Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Odstranění řas z rostlin

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Odstranění řas z rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.11.2020 12:49 Muž Markusenka [89] Re: permonici
Ahoj.

Dal bych extra a do vody a injekční stříkačkou na rostlinu zkusil nadávkovat SEACHEM FLOURISH EXCEL namísto hypermanganu, určitě by se dalo nejdříve zkusit na malém množství rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.11.2020 07:41 Jarden Sk Re: BBchory
Dovolím si oponovať, ak ho preloží do nádoby v ktorej bude meniť pravidelne časť vody aj kludne každý deň, tak paroh zmizne.Ak poznáme príčinu vzniku parohu alebo inej riasy, tak v čistej vode a čerstvej, ktorá je vo väčšine prípadov s minimálnym množstvom živín a org. odpadu, sa rastliny velmi dobre regenerujú hlavne tie nenáročné ako je ceratophylum a malé množstvo NO3 dodávané vo vodovodnej vode mu úplne stačí na rast a podobne je to aj s inými nenáročnými druhmi, takže za mňa určite to funguje-podstatná je tá výmena vody a nie len preloženie do čistej vody. S častými výmenami vody pracuje veľa aquascaperov a hlavne pred súťažným fotením svojich akvárii, robia intenzívne výmeny na elimináciu rias pozri si napr. J.Sim...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.11.2020 23:00 Žena BBchory [853] Re: permonici
Příliš velkou koncentrací hypermanganu (anebo moc dlouhým louhováním) už jsem si pár růžkatců odpravila... Řasy mě nikdy hypermangan na 100procent nezbavil (kdyby zbavil, neřešila bych teď paroh ve svém akváriu), ponecháním kytek v misce s čistou vodou taky řasa nikdy sama neodešla... takže se asi obávám, že buď si tam paroh zavlečeš, anebo růžkatec nepřestěhuješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.11.2020 21:32 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: _ucx_
_ucx_ napsal:... C. demersum nemá problém s patnácti- až třicetiminutovou lázní v lehce narůžovělém roztoku KMnO₄ ve vodě. ...
- stačilo přece uvést k příspěvku,
- navíc váš příspěvek uvádí "ale jestli zlikviduje řasy, těžko říci", taky to není jasné každému, jak je vidět
- můj doplňující příspěvek byl v obecné formě doplnění (vyjádření), tedy žádné exaktní vyjadřování, natož purismus
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.11.2020 20:39 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: lacewings
Jistě, exaktní vyjadřování by bylo o miligramech KMnO₄ na litry vody, jenomže tomu by pak taky nikdo nerozuměl, ostatně kdo je doma schopen vážit něco na miligramy...
A chceme-li mít odpověď komplexní, pak se ještě používá k desinfekci rostlin od bakterií a nižších živočišných forem.

Čili čistě pro jistotu -- C. demersum nemá problém s patnácti- až třicetiminutovou lázní v lehce narůžovělém roztoku KMnO₄ ve vodě. To by snad mohlo být jednoznačné, nezpochybnitelné ani puristou a jasné každému... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.11.2020 20:25 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: _ucx_
_ucx_ napsal: Ceratophyllum demersum sice hypermangan snáší docela dobře, ...
