Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Břidlice

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Břidlice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2022 15:43 R Muž ctibum [6870] Re: KarásekLut
Vrtání v pohodě, alespoň u mě, vrták do zdiva, nejdřív tenký, pak větší (4 mm), nízké otáčky, mírný tlak...
Vyvařením asi nic nezkazíš, ale nedával bych rovnou do vroucí vody, ale do studené a přivedl k varu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2022 15:21 Muž KarásekLut [90] – Bridlice
A daly by se do bridlice vyvrtat diry (ma s tim nekdo zkusenosti?) a do tech dezasadit anubiasi? A takto vzniklou dekoraci zamaskovat filtr? Musi se ta bridlice pred pouzitim nejak vyvarit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2018 23:04 Maq Re: vlka
Jo, používá se to. Zřejmě je to v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2018 23:03 vlka – břidlice
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Přeji hezký večer. Používáte do akvária i břidlici ze staré střešní krytiny?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2018 19:22 Diversa Bridlice?
Super mapa diky všem za pomoc palec

Pro info: jedna se o vulkanit

Hornina
ryolit, ryodacit

Soustava
Český masiv - krystalinikum a prevariské paleozoikum hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.09.2018 19:09 R Muž Anthrax [4739] Re: Diversa
Tady si můžeš pohledat podle konkrétního místa nálezu mapy.geology.cz/… I když jestli jsi to vytáhnu někde z vody, tak bez v potaz širší okolí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.09.2018 18:54 Muž LeRi [315] Re: Diversa
Ještě ti to zhorším smich tohle břidlice není a není to ani její příbuzná opuka. Břidlice je tmavě hnědočervená až černá, opuka je šedá až světle hnědá. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2018 18:48 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Diversa
Tohle břidlice určitě není, ale v akváriu to problém dělat nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2018 18:36 Diversa Bridlice?
Fotka k příspěvku Ještě 1 foto pro jistotu :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2018 14:22 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Maq
A v jezeru, ve stojaté vodě se jak kameny omelou do kulata? :) je to dle mě přírodní a přirozený dost i ten ostrej kamen.. :) rybám vadí doopravdy ostré kameny, ne každá hrana která ostre vypadá dokáže rybu poranit, dost jsem viděl ten štěrk presypavat, aby se hrany trochu "srazili" a to pak v akvariu ničemu nevadí :)
Mě se třeba hodně zamlouvá kamen, kterej je na lipně, takovej ten klasickej říční kamen s hodně slídy, kterej dělá i ten nadhernej blejskavej pisecek :)
Ale pravda, že ty valouny se mi taky líbí vic, ta nádrž vypadá hodně přirozeně :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.09.2018 13:59 Maq Re: Diversa
Je to taky otázka názoru/vkusu. Podle mě takové ostrohranné kameny do akvária nepatří; ani ne tak kvůli poranění ryb, ale není to přirozené. Kameny (a písek) ležící ve vodě jsou vždycky omleté víceméně do valounů. Když takový kámen vezmeš do ruky, nic extra hezkého na něm není. Úplně jinak se to ale vyjeví, když namísto wohromných hradů postavíš vzhled akvária právě na takových. Například jako zde:
rybicky.net/nadrze/25543-rosti
Není v té přirozené prostotě krása?
Nota bene, extra šutry jsou často chemicky nestabilní. Třeba ty kýčovité šutry dovážené z Japonska. Jsou to vápence.
Zkus ty svoje šutry hodit do destilky na pár dní a měřit vodivost a pH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2018 12:05 Diversa Bridlice?
Pro přiblížení kameny jsem nasbíral ve Slapske přehradě.... čemu tedy vadí obsah železa? Octovy test jsem zkusil... kameny nešumi... prý bridlice pobliz vody takto zesvetla je to možný?? Dekuji za každou reakci dovezl jsem zhruba 100kg doufám že to nebylo zbytečný... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2018 11:55 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: vaclav
No myslim si toto samozřejmě, rostliny i řasy rostly hrozně rychle, to s tím rozpoustenim je pravda, taky bych si to tam nedal :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2018 09:02 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Strakááč
Víš jaký jsi měl obsah železa před a po použití tohohle kamení, nebo si to jen myslíš. Jinak v akváriu dlouhodobě používat něco co se rozpouští a barví vodu je dost problém protože to může ovlivňovat vodu a to nejen obsahem železa. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2018 07:52 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: vaclav
Že při mytí dost barví... a ten stejnej druh kamene jsem v akva měl a po přidání rostly řasy jako o dost vic, taky kalil vodu do rezava trochu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.09.2018 03:11 Maq Re: Diversa
Doporučuji octový test. Myslím že bude pozitivní.
A ta barva, vsadil bych si, že je to opravdu železo.
Břidlice to není. Asi nějaká sedimentární hornina plná kalcitu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2018 23:30 Muž PeCh [77] Re: Diversa
Tiež sa mi zdá, že toto bridlica nebude. Aspoň to nie je bridlica, ktorú poznám ja.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2018 23:10 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Strakááč
Trochu by mě zajímalo kde jsi přišel na to že ty šutry obsahují moc železa. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2018 23:06 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Diversa
Není moc dobry, když kameny obsahujou dost železa, může ti to pak dělat řasy, bylo by fajn zkusit je dát do vody a změřit testrem a po tejdnu dnova, pokid se to nezvýší, nebo ne o moc, takale bych je tam dal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.09.2018 23:02 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Diversa
Nejsem kameník ale tohle na břidlici nevypadá. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2018 21:36 Diversa – Bridlice?
Fotka k příspěvku Zdravím, může mi někdo znalý potvrdit zdali se jedná o bridlici?? Je totiž dost světlá..., je dost křehká a při mytí dost barvi ( rezava voda)tudíž ot. 1. Přestane kámen barvit ? 2. Mohl by se časem kámen v akva působením vody samovolně rozlomit?
Díky :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2018 11:19 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: RE5PEK7
Dláto nebo podobný nástroj se používá na štípání po letech. Jde to často velice dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2018 10:49 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: petulinakk
Dláto ne, otřesy by se ti nejspíš rozlomila. Pilka na železo je nejlepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2018 21:29 R Muž ctibum [6870] Re: petulinakk
Koukni ke mě do "26" na fotky ze zakládání. Sbíral jsem to tam ;-) mapy.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2018 18:58 Žena petulinakk [2016]
Sháním se po břidlici, ale ouha - potřebuju jen černou, max. tmavě šedou. Dá se v tom Károvském údolí najít i taková?
Jsem od Berouna a do Prahy a blízkého okolí zajíždím většinou jen pod pohrůžkou smrti :-D tak abych nejela třeba zbytečně.
Popř, kdyby byl tip na Berounsku a v (klidně širším) okolí, budu taky vděčná.

