Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Tlamovci - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Tlamovci - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2017 15:27 R Muž romant [27987] Re: Dominick
Pořiď si zeolit a dej jako jedno patro do filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2017 13:35 Maq Re: Dominick
Dominick napsal: Myslis ze tych 20-25 litrov molitanu je malo ?
Myslím že bakteriím se především nedá poručit - i když si to někdy myslíme nebo nám to obchodníci tvrdí. Pokud tam chtějí být, vystačí i s trochou molitanu nebo jiného filtračního média, ba kolikrát i vůbec bez filtru. A pokud tam být nechtějí, můžeš jim tam chystat pelech jaký chceš, a fungovat to nebude.
Ale to je spíš taková obecnější úvaha. Já když jsem měl tlamovce, bez rostlin, bylo mi jasné, že dusík bude můj problém. Měřil jsem tedy všechny dusíky (vč. NH3) pravidelně. A ovšem měnil vodu jak o život, protože ani dusičnany nejsou úplně neškodné.
Ty máš teď něco s rybama, netroufám si ani odhadnout, co to je, ale mají problém. A tedy snadno může přijít něco ještě horšího. Takže čistota a všechen dusík dolů je nadpis Tvého aktuálního programu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2017 11:09 Muž Dominick [22] - AfrikaRe: Maq
Odburavanim som mal na mysli premenu na no2 vo filtri, piesku ... Myslis ze tych 20-25 litrov molitanu je malo ? No pre zaujimavost niekedy otestujem aj na amoniak. Len nemam testy :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2017 09:36 Maq Re: Dominick
Amoniak "odbourávají" jenom rostliny, které tam prakticky nemáš. Jinak zůstává ve vodě dokud ho bakterie nezoxidují na dusitany a dusičnany.
Otázka je, jak intenzivně Ti tam nitrifikace funguje. Pokud ano, je to v pořádku, ale pokud je z nějakého důvodu (anaerobní dno, slabší filtrace) slabší, tak tam kromě NO3 máš i NH3/NH4. A protože je to Malawi, máš tam vyšší pH, a s ním i vyšší podíl toxického NH3.
Píšu to jako možnost, netvrdím, že to tak máš, ale na Tvém místě bych to změřil. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2017 05:59 Muž Dominick [22] - AfrikaRe: Maq
Amoniak nemeriam, myslel som ze sa rychlejsie odburava ako no2 na no3. No2 stale na nule. Vstupna voda ma no2 nula a no3 od nuly do max 20. 2-3 krat do mesiaca vychadza vymena kazdy tyzden -kazdy druhy tyzden cca 50%. Uvazoval som ze pridam nejaky sacok chemickej filtracie, nieco ako zazraky s menom clearwater, purigen a pod. Ni neviem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2017 22:02 Maq Re: Dominick
Jsem dost překvapený, že filtruješ jen přes biomolitan a vodu měníš relativně střídmě. Vidím že měříš NO2 a NO3, ale co amonium/amoniak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2017 21:18 Muž Dominick [22] - AfrikaRe: lacewings
Vďaka za radu. Skúsim teda to liečivo esha2000. Vodu mením 2-3 krát do mesiaca cca 50% a odkalovať som ešte neodkaloval-nemám čo. To že by až tak agresívne napadala jedna druhú som si nevšimol (možno hrajú formu keď som doma). ale môže byť aj to, kedže som im zasiahol do toho tým že som odobral 10-12 rýb :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2017 16:23 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Dominick
-tak to by odpovídalo skutečně na kombinaci a vliv nějakého bakteriálního onemocnění ,včetně následného zaplísnění útvarové části
-napadení parazitem bych vyloučil ,tam by to v tom časovém horizontu 14dní bylo markantnější ,včetně podbarvení
-asi bych postupoval následovně ,
-odkalit dno ,odebrat třetinu vody ,dopustit ,aplikovat léčivo eSHa 2000 v dávce jako celé akva ,dokončit klasickou třídenní léčbu
- berte to jako mé doporučení
- pozn.osobně jsem se setkal ,přímo v místě výskytu těchto ryb s jedinci ryb ,které měli obdobně chybějící část šupin s pevně ohraničenou částí
-v podstatě jim byla ta šupina-ny vyrvána (krvavá skvrnka) jinou rybou a v okamžiku dalšího útoku byl veden přesně na to samé místo
-u celé řady druhů "tlamovců" ,byly při pitvě nalezeny šupiny v trávicím traktu
-proto byl můj dotaz směřován i na tuto možnost ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2017 15:04 Muž Dominick [22] - AfrikaRe: lacewings
