Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krycí sklo

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Krycí sklo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.04.2008 21:54 Muž Yirka [9126] – Re: lenka
Krycí sklo přikrývá AQ shora, zabraňuje vyskočení rybek z AQ, zabraňuje většímu odpařování vody, lépe se s ním udržuje teplota v nádrži (mikroklima mezi sklem a hladinou je třeba velmi důležitá pro labyrintky). Pokud se neudržuje čisté, zachycuje část světelného toku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   21.04.2008 20:42 lenka
co to je vlastne kryci sklo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2008 11:27 Žena Rebbie [71]
Malapa napsal: Podstatnou výhodou krycího skla je zamezení ohřívání vody od světla. Lepší obětovat pár procent světla, než trápit rybičky v teplé vodě. Taktéž odpadnou starosti s vodotěsnými paticemi. Co vy na to?

A jak tam je kryt i sklo? To je jako kryt udělanej tak že zespoda má sklo nebo sundáš kryt a pak eště sundaváš sklo když se chceš třeba dostat do akva? Mi nikdy nenapadlo mít obojí... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2008 01:18 Šaman – Re: Malapa
No, pokud vlhkem zkoroduji kontakty, tak mnohem driv nez se prozere cely material se budou vlivem prechodovych odporu zhavit konce trubice a jeji zivotnost bude mizerna.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2008 18:40 Žena bucliik [99]
děkuji moc,rostlinky budou mít radost :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.01.2008 18:36 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: bucliik
V podstatě nic. Voda bude působit oxidaci holých kovových částí, vytvoří se na kontaktech patice a vodičích měděnka. Než sežere celou hmotu kovu, uběhne spousta let. Nebezpečí, že by došlo vlivem vody ke zkratu je minimální, konstrukcí patic je zaručena vcelku velká vzdálenost mezi jednotlivými živými a neživými částmy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2008 18:30 Žena bucliik [99]
v létě mám krycí sklo a zapnutý větráček ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.01.2008 18:26 Žena bucliik [99]
bydlíme v podkroví, takže teď v zimě se moc nebojím o vysokou teplotu, kolikrát rybičkám závidím topítko(když klepu kosu pod peřinou v 17 stupních a vidím že u nich svítí topítko) :) předřadníky jsou mimo akva, zajímalo by mě co by se mohlo stát-pokud by tam voda zkondenzovala. Zářivky jsou 10cm nad hladinou, nesahám na ně a do vody taky nepadají-tak by mě zajímalo to nebezpečí :-) patice jsou z gumy, která je objímá cca 2,5centimetry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2008 18:00 Muž Malapa [494] - Afrika
Podstatnou výhodou krycího skla je zamezení ohřívání vody od světla. Lepší obětovat pár procent světla, než trápit rybičky v teplé vodě. Taktéž odpadnou starosti s vodotěsnými paticemi. Co vy na to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2008 17:56 Muž vencisimo [7]
no, předřadníky sou mimo kryt, ale vážně se za rok co to mam nikde neusadila ani vlhkost, natož kapka, ale pravda je ta, že risk to je, ne každýmu to nemusí nekondenzovat jak mě
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.01.2008 17:48 Muž matrix069 [79] – Re: bucliik
Predradník namontovať radšej mimo akva,uřčite nie nad vodu kde není ani krycie sklo!!!! ne za pár dní by bolo po predradníku. A mať obyčajné pätice a nemať sklo to je tiež risk. I keď je kryt s hocijakým odvetraním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.01.2008 17:39 Muž vencisimo [7]
