Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Odstranění řas z rostlin

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Odstranění řas z rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2011 17:39 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: jinokrajec
Já si to tak neberu - sranda musí být. :)
Hromadami hnoje myslím tu hromadu patentek. A rozkládající se patentky jsou zhusta poukázkou k problémům zvaným ruducha.
V případě, jako je ten váš, bych asi dlouho neváhal a - začal znovu... Ale jinak(!) - s přiměřenou rybí osádkou, zdravými rostlinami, pravidelnou hygienou, nepřekrmováním... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2011 15:56 R Muž romant [27987] Re: jinokrajec
Ahoj Mirku. Tvoje Dcera si tam pěstuje pěkný exempláře ruduchy. Chce to zkvalitnit údržbu v podobě pravidelnýho odkalování a výměny vody. Podrthuji tu pravidelnost v podobě týdenního intervalu. Té výměny vody se netřeba bát a praktikovat jí klidně častěji než jednou týdně a to v objemu 50% vody v akva. Samozřejmě, že to nechce překrmovat, to je Ti jasný. Klidně bych i přistínil hladinu nějakou plovoucí rostlinou. Současně s tím odkalováním to chce se zbavovat i odumřelejch zbytků rostlin, ať to tam zbytečně nezahnívá. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2011 15:45 Muž jinokrajec [0] - TetryRe: Sid
Fotka k příspěvku Tak to se omlouvám za ty slova. Bude to asi tím krmení, protože co jsem si pořídil svoje akva, holce jsem přenechal 25 ať se stará a přiznám se, že péči o rybičky ( kromě čištění ) jsem nechal na ní, ať se naučí. Asi překrmuje, nevím. Ale stará se o to sama asi 2 měsíce a ono se to objevilo asi před 2 týdny a ne se toho zbavit. Nejde to ani utřít. Postačí vám tohle foto? Prosím poraďte. Omlouvám se za tu odpověď asi to vypadalo uraženě, ale to jsem nebyl. Psal jsem co mne hned napadlo ;-) . Stejně děkuji za ohlasy, vidím, že vám není nikdo lhostejný palec potlesk . Tady je fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2011 13:08 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Moucha
Také proto, ale nejen proto. :-)
Krmit ryby tak, že se po dně válí hromady hnoje, to chce nadprůměrný intelekt. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.06.2011 13:04 Muž navik [908] - SumciRe: Silvestr12
... tak u mně si skaláry na krevetky nezvykly ;-) , ale uznávám, že asi těch deset sekund, než je všechny vyzobaly je na přivyknutí si určitě krátká doba... hmm
obávám se, že bych jim musel svázat ploutve, aby je nedohonily :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2011 12:32 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: jinokrajec
pokud je to ta 25L co mate v prezentaci, tak mate brutalne prerybneno, proto asi Sid volil ty slova....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2011 12:21 Muž kortezhugo [983] Re: jinokrajec
...ono to chce daake foto
podla popisu sa neda urcit co to vlastne je...
a ked sa clovek chce niecoho zbavit? -tak treba najprv zistit co to je
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2011 11:47 Muž jinokrajec [0] - TetryRe: Sid
Žumpičku máte asi doma vy. Kdybych dělal žumpičku, tak se asi neptám, jak s tím bordelem pryč rozzureny rozzureny . Sorry, že jsem šel pro radu. Takové chytroliny miluju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2011 09:12 Muž Silvestr12 [2] Re: jinokrajec
nejlepší je koupit krevetky var. red, jsou celkem veliké a ani skalára je nedohoní, a časem si zvykne, měl jsem jich šest s čichavcema i se skalárama a v pohodě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2011 08:35 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: jinokrajec
Neděláte z té nádržky "žumpičku"?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2011 07:26 Muž jinokrajec [0] - Tetry – bílí povlak
Zdravím všechny. Dělá se mi na rostlinkách bílí povlak. Vypadá to jako pavučina, nebo vata ( nedokážu to popsat . Asi řasy, nevím. Mám akvárko ( 25L ) asi 3/4 roka a tohle se mi tady objevilo poprvé. Nevím co s tím. Jak to mám s těch rostlinek dostat pryč? Když mám rozsvíceno, nevypadá to pěkně a esteticky. Mám to z těch listů utřít? Ale jak? Nebo koupit nějaký přípravek? Poraďte prosím. Jsme z toho rozzureny ale dcera nejvíc. Děkuji za rady. ;-) ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 10:05 Muž JZ [5] Re: luk