Ako prva to mala saluosi asi pred dvoma tyzdnami. Nasledovlo pridanie trocha soli do akva. Vyzeralo ze uz to bude lepsie no teraz uz to maju tri rybky. Tak sa bojim aby to nenapadlo vsetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2017 13:41 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Dominick
-jak dlouho to má ta nejvíce postižená saluoska ,zhruba ,nějaká časová osa ,kdy se to začalo projevovat i u těch ostatních ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2017 05:56 Muž Dominick [22] - AfrikaRe: lacewings
Sem tam sa ponahanaju ale nejake utoky som nespozoroval. Ale pred 2 mesiacmi som odobral skupinu auratusov kde bol jeden samec a ten si tam robil poriadky. Ake tiez neutocil az tak ze by trhal ryby, len akoby rozdeloval ostatne ked sa hasterili
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2017 20:47 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Dominick
-nepřijde mi to jako onemocnění
-spíše bych to přisoudil ataku jiné ryby v důsledku hájení teritoria ,odpovídalo by tomu i místo postižení
-není tam viditelná nějaká agrese jednoho z chovaných druhů? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2017 20:19 Muž Dominick [22] - AfrikaRe: lacewings
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ph je cca 7,6. Biele plochy su hladke(bez vystupkov) bez šupin. Teplota bola stala 24,5-25. Teraz som zodvihol trocha na 26 stupnov. Zeru ako vzdy, vsetko co sa dostane do akva(aktualne mrazenym nekrmim len suchym). Ryby sa stale vytieraju, nevyzera ze by im nieco bolo. Najskor to mala jedna rybka. Tak som to neriesil. Potom druha a teraz uz asi 3-4. Ta zlta saluosi to ma najvecsie.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2017 21:22 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Dominick
- z fota to není zřejmé
-jsou plochy ve vnitřku zarudlé ? s bělavými okraji ,nebo jsou to spíse takové důlky(kráterovité) s bělavou nekrotizovanou tkání
- jaký je příjem potravy ,teplota ,pH ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2017 18:04 Muž Dominick [22] - AfrikaChore tlamovce ?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte. Prosim pomozte mi urcit co je mojim tlamovcom, pripadne cim to liecit. Na boku maju biele flaky, akoby vytrhane supiny. Niekedy aj zacervenane akoby od krvy. Maju to aj socolofi aj saluosi.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2017 15:31 Muž davbla [0] - Amerika – frontosa
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, prosím o radu, jestli by někdo nevěděl co by mohlo být tomuto samci a jestli by se dal vyléčit?
Byl to můj alfa samec, cca před dvěmi měsíci si lehnul břichem na písek a od té doby se nezvedl,skoro neplave ,jakoby spolknul nějaké těžítko.
U řitní a u ocasní ploutve to má takové načervenalé-viz foto
Moc díky David
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.09.2016 10:56 R Muž romant [27987] Re: Krunýřovec
Vysoká hladina dusíků, tipuji na nadlimitně namnožený bakterie uvnitř těla ryby, léčbu stylem poslání na druhej břeh bych podpořil a zaměřil se na kvalitu prostředí v nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2016 10:53 Krunýřovec
Dobry den nevite co muze byt tomuto tlamovci ma vypoulene oci a porat se prevraci predem dekuji za odpoved :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2016 11:01 Krunýřovec
OK vše jsem udělal co jsi mi poradil snad to pomůže :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.08.2016 23:24 - Re: Krunýřovec
Myslel tým to,že ta ryba môže i oslepnúť a prísť o oko.Urob čo som ti napísal.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2016 14:36 Krunýřovec Re: LiborSprysl
Co tím myslíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   25.08.2016 13:30 Muž LiborSprysl [9015] Re: Krunýřovec
Ale že by se jí na to dobře koukalo, to se říci nedá... no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2016 13:18 Krunýřovec
Děkuji za radu nejí protože nosí male tlamovce hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.08.2016 11:17 - Re: Krunýřovec
Niekoľko príčin zakaleného oka:
1.studená voda
2.vysoký obsah dusíkatých látok
3.parazity
