Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Černý povlak na rostlinách

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 3 Žádná další stránka   1  
Černý povlak na rostlinách
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2007 17:56 Radka Re: pavliina
Jenže vy problém máte a více kytek ho pomůže řešit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2007 16:47 Žena pavliina [50] Re: Radka
Ještě přidat??? coze Neříkám, že by se jich tam víc nedalo dát ale jsou přeci jiná akvária, kde těch kytek je méně a prosperují ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2007 16:30 Radka Re: pavliina
Podle fotek z prezentace tam těch rostlin není nijak moc.Doporučuji přidat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2007 13:42 Žena pavliina [50] Re: Sidonius
Hnědá řasa vzniká při nedostatečném osvětlení jestli se nemýlím ano Tak proč se mi to tedy vyskytuje nejvíce na horních patrech rostlin, které jsou osvětleny nejintenzivněji? Ale pravděpodobně tam mám přebytek živin. Kytek tam mám poměrně dost a stále rostou a ryby nepřekrmuji, jak tedy snížit živiny ve vodě? Častější výměnou vody? Vodu měním 1x za týden a to 10l. Měla bych tedy odkalovat častěji?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2007 13:10 Sidonius Re: pavliina
I tady - hnědá řasa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2007 11:59 Usine Re: pavliina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2007 09:20 Žena pavliina [50] Re: Usine
Fotka k příspěvku Snažila jsem se zbytek, který tam zbyl vyblejsknout, tak snad z toho něco uvidíte. Ale z čeho je nadbytek živin? Já opravdu nepřekrmuju, spíš krmím méně a častěji a nehnojím vůbec :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2007 23:14 Usine Re: pavliina
Nejprve černé tečky které se zvětšují a protahují v proudu i vlají. Při doteku jdou lehce setřít ale za chvíli je to zpátky? Bohužel to je sinice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2007 22:03 Žena pavliina [50] Re: isamik
Mastný to ani nebylo, fakt jak pavučina ;-) Ale dost pochybuji, že už se to nevytvoří a když se to udělá znovu, tak to hned vyblejsknu ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2007 18:19 Muž isamik [180] Re: pavliina
Nebylo to naomak takovy jakoby mastny? Navic treba se to uz nevytvori :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2007 18:12 Žena pavliina [50] Re: isamik
Nebyla :-( Byla jsem tak aktivní, že jsem to všechno setřela :-) . Vypadalo to jako taková černá pavučina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2007 17:30 Muž isamik [180] Re: pavliina
Kvalitni fotka by nebyla? Jiste by znalcum ras a sinic pomohla :-)!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2007 16:35 Žena pavliina [50] – Černý povlak na rostlinách
Na rostlinkách se mi udělal takový černý povlak, jde lehce setřít, vypadá to jako mech a vyskytuje se to spíše na horních listech rostlin. :-( Dnes jsem odkalovala, tak jsem všechny rostlinky od toho očistila ale zajímalo by mě, co to je??? :-O Co je špatně?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 2 ...... [3]

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 5196x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4594-cerny-povlak-na-rostlinach?od=101