Na to není jednoduchá odpověď. Můžu přidat spíše vlastní zkušenost. Když jsem založil akvárko, tak nějaký čas se samozřejmě řasy neobjevily (cca 2 měsíce). Pak najednou začaly bujet - zelene, jeleni paroh, kousek sinice,... Tak jsem si hleděl pravidelné údržby, několik nejvíce napadených listů i rostlin jsem vyhodil a po pár týdnech problémy odezněly. Řasy jsou u dlouhý čas jen minimální a nijak neruší dojem z akvarka. Řekl bych, že se jednalo o výkyv, který se potom tak nějak srovnal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 21:33 luk
poradi nekdo jak a co s cernou rasou???nekde sem cetl ze to je castym krmenim nabo silny filtr nebo hodne ryb tak nevim cemu verit nemam ji moc jen mistama na listech a dekoraci jednou jsem koupil tablety a do rana byla pryc byla nalepena na filtru tak jsem mel radost ted ji mam zas a vrta me hlavou cim to je
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 21:18 R Muž romant [27987] Re: jankaskodka
Rozhodně nevypadá až zase tak katastrofálně. Můžeš zkusit vykoupat ho v savu 1:20 a pak opláchnout vodou. Ale já bych spíš ten list obětoval. Pokud se mu bude dařit, tak další ho velmi záhy nahradí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 21:15 jankaskodka – zachrante anubiasa
Fotka k příspěvku je mozne pomoct tomuto anubiasu? bolo v malom akva pri filtri, teraz sme ho presadili do nasej 250tky lebo v 60tke uz bol cez pol akvaria. V malom som este skusala algicid na ciernu riasu ale nepomohlo...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   26.05.2010 19:44 Žena ustavprochore [567] Re: jankaskodka
Janko, takhle to opravdu nepůjde, musíte začít vy sama začít aktivně hledat ty správné informace. Alespoň tyhle 2 základní odkazy:
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
nebo ještě lépe nějaká starší česky psaná literatura o akvaristice - Frank, Krček, Polák, Zukal a spol. :-) Žádné "příručky" z akvaristiky (nejsou nic jiného než chytře udělaná reklama) nebo rady prodavačů (živí je prodej, čest výjimkám, ale většinou vám prodají tuny nepotřebných vodiček, nevhodné techniky, kytek, co ani pod vodou nerostou)!
Rybku s vodnatelností co nejdříve utraťte (ne spláchnutím), zaměřte se na údržbu akvária (vodnatelnost je většinou takové varování, že v akvárku nejsou dobré podmínky) a popřemýšlejte, co s tím akvárkem. Upřímně, být moje, začnu znova - lepší dno, filtr, co mi nebude točit 400 l/hod., světlo bych zas tak moc nehrotila (čistý objem bude tak 45 l), jen bych dala třípásmovou zářivku + reflektor, vybrala nenáročné kytky (raději nic jemnolistého na začátek) - hooodně kytek :), ubrala rybky, zapomněla na hnojení. Patentkami taky nekrmte nebo jen trošičku a pořádně je proplachujte.
A neztrácejte naději, když se dodrží nějaká základní pravidla, zas taková věda to není. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2010 17:38 švíco Re: jankaskodka
Asi čteš málo.... Filtrace, vzduchování a co2 jsou zcela rozdílné věci. Pokud budeš používat dostatek světla, CO2 a popř. hnojení (na to pozor, musíš si být jistá tím co děláš, jinak - řasy), tak nebudeš vzduchování potřebovat, protože dostatek ksylíku vyprodukují rostlinky. Vzduchování používají vetšinou ti, co mají přerybněno, málo rostlinek nebo se jim proud bublinek prostě líbí. Na kvalitní filtraci taky hodně záleží a to tím více, čím více je v akváriu ryb.... filtrace musí běžet nepřetžitě ve dne v noci a proudění by mělo být poplatné objemu nádrže.. prostě víc studuj a vzdělávej se... je pořád co vylepšovat. Já jsem taky začínal uplně od nuly a většinu jsem nastudoval tady na fóru. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2010 13:40 jankaskodka Re: švíco
no veru tych rybiek by mohlo byt menej ale tak uz ich nesplachnem do zachoda :( asi pojdem do akva a kupim tam jedno mensie akva a rozdelim ich, clovek sa uci stale, skusim nieco vymysliet s tym svetlom a zozenem viac rastlin. a este mi je nejasne tri pojmy