Fotka k příspěvku já nic vodotěsnýho nemam, ale v krytu mam dost velký díry a věřte tomu nebo ne, nikdy mi nikde nezkondenzovala ani kapička, zato na menším akva mam sklo a to je vorosený furt, u toho velkýho to má za výhodu přístupnost(třeba při krmení), ale zas to má slušnej odpar, takže přilevam tejdně asi tak 2-4 litry vody
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.01.2008 17:39 Žena bucliik [99]
tak budu doufat že má ato pravdu, přítel se shoduje s jeho názorem.když je na předřadníku napsáno že NENÍ voděodolný, tak to prej znamená že nesmí spadnout do vody ale jinak to nevadí-není to trochu blbost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2008 17:32 Muž ato [2]
ja som mal na 90 litrovom akva obycajne patice a bez krycieho skla a nebol problem, ale istota je istota.Na novom akva uz krycie skla mam ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.01.2008 17:20 Muž matrix069 [79]
Ja mám pätice obyčajné,no mám krycie sklá a to čo najviac na tesno. Inak,je pravda,že v noci sa Ti bude určite na kryte kondenzovať voda(a nie iba pár kvapiek)takže bez skla si daj určite vodotesné pätice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2008 16:26 Anonym – Re: maznak007
a kolik kusu jsi bral tech patic - tedy kolik stoji jedna? dekuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.01.2008 16:19 Muž maznak007 [12]
Ty na fotce jsou uz namontovany na plastove liste! ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.01.2008 16:17 Muž maznak007 [12]
No mam kryt vlasni vyroby, ale mam vodeodolny patice na zarivky. Voda ti bude kondenzovat i s vetracima dirama. Vzajmu vlastni bezpecnosti a zdravi si sezen taky vodeodolny. Ja je koupil u www.emas.cz na obednavku jako malodberatel. Foto: rybicky.net/nadrz/2241/15.jpg
Jedna se o tyto komponenty:
Koponenta_________________Kod____________Kc/ks__ks__Celkem Kc
Patice G13 IP67 Tesneni___27.240.-835.00 5______8___40
Patice G13 IP67 Patice____27.240.U831.50 23_____8___184
Patice G13 IP67 Matice____27.240.U401.50 22_____8___176
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2008 15:28 Žena bucliik [99] – krycí sklo u krytu vlastní výroby
Ahoj, mám 160l akvárko, chci vyměnit kryt ze setu za kryt vlastní výroby-z lamina(myslím). Ale patice u předřadníků nejsou vodotěsný-poškodí se nějak? Hledala jsem na fóru, Norton psal, že problém by byl v noci(vyšší teplota vody než vzduchu->vypařování.
Kryt není úplně utěsněný(2 díry na větráček)
Hlavně mě zajímá jesti to někdo takhle doma má, bez krycího skla...nebo nějaká jiná zkušenost?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2007 20:27 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci
Díky za odpovědi. Tak nejjednodušší mi připadá krycí sklo rozdělit příčně... To akvárko má 60x30cm.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2007 19:50 maxipes
a jake mas rozmery akvarka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.12.2007 19:39 georg
to je jednoduchý, dáš jedno sklo na stěny akvarka a druhé na lišty, pak to máš odšupovací........ ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.12.2007 19:29 maxipes
normalni šoupací 5 mm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2007 19:20 R Muž Silent [5949]
Buď tam dát šoupačkové lišty a mít krycí sklo podélně rozdělené a nebo ho rozdělit příčně. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2007 19:17 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci – Jak položit krycí sklo...