- hypermangan prioritně likviduje řasy, používá se k ošetření kořenové části rostlin, a lze ho používat (v některých případech), léčebným úkonům u ryb
- hypermangan & Ceratophyllum demersum, tady bude záležet na poměru dávky (hypermanganu) k ošetření rostliny, nelze proto souhlasit, s obecným vyjádřením "hypermangan snáší docela dobře", jak je uvedeno v příspěvku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.11.2020 18:53 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: permonici
Když jsou malé tak ne, já je měním tak po roce až dvou nebo lépe řečeno kdy rostliny začnou žrát, nedělají to ale všechny ale jen některé. Dost různě rostou a i jinak se chovají, připadá mě někdy že to nejsou stejné rybky. Mám je roky určitě více jak 20 let a nedám na ně dopustit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2020 18:27 Žena permonici [316] Re: vaclav
Nesežerou i jemnolisté rostlinky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2020 17:42 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: permonici
Tak pokud je to do většího akvária tak si kup parmičky černopruhé. Sežraly jí z přinesené bucky ve chvilce. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.11.2020 17:03 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Jarden Sk
Ceratophyllum demersum sice hypermangan snáší docela dobře, ale jestli zlikviduje řasy, těžko říci...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.11.2020 16:34 Jarden Sk Re: permonici
Ahoj, Ceratophylum je dosť citlivé na chémiu, takže savo a príp. peroxid by som určite nedoporučil/pri použití trošku vyššej dávky peroxidu v akva sa mi rozpadol/. Tá sol by snáď mohla a hypermangán som neskúšal, tak možno ešte niekto prispeje..Určite by som skúsil na menšej vzorke. :) Ale myslím že by to malo ísť aj bez ...daj ho mimo akva a iba mu vymieňaj pravidelne každý tretí deň trochu vody a vyčistí sa , ja tak čistím aj iné druhy pri slabom svetle..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2020 11:26 Žena permonici [316] – Dezinfekce Ceratophyllum demersum před přesunem do nové nádrže
Z nádrže, kde se vyskytuje řasa Jelení paroh (ve snesitelném množství) chci přesunout mísu Růžkatce do nově zakládané nádrže. Lze z takto jemnolisté rostliny nějak odstranit Jelení paroh (Koupelí v savu? V hypermanganu? V soli? V..?) nebo je to nemožné?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2019 10:24 Žena walris [0] - Sumci – Přemnožení řas
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím všechny a prosím tímto zkušenější o radu.
Mam nové akvárium založene cca 2,5 měsíce, viz prezentace zde. Na začátku jsem svítila spíše v podvečerních hodinách (po návratu z práce) cca od 16 až 17 hod asi 6 - 7 hod. Teď jsem doma a nevědomky jsem začala svítit trochu více (cca 10 hod denně) a hned po cca týdnu a půl se to projevuje, že se várazně více množí řasa viz přiložené foto. Vzniká hlavně veprostřed akvária, trochu to asi kryla plovoucí rostlina, tu jsem musela protrhat.
Zářivku mám bez bližší specifikace asi rok starou. Nepoužívám žádnou chemii ani hnojení, měla jsem trochu problém s dusíkatými látkami, snížila jsem trochu množství ryb, tak snad je to takto v pořádku.
PS. Někdo mi poradil, že na žraní řas bude dobrá parmička denisovova, nezdá se mi, že by to však žrala. Jiný návrh?
Moc děkuji za každé rady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.10.2019 15:06 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Shiro
Savo ti u Riccie nepomůže, jen ručně vybrat nezařasené kousky a vypěstovat na hladině znovu, zbytek vyhodit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2019 13:43 Muž Shiro [0]
Dobrý den, prosím, poradil by mi někdo? Dnes jsem si z burzy přinesl krásnou Riccii ale doma jsem zjistil že je plná zelené vláknité řasy. Netuším, jak bude reagovat na savolázeň,nerad bych jí rozpustil.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2018 19:09 Muž Kubaa [718] Re: Hanys_
doporučil bych krevetky nebo šneky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2018 19:08 Hanys_ – Přípravek proti řasám
Zdravim všechny. Chtěl bych se zeptat zda by mě někdo nedoporučil přípravek proti řasám. Používám hnojivo Tetra planta min(rostliny krásně rostou, ale tvoří se mi hodně řas), tak mám strach aby to potom dokupy všechno nedělalo neplechu ...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2015 21:43 Muž dudak [1885] Re: ihora007
a ty máš pod tím štěrkem ještě nějaký jiný substrát?, jestli ano, může být zdrojem dusíku i ten, pak by to chtělo vědět co to je. Odkaluj ale jen štěrk, jestli máš pod tím nějakou "hlínu", celé by sis to rozvířil, ale štěrk odkal pořádně. Kvalitní substrát vydrží v akvárku hodně dlouho, rok je jako nic. Svícení bych možná taky trochu prodloužil, třeba na 8 hodin, ale nevím jaké máš světelné podmínky kolem akvárka, třeba ti tam jde i dost denního světla. Když budeš víc svítit, rostliny víc porostou a tím pádem budou spotřebovávat i víc dusičnanů, jestli ovšem nenarazí na jiný limitní prvek. Takže bych to vyzkoušel, a když se to za měsíc nezlepší, tak bych to vrátil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2015 13:57 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: ihora007
No svietiť môžeš dlhšie na to množstvo NO3. To sa ale nedá tak jednoznačne povedať, je to skôr myslené tak, že svietiť môžeš dlhšie.
