Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Tlamovci - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Tlamovci - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2012 11:52 1979jarmil Re: pavelbartek
dostavaji granule pro cichlidy,patentky,mrazene blechy,dno je sterk od 1-3mm,filtrace je tam vnitrni i vnejsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2012 11:41 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: 1979jarmil
Nevhodné dno, dekorace, filtrace, složení ryb, krmení.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2012 11:03 1979jarmil Re: pavelbartek
podle vseho je nevhodna velikost jen pro tu nejvetsi,ale tu tady mam jen proto,ze ji znama chtela splachnout,aby mohla predelat akvarko a me ji bylo lito tak jsem si ji vzal.jinak jich tam je celkem 10ks.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2012 10:29 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: 1979jarmil
Rozežranost atd.. reakce na předchozí debaty, že se nedivím mnohdy slovníku kolegů. Hlavně by mě zajímala hodnota NO2. Ale vše co děláš špatně jsme ti před nedávnem psali v prezentaci. Ono celkově se ve tvé nádrži nebudou cítit dobře, bylo by to na rozsáhlý článek, najdi si na netu info pro chov těchto ryb....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2012 10:27 R Muž romant [27987] Re: 1979jarmil
Špatně je to, jak je to akvárko postavený, jaký tam jsou ryby, velikost jich samotných a velikost té nádrže, to je ten problém, který je tím stresujícím faktorem. Jenom tou vodou, jak jsem si myslel, aniž jsem se k Tobě do prezentace mrknul to opravdu není. Když se podíváš do atlasu na nároky jednotlivejch ryb co tam máš, na jejich doporučovaný počty atd. tak to z toho prostě vyplyne co ano a co ne. tedy tak bych to alespoň udělal já, když bych se do podobnýho akvária chtěl pustit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2012 10:20 1979jarmil Re: pavelbartek
dnes jcem byl koupit sera ph value-test,podle neho je voda na ph 7.je to spatne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2012 10:08 1979jarmil Re: pavelbartek
dobra,ale stale nevim co je teda vsechno spatne.co myslis tou rozezranosti,atd..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2012 09:05 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: LiborSprysl
Také tak, jen jsem kouknul do profilu a bylo jasno. Celkem se držím, abych reagoval slušně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2012 09:00 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: 1979jarmil
Ale, ale. Snad jsem psal o celkově nevhodném prostředí a stresovém chování, tak prosím nepiš hlouposti. Konec konců o tom vypovídá také řada smazaných příspěvků v tvé prezentaci, kde ti to lidé vlastně všechno psali, bohužel, nic jiného než to, že tvé ryby jsou tvým nevhodným přístupem k jejich chovu vystaveny stresu a pak se třeba stane, že polknou jikry ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2012 08:06 1979jarmil Re: pavelbartek
mozna to je jen tim ze nevis co poradit a tak je lehci kritika ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 21:46 Muž LiborSprysl [9015] Re: pavelbartek
Pinkla mi sms, že mám objednávku, tak jsem také zavítal...Už jsem si chystal pojednání, abych rozvinul tvůj příspěvek na téma některých defektů při rozmnožování afrických tlamovců. Pak jsem koukl jako ty do té prezentace a uviděl tu meeku bez ocasní ploutve a pak celé akvárium...A pak jsem si řekl to co ty...pana Havlenu na něj no Jestli je 1979 v nicku rokem narození, pak je to zkoumání svéprávnosti při chovu zvířat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 20:25 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: 1979jarmil
Já bych to viděl jako stresové chování, mimo parametry vody ten stres podporuje mnoho dalších faktorů, koukl jsem do prezentace nádrže. Co jsou ty normální hodnoty a čeho se týkají? Nebudu se dál rozepisovat o nádrži a nevhodném až žalostném prostředí pro tyto ryby aby tady někdo nepsal, že jsem třeba neslušný a zahnal tak debatu někam jinam od problému. A vůbec se nedivím, že někteří kolegové (ochotni poradit a dobře poradit!!) používají slova jako : týrání, rozežranost…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 20:22 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: 1979jarmil
to že ryba může ve vodě o nějakých parametrech v pohodě žít ještě neznamená že se v takové vodě může i množit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 19:57 R Muž romant [27987] Re: 1979jarmil
Testovací proužky nepovažuji za prokazatelný a nějak směrodatný měření, tam bych byl s konstatováním, že je voda O.K. velmi opatrný. Zkus si koupit jednoduchý kapkový testy a uvidíš, co naměříš tím. Mrkni se na příslušný vlákno testům věnovaný a udělej si představu, s čím je kdo spokojenej.
Edit: Možná že by stálo za úvahu těch několik posledních příspěvků přesunout sem. rybicky.net/forum/3353
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 19:54 1979jarmil
podle testovacich prouzku je ok.co dalsiho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 18:49 R Muž romant [27987] Re: 1979jarmil
Jako první bych podezříval parametry vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 18:48 1979jarmil – jikry
ahoj.proc tlamovec pokazde sezere sve jikry?diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   24.08.2012 15:27 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Já musím dát Zuzce jedno velký plus a to za to, že se alespoň zajímala do té míry, že si tenhle portál našla a zeptala se. Znám lidi, který by byli schopný, tyhle ryby dát k betě do pětilitrový koule a ještě se se mnou pohádat, co se rozčiluji, když se jim tam tak daří a vypadají spokojeně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2012 08:19 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: LiborSprysl
Já vím, jen mi to nedalo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2012 06:19 Muž LiborSprysl [9015] Re: pavelbartek
pavelbartek napsal: orange blotched
rybicky.net/fotogalerie.php…