Ještě technický dotaz - jak tvarujete ty nasbírané kousky? Břidlice je údajně měkká ale asi dost lámavá, dá se na to vzít pilka? Nebo odsekávat dlátem s kladivem? Štípací kleště? Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2017 01:49 Žena Leeila [0] – řezání břidlice
Poradil by mi někdo prosím jak bych mohla nařezat břidlici. Je to menší kus a potřebuji ho rozpůlit.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2017 17:20 Zaky – Malawi
Ahoj vsem, da se najit cerna bridlice v ololi Ceskych Budejovic?
Dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2016 09:41 Muž Sitius [26] - učit se, učit se, učit se – Břidlice a kameny
Nebyl někdo tady, podle fotek to vypadá, že by se tam nějakej pěknej kámen mohl najít, testoval to někdo octem?
www.benesov-city.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2016 12:46 Žena sonetka [136] - ŽivorodkyRe: aladar
Rohovce jsou mořské usazeniny, břidlice jsou usazeniny, zde vulkanického původu - vyšší teploty a tlaky, tudíž je zelná, je to víceméně směs vulkanicky metamorfovaných prachovců :) - zelené břidlice jsou typické pro horniny s vulkanickou minulostí :), takže nudná teorie, hlavně že v akva to bude pěkné a nepoleze z toho žádný bordel ... pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2016 10:14 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: sonetka
Kameny pěkné.Břidlice je obecný název pro vrstvené usazeniny všeho druhu.Projdou li ovšem metamorfózou, v tomto případě kontaktní,nazývají se jinak.Naprosto typickým příkladem jsou rohovce, bývalé břidlice.Ale je to jen hra se slovy, z praktického hlediska jsou tyto informace na tomto vláknu téměř k ničemu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2016 11:49 Žena sonetka [136] - ŽivorodkyRe:
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku 2 hodinévé zkoumání kopce a našli jsme co jsme hledali - jsou krásná ložiska zelené břidlice, jak čisté, tak šmrclé křemen, či jinými žilkami. Krásný průřez vulkanickou historii vulkanického původu Brněnského masivu :)
Zelená břidlice, granodiorit, metabazalt - supr potlesk
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2016 22:42 Muž Legioix [574] Re: romant
No právě. Já nikdy v této době neviděl lepidlo na kachle. Vždy se to lepilo na klasickej cement s jemným pískem a to i v době po roku 89. První lepidla jsem viděl cca 1993. Možná jsem něco přehlídl. Ve stavebnictví dělám zhruba od roku 1991.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2016 22:13 R Muž romant [27982] Re: Legioix
Pozor, tohle bylo ještě za vlády jedný strany a to bylo myslím k dispozici taky jenom jedno lepidlo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2016 22:05 Muž Legioix [574] Re: romant
Já jsem taky uvažoval nad pozadím z lepidla na kachle, ale nikde na tom není napsaný složení, takže jsem to raději vzdal. Ti výrobci si svoje technologie docela hlídají :-O