Keď je akvárium v rovnováhe, teda je neprerybnené, neprekrmuje sa a rastlinstvo je v pohode, tak odkalovanie odpadá. Ja už roky rokúce neviem čo odkalovanie je.
Častejšia výmena vody tomu určite napomôže. NO3 by som nedávkoval, keďže ho máš vo vstupnej vode dosť. Niečo ešte dodajú výkalmi rybky a niečo dodáš krmivom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2015 12:29 ihora007 Re: dudak
Ahoj díky za rady. Vstupní voda pod 25mg/l, takže test je ok. Ještě jeden dotaz, když mám na dně substrát už přes rok je to ok? Když čistím dno, tak mám zajíždet i do substrátu nebo jen do štěrku? Zářivky má dvě bílý zářivky z Bauhausu. Délka svícení je dobrá? Ještě jednou díky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2015 22:04 Muž dudak [1885] Re: ihora007
100mg/l NO3 je opravdu hodně, tak vysoká hodnota může vzniknout zanedbáním údržby a překrmováním rybek, používáním vody s vysokým obsahem dusičnanů (pitná voda má u nás normu 50mg/l), ale jestli dáváš třeba ze studny, tak ta může mít i víc. Máš nějaká starší měření? Takže bych :
1. zjistil, jestli test který používáš ukazuje správné hodnoty - mě se stalo, že u testu od aquaru jsem u jakékoli vody kromě destilky měl stejnou barvu a to 80+ mg/l NO3
2. zjistil dusičnany ve vstupní vodě pokud máte vodu z řádu a naměří ti to taky 100, je nejspíš špatnej test
3. pokusil bych se průběžně častějšími a většími výměnami vody snížit dusičnany aspoň na 50mg/l a do PMDD bych přidal trochu KH2PO4, tak 0,5-1 gram do půl litru PMDD. Podle fotek ty kytky nevypadaj tak špatně, nějaká řasa tam je, ale kytky rostou. Možná bych ještě na hladinu hodil pár plovouček, třeba riccii nebo pistii, to jsou dobré ukazatele stavu dusíku a vydatně ho i odčerpávají, navíc ti to i trochu přistíní, beztak tam máš na low tech světla až až. KNO3 bych rozhodně nedával, pokud je ta udaná hodnota dusičnanů správná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2015 21:12 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: ihora007
Podľa testu máš tam NO3 100mg/L, to je veľa. Ja držím na 30mg/L a myslím, že takto to je u väčšiny.
Prečo nerastú? Môj názor je ten, že musíš zladiť draslík (K) fosfór (F) a NO3. Ak pridávaš KNO3, tak v tom máš i draslík (K)NO3. Chce to ešte test na fosfór. Ja držím NO3 na 30mg/L ako som spomínal a F na 1mg/L (Test SERA).
Takže záverom, ak nedodávaš do vody CO2 a chceš prihnojovať, tak by som bol veľmi opatrný.
Platí poučka CO2=živiny=svetlo. Ak je z toho niečoho málo, alebo ak je naopak niečo z toho navyše, vzniká nerovnováha a to sa ukazuje na rastlinách a bujnejúcej riase.
Viac tu toho nechcem písať, pretože už i tak píšem OT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2015 20:58 ihora007 Re: cezarmilan
Ydarec a čí myslíš teda že to je že rostlinky nerostou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2015 20:42 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: ihora007
Chceš pridávať NO3 (KNO3)? Máš ho tam až až
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2015 18:16 ihora007 Re: ihora007
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravim, na začátku prosince sme tu spolu řešili špatně rostoucí rostlinky. Svítí jen od 15:30 do 21:30 (mám tam teď 2 zářivky 36W). Krmím jednou denně (myslím že jim toho moc nedávám, během minuty mají vše sežrané) a jeden den v týdnu půst. Měním 1/3 vody jednou za cca 10 dní. Filtr čistím až viím, že nejede naplno. Hnojím pořád 2ml PMDD bez KNO3, ale už sem objednal s KNO3, takže jak to přijde budu dávat s KNO3. Dnešní test vody: NO3 100mg/l, NO2 0mg/l, GH víc jak 14°, KH 10°, pH 7,6 a CL2 0mg/l. V příloze pár fotek... Prosím o radu. Díky Ivo
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   02.12.2014 20:47 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: ihora007
Anubiasy by som trocha povytiahol zo substrátu, alebo ich radšej priviazal na koreň, či drevo. Mrenky siamské (SAE) by som vymenil za niečo oveľa menšie. Vytvárajú tam stres.
