dřevo a bude chtít použít dlátko. budu se tvářit jako že jsem nic podobného nikdy neviděl. :-D . ale vážně, dneska na to půjdu majzlíkem. nejdřív jsem uvažoval nad štípáním, ale některé kousky nejsou tak hrubé a myslím že bych je spíš rozmlátil. chtělo by to arabelin prsten. jinak, můj kolega odjíždí příští týden do Tanzánie. chápete to? není akvarista, jde se jen tak kouknout na lidi. mě se chce brečet, nejradši bych se nasáčkoval do jeho kufru se síťkou a týden bych plaval s tlamovci v jezeře. nejspíš by mě pak našli utopeného na dně a v síťce dvě tlamky. určo bych zapoměl dýchat. doufám že se mu podaří mi propašovat alespoň prázdnou šnečí ulitu a já budu šťastný že mám origo divokou malawi..haha. každopádně dík za rady dámy a pánové. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 13:01 Muž Yirka [9126] Re: Linduš
ano ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 12:56 Žena Linduš [166] Re: Yirka
pro mě za mě třeba šroubovákem :-D
hlavně to chce trpělivost a trochu šikovnou ruku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 12:45 Muž Yirka [9126] Re: Linduš
On je rozdíl mezi dlátem a majzlíkem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 12:20 Žena Linduš [166] Re: bocheer
proč ne?
břidlici jsem normálně upravila kladívkem. i ztenčit (oloupat) se mi jí povedlo ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 12:12 bocheer Re: jose
dláto, na šutr a cement? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 12:01 jose Re: mobydick
tak asi len dláto a vysekať
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 11:36 Muž mobydick [0] - CichlidyRe: jose
právě že ne, mám jen šest větších kousků a ty hodlám použít na výrobu úkrytů pro ryby. nemám totiž žádné dost velké plocháče teré by se dali do skalky pro rybky použít. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 11:26 jose Re: mobydick
A prečo sa s tým trápiš, veď to aj tak budeš lepiť silikónom nie, natrieš tú istú stranu a tou dobtou stranou von.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 11:05 Muž mobydick [0] - CichlidyRe: Moucha
je to klasika cementová nebo co, zkrátka hotové lepidlo na kachle co se jen doředí vodou... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 10:27 Muž hop [26] - RostlinyRe: Moucha
břidlice má určitý lom. klepni dlátem nebo plochým majzlíkem pár mm od spoje a měla by se uloupnout
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 10:14 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: mobydick
jake povahy bylo to lepidlo silikonove? - odstranovac silikonu
cementove - to huz je problem, zkusil bych kyselinu
pryskyricove - taky problem- asi mechanicky obrousit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 10:07 JuraS Re: mobydick
napadá mě drátěný kartáč do vrtačky a prostě odrhnout lepidlo..jinak určitě by pomohlo nějaké ředidlo...nějak se ty staré nátěry lepidel musí odstraňovat a výrobce s tím počítá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 09:25 Žena Linduš [166] Re: mobydick
lepidlo na dlaždičky drží dobře :-(
pokud to nejde hrubou silou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 07:12 Muž mobydick [0] - Cichlidy – očištění břidlice - prosím o radu
Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s čištěním břidlice? Dostal jsem nádherné kousky černé břidlice od kamaráda teraristy. Je v tom ale háček, břidlice byla přilepená v teráriu lepidlem na kachličky. Pokoušel jsem se už dlátkem, majzlíkem...ale vůbec to nejde. Nemáte někdo nápad nebo vlastní zkušenost se stejným problémem? Za každou radu předem děkuji. :-(
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 17:18 S Muž invalida [3881] Re: pouluss
Pro jistotu povařím nebo zalejvám horkou...jen jistota ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 16:28 pouluss Re: Lenka&Honza
Nějaký zvláštní proces čištění?? Zdá se celkem čistá.
Doufám, že stačí pouze omýt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 22:38 Lenka&Honza Re: Poulus
kdyz tu bridlici ocistis tak do akvaria ji klidne dej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 22:23 pouluss – je to vhodná břidlice???
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Je tohle vhodna břidlice do akva?? Je černá v nekterých lomech je třpitivá žíla vybral bych raději kousky bez té žíly. V Baumaxu jsem viděl, že prodávají šedivou břidlici tak se radši ptám. Moc díky. ahoj
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2010 10:18 Leoš Hromádko Re: Honz
No, já myslím, že nemají, a taky, kupovat je nudný (a drahý).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2010 07:09 Muž Honz [7] - TetryRe: Leoš Hromádko
ja v okolí náchoda tak ti možná trochu napovím di na kamenici tam je pasáž MAGNUM a myslim že ji tam maj :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2010 23:18 Leoš Hromádko – Břidlice okolo Náchoda
Neznáte někdo lokalitu na náchodsku, kde je břidlice?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2009 13:49 Muž mildas [12] - Rostliny
Olšovec, kousek za Hranicemi na moravě, velkéj lom, tam is vybere opravdu každý:-) X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2009 17:27 Verouš Re: solik
hodně břidlice je v okolí huntířova(jablonecko)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2009 15:38 Muž sollik [257] - Cichlidy
Liberec - na Ještědu břidlice (lom), v Lidových sadech žula - perk.
Železný Brod - břidlice kam se podíváš :-)))
Turnovsko - pískovec
Malá Skála - slušný výběr oblázků z Jizery
Grábštejn - za kafe plná Škodovka praného písku cca. 5 mm
Sobotka - Rovensko pod Troskami - firma Sklopísek Střeleč - sklářské písky viz. www.sklopisek.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2009 14:12 Žena Anče [7] Re: O.Tom
O Klimkovicích nevím, ale já bydlím v Hlubočci cca 10 - 15km za Klimkovicemi a doma mám mísu břidlice, pokud máš zájem, nebo mohu ukázat za vesnicí bývalý lom. Je to asi o 30 km blíž než Svobodné Heřmanice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2009 22:09 Muž O.Tom [439] Re: Anče
O Svobodnych Hermanicich vim, jsem nasel na netu, uz podle fotek spooousta pekne bridlice, ale celkem pro me daleko :) Znamy mi tvrdil, ze je nejaky prastary byvaly bridlicovy lom za Klimkovicemi, netusi nekdo kde by to mohlo byt ? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2009 20:46 Žena Anče [7] – Břidlice
Vím o třech místech kde se nachází Břidlice a to v lomu za Svobodnými Heřmanicemi okr. Bruntál , za Hlubočcem okr. Opava v údolí říčky setiny, a v lese za Jakartovicemi okr. Opava. ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 20:54 S Muž invalida [3881] Re: grizly
Kdo má zkušenost nebo tuší jestli to jde do akva? Teda ono tam jde vše ale chcem tam i život že :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 20:15 Muž grizly [145] Re: invalida
Pokud ma nekdo zajem o cerne dno, haldoviny je kolem Karvine dost a dost. :) Muzete mezi nimi bezproblemu nalezt i zkamenele preslicky a kapradiny. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 20:04 S Muž invalida [3881] – břidlice a jiný šutry
Ahoj lidi Hodně vás schání břidlici tam jinej tam tak mě napadlo házet sem info kde se vyskytuje v čr a za i řekou moravou :) No a taky třeba i jiný šutry do akva. Pochlubte se znalostí šutrologie a výskytem.. Díky václav