Já to Pavle nehledal smich ale dík ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 17:58 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: LiborSprysl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 17:22 R Muž romant [27987] Re: LiborSprysl
Díky. palec Hledal jsem to, ale nenašel, jsem holt línej a netrpělivej akvarista. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 17:20 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
orange blotched ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 17:18 R Muž romant [27987] Re: pavelbartek
Řekl bych, že to na omluvu není, spíš na pochvalu. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 17:16 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: Zuzka
Omlouvám se předem za konkurenční vlákno stydim wds.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 16:56 Muž LiborSprysl [9015] Re: Zuzka
OB jsou právě ti flekatí xantoři...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 16:55 Zuzka Re: Haimdol
děkujii :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 13:02 R Muž Silent [5949] Re: Zuzka
Já bych to viděl na neškodné pigmentové skvrny. Nejsem cichlidář, ale tipoval bych tu rybu na xantorickou formu nějakého pseudotrophea a u těchto forem se vyskytují tyto skvrny velmi často.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 12:58 R Muž romant [27987] Re: Zuzka
Jenom snad pro uklidnění, jestli je měřeno takovejma víceúčelovejma papírkama, tak to nebude mít až zase tak velkou vypovídací schopnost, na tom čím se měří dost záleží. Pokud máš zdroj vod z veřejnýho vodovodu, tak na stránkách dodvatele najdeš rozbor vody a od toho bych se odpíchnul, protože byla-li by to co jsi naměřila pravda, potom to s těma rybama nebude do budoucna vypadat moc dobře, ono přecijenom 8 a 6 je v Ph sakra rozdíl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 12:54 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: Zuzka
Neber to jako rejpání, ale než si něco pořídím, tak se poradím, nebo si o tom něco přečtu. Na netu se toho válí spousta.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 12:52 Zuzka Re: Haimdol
Fotka k příspěvku zkusila sem ještě vyfotit jednu, ale moc to nešlo, snad to z toho nějak půjde poznat..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 12:47 R Muž romant [27987] Re: Zuzka
No, věřím že měření. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 12:45 Zuzka Re: romant
už sem se dívala...PH 8..chyba no..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 12:45 R Muž Silent [5949] Re: Zuzka
Stěžuješ si, že ti s nemocí nikdo neporadí. Ono z té jedné fotky asi těžko. Ta skvrna vypadá spíše jako pigmentová než nějaké onemocnění. Jinak podepisuji co přede mnou napsal Roman.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.08.2012 12:42 R Muž romant [27987] Re: Zuzka
Zkus se schválně podívat na nároky Tvých ryb do atlasu a porovnej je s tím co jsi naměřila a zjistíš proč jsi se stala takříkajíc terčem toho popostrčení. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 12:39 Zuzka Re: LiborSprysl
Pardon, ale každej začíná. Takže každej dělá chyby. Ale každopádně s nemocí mi tady asi nikdo neporadí, hlavně že si dokážete rejpnout..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 12:31 R Muž romant [27987] Re: LiborSprysl
Tak hlavně že je čistá. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   22.08.2012 12:29 Muž LiborSprysl [9015] Re: Zuzka
Zuzka napsal: Tak podmínky - PH normální, těch 6, voda se mění pravidelně a je krásně čistá. Nemoci se ještě žádný nevyskytly.. Akva má 200l, filtr vnější a dno je písčité. Kromě těch tlamovců tam mám pár pavích oček (to už jsou jen "zbytkové" hodnoty:)), ancistrusy a mřenky.
Připojuji foto, ne moc zaostřený, protože fotit ryby je docela problém...
Je to ryba, která to má asi nejvíc..