filtracia
vzduchovanie
co2
neni vsetko uplne na tu istu vec?na vzduch a filtrovanie vody?lebo v akvaristike mi hovorili ze vzduchovat nepotrebujem ked mam filter a tak a naco je co2?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2010 13:25 švíco Re: jankaskodka
To je obecný problém u setových akvárií. A přitom světlo je základ každého pořádného akvária s rostlinkami. Koukni se po nějakém kuchyňském osvětlení, jestli by se nedalo vlepit přímo do krytu nebo si udělej kryt nový. Na 60L akvárium bych dal minimálně 30W nějakých 840 zářivek. Pak třeba CO2 pomocí burčáku a můžeš se směle pokoušet o pěstování náročných rostlinek jako je cabomba. ahoj pak to chce taky vyladit rovnováhu mezi počtem rybek a objemem akvária... moc rybek - nadbytek živin - řasy!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2010 13:19 jankaskodka Re: švíco
ja citam citam stale a vsade najdem ine info a v kazdej akvaristike mi povedia inak tak tazko sa mi uci..ale ja sa do toho dostanem no asi mala dost zivin v zabehnutom akva, to mas urcite pravdu musim zalozit dalsie akva alebo nieco vymysliet...a s tym krytom, ja neviem ako tam vymenit tu original neonku, pojde to v pohode vybrat a vymenit?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.05.2010 13:02 švíco Re: jankaskodka
Máš v tom velký zmatek. Doporučuju hodně číst. CO2 pomůže rostlinkám, ale bez dostatečného osvětlení je ti stejně k prdu. V tom krytu bude beztak nějaká GLO zářivka, která stojí za nic. Cabombě se dařilo zřejmě kvůli přebytku živin v neuplně zaběhlé nádrži. U mě má stvětla habaděj a vyloženě se nikam netahá, je krásně hustá a ne vyčáhlá za světlem. Kdyby měla dorbé podmínky, tak ti nechytne řasu a nepřestane stávkovat při řízkování... prostě musíš změnit přístup od začátku. Rostlinky není dobré zázet do kamení ale do písku. Ideálně kolem 2mm frakci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2010 12:53 jankaskodka Re: švíco
svetlo som mala original ku krytu co som kupila set Diversa start up 60l. Praveze ma prekvapuje ze tu kazdy pise ze cabomba je narocna na svetlo lebo mne sa tahala 1 cm kazdy den..a zacala chabnut ak som sa ju snazila rozmnozit odrezanim vrchnej polovice stonky...do toho rozmnozovania sa jej 100% darilo..myslis ze hrube dno, ze by tam mal byt piesok dole? alebo co? dnes pojdem do akva a nieco tam kupim nejake rastliny a na vodnatelnost rybky a CO2 pomoze rybkam?
Edit: ziarivka je stara 3 mesiace tak ako akva ...som zaciatocnik ..prve akva :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2010 12:41 švíco Re: jankaskodka
Takže bych začal u světla... zoufale málo na ten objem. Cabomba je hodně náročná na světlo a prostě se jí nedaří beztak hlavně kvůli světlu, tak jí napadají řasy. Já svítím stejné roslině 23W na 25l vody. Taky se mi zdá dost hrubé dno, tam může být taky problém se zakořeňováním rostlinek. Určitě bych ještě rostlinky přidal a hooodně bych uvažoval nad CO2... Jo a ještě bych se zeptal jakou a jak starou zářivku tam vlastně máš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2010 12:18 jankaskodka Re: Johan
ale umele rastlinky uz daavno nemame.. a tym rastlinam sa darilo asi mesiac dva v pohode..
Edit: musim obnovit foto
Edit 2: prepisala som udaje, a fotky...uz je hlavna fotka aktualna akurat ze tie rastlinky uz nie su take pekne :(( a teraz som zistila u black molly vodnatelnost, je ako balon a ma najezene supiny :( ten algicid tusim neni dobry black uz je oddelena aj tak sa skovala a oddelovala od ostatnych
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2010 10:55 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: jankaskodka
To se neobejde bez popřemýšlení o akváriu. 15 w zářivka je na takové akvárium zoufale málo. Přidat alespoň ještě jedno takové světlo. A ty řasy tam budou tak dlouho, dokud tam budete mít místo živých rostlin umělé. Koukněte se na prezentace jiných podobných akvárií. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2010 10:20 jankaskodka – cierna riasa co s nou?
