Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Tlamovci - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Tlamovci - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.02.2016 07:54 gringo Re: dieu
Můj názor je, ... zbytečná investice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2016 21:57 Žena dieu [18] - malawi – Ultrafialový sterilizátor
www.akvarista.cz/…
Co na to říkáte? Doporučili byste něco takového? Jako sterilizátor do akva všeobecně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2016 19:48 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: dieu
Víc se mu to zvýrazňovat z věkem může, nepřipadá mi nemocný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2016 19:06 Žena dieu [18] - malawiRe: romant
Kolem tlamky, má tmavší i skřele, omlouvám se za foto, nevydrží chvilku v klidu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2016 19:06 Žena dieu [18] - malawiRe: pavelbartek
Chová se stejně, co ho mám, ale přijde mi, že se to vybarvilo více, tak mám stach hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2016 17:11 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: dieu
Přijde mi, že je to jen pravidelná pigmentová mapka, neškodná, je to hezký kluk... Nějak se divně choval?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.02.2016 16:54 R Muž romant [27981] Re: dieu
Kde tu plíseň myslíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2016 16:47 Žena dieu [18] - malawi – Tlamovec černoploutvý, plíseň?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj všem,
nezdá se mi vůbec tento sameček tlamovce. Jedná se o plíseň nebo něco jiného? A půjde to vyléčit? hmm
Děkuju moc všem :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2016 16:03 Šárka Re: romant
Tak se nemám ani pokoušet o záchranu? Abych jí zbytečně netrápila :-( ...je mi ale divný, že tu léčbu přežilo to mimino a to je přeci náchylnější, než dorostenec ... uvidím, nechám jí do zítra v karanténě a pokud se nepřestane točit, asi to ukončím. Dám vědět. Děkuji všem za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2016 15:40 R Muž romant [27981] Re: Šárka
Buď je to ten měchýř a nebo jinej vnitřní orgán a to je konečná. Příčina bude s největší pravděpodobností v té léčbě, čímž došlo ke zhoršení kvality vody a slabší jedinci jdou prostě kukat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2016 15:11 Šárka Re: afc1886
Ještě mě napadlo - nemohl by to být důsledek stresu? Jak mi žluťásci dorůstají, vypadá to na dva až tři samce - ten jeden je o dost větší a dominantní, u těch druhých dvou to ještě se 100% jistotou nelze určit, ale u "točáka" jsem si už téměř jistá, že jde také o samce. Ostatní ryby se teď páří - je tam teď jakoby sexuální napnelismus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2016 14:54 Šárka Re: afc1886
Fotka k příspěvku Ano, snaží se ....pořád se jakoby něčeho drží, aby se netočila a pokud k ní připlave žrádlo, žere ....fotky mám, ale nic moc. Akva popsáno níže: 200 lt, 15 tlamek malawi mbuma, parmatery PH kolem 7,5, výkonný filtr, máme zapnutou UV lampu, silně vzduchujeme, po léčbě krupičky ....viz níže.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2016 14:25 R Muž afc1886 [14655] Re: Šárka
Neber to tak doslovně,že plave nahoru nebo dolu,ani to nafoukle břicho nemusíš pozorovat.Co potravu přijímá?Nějaké další info o akváriu by nebylo,nebo lépe prezentace,aby se bylo od čeho chytnout?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2016 14:14 Šárka Re: afc1886
díky, ale to není ono - ona neplave nahoru a dolu - ona plave "rovně" a točí se kolem své osy a to poměrně rychle - vypadá to, jako bys jí roztočil - neumím to lépe popsat. A nemá nafouklé břicho - vypadá úplně normálně. Vodu měníme každý týden, dno odkalujeme 1x za 14 dnů a PH měřím co 3 dny - to je v pořádku. Jsou i po antiparazitální koupeli, jak jsem psala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2016 13:56 R Muž afc1886 [14655] Re: Šárka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2016 13:45 Šárka Re: Turbínka
Turbínka: jejda - a jak k tomu přišla? Nějaká moje chyba? Je pravda, že trochu víc vzduchujeme ....Můžu pro ní něco udělat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2016 13:30 Žena Turbínka [2558] Re: Šárka
Vypadá to na plynový měchýř, což bývá konečná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2016 13:24 Šárka – Tlamovec Yellow - točí se kolem své osy
AHoj, yellouvák nemůže plavat - když se o to pokusí, jakoby se rychle točí kolem své osy. Potravu se snaží přijímat, nejsou na něm viditelné žádné známky nemoci, ploutve normální, barva normální, oči normální, výkaly normální ....jsme dva dny po dokončeném 5-ti denním léčení krupičky Costapurem (na konci léčby částečná výměna vody, hodnoty PH, NO3 a NO2 v pořádku). Dle návodu jsme dali Sera Fishtamin pro podporu zaléčení. Akvárium 200 lt, 15 tlamek malawi mbuny, yellowáků tam je pět. Přelovili jsme do karantény, ale tam to pokračuje. Nemáte s tím někdo zkušenost? Ještě nikdy jsem to neviděla. Ostatní ryby jsou v pohodě, dokonce tam máme jedno mimino, a jednu rybku v očekáváni ....tak fakt nevím, co by to mohlo být.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2015 19:18 Muž Jespe [3] - Malawi, Tanganika
Fotka k příspěvku Tak já nevím, kde je problém.