Prosím o radu... Jak položit na akvárko, které má lišty na přední a zadní stěně, krycí sklo? Mám na prvním akvárku lišty na bocích, krycí sklo je rozdělené na dvě části, takže stačí nadzvednout poklop a odsunout přední část krycího skla a můžu do akvárka. Ale jak to udělat, když jsou lišty jinak? Musí být krycí sklo jen vcelku?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2007 20:14 Hony
ja mam na akva kryty a od doby co mi ta voda zničila zařivky tk tam jeden kryt nemm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.10.2007 13:34 Ivanovič
Už jsem jedno takové akvárko mněl plastové kytky a bez skla a teď bych to právě chtěl udělat pořádně proto se radši ptám.Mám tady poblíž jediný obchod kde prodávají akvaristické potřeby ale tam mi nikdy pořádně neporadily.Mám pocit že to jsou čistě jenom prodavačky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2007 12:55 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
s plastovejma to moc nezaběhneš:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2007 12:52 Ivanovič
Ještě tam nemám nic nechávám ho zaběhnout navíc včera mi byly doporučeny živé rostliny mám tam jen umělé myslel jsem že by to mnělo stačit.Ale nejspíš dám na rady a zkusím zasadit živé snad se mi ujmou (takže to ještě překopu).Ryby budu řešit potom o šnecích neuvažuji. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2007 12:45 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
a ještě,pokud tam máš šneky ampulárky,tak rádi cestuji a to i neritinky ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2007 12:43 Ivanovič
Dobrá tedy díky budu o tom minimálně uvažovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.10.2007 12:42 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
moje skla mi meje ''žena'':)a i synek už to umi,mám ted 5 akvošek a všechny mám přikrytý ano přeci jen nechci mit bordel v akva,počinaje prachem ;-) a je hezký když je voda až po okraj :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2007 12:39 Ivanovič
jak jsem psal už jsem akvárko mněl asi 2 roky pořád jsme se stěhovali tak jsem ho zrušil.A jak jsem psal po čase už mi to sklo nešlo pořádně vyčistit.Nebyl na to pěkný pohled.Myslel jsem že bych si nechal udělat 2 kousky skla na míru tím pádem by se mi to líp udržovalo snad.Jenom mně zajímalo jestli je důležité mít to krycí sklo a nebo jestli tam být nemusí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.10.2007 12:33 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
to rovnou zakrej celýanotaky mám doma raubiře,sice už mu je 7,ale akva máme od jeho narozeni:-)jinak co tam chceš udržovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2007 12:27 Ivanovič
a co takhle kompromis že bych tam dal sklo nějaké menší (tak ze 3/4 délky akvária) aby se mi to líp udržovalo.A zakázat to dětem to neznáš malého má 3 roky a zakazovat mu můžeš jak chceš stejně neposlouchá.Jinak děkuji všem za radu zkusím to ještě nějak pořešit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.10.2007 12:21 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
dětem to jde zakázat:-)jinak podle mě je lepši pokud tam je,nedostane se ti do vody nic co bys nerad:)přiklad?třeba si manželka bude dávat náký tužidla atd ve spreji a to se tam může dostat,parfém atd...a nemluvě děti,rádi experimentujou,takže neni od věci tam dát kus skla ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2007 12:08 Ivanovič
Nevím byly tam čmouhy které už nešly dolů děcka mi to vždycky upatlaly.Takže ho tam mít nemusím?Hladinu vody mám asi 5 cm od vrchního okraje akvária,to by mi nemusely ryby vyskakovat ne?Bez toho skla se mi to i víc líbí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2007 11:31 Tatranka
jestli mas ryby ktery skacou tak si ho tam urco dej! ale stejne enchapu jak si ho mohl mit tak spinavi co si snim delal? smich :) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2007 11:26 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
tak tohle se mi nikdy nestalo:-Dje jen od prachu a s tim neni problém a vůbec sklo de vždy umejt:-D:-Djinak to záleži na tobě jestli ho chceš a bo ne:-) já bych bez nich ani ránu:) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.10.2007 11:25 Muž RADOVAN [17] - Rostliny
treba ho umyť octom- ten rozpustí vodný kameň ktorý sa tam usadil. Krycie sklo je dobrá vec preto že sa ti nebude tak rýchlo vyparovať voda a nebudú vyskakovať rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2007 11:20 Ivanovič – Krycí sklo?
