Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Odstranění řas z rostlin

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 3 Žádná další stránka   1  
Odstranění řas z rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2008 19:58 Muž Yirka [9126] Re: pizza007
Pokud máš desetilitrové AQ, které pořád dokola zakládáš, tak prosím..... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   25.10.2008 19:41 pizza007 – Čištění akvária od řas.
Chtěl jsem se podělit o jednoduché čištění akva od řas pomocí SAVA. Po vypištění akva si vždy přendám štěrk do kýble uvařím si vodu a vroucí vodu naliju do kýble a přidám SAVO,nebojte se ho tam nalít hodně,určitě to neuškodí,mýchejte s tím a řasa se zachvíli pustí,po vyčištění štěrku a kamínků to pořádně properu vlažnou vodou a je hotovo, Řasa zmizí. (rostliny tak zbavuji řas také,ale bez vroucí vody a přidám tam jen trošku SAVA, to samý akvarko,při čištění akva si dám na houbyčku sůl a vydrhnu to s ní) palec (nebojte se toho)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2007 20:14 Žena petrys [107] Re: gošice
savo v poměru 1:20 na 4min pro anubiasy, pro ostatní rostlinky 1-2min, na silně zarostlých anubiasech koupel opakuji zhruba po 7-14dnech palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2007 20:04 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetkyRe: petrys
Jaký dáváte poměr sava a vody?.....my dáváme, když je potřeba 1:10 (savo:voda), ale četla jsem, že někdo dává i v poměru 1:5, což mi přijde už pro rostlinky drastické. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2007 17:37 Žena petrys [107] Re: neo999
rostliny také čistím roztokem sava, anubiasy 4min a ostatní rostliny 1-2min, žádné problémy s rostlinkama nejsou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2007 17:16 Muž neo999 [11] – savo x rostliny
Před půl rokem jsem použil roztok sava na odstranění řas z rostlin.Rostliny přežily všechny a rostou až na Echinodorus bleherae který zastavil růst (u kterého jsem to nejmíň čekal).Máte někdo podobnou zkušenost nebo to je něčím jiným.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2007 19:25 Žena petrys [107] Re: Sidonius
zkoušela jsem "na chvíli vyřadit" CO2, ale na řasách se to nijak neprojevilo, zatímco rostlinky už tolik nebublali, ale jakmile sem CO2 zase zapojila, tak druhý den už vše zase bublalo :-)
pokusím se při rekonstrukci akva přemístit dál o okna, ale to bude asi problém, protože se v pokoji nikam jinam nevejde, leda místo televize, která by se musela vyměnit s akva a musel by se prodloužit i kabel od antény tone takže nevím nevím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2007 18:52 Sidonius Re: petrys
Jsem rád a myslím si, že je dobře, že rostlinám poskytujete více světla. Nakonec - konstatování, že "rostlinky pořád bubulají", o tom svědčí. :-) Svědčí to také o tom, že je v prostředí dostatek živin. Asi zbývá i na řasy...
Rád bych vám poradil něco smysluplného, co tu ještě nezaznělo, ale momentálně mě nic nového nenapadá...
Vydržať! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2007 17:00 Žena petrys [107] Re: Sidonius
V akva už 14dní svítím 3 zářivkovými trubicem 18w-viz. deník, plovoucí rostlinky už mám jen limnobidium a to udržuji jen nad filtrem, aby jej kořeny zakryli, jinak mi rostlinky pořád bubulají, skoro od každý jde gejzír bublinek, nebo mají zespod nabublané listy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2007 22:19 mysak.pep Re: Sidonius
Ja mam akva na strane kde svítí slunce cca 2 hod denne a řasy na predním skle pořád. 1Xtýdně odkalím cca 20L vody. A pořád se na predni strane tvorí. ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.10.2007 22:16 Sidonius Re: petrys
hlavním problémem taky asi je, že akva stojí kousek od okna
Myslím, že to asi nebude ten hlavní problém. :-)
Ten bych hledal v jiných souvislostech. Zaměřil bych se na osvětlení: dvě trubice mi příjdou velmi málo. Navíc máte na hladině plovoucí rostliny, které stíní rostlinám pod sebou. A k tomu musíte vzít v úvahu i fakt, že 60 cm trubice nad 80 cm akva neprosvítí boky akva...