ahojte potrebovala by som pomoct s ciernou riasou...uplne mi za 2 mesiace odchadza cabomba a j echinodora skryse aj rastliny su cierne a v akvaristike mi dali od Dajany Algacid a nemam pocit ze im to pomaha...co mam robit?...mali sme v akva take krasne rastliny :(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2009 20:37 Muž Skunkiee [3] - SumciRe: DATY
na řasy na anubiasu je nejlepší savo. použil jsem nejslabší koncentraci z těch co se tu dají vyčíst na webu (bál jsem se o rostlinku) a chvíli jsem ho v savu máchal. řasy zůstaly ale do týdne na rostlince odumřely a byl pokoj...ovšem teď už jsou tam zas, takže budu muset procedúru zas jednou zopakovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2009 17:18 Muž jajaapaja [174] Re: DATY
Neboj za pár dní po té zbělalé řase nezbyde ani ň.Věř mi mám stím vlastní zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2009 16:40 DATY Re: darka
Tak jsem to dnes zkusil.
Vymáčel, 2x drhl zubním kartáčkem a po vložení do akva jsem zjistil, že řasy se pouze odbarvily na bílo, ale jsou tam, takže nevím, tento postup mi moc efektivní zatím nepřipadá.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 21:56 Žena darka [520] Re: XY
To je moc dlouho, A.nana z vlastní zkušenosti 3-4 min, hlídat, koncentrace tak jak jste napsal, potom pořádně vymáchat v čisté vodě(cca půl hod.) ;-) Edit: Savo s červ. víčkem!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 21:39 XY Re: švíco
Poměr voda:savo original 20:1.Stačí tak 5 až 10 minut.Poté pořádně opláchnout,nechat vyluhovat tak 10 minutek v čerstvý vodě,znova opláchnout a šup zpátky do akva.Ale osobní zkušenost s tím nemám,naštěstí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 21:10 Muž akvaristik [274] - RostlinyRe: Daty
Tento druh řasy nemá rád jednak čerstvou vodu, takže častěji měnit část vody. Na anubiasech se tvoří proto, že rostou pomalu a nestíhají se bránit. Jinak anubias sice roste pomalu, ale přeci jen za týden,nebo dva by měl přibýt alespoň list. Pokud neroste, je něco špatně a řasa má kde žít. Doporučuji větší proud vody z filtru, nedělit výtok třeba vrtanou trubičkou, ale nechat proudit vodu přímo, určitě pomůže hnojit CO2, to anubiasům velice svědčí a řasy to zlikviduje. Mě pravidelně v akváriích kvetou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 20:42 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetkyRe: Daty
NEvím, možná že mi pak rostlinu zastínila limnophila aquatica nebo proto, že se pořádně zakořenil do kořenu a začal docela rychle na anubias růst :-) Také jsem začala používat jiné hnojivo. A pořídila velký filtr, který má výtok nad anubiasem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 20:37 Daty Re: Kristýna
Nevěřím, že se na nových listech nevytvořila proto, že jste z těch původních řasu okartačovala. Takže čím to mnohlo být?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 20:34 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetkyRe: švíco
N nových listech se mi pak už také nedělala. Staré původně z řasou jsem otrhala, stejně nebyly hezké :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 20:33 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetkyRe: Daty
nedorostla. Byla poničená a vzpamatovávala se dlouho. Do té doby jsem postupně otrhala původně zařasené listy.