Mám asi 60-ti litrové akvárim zajímalo by mně jestli je nutné krycí sklo,jednou jsem ho mněl ale po nějakém čase bylo tak špinavé že už nešlo pořádně umýt a to jsem ho čistil pravidelně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.10.2007 15:37 Žena popelucha [12] – krycí sklo
Já krycí sklo nemám odjakživa a osvětlení mám na nožičkách, které stojí na kratších hranách akvária. Líbí se mi, že je akvárko otevřené - můžu mít rostliny až ven z vody, celkově je takové kontaktnější. Nevýhodou je častější dolévání vody a asi mívám víc špinavou hladinu, než bych měla s krycími skly. Je to vidět hlavně zjara, když je ve vzduchu pyl. Ryba mi nikdy nevyskočila, ale dávám velký pozor, aby nežily ve stresu - mám jich míň než moc, akvárium je v klidné části bytu atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.10.2007 15:01 R Muž Silent [5949]
Přesně! Důležitý je aby sklo nedoléhalo přesně, ale byla umožněna výměna vzduchu. A ještě pozor na chladný vzduch a průvan obojí labyrintkám škodí. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.10.2007 14:19 Štěpán
Ani tak nezáleží na výšce nad hladinou, pokud je to třeba víc než 1-2 cm, ale aby to sklo neuzavřelo akvárium úplně, ale byly tam nějalé škvíry pro výměnu vzduchu s okolím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2007 14:05 Žena darley [12]
ďakujem. a čo povaujeme za dostatočný priestor??? 3cm???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.10.2007 10:18 R Muž Silent [5949]
Já dávám krycí skla na nádrž jen na noc. Sníží se tím odpar vody když je přes noc v místnosti chladněji. Jinak je akvárium odkryté a problémy s vyskakujícími rybami nemám. Pro darley : Krycí sklo pro labyrintky být může za předpokladu, že mezi hladinou a sklem je dostatek místa pro cirkulaci vzduchu. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.10.2007 08:07 Žena Miluška [9]
Mám akva také bez krycího skla a osvětlení zavěšené nad ním. Je sice pravda, že se voda více odpařuje, a musím častěji dolévat, ale jinak pouze spokojenost. Rybky mě nevyskakujou, neusazuje se vodní kámen a když potřebuju zasáhnout do akva, je to také jednodušší. Ale je to pouze můj názor, někomu může zase krycí sklo vyhovovat, nebo ho tam přímo mít musí. ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2007 07:59 Žena darley [12]
Mne sem - tam nejaká ta rybička vyskočila. Potom som na akva položila lampu po celej dĺžke, tak prestali, ale krevetky sa von dostanú aj tak a to už ma vážne nebaví nachádzať vysušené krevetky. A chcela by som sa opýtať. Môžem si dať krycie sklo, keď mám v akváriu labyrintky??? ďakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.10.2007 06:53 Muž hanz [27]
Ja jsem kvuli usazovani vodniho kamene,ten kryt zrusil,pac me nebavilo kazdy mesic odstranovat tuny toho vodniho kamene. Ryby mi zatim neskakaly ven :-D . Nekde jsem cetl ze to je kvuli tomu ze je tam malo prostoru,nebo kvuli malemu poctu rostlinek. Pokud budes mit to akva zabudovane nebo na nem budes mit svetelnou rampu po cele dylce,tak by se ti mohla objevit plisen(muj pripad)...
PS:Urcite se ozve vice lidi a budou psat ruzne nazory,je to na tobe jaky nazor si vyberes... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2007 23:28 olous
zdravim vsechny akvarijniky... chci se zeptat, jestli je kryci sklo nezbytne...
vim, ze brani rybam, aby vyskocily, vode, aby se odparila, prachu a tak dale, ale zase se na nem neustale srazi voda a jsou na nem bile mapy. to je snad jediny duvod, proc se me nelibi. a taky se rad divam do akvarka se shora. zatim akva nemam v provozu a tak zjistuji posledni detaily a nezbytnosti. abych neco nepodcenil. opravdu jsou ty ryby takove sebevrazedkyne? dik za odpovedi a nazory.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [10] 11

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 13338x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4282?od=451