smich smich smich No Honzi, tohle je ukázka znalosti o vodě ve vlastní nádrži...pH 6...takové normální pro tlamovce a paví očka....Voda je krásně čistá...
Nebude to nakonec OB?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 12:26 Zuzka Re: yenya
Fotka k příspěvku Tak podmínky - PH normální, těch 6, voda se mění pravidelně a je krásně čistá. Nemoci se ještě žádný nevyskytly.. Akva má 200l, filtr vnější a dno je písčité. Kromě těch tlamovců tam mám pár pavích oček (to už jsou jen "zbytkové" hodnoty:)), ancistrusy a mřenky.
Připojuji foto, ne moc zaostřený, protože fotit ryby je docela problém...
Je to ryba, která to má asi nejvíc..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 10:58 yenya Re: Zuzka
Na to, aby ti tady někdo poradil, musíš dát alespoň fotku a popsat tochu podmínky v akvárku. Prostuduj sekci nemoci a uvidíš sama, třeba na to přijdeš ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 10:13 Zuzka – černé tečky na tlamovcích
Zdravím, potřebovala bych poradit, protože na netu jsem nic kloudnýho nenašla. Mám tlamovce a všimla jsem si, že většina má na sobě černý tečky, jeden má větší skvrnu a vypadá to jak odřenina. Nevíte co to je a co se s tím dá dělat?
A ještě jeden dotaz, jeden tlamovec má zespodu tlamičky jak kdyby váček, nebo jak bych to nazvala. A taky nemám tušení, co by to mohlo být...

Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2012 13:30 Marco1910 Re: Yirka
Děkuji, vyzkouším častěji měnit vodu. Snad to pomůže. Kdyby měl ještě někdo nějaký nápad, tak budu rád. Ještě jednou díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2012 12:30 Muž Yirka [9126] Re: Marco1910
Takže jsem vcelku odhadl, jak na tom asi jsi a ty odkazy by ti měly pomoci. Jedná se velmi pravděpodobně o tzv. syndrom čerstvého akvária, kdy není nádrž dostatečně zaběhlá a pravděpodobně jsou v ní vyšší hodnoty dusitanů. Pomocí je častá výměna vody, (2x za měsíc je určitě málo).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2012 10:07 Marco1910 Re: Yirka
Akvarium mám měsíc, třetinu vody jsem měnil 2x, filtr a vzduchování běží non-stop, krmím sera vipan, sera vipachips a malawi mix mražený. Po založení akvarka jsem přidal do vody před vypuštěním ryb sera aquatan. Jinak jsem začátečník a rybičky jsem sice kdysi měl, ale takové jen malinké akvarko s gubkami. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2012 08:24 Muž Yirka [9126] Re: Marco1910
Výběr ryb není sklutečně nejlepší. Vůbec se však nezmiňuješ o svých zkušenostech, jak dlouho je nádrž založena, jak provádíš údržbu. Právě tam vidím kámen úrazu. Znáš toto?
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2012 08:17 Marco1910 – "Ochrnutí" tlamovců
Fotka k příspěvku Prosím, poraďte. Jsem začátečník a dostal jsem od dcery 300l akvárko včetně vnější filtrace (Fluval 305) a topítka. Asi to nebyl nejlepší výběr ryb, protože mám dvě parmičky (žraločí a červenoploutvá cca 12 cm), dále osm tlamovců 5-7 cm(přesný druh nevím) a tři krunýřovce cca 15 cm. Je to podivná směska, ale jsou to ryby, které měly být zlikvidovány a nám jich bylo líto. Teplota je 27 a pH 7. V akvárku mají z lávových kamenů a kořenů vytvořeno dost skrýší. Asi po dvou týdnech mi tři tlamovci začali plavat pouze za pomocí prsních ploutví a vypadají, jako by měli ochrnuté ocasní ploutve, takže se špatně přemisťují a jedou ocasní ploutví po dně. Jeden tlamovec je zase v rohu akvarka kolmo k hladině. Děkuji mnohokrát za každou radu. Nevíme, zda by to mohla být nějaká choroba nebo zda by to nemohlo být tím vícedruhovým osazenstvem (že by třeba parmičky likvidovaly tlamovce). Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 20:40 Muž fido16 [631] Re: mAcHiiii
No myslím si že ten obsah filtačního materiálu je strašně malý. Nepřemýšlel jsi přece jen o té kostce bioakvacitu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 20:34 Muž mAcHiiii [0] Re: romant
zverimex.topfirma.cz/…

Mám tento filtr. :-) Samozřejme jsem ho cistil az po snížení výkonosti :-) ( což nebylo za týden :-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 20:28 R Muž romant [27987] Re: mAcHiiii
Filtr čisti až si řekne, tím že se jeho výkon viditelně sníží. Poloviční výkon filtru značí dobře zajetej filtr, takže čistit až když se ještě více výkon snižuje. Pokud je nutný ten filtr čistit týdně, tak je nedostačující Tvému objemu nádrže a bude třeba ho vyměnit, třeba za klasiku v podobě čerpací hlavy a kostky biomolitanu. O výměně vody již bylo psáno, s tím neotálej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 20:26 Muž mAcHiiii [0] Re: scorpion075
Ale filtr naposledy proplachoval tak před 2 - 3 týdny...
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [6] 7 8

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 5611x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4633-tlamovci-nemoc?od=251