Dnes jsem konečně měřil kapkami pH, NO2 a NO3. Dusíkaté látky se mi zdají v pohodě. U pH si ale nejsem jist - nedokážu přesně určit dle barvy.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2015 14:32 RBSC Re: Jespe
Sodu netřeba měnit, v ní ten problém nebude. Soda samotná je kypřicí látkou i regulátorem. Jedná se o jedlou sodu bez antispékavé úpravy. Akorát druhá nabízená možnost je značně levnější.

www.zdravapotravina.cz/…
cs.wikipedia.org/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2015 14:18 Muž Jespe [3] - Malawi, TanganikaRe: pavelbartek
Díky. Ta soda je i dostupná v nějakých kamenných obchodech, nevíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2015 14:03 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: Jespe
Ta soda, to asi nebude dvakrát vhodná, jsou tam přimíchány různé regulátory a kypřidla.... Nepoužíval bych sodu pro kuchyňské použití ap. Já používám toto www.kutilov.cz/…
Ta sůl, no dá se použít i ta kuchyňská, to není tak akutní...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2015 13:33 Muž Jespe [3] - Malawi, TanganikaRe: pavelbartek
Filtr mám Fluval 4 Plus
akvarijni-filtry.heureka.cz/…
Ten jsem dva dny zpět odkaloval a tím i čeřím hladinu.

Dusíkaté látky snad zkontroluji dnes - musím koupit testy. Ještě včera nebylo nikde otevřeno - ani v žádných Zvěrokruzích apod. v obch. centrech.

Krmení jsem teď vysadil a poté začnu krmit méně. Když přidám lžíci sody na cca 80 litrů, naměřím v akva pH kolem 7,6 (ale jsou to jen papírky, takže těžko říct, na kolik jsou tyto údaje důvěryhodné). Používám jedlou sodu od Labety, kterou přidávám dobře rozpuštěnou s posledním kýblem přes sprchu napuštěné vody.
www.labeta.cz/…

Sůl tedy zkusím změnit (nepoužívám od Sery ani přímo mořskou pro akva).

Jinak předevčírem, když jsem onen problém zpozoroval, se tento stav později objevil snad u všech ryb. Včera už to bylo lepší s tím, že u Cyphotilapií přetrvává. Dnes to samé - občas nějak podivně "vystřelí" i jiný druh ryby, ale Cyphotilapie to dělají pořád - jsou to stále takové tiky, nekoordinované kroucení a časté otírání. Jinak ale ryby vypadají zdravě. Jen to chování, o němž mluvím, mi rve srdce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2015 08:17 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: Jespe
Co máš vůbec za filtraci a co v ní?? Jistě si kontroluj dusíkaté látky, přeci jen je tam dost ryb, krmil bych méně a častěji měnil vodu, jsem zvědavý, jak dopadnou testy. Ryby na videu vypadají dobře, přijde mi spíš, že by mohlo jít o to lítání Ph. Vím, píšeš o testech, měření, ale testy jsou orientační... Když měníš vodu, máš změřeno kolik sody na tu vstupní vodu, aby jsi dosáhl žádaného Ph a používáš dobrou sodu, která je před podáním dobře rozpuštěná?? Tolik ryb v tom akva, to se těžko drží to Ph.... Sůl bych určitě přidával, ale sera ectopur, nebo mořskou pro akvaristiku, nepředávkovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.12.2015 20:19 James Re: Jespe
Dneska už to asi bude muset vydržet. Zítra budou mít určitě někde otevřeno v obchodním centru, kde je nějaké petcentrum a skoč tam koupit ty testy a uvidíš. Asi to budou ty dusíkaté látky, podobné jsem to měl, jak jsem ti psal, i když teda jen u dvou ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2015 20:04 Muž Jespe [3] - Malawi, TanganikaRe: romant
Ano, měnil jsem cca v 16:45 asi 1/4 vody. Včera jsem měnil 1/2 objemu.