Odporúčam protipliesňový prípravok napr.eSHa 2000,výmenu vody,prípadne skontrolovať tú teplotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2016 11:14 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Krunýřovec
není to navíc nosící samice? proto nejí... jinak to oko může mít spoustu příčin, taky jsem se s tím prala, ale několikrát přeléčit na parazity nepomohlo, bylo to vysoké CO2, má to obdobné projevy jako paraziti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2016 10:52 Muž LiborSprysl [9015] Re: Krunýřovec
Trávicí soustava plná parazitů...nejspíš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2016 10:42 Krunýřovec
Fotka k příspěvku Ahoj nevíte co má tento tlamovec s okem je porad v rohu vůbec odtud nevichazi neji a ma ho tak divně zabjelalě podle mne je slepí díky za odpověď :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.07.2016 21:26 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Sarka
zjevně jsi Romana nepochopila, takže znovu i pro ty pomalejší - dej fotky akva, filtrace, velikost, počet ryb a všechny informace o akva na které si vzpomeneš. Jinak je to věštění z křišťálové koule. Jinak ta vodoléčba, co ti doporučil Roman, je ideální první pomoc, ale bez info o akva ti nikdo neporadí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2016 20:40 R Muž romant [27987] Re: Sarka
Tak od klávesnice bych poradil vyměnit polovinu vody a to opakovaně po sobě a když to nezabere, potom jde už o větší problém, tedy s největší pravděpodobností bakteriální nezdobu, tedy rybu buď zkusit v separé léčit a nebo rovnou poslat na druhej břeh a především se zaměřit na kvalitu prostředí, protože bych si tipnul, že zde je onen pověstný pes zakopán. Registrace a zřízení prezenatce s uvedením co největšíhio množství pravdivých údajů o nádrži by jistě celou věc pozitivně posunulo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2016 20:35 Sarka – Nadmuta ryba
Prosim poradi nekdo, co tlamivcem, ktery je dosliva nafouknuty? V akvarku he cca dva mesice, minuly tyden jsme prikoupili nekolik novych rybek z overene prodejny, nakupujeme stale v jedne. Akvarko bylo nedavno cisteno a pouzit pripravek proti rasam. Ostatni ryby jsou vsechny v poradku. Diky za jakoukoliv radu
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.04.2016 18:05 R Muž romant [27987] Re: petromas
Ve 180 litrech 28 tlamovců, na to ani ta tvoje péče stačit nemusí, ale nejsem odborník na tlamy, jdu na to od lesa, jak se to obvykle děje. Osobně to tipuji na ty bakterie, tedy bych dal rybu do separé a léčil Bactopurem direct, ale jenom na mě, sedláka nedej, počkej si co k tomu budou mít ostatní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2016 17:52 Muž petromas [10] Re: romant
Výměna 70% vody týdně filtr cca 8 l molitan kroužky substrát pro vata do zed vse ok.
Stáří ne je rok starej.plodnej až až
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2016 17:50 R Muž romant [27987] Re: petromas
Vyšší dusíky, vnitřní paraziti, už i třeba namnožený bakterie, no tipuju. Třeba i stáří, no tipuju a spekuluju. Začal bych klasicky kvalitou prostředí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2016 17:39 Muž petromas [10] – Prosím o radu
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj tak dva dny má můj zebra red samec nafouklé břicho straní se.Čím to.je to krasavec a nechci o něj přijít.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2016 19:27 Petr Re: garggi
ok ok všem moc díky za rady už na tom makám keramiku už jsem přidal a pro sychr jsem objednal ještě vnitřní filtr Atman 202 tak snad to všechno zabere :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.04.2016 18:27 Muž garggi [65] - TanganyikaRe: Petr
Podle mě jde i o špatné krmení. Přijde mi podle fotek, že postižený jedinec je dost nafouklý. To se odvíjí už i od špatné péče o akva. Presentace by pomohla více.
Za mě: krmení
SERA flora 3x v týdnu (max 2 denně)
SERA granule 2x v týdnu (jednou denně)
cyklop 1x v týdnu
1x týdně dietka
Vynechal by jsem okurky a jiné podobné nesmysly.
Vodo výměna: 1x týdně/ pol.nádrže
Jak psal grunda zbav se akt. uhlí ve filtru.
Přidej čerpací hlavu s filtrační pěnou.