Množství takto vyzářené energie stačí k uspokojení potřeb pouze na světlo nepříliš náročných rostlin. A takové rostliny nepřirůstají příliš rychle. Proto také nespotřebovávají dostatečně rychle případný nadbytek živin. (Nejen ve studniční, ale i ve vodovodní vodě může být živin dost...) A nadbytek živin ve vodním sloupci je požehnáním pro velmi pohotové řasy. (S výjimkou řas zelených jsou m.j. méně náročné právě na světlo, než vyšší rostliny.)
Dát si do takto osvětleného akva rychle rostoucí rostliny problém neřeší - aby mohla rostlina "vyrábět" a spotřebovávat "stavební materiál", musí mít k dispozici kromě živin a přiměřeného tepla především dostatek světla.
A když jsem zmínil teplo: čím vyšší teplota, tím intenzivnější dýchání. A pokud rostlina nedostane dostatečné množství záření, "vydýchává se", t.j. spálí více dříve vytvořených asimilátů, než vytvoří nových. Takže i na teplotu v akva je třeba brát zřetel.
Mé doporučení si jistě odvodíte sama. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2007 21:23 Žena petrys [107] Re: Vrubouš
no už jsem omezila proudění z filtru, rybky taky mají jednou týdně půst, takže si občas taky přikousnou a nepřekrmuji, bublám CO2, každý týden odkalím 10l vody, ale zvýším to na 15-20l
Edit: Jenže hlavním problémem taky asi je, že akva stojí kousek od okna a v určitou část dne do něj jde slabý pruh slunečního světla, který postupně přejede celým akva tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2007 21:16 Vrubouš Re: petrys
Asi pomuze odstraneni nejvice napadenych listu rostlin..Hned potom bych se zabyval tim,abych eliminoval rasu,to znamena,nedat ji sanci rust...Neprehnojovat,pravidelne odkalovat,ne prilis silny vytok z filtru a podobne veci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2007 21:14 Žena petrys [107] – odstranění řas z rostlin
Ahoj, chci akva čistit a při té příležitosti z nich odstranit řasy, normálně u anubiasů používám slabý roztok sava, ale u rostlin s tenčími listy-jako např.echinodory, hottonia,...se to bojím použít, aby to neponičilo i rostliny. Nemáte někdo nějaký typ, jak se z takovýhle rostlin zbavit ruduchy a zelené řasy? Napadl mě taky silnější roztok hypermanganu, ale to by asi odrovnalo spíš rostliny.
Díky za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2007 21:54 Usine Re: smajlík
To jsi docela přehnal já mám čtyři v pětistovce. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2007 21:32 smajlik Re: honky
Před nedávnem jsem si do 54 l akva koupil 4 parmičky černopruhé (siamky).Nevím jestli jejich přičiněním,nebo zcela náhodným upravením prostředí jsem uplně bez řasy.A mám problém,co dát těm parmičkám k večeři :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2007 20:22 meri Re: honky
Parmička stála 30Kč.Jsou dva druhy,červenoploutvá,nebo červenoocasá.Vřele doporučuji,celý den se nezastaví. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2007 20:16 honky Re: meri
krevetky se mi líbí, ale asi by neustáli mé skaláry :-D Ancíky tam mám dva, ale řasy se přesto dělají. kolik asi stojí ta parm.? dekuji. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2007 20:11 meri Re: honky
Dobrou zkušenost mám s parmičkou červenoploutvou,v akváriu může být,ale jen jedna,protože při větším počtu si okusují ploutve.Velkou službu udělají i ancistrusy.Mám akvárium 240L,zcela bez řasy.O čištění se stará jedna parmička a tři ancistrusy.Rostliny jsou čisté.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2007 18:40 Muž danrycka [56] Re: honky
krevetky ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2007 18:18 honky – čištění rostlin
jak mám šetrně očistit řasu z rostlin? jedná se zvláště o rostliny s křehkými listy. a jak dostanu řasu z širokolistých rostlin?
děkuji za vaše odpovědi
Edit: mám v akva i ampulárie, ale nezdá se že by ožíraly řasy... hmm

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 2 ...... [3]

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 4929x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4294-odstraneni-ras-z-rostlin?od=101