PS: Moje rostlinka měla listů 5 :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 20:30 švíco – SAVO
Můžu se vetřít s dotazem? Někde jsem tady četl, že zelenou přisedlou řasu z anubiasu lze dostat roztokem SAVA. Mohl by mi někdo napsat, jak silný má roztok být a jak dlouho můžu rostlinku louhovat? díky moc. Jednou jsem přehnal dobu sovětlení a řasa se mi vytvořila... teď už se na nových listech nedělá a na těch starších mě štve, ale trhat je nechci.. díky moc!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 20:27 Daty Re: Kristýna
Palec nepalec, to bych zkusil, ale nešl om ito, zničil jsme hrubou silou listy. JEdná se po roce o malé rostliny - jedna 6-8 listů, když je otrhám, nic mi nezbyde. A po okartáčováni zase řasa dorostla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 20:25 Daty Re: Horác
To je fajn ,ale já nebudu kvůli tomuto pořízovat takovouto čističku a do akva tyto šneky nedám, protože by se rozmnožili. Spíše otázka zní, proč ta řase je jen na této rostlině a jinde ne? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 19:52 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetkyRe: Daty
Já to vzala trochu neakvaristicky a vím, že za tento příspěvek asi dostanu palce dolů smich Ale anubias mi taky chytl řasu, tak jsem ho vytáhla, vydrbala kartáčem na boty, otrhala poškozené listy a už řasu nemá. Dorostl rychle :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 19:45 Muž Horác [3942] Re: Daty
Já když nejsem spokojený s čistotou anubisů, tak je frknu do akvárka, ve kterém si množím okružáky. A nekrmím. Vyčistí je dočista dočista. Stejně tak krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 19:33 Daty – Anubis a řasa
Dobrý den,
po létech pěstování různých rostlin a problémech s jejich bujením jsme nakonec zůstal u několika velkých Echinodorus bleheri a jsem spokojený, občas odtrhnu přebytečné listy když moc rostou a je to. Před rokem jsme dokoupil Anubias barteri nana jako dekoraci na kořeny a lávu, roste pomalu, ale to jsem věděl. Problém je, že na jeho listech jsou pořád tměvě zelené řasy, které nejdou odstranit ani když ho vytáhn ua drhnu pod proudem vody .Přitom nidke jinde v akva tyto řasy nemám. Dokážete mi nědko poradit, napsat svou skušenost s touto rostlinou? Uvažuji ještě o nějaké vhodné plovucí rostlině, poradíte? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 00:25 Muž kortezhugo [983] Re: Venca
...no ja som to nenechal v tom ale preplachoval...-"nenechal stat" zidu dole rychlejsie a roztok bol slaby...asi 1:50 mozno aj slabsi ako som vravel vyskusaj jednu a uvidis...asi 1-2minuty...hned ako bude cista okamzite do cistej vody....
...Savo je vyborna vec riasy to "chyti" hned - a nie len to...
...riasi maju "jednoduchsiu" strukturu ako rastliny preto ich to Savo "chyti" hned...
...nemusis to ani do "cista" preplachovat ked ich to "chyti" sami sa rozpadnu uz aj v aqua...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2009 22:45 Venca Re: kortezhugo
Díky, jak asi dlouho v tom můžou být, abych je nespálil? Nebo něco bezpečnějšího než savo? Případně přípravek na řasy, ale v jakém poměru a jak dlouho? Bejvají stejně k ničemu a spálit s nima kytky je taky snadný asi. Kytky nekoupim nový, mám jich moc a nejsou to žádné levné kytky, natož je od někoho všechny sehnat, příčinu najdu jen stěží, moc faktorů, zkusím novou filtraci, zkraje to bude taky těžký, ale furt lepší je odřasit, než si tam řasu rovnou nasadit znova. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2009 22:31 Muž kortezhugo [983] Re: Venca
1:20 sa pouziva na anubias - skusal som aj napr. Hygrophila polysperma 'Variabilis' to ma dost jemne listy - len rostok bol o dost slabsi a ovela kratsie...preplachoval som to a bolo to v pohode...
...len si to treba najprv vyskusat...-savo je velmi agresivne a "prepisknut" to nie je problem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2009 19:38 Žena ustavprochore [567] Re: Venca
Koupit si nové rostliny nebo sehnat přebytky od nějakého akvaristy? ;-) Začínat nanovo s už "načatými" kytkami bude asi dost složité, navíc by bylo třeba spíš hledat příčiny, proč jsou kytky zařasené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2009 19:24 Venca Re: Kalupinka
Nejde o tuholisté rostliny, díky love Nikde ve foru jsem nic nenašel :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2009 18:44 Žena Kalupinka [32] Re: Venca
Roztok ze sava můžeš použít ale jen na tuholisté rostliny, anubiasy. Mslím, že je to 1:10. Ještě to pohledám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2009 18:33 Venca – Odřasení
Potřebuju poradit jak odřasím rostliny mimo akviško, chci ho předělat a začít od znova, pokud možno mi neraďte přípravky proti řasám, vím že se dělá nějaký roztok ze sava snad, ale nevím poměr a jak dlouho v něm rostliny nechat. Děkuju. Venca

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2008 20:47 Muž Primainfo [6] Re: pizza007
no s tím Savem na rostliny jsem už opatrnej, sice vůbec nevadí Anubiasu, ale skoro jsem tím zlikvidoval Aponogeton, přišel chudák o všechny listy, kromě jednoho. Teď už tvoří další, ale měl jsme nahnáno. no

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 3

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 4929x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4294-odstraneni-ras-z-rostlin?od=51