Opravdu jsem z toho úplně špatný. Už jsem snad přečetl 300 článků a názorů, ale testery nemám a nevím, jestli ještě dnes něco zmůžu. Asi ani neusnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2015 19:57 R Muž romant [27981] Re: Jespe
Vyměnil jsi dnes, co tady spisujeme vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2015 19:56 Muž Jespe [3] - Malawi, TanganikaRe: pavelbartek
Jasné, v pohodě, o nic nejde.

Jinak si všímám, že už tento problém sužuje snad všechny ryby. :-( Testery na dusičnany, amoniak a těžké kovy sháním, kde se dá, ale nikde teď nemohu nic sehnat. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2015 18:53 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: Jespe
Omluvám se, reaguji na jankas a asi jsem omylem klikl na tvůj dotaz a prolnulo se mi to, njn, jsem už starší člověk hmm ...
Sodou uprav vodu jen tu vstupní na požadované Ph, nepřidával bych dál do "staré vody" Může to být vysoká hladina NO2, škoda, že nemáš možnost to změřit. Také bych zatím v těchto podmínkách krmil jednou a obden, málo a častěji měnil vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2015 18:31 Muž Jespe [3] - Malawi, TanganikaRe: pavelbartek
Sodu a sůl přidávám stále ve stejných dávkách. pH mám 7,8, tak jsem dnes ještě přidal malinko sody, ale tím to zřejmě nebude... GH mám něco nad 10, což by taky neměl být problém. Teplota vody 26,5'C.

Na měření dusíkatých látek, amoniaku či těžkých kovů nemám nic po ruce.

Nevím, které kolegy máš na mysli (že píší o víc info), ale jde o to, že mám cca 60 ryb (většina malých kolem 4cm) ve 200l tzv. "čekárně", kde jsou 3. týden z 6. Poté připlují do zabýhající se 900l nádrže. Vodu měním každý týden - 1/2 objemu.

Ryby vypadaly parádně. Byly živé, krásně vybarvené, přijímaly dobře potravu - všechno tak, jak má. Včera jsem si však všiml zvýšeného cukání, kroucení a otírání, které se dnes ještě prohloubilo. Jde převážně o Cyphotilapie a nyní jsem si všiml těchto příznaků i u některých kusů Cyprichromis a leleupi.

A protože jsou svátky a nikde teď není otevřeno, snažím se vymyslet nějaký akutní plán, abych eliminoval co nejvíce možností problému.

Krmím primárně Serou Vipan a Serou Flora - 2x denně po menších dávkách.

Žádné foto jsem tu nedával, takže jsi si asi spojil příspěvek jankase se mnou - já tu dával video. Jinak o chovu ryb toho vím celkem dost - africké tlamovce chovám už 15. rokem (nikdy jsem neměl žádný problém). :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2015 18:09 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: jankas
Ahoj, co to je nevím, vypadá to jako Lymphocystis, ale podle fotky ti asi nikdo přesně neporadí, může to být zaplísněná nějaká ranka, klidně po souboji, nebo způsobena Hexamita... Každopádně jsem přesvědčen, že nežijí ve vhodných podmínkách... Píšeš, že tam dáváš sodu a sůl, dále se ptáš, jestli máš sody a soli přidat... Přeci musíš vědět proč to tam dáváš a musíš vědět kolik tam toho potřebuješ dát a jak to podávat... to mě přesvědčuje, že moc nevíš, co děláš... jak píší kolegové, chtělo by to víc info, nejlépe foto nádrže, jaké tam máš ryby, čím krmíš.... Více si nastudovat o chovu těchto ryb, chemismu vody, koloběhu dusíku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.12.2015 16:27 R Muž romant [27981] Re: Jespe
Vysadit krmení a intenzivní výměny vody nemůžou nikomu, tedy ani tvým rybám uškodit. Podle mě je to akvo na tolik ryb a přísun potravy prostě malý, ale na druhou stranu tu velkou vanu neuspěchej, ten příběh trošku znám, proto dál netlačím na to velký akvo. ;-)
Edit: Na škodlivý N látky je velmi dobrej Toxivec, zvážil bych jeho použití, samozřejmě že ve výměnách nepolevovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2015 16:14 Muž Jespe [3] - Malawi, Tanganika
Ryby se prostě nepřirozeně prohýbají v bocích, mají tendenci se neustále otírat a tlamou pořád pročišťují písek. Trochu více vylučují (krmím 2x denně po malých dávkách)... Včera jsem měnil 1/2 vody a přidal lžíci sody a lžíci soli (každá 2. výměna) jako obvykle.