Toto je na okraj.
Je ti tu dobre poradené, dodobeda nesvietiť. Ako som spomenul pomeraj ešte NO3 a zatiaľ výmena 1/3 vody ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2014 16:15 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: ihora007
zatím bych úplně vypnul dopoledne, uvidíš co to udělá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2014 12:21 ihora007 Re: grunda
Stačí ubrat na čase? Můžu najednou nebo postupně třeba po 1hod denně. Nakolik to až snížit? Každopádně díky....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2014 22:52 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: ihora007
moc světla :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2014 22:48 ihora007 Re: vaaclav
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2014 21:16 ihora007 Re: romant
Svítím od 7:30-12:00 a 15:00-22:00 a jdu založit prezentaci... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2014 21:13 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: ihora007
Jak píše romant založ si prezentaci s co nejvíce údaji a pak lze posoudit kde děláš chybu. Takhle se dozvíš pokaždé něco jiného. Jeden řekne moc světla, druhý špatné zářivky, nevhodné hnojení, neúčinné rozpouštění CO2, slabý filtr, příliš ryb, málo rychle rostoucích rostlin a nevhodné dno, špatné parametry vody. A asi bych ještě mohl pokračovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2014 21:11 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: ihora007
Sústredil by som sa na hygienu, teda výmenu vody a to NO3 by som každopádne zmeral.
Ruku na srdce :-) prekrmuješ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2014 21:02 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: ihora007
moc světla ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2014 20:47 R Muž romant [27987] Re: ihora007
Proč bez KNO3, to máš tolik dusíků? Přidáváš i CO2, přecijenom to tam docela solidně pražíš, nepíšeš jak dlouho, ale to se jistě dozvíme z prezenatace, kterou jitě hodláš založit, aby bylo tzv. z čeho vařit a nemusela se aplikovat dotazníková metoda. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2014 20:41 ihora007 Re: Horác
A to znamená málo světla nebo málo živin? Zářivky x Aqua glow 30W a Sun Glow 30w. Čistý objem akvárka cca 120l. Hnojím PMDD bez KNO3 pmdd-hnojivo.cz cca 1,2ml denně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2014 20:23 R Muž romant [27987] Re: Horác
Že ty jsi měl na mysli tohle. :) www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2014 20:18 Muž Horác [3942] Re: ihora007
Že by nerovnováha mezi živinami a světlem? :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2014 20:11 ihora007 – Co dělat s černými fleky na rostlinách
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, chtěl bych se zeptat čím je způsoben špatný růst rostlin a některé černají viz foto... Prosím o radu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2014 21:10 Muž glpetr [69] Re: Designer
hmm souhlasím s tebou,že nejdůležitější je intenzita osvětlení postupně jsem snižoval přikon Led osvětlení, dnes svítím 20W a vše je ok, proto bych doporučoval regulaci u LED PWM regulátor nebo spínaný reg.zdroj a u zářivek stmívatelný předřadník (trochu vyšší cena ale určitě se vyplatí) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2014 10:33 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Jakubk
Mam akvarium slusne hnojene, pridavam slusne CO2, uz je to cele zabehle... a pred par dny jsem si rekl, vytocim LEDky na max, ted to to akvarium zvladne. Jo, zvladalo to pekne, akorat ze jsem vytahl prvni davku vlaknitych ras v horni tretine akvaria (vlalo to z listu, roste neuveritelne rychle), druhy den dalsi nova vlakna, a tak jsem tem LED ubral, jen malinko, shodil jsem svetlo z celkoveho osvetleni snad o ubohych 10%. A uz zase neroste.

Mam "rasu na vypinac", a ten rozdil mezi ano a ne, je hodne uzky. Vim tedy, ze ted svitim do akvaria presne na hranici, kdy jsem schopen to ukocirovat bez viditelnych ras (nekdo by treba zvladl vic, ale me schopnosti a kvalita meho akvaria, coz je vlastne totez, zkratka nekde konci).