btw: Fasádní na polystyren bude asi lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2016 22:02 R Muž romant [27982] Re: Legioix
Já to lepil lepidlem na obkládačky do koupelny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2016 21:59 Muž Legioix [574] Re: sonetka
Kdysi, když se měnili střechy, tak tato břidlice byla naházená na každé druhé skládce za dědinou. Krásná placatá břidlice co se perfektně lepila jako pozadí na akvárium. Kdysi jsem to lepil jakýmsi východoněmeckým akvarijním lepidlem za tři marky z Berlína :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2016 21:25 Žena sonetka [136] - ŽivorodkyRe: romant
Jojo, barva a struktura je fajn :), ale budeme pátrat dál, okolo brna je asi milion geonalezišť, takže to chce mít štěstí, ale zelená břidlice je famózní a rádi by jsme měli pár kousků v akva, musíme hledat :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2016 21:16 R Muž romant [27982] Re: sonetka
Mě se líbí víc než břidlice. ;-) palec ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2016 21:10 Žena sonetka [136] - ŽivorodkyRe: Jifi
Fotka k příspěvku Břidlici jsme nenašli, ale ty Metabazaltové vyvřeliny,taky nejsou špatné, hezky s nazelenalým nádechem, jemná struktura :), No bude to chtít pátrat dále :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2016 13:25 Muž Jifi [675] Re: sonetka
Tam si můžeš nabrat tolik břidlice, kolik uvezeš. A máš to zadarmo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2016 13:20 Žena sonetka [136] - ŽivorodkyRe: Jifi
Supr děkuji! jestli budeme mít v budoucnu cestu kolem, určitě to omrkneme, akvárko je trpve v plánování, realizace do roka a do dne :-D potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.01.2016 12:53 Muž Jifi [675] Re: sonetka
Na pravé straně od silnice 440 z Hranic na Potštát, mezi Olšovcem a Boňkovem (okres Přerov). V lese jsou haldy břidlice, které končí prakticky až u cesty. Jezdím kolem nich na kole.
Jinak myslím, že na Rýmařovsku jsou taky břidličné haldy, v těch krajích jsou opuštěné štoly, kde se údajně těžilo zlato a v okolí jsou obrovské haldy vytěžené břidlice. Měl by to být okres Rýmařov.

edit: Tak jsem dokonce na internetu našel nějaké fotky z této lokality: atlas.horniny.sci.muni.cz/…
Haldy fakt končí skoro až u cesty. Ale raději bych auto nechal kousek dál, u odbočky na Boňkov. Přímo u haldy je nepřehledný úsek cesty.
Další údaje: pruvodce.geol.morava.sci.muni.cz/…
nizkyjesenik.wz.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2016 12:04 Žena sonetka [136] - ŽivorodkyRe: Jifi
A to je kde? GPS? děkuji, třeba cestujeme okolo ani o tom nevíme :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2016 12:03 Žena sonetka [136] - ŽivorodkyRe: Legioix
No jo no, samé vyvřeliny, vápence, ale naplavenina nikde hmm :-D
Teď se dívám, že tu máme kousek od baráku Metabazalty mixlé zelenou břidlicí hmmm mmmm to stojí za prozkoumání :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2016 11:53 Muž Legioix [574] Re: Jifi
Kde? Nemyslíš Břidlicový lom Sovinec? Nebo okolí Břidličné?. To je už docela dost daleko a vyjde to mnohem levněji si to koupit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2016 11:37 Muž Jifi [675] Re: Legioix
Pár kilometrů od nás jsou tuny břidlice na haldách, hned u cesty, ale to je od Brna kousek ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.01.2016 09:39 Muž Legioix [574] Re: sonetka
V blízkosti Brna nikde nic není. Také jsem kdysi hledal a bez výsledku.

www.geologicke-mapy.cz/…

mapy.geology.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2016 08:22 Žena sonetka [136] - Živorodky
Poradí někdo, kde v Brně a jeho okolí hledat břidlici? co jsme hledali, tak je to tu samý vápenec, vulkanické horniny, ale břidlice nic moc :( Na Petrově má být zelená,ale tam se rejpat ve skále :-D

Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2016 13:48 zanet Re: Legioix
je dekuji, kameny jsem vyndala hned ráno, koupím druhý silikon do akvárka a už vodu vypouštím a dám novou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2016 13:36 R Muž afc1886 [14655] Re: zanet
www.ceresit.cz/…
přečti si oddíl 16

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 5

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 13050x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4717?od=1