Nevím teď jak mám postupovat. Zda to může být parazit, moc dusíkatých látek či nějaké otrava... Jestli mám na chvíli vysadit příjem potravy či přidat víc soli se sodou.

Celý den nedělám nic jiného než čtu a hledám možné příčiny, ale nemohu se s jistotou k ničemu dopídit, tak nevím, co přesně mám dělat.. Nechci udělat unáhlený krok, ale zároveň mě ta situace dost stresuje..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2015 14:36 Muž Jespe [3] - Malawi, TanganikaRe: romant
Můžou to být nějací paraziti? Na to by teď už výměna vody asi nepomohla, ne? Samozřejmě, že budu vodu měnit ještě více, ale to je asi spíše prevence.
Toto dělají všechny skoro nepřetržitě: www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2015 14:30 R Muž romant [27981] Re: Jespe
Měnil bych tu polovinu vody obden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2015 14:00 Muž Jespe [3] - Malawi, Tanganika – Kroucení a otírání Cyp. G. Mob
Zdravím,

u všech kusů Cyphotilapia Gibberosa Moba (7cm) jsem začal včerejším dnem pozorovat zvláštní příznaky:

Ryby většinou začnou na 5s rychle třebat prsními ploutvemi, poté mají takové krátké tiky a nakonec se začnou krkolomně kroutit do písmene "S" a třou se o kameny/dno. Potravu však přijímají dobře.

Ryby mám společně s dalšími drobnějšími kousky Tanganiky ve 200 litrové čekárně - v půli ledna se přesouvají do 900l nádrže, kterou mám již připravenou.
Každý týden měním 100l vody a přidávám lžíci soli a sody.

Ryb tam mám skoro 60, ale jsou většinou ve velikosti 4 cm a jsou tam jen na pár týdnů a všechny (včetně Mob) dobře přijímají potravu a jsou pestře zbarvené.

Na dně mi ale chybí písek (je ho tam jen pomálu), tak si říkám, zda tam nějaký nepřidat - Moby se často třou o holé dno akva.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2015 23:54 Muž garggi [65] - TanganyikaRe: jankas
Tady být tebou, tak se v první řadě starám o zařízení nádrže než je nějaký puchýřek na hlavě zeb.red-red.
Důležité je zmínit!
Píšeš o akv. 400l (to je celkový nebo čistý objem), odkalování + výměna vody každý týden?
Kolik lit./týdně a jaký je rozměr akvária?
Jaká je celá osádka?
Parametry vody?(viz. foto - podle mě je špatně zvolené dno a ten kořen + ta rostlina tam taky kvalitu vodu moc nezlepšuje.
Jaká je filtrace?
Krmení?
Nejjednodušší by bylo založit presentaci.
Pokud by se ukázalo že rybka je skutečně nemocná a ty ji začneš léčit ve špatných podmínkách, tak jí i ostatním ještě víc ublížíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2015 20:21 jankas – pseudotropheus zebra red-red
Fotka k příspěvku Zdravím všechny a rád bych se na vás obrátil s prosbou ohledně nemoci. Mám cca. rok akvárko s tlamovci (400 litrů, odkalování + výměna vody každý týden). Dnes jsem si všiml na pseudotropheus zebra red-red "puchýřku" na hlavě, tak se chci zeptat jestli by mohl někdo poradit co a jak. Rybka se chová normálně, žádné jiné problémy kromě "puchýřku" nevidím. Foto mám zatím pouze jedno.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2015 12:19 Muž Mislow [304] Re: Martin
Ahoj, myslim, ze jsi to "trochu" prehnal, dat do 250 l tlamovce 4 druhu o celkovem poctu 30. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2015 21:28 R Muž romant [27981] Re: Martin
Denně a klidně polovinu, je to kalamitní situace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2015 21:27 Martin Re: Yirka
Díky za rychlou reakci, uznávám, že jsem to asi uspěchal. No, vodu měřím, pH, tvrdost, dusík. Zdá se být v pohodě. Jak často tedy měnit vodu? Obden, jednou za tři dny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.10.2015 20:34 Muž Yirka [9118] Re: Martin
Dát ryby do 14 dní nové nádrže je nerozum. Zvláště ve větším množství. V období 3 týdnů až měsíce vrcholí zabíhací proces s celou řadou negativních jevů, viz kapitoly o zakládání nádrží.
Jediným řešením je teď časté měnění vody, klidně jedné třetiny. Také by bylo dobré si vodu proměřit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2015 19:52 Martin – Tlamovci - prosím o pomoc!
Dobrý den všem, prosím o pomoc s mými tlamovci. Mám nově (1 měsíc) založené akvário 250l (pokus o Malawi), asi před 14 dny jsem vypustil směčku tlamovců čítající 8 Labidichromis caeruleus yelow, 6 Maylandia zebra, 8 Pseudotropheus sp. Elongatus a 8 Pseudotropheus socolofi. Dle měření je Ph 7.6 - 8.0, NO2 na nule, NO3 kolem 15 mg/l, teplota konstantně 25 stupňů. Filtr FLUVAL U4 a k tomu pár Anubiasů. Mírně "osoloeno", 3 polévkové lžíce soli v celkovém objemu. Od vypuštění ryb jsem zatím vodu vyměnil dvakrát, pokaždé asi 40 litrů.
Krmení střídám Tetra Cichlid mini granule, TetraPhyll a Dajana Cichlid Flakes.