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2009 11:50 Muž Pipu [5] - Tetry
Nejlepší břidlice, šivry, šifry, atd. jsou u Opavy, Svobodné Heřmanice...mezi Opavou a Bruntálem...Jinak bydlím kousek od téhle vesnice a máme střechu z Břidlic...a drží už 80let :-) a prý bude držet dalších 100let...takže tip na výlet ;-), měl jsem pozadí z břidlice, a mám krásný kus který se přesně vleze do akvaria 60x30cm , ale dal jsem ho pryč, protože moje akvárko v tu dobu byl prales a vůbec nešla vidět...jenom si šneci na ní užívali...na břidlice šneci pořád kladli vajíčka...a u některých akvarií může zpusobit růst řas...na břidlici se usazuje hodně dobře.... jen pár rad ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2009 10:05 Tommys Re: Jirka88
jsem taky z Trutnova a vím o nalezišti břidlice, jestli víš kde je Žacléř, tak když pojedeš přes Babí kolem bunkrů, sjedeš kopec dolů lesem a je tam pravotočivá prudká zatáčka, až bych řekl vracečka no a koukej na levo do stráně uvidíš podél silnice břidlici, o kousek dál je odpočívadlo v zatáčce stačí tam zastavit a projít se cca 100m zpátky vzít majzlik a kladivko a můžeš lámat, je tam břidlicová stráň, já tam lámal před cca 14 dny. Je to cca 5-6 km z Trutnova

mapy.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2009 06:02 Muž Sanka [10] Re: Jirka88
Já břidlici dostal od známých,dřív se používala na střechu..A ty pláty jsou už hezky tenké,jen si je nalámeš podle svých představ..Zkus se pozeptat starší generace ve svém okolí.. :) Třeba na studny myslím,že se dávala,možná že někomu zbylo..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2009 22:36 Muž Jirka88 [6]
Zdravim, přestěhoval sem se do Trutnova a tak se chci zeptat jestli někdo nevíte o nějakem lomu v okolí...díky všem

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] 5

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 13057x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4717?od=101