Az budes mit akvarium v pokrocilejcim stavu (myslim dobre zabehle a zarostle rostlinami), treba zvladne svetla vic, ted ale uber. A jestli to vidim v prezentaci dobre, svitis zarivkou, tak na ni udelej pruhy cernym centrofixem, tim uberes, nebo nekdy staci i jen svitit kratsi dobu. Az to nebude potreba, setres to lihem a nebo si koupis novou zarivku ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2014 09:08 Jakubk – Problém
Dobtý den
mám problém s rostlinkama jsou porostlé zelenou řasou. Doporučovali tady parmičku červenoploutvou, ale háček je v tom, že já se teď zbavím mečovek a pavích ok (zbydou mi tam jen 3 mečovky a jeden ancistrus, který s čištěním taky nestíhá) a budu kupovat buď tlamovce pestrobarevného a nebo cichlidku Thomasovu. Prosím poraďte mi co s tím.
Za každou odpověď děkuji. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2014 10:09 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Ben
Savo s vodou 1:20, dve minuty koupat, a je po rase. Anubiasy vydrzi i delsi dobu, u mechu je to podle ruznych ohlasu sazka do loterie (vic nez 2 minuty jsem nezkousel), malo tuhe rostliny (vetsinou rychlerostouci) je lepe oskubat od zarasenych casti (mysleno nechat si nezarasene casti a nekoupat v Savu vubec).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2014 22:03 Ben – Možná mimo téma, ale...
Zdravím, chci se tento víkend pustit do stěhování svého malého akvaria do většího. Na rostlinách mám sem tam nějakou řasu (někde hněda, někde zelená), není to sice hrozný, ale chtěl bych rostliny před zasazením do nového akvária od řasy očistit. Očistím je mechanicky (hadr, kartáček, houbička na nádobí), ale zajímalo by mě, zda jde tento proces nějak chemicky podpořit? Slabulinký roztok sava nebo něco podobného? Nechce se mi do přípravku vrážet stovky, to radči koupím rostliny nové, nebo to jen mechanicky očistím.
Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2011 22:12 Žena kačí [0] - ŽivorodkyRe: Tudy
Krmím už týden jen jednou denně a nitěnky dávám max. jednou za tři dny. U nás v akvaristice nemají mraženého nic a do jinýho města se jentak nedostanu. Přemýšlela jsem o nachytání nejakých komářích larev ve venkovním rybníčku,ale bojím se nemocí. Co s nimi popř. udelat abych jim předešla, všude píší že se musí podávat čerstvé. A s tím světlem nemám dělat nic?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2011 17:04 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: kačí
Můj názor je, že moc krmíš a navíc nevhodným krmením. Sniž dávku krmení na polovinu, krm jen 2x denně, omez ty nitěnky a dopřej rybkám třeba cyclop a dafnii, případně artemii, komáří larvy, vše se dá koupit i zamrazené.
1 den v týdnu zaveď hladovku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2011 15:49 Žena kačí [0] - Živorodky – echinodorus
Dobrý den, mám 54 litrové akvarium a na mém echinodoru se strašně rychle tvoří řasa ruducha. Už jsem omezila proudění vody z fitru přidaným molitanem,měním třetinu vody ob den a odstřihávám staré listy,ale ruducha se pořád rozšiřuje, šneci(ty co si přinesete s rostlinami z akvaristiky) ani rybičky(ancistrus,mečovky,paví očka) ji nežerou, napadlo mě změnit intenzitu osvětlení, měla bych světlo spíše přidat, nebo ubrat? Katka :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2011 19:17 Muž jinokrajec [0] - TetryRe: Sid
Nenene, původní obyvatelé již neexistují. Dal jsem je k obědu želvě ( mám odběratele :-D, rodili jak šalené a v obchodě to nevykupují ). Všechno je jinak, akorát ty kamínky jsem si nechal. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2011 16:39 Muž Sid [6633] - RostlinyRe: jinokrajec
A ty tetry ohnivé přidáte k těm stávajícím rybkám?! coze To jistě ne, že? :)
Tak jestli bych se mohl přimluvit - vyměňte i ty stávající "šutráky" za něco menšího, IMO nejlépe za "FLEXI-obklady" o zrnitosti 2-4mm. (K mání u kolegy Semtexe.) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2011 15:25 Muž jinokrajec [0] - TetryRe: Sid
Taky mně to napadlo začít znovu. Všechno je vyčištěné, rostlinky vyměněné, za týden kupuju tetry ohnivé ( 6-8 ks ) a snad bude klid. Díky za rady ;-) palec . Už si to pohlídáme. ahoj

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2 3

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 4929x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4294