Před několika dny se chování jednoho samečka tlamovce černoploutvého změnilo, je apatický, nepříjmá potravu, drží se na jednom místě, "tak trochu" lapá po dechu. Ale, bez žádných obvyklých známek nemoci, žádné tečky, změna vybarvení, nadmutí, změny na očích nebo šupinách. Prostě nic. No a dnes se k němu přidal další sameček stejného druhu. Stejné symptomy. No, a navíc jsem objevil jednu mrtvou samičku, která ale žádné popsané symptomy nevykazovala. Ostatní ryby se zdají být v pořádku, radost pohledět... Netuším co s tím a kde hledat chybu. Poradíte?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2015 11:42 Žena baletka [624] Re: Jiří
Myslím, že brzy.. přesně to. Zkus ihned vyměnit část vody, zítra znova, pak obden. Uvidíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2015 08:32 Jiří – Tlamovec
Fotka k příspěvku Ahoj, nevite co může být rybce,která je na dně a jen rychle dýchá?...vypadá to že brzy....
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2015 12:19 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: edgemaster
edgemaster napsal:myslis bakteriální rozpad ploutví? vsechno ma ploutve vporadku.
Myslim vnitrni napadeni bakteriemi. A takovych bakterii, ktere umi rybu nafouknout, tech je vic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2015 11:45 Muž edgemaster [0] - AfrikaRe: Designer
PH mam kolem 6,7-6,9. Dost bojuju s tim dostat se nad 7...
myslis bakteriální rozpad ploutví? vsechno ma ploutve vporadku.
co se te uhynule ryby tyce, ta byla KO prez noc... navecer byla vpohode, probehla vymena vody v akva a rano uz byla skoro KO.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2015 15:35 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: edgemaster
Kdyby slo jen o zakalenou cocku, rekl bych u tlamovcu, ze to muze byt dvojmocnym zelezem pri pH nad 7. Ale kdyz jedna ryba odesla na nafouknuti, pujde o bakterie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2015 09:20 Muž edgemaster [0] - Afrika – nemoc?
Ahoj.
Dnes rano jsem nasel jednu tlamku (black) trochu nafoukla (supiny nezjezene) byl skoro bilej (vybledlej), tezce dychal, dezorientovany, drzel se stranou (u dna nebo u hladiny). Vypadalo to jako by mel v tlame bublinku vzduchu, ktera se hybala, jak dychal...
Par dalsich blacku (asi 3) ma otrhane supny na boku (vypada spis na souboj, ale nevidel jsem je ze by se ravali) jeden ma napul zakalenou cocku.
Ostatni ryby jsou bez jakychkoliv problemu.
dik za radu o co by se mohlo jednat

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2015 11:00 Jana – Nafouklý tlamovec
Prosím o radu,mám doma tlamovce. 1 úhyn během 14 dní. Nejprve panceřník měl nafouklé břicho, polehával a u řitního otvoru, měl něco co vypadalo jako by mu měl vyhřeznout ven. A od večera mi opet tlamovec leží u dna je nafouklý a nepřijímá potravu. Nějak mám dojem, že i ostatní tlamky začínají mít stejné příznaky. Díky za každou radu.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 7 8

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 5611x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4633-tlamovci-nemoc?od=101