Ať se daří. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.04.2016 22:38 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Petr
vyhoď to uhlí a nahraď ho keramikou, pokud neodstraňuješ z vody léčiva, tak je tam na ...., jinak jeden filtr na Malawi mi přijde málo, ale Fluvaly neznám, netuším kolik je tam náplní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2016 21:29 Petr Re: Petr
Ahoj
Všem díky za rady.
Krmím granulema od sera 1-2 denně občas jim tam přidám i salátovou okurku. Ten no2 test je taky od sera na stupnici je 0 - 0,5 - 1,0 - 2,0 - 5,0mg/l tak jsem to bral že když jsem pod 0,5 je to ok ne
Jinak ve filtru fluval 405 je molitan, dvě patra keramiky, a dvě aktivní uhlí.
Budu tedy více odkalovat a měnit vodu. Myslíte si že mám pořídit ještě jednu filtraci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2016 18:26 Muž garggi [65] - TanganyikaRe: Petr
Čím a jak často krmíš (denně/týdně)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.04.2016 17:10 Muž grunda [1781] - Cichlidy
možná se mi to jen zdá, ale vidím "opálené" ocasní ploutve - špatná voda, špatná údržba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.04.2016 17:10 R Muž romant [27987] Re: Petr
Filtraci to bude chtít nacpat tou nejkvalitnejší keramikou, jako jse Substrat pro, Siporax, Micro Mec a jim podobné. Neopoměl bych ani využít levné a velmi účinné médium jakým je Zeolit, do Malawi zvláště vhodný pro svojí schopnost snižovat N látky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.04.2016 16:29 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Petr
měnila bych 75% vody týdně, při problémech mnohem častěji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2016 15:46 Muž DaveLister [478] Re: Petr
Ne, nejdřív mají problémy ty nejcitlivější. Ať už druhy nebo jedinci. Krom toho i nižší koncentrace no2, které nejsou přímo akutně toxicke, ryby oslabuji a mohou dostat cokoliv. Jestli máš opravdu 0.5 je to pruser. Pokud je to nejmenší hodnota měřitelná tvým testem, tak ten test zahod, je k ničemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2016 13:56 Petr Re: Petr
Takže častěji odkalovat? Přidat filtraci? Já nevím ale pokud by byl ve vodě moc no2 neměla by problém většina ryb?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.04.2016 13:11 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Petr
to odkalení 1x/14 dnů je veškerá údržba? to se mi nezdá na malawi dostatečné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2016 12:22 Muž DaveLister [478] Re: Petr
Pod 0.5 mg/L? 0.5 mg/L je toxická koncentrace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2016 12:19 Petr Re: DaveLister
No2 jsem pod 0,5mg/L
a to by se nedrželi u dna nebo jo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.04.2016 12:12 Muž DaveLister [478] Re: Petr
Začal bych tím, že bych změřil dusíkaté látky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2016 12:02 Petr – Demasoni
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj
prosím poraďte
Akava 480l, filtrace fluval 405, Ph 7,4 odkaluji 1x/14 dni
Osazenstvo: 1x Ancistrus Gibbiceps 7x Aulonocara Firefish 7x Labidochromis yelow 8x Maingano 18x Demasoni.
Právě s Demasoni mám problém. Postižený jedinec se stáhne do ústraní, většinou se drží u dna nebo u kamenitého pozadí. Přestává přijímat potravu zrychleně dýchá a plave lehce na bok a po té uhyne. Přijde mi že má lehce prořídlou a slepenou zadní ploutev ale nejsem si úplně jist.Zvláštní také je že neztrácí zbarvení jako při jiných chorobách. Původně jsem přišel o hejno 15x demasoni, vyčistil jsem akva dokoupil 20x od jiného chovatele a cca dva měsíce by klid ale teď je to tu zpět. Problém se týká pouze Demasoni všechny ostatní tlamovci kteří byli v akva už s původní várkou jsou ok. Vážně nevím co je špatně
:-( :-(
Předem díky za rady
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2016 10:25 Muž VitaValke [8] - Malawi – hubnutí
delší dobou u pár slabších jedinců pozoruju výrazné hubnutí, propadání břicha a dokonce dvě úmrtí, ostatní ryby jsou v pořádku. Co by to mohlo způsobovat? Nějaká bakterie ve štřevech? Co na to pomůže?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 7 8

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 5611x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4633-tlamovci